Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Młode Dziewczyny w Ciąży...  (Przeczytany 19830 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #60 : 2006-01-16, 00:24 »
Nie martw się, to działa w obie strony i niezależnie od płciu, można niczyć życie na różnie sposoby... :( Więc po prostu trzeba myśłeć co się robi... (Choć chyba nikomu nie udaje się to zawsze i często popełniamy będzy, trzeba się pilnować i próbować... :( )
Zapisane

kasja

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #61 : 2006-01-16, 00:31 »
Dziecko jest jakby "uzupełnieniem" związku

Tutaj się nie zgodzę, ostatnio coś częściej jest wynikiem rozpadu, bo facet czuje sie odrzucony i jego kobieta już jest tylko matką..

To że tak się stało, to nie jest wina tego chłopaka, tym bardziej dziewczyny. To rodzice zrobili im krzywdę nieuświadamiając co może się stać gdy pójda razem do łóżka. Mogli im pomóc i nie kierować się wiarą i wstydem, zakorzenionym w starszych pokoleniach, wiele takich osób przez to krzywdzi swoje dzieci...
Ja mam zamiar uśwaidomić moje pociechy od najmłodszych lat i nie zrobić tego błędu. Pewnie wiele z was mnie potępi, ale ja zrealizuję swoje postanowienie..
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #62 : 2006-01-16, 00:50 »
kasja, myślę, że przeiceż mogli ich uświadomić, w końcu tego nie wiemy. Mogło ich zawieść zabezpieczenie, nie wiadomo. Nie wiemy jak było, acz kolwie też mogło być tak, że byli lekkomyśli i nie świadomi, tak samo jak mogli być i świadomi i lekkomyślni... :( Ale zgadzam się, że jako rodzic nie można pozostawiać spraw samym sobie i trzeba próbować... :(

"Pewnie wiele z was mnie potępi, ale ja zrealizuję swoje postanowienie.."
Nie no, czemu? :) Tylko z drugiej strony trzeba uważać i nie truć i moralizowac dziecku na okrogło i namiętnie, bo wtedy może postapić na złość (nietylko w tych sprawach o których tu mowa...) Bycie rodzicem to na prawdę wyzwanie. Wydaje mi isę, że trzeba być przyjacielem we właściwych momentach, a we właściwych rodzicem... tak czy inaczej jest to na prawdę trudne...

"Tutaj się nie zgodzę, ostatnio coś częściej jest wynikiem rozpadu, bo facet czuje sie odrzucony i jego kobieta już jest tylko matką.."
Bo ja wiem czy tak jest, tzn. może nie jest to tak powszechne, bo np. ja o tym nie słyszałam... (może się nie mówi? choć w dzisiejszych czasach...) Jeżeli już to na zasadzie, że przestaje być atrakcyjna, ponętna, itp. Ja znam opinie na ten temat taką, że dziecko cementuje związek... tzn. małżeństwa bezdzietne się sobą nudzą, oddalają, a jak jest dziecko to ich łączy. Tak zwykło się mówić. Ale nie wiem ile w tym prawdy...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedz #62 : 2006-01-16, 00:50 »

kasja

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #63 : 2006-01-16, 01:36 »
Owszem nie wiemy, ale wiem po rodzinie, znajomych i po sobie, że nikt mnie nie uśwaiadamiał i mogłam tez popełnić straszny w skutkach błąd. To w tym wypadku nieuniknione, bo gazety to nie to samo co powiedzmy praktyka rodziców.

Nie będę truła, ale stopniowo dzieci będą przyswajać tą ważną dla nich wiedzę, nie zrobię im takiej krzywdy jak zrobili mnie..

Może ludzie o tym nie mówią, ale bardzo często widzę i rozmawiam z odrzuconymi facetami, takich jest pełno w dyskotekach i klubach, panienka z dzieciakiem w domu, a on lata za innymi by sie dowartościować, czasem to żałosne, ale tacy są faceci, nigdy nie zrozumieją czym jest macierzyństwo...
« Ostatnia zmiana: 2006-01-16, 01:39 autor kasja »
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #64 : 2006-01-16, 14:21 »
Czesto, tak jak mowi Kasja, jest to rowniez wina w penym stopniu rodzicow.
Wiekszosc ucieka od tematu seksu, nikt nic nie mowi, zabrania. Uważaja, ze ich dzieci są jeszcze zamłode, przeciez po co maja to wiedziec, ich to teraz nie czeka itp. itd. A to jest bardzo duzy błąd...

Nie rozumiem zreszta jak mozna odwrocic sie od osoby, ktora w tym cieszkim okresie potrzebuje pomocy... przeciez jakby ktos z moich przyjaciol mial takaa sytuacje, to staralabym sie pomagac...
« Ostatnia zmiana: 2006-01-16, 14:26 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

blacky

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #65 : 2006-01-20, 13:15 »
Ludzie niektóre rzeczy jakie tu piszecie są przerażające! Powiedzcie mi jak dziecko ma zmarnować komus życie? To juz prędzej nieodpowiedzialni gówniarze niszczą życie jemu. 
A dziecko kiedy jest sie nastoletnia matka wcale nie jest katastrofą. Bo dzieki niemu rodzice (??) mają dla kogo żyć. Wbrew pozorom moze ono wnieść dużo radosci dla całej rodziny :)
Zapisane

kasja

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #66 : 2006-01-20, 17:37 »
Owszem blacky, lecz kiedy nie ma na dziecko kasy, to już inna historia, ja chciałabym dać mojemu dziecku wszystko czego zapragnie, a nie chleb z wodą i cukrem...
Zapisane

agrrr

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #67 : 2006-01-20, 19:24 »
Kasja ale chyba lepiej dac dziecku chleb z woda i cukrem oraz duzo milosci niz wszystko czego zapragnie a milosci wogole...?
Zapisane

kasja

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #68 : 2006-01-20, 19:53 »
Ja napisałam "wszystko', czyli miłość i reszta, juz mi nie wypominaj, bo nie mogę zajśc w ciążę, a bardzo bym tego chciała. Z jednej strony chcę poczekać aż sytuacja finansowa pozwoli mi na dziecko, a z drugiej mój czas się kończy...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedz #68 : 2006-01-20, 19:53 »

agrrr

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #69 : 2006-01-20, 21:11 »
ee...no dobrze po prostu Cie zle zrozumialam nie musisz sie tak denerwowac od razu...
=p i nic Ci nie wypominam
Zapisane

kasja

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #70 : 2006-01-20, 22:26 »
Nie denerwuje się, tylko tłumaczę, bo to dla mnie ważne, no problem... :)
Zapisane

agrrr

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #71 : 2006-01-21, 06:59 »
No ok juz rozumiem =]
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #72 : 2006-01-21, 14:43 »
Cytuj
chciałabym dać mojemu dziecku wszystko czego zapragnie, a nie chleb z wodą i cukrem

Chyba każdy by chciał, ale jeżeli pojawia sie dziecko nieplanowane to naprawde nie jest koniec świata i chociaż początkowo życie wali się to z czasem, kiedy coraz blizej do porodu ludzie cieszą sie coraz bardziej :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #73 : 2006-01-21, 14:52 »
Heh, pamietam jak na WWR facet nam opowiadał jak takie dziecko "wpadka" się czuje... W znaczeniu, że płód odczuwa wszystkie te stresy matki i to na nie potem wpływa...
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #74 : 2006-01-22, 21:16 »
Bosz 12 lat... :shock: przecież to dziecko jeszcze...który miesi±c? ;/ ma zamiar usun±ć ci±że?
Zamierza donosić. To już 5 miesiąc, przestała chodzić do szkoły. Naprawde mi jej żal :(
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Forum Zwierzaki

Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedz #74 : 2006-01-22, 21:16 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #75 : 2006-01-22, 21:51 »
Heh, pamietam jak na WWR facet nam opowiadał jak takie dziecko "wpadka" się czuje... W znaczeniu, że płód odczuwa wszystkie te stresy matki i to na nie potem wpływa...
A gdy już się urodzi, i po kilku/kilkunastu latach o wszystkim się dowiaduje, o tym,że było bardzo nie chciane,że były rozmowy na temat usunięcia  itd itp, zapewniam was,że zbyt 'fajnie' się nie czuje...
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kasja

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #76 : 2006-01-22, 23:46 »
Tak było ze mną i z moim bratem, mieliśmy byc usunieci. Tylko jego potem chceli, a mnie nie chcieli i nie chcą... Cóż takie życie, dla mnie moja wpadka byłaby po części zaplanowana i to przeze mnie...
Zapisane

Marycha

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #77 : 2006-01-23, 16:14 »
Ja niedawno w szkole na lekcji wychowania do życia w rodzinie ogladałam taki program o młodych matkach. Wypowiadały się dziewczyny od 14 -stu do 19 - stu lat. Jedna 14 - to latka urodziła dziecko mając lat 12 - ście :? Niektóre 16 - to latki planowały dziecko. Jedna nawet w tym wieku wyszła za mąż... Eh...
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #78 : 2006-01-26, 17:43 »
Cytuj
A gdy już się urodzi, i po kilku/kilkunastu latach o wszystkim się dowiaduje, o tym,że było bardzo nie chciane,że były rozmowy na temat usunięcia  itd itp, zapewniam was,że zbyt 'fajnie' się nie czuje...

Powiedzcie mi, czy to dziecko wygląda na nieszcześliwe i zrozpaczone na kolanach babci?

Ono też było wpadką i z pewnością będzie o tym wiedzieć, bo jej rodzice nie maja ślubu, a matka ma 18lat.

Poza tym czytając ten topik mozna sie poczuć jak w średniowieczu, szkoda ze jeszcze nie zeszło na samotne matki i sex przedmałżeński.
« Ostatnia zmiana: 2006-01-27, 11:00 autor blacky »
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #79 : 2006-01-26, 19:51 »
blacky, ale który moment topicu? :) Chodzi tylko to, że kobieta nie dojrzała psychicznie, fizycznie, itp. nie powinna mieć dzcieka, bo to jest świadoma decyzja, wpływająca na całe życie i dlatego trzeba starać się niedopuszczać do "wpadek". Wiadomo, że się zdażają... ale trzeba o tym mówić, żeby zapobiegać właśnie, bo chyba każdy chce spłenić jakieś swoje plany życiowe, mieć dziecko kiedy będzie tego pewien. Tak mi się wydaje, mimo, że wiem, że tak samo może być szczęśliwe dziecko młodej matki, jak nieszczęśliwe dziecko planowane, małżeństwa, gdzie np. ojciec okaże się sadystą (bije dzieci, żonę).

Co do zdjęcia, to tak a propo, do świadomych decyzji, nie każda babcia może się ucieszyć z powtórnego macieżyństwa, opieki nad dzieckiem, kiedy córka musi się uczyć... Chodzi mi tu o to, że np. z tego, że córka popełni błąd, a potem nie tylko ona ponosi jego konsekwencje, więc i o bliskich trzeba myśleć... (Oby było jak najwięcej takich babć, które chcą pomagać córkom w wychowaniu, a nie zostawiają je z problemami.)

Oczywiście nie potępiam dziewczyn które popełniły błąd, bo każdy je robi, tylko chodzi mi o uświadamianie... bo jak widać z takiech błedów jest często ta radość z posiadania dziecka, ale wcześniej jest też wiele niepotrzebnych łez... Aha, no i oprócz uświadamiania młodych, uświadamiania spłeczeństwu, że każdy popełnia błedy, czy też może np. chce zdecydować się na wczesne miacieżyńtwo i samotne i że to nie ich zprawa, więc niech spojrzą najpierw na siebie, zanim zacznął wytykać kogoś palcami... (Takie rzeczy wynikają z tego pewnie, że ludzie lubią się obużyć, i podnieść samych siebie na duchu, jacy to są cudowni...)
« Ostatnia zmiana: 2006-01-26, 19:57 autor charon »
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #80 : 2006-01-26, 20:02 »
Phi, o ile to nie jest fotomontoż, albo coś w tym stylu, to zdarzają się matko 5-latki o_o http://www.snopes.com/pregnant/medina.asp

Co do młodych matek. Żal mi, bez względy, czy zrobiły to naumyślnie, czy zostały zgwałcone. No, chyba, że są szczęśliwe z tym dzieckiem :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedz #80 : 2006-01-26, 20:02 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #81 : 2006-01-26, 20:04 »
E, niech mi ktoś zreferuje... :P lenistwo... W matkę-pięciolatkę nie wierzę, bo to nie realne... dostała okresu w wieku czterech lat? :?
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #82 : 2006-01-26, 20:06 »
Coz.. na forum, z ktorego mam ten link, mowili, ze miala zaburzenia hormonalne i ze byla w pelni rozwnieta v_v
Zapisane

glukoza

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #83 : 2006-01-27, 09:16 »
jakos niechce mi sie w cos takiego wierzyc :|
Zapisane

agrrr

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #84 : 2006-01-27, 21:20 »
wiecie co... to nie jest fotomontaz.... ale to dziecko nie jest w ciazy tylko ma powiekszona wtrobe czy cos takiego...przez niedozywienie...mialam o tym film na lekcji...Tak wygladaja dzieci np w Afryce...
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #85 : 2006-01-27, 22:33 »
No wiesz charon moja koleżanka dostala okres w wieku 6 lat, bo miała wyciętego jednego jajnika i przez to jakies zaburzenia...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Arya

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #86 : 2006-01-27, 22:36 »
Tak wygladaja dzieci np w Afryce...

dzieci w afryce nie maja az takich brzuchow, nie przesadzajmy --' zreszta w peru nie ma zbyt wielu niedozywionych dzieci.
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #87 : 2006-01-27, 22:40 »
Cytuj
Tak wygladaja dzieci np w Afryce...
To ewentualnie wytłumaczyłóby brzuch, a jak wytłumaczyć, że 5-latka ma piersi takiej wielkości?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedz #87 : 2006-01-27, 22:40 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #88 : 2006-01-27, 22:41 »
pomijając kilka spraw - co za człowiek zmajstrował dziecko 5 latce ?? ... :|
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

blacky

  • Gość
Odp: Młode Dziewczyny w Ciąży...
« Odpowiedź #89 : 2006-01-27, 22:45 »
Cytuj
pomijając kilka spraw - co za człowiek zmajstrował dziecko 5 latce ??
Obstawiałabym kogos z rodziny: tatusia, albo braciszka.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 27 zapytaniami.