Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wiek papużki falistej  (Przeczytany 5112 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pantheraleo

  • Gość
wiek papużki falistej
« : 2003-03-22, 03:13 »
Papużka,którą kupiłem miesiąc temu według sprzedawcy była bardzo młoda.Faktycznie na taką wygląda,potrzebuję jednak kilku wskazówek odnośnie rozpoznawania wieku.
Prążkowanie na główce nie sięgało samej woskówki,nie jest też takie jak u dorosłych ptaków(tak pomiędzy),sprzedawca powiedział,że płci nie można jeszcze rozpoznać,bo jest za młoda,woskówka z zew. jest biała,a środkowa część-niebieska.Czy na podstawie tego opisu możecie określić przypuszczalny wiek?Czym zachowanie samców różni się od zachowania samiczek i kiedy te różnice zaczynają się uwidaczniać?Czy ktoś z was ma kobaltowo-opalową papużkę z żółtą głową?
Pozdrawiam !!! ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
wiek papużki falistej
« Odpowiedź #1 : 2003-03-22, 18:17 »
młodziutka samiczka. Ja miałam żółtą i błękitną, ale zwiały z balkonu:( ciekawe, że jest tyle kolorów papużek, jak tęcza.
Zapisane

kawad

  • Gość
wiek papużki falistej
« Odpowiedź #2 : 2003-03-22, 21:52 »
Z tego co wiem to niebieską woskówkę mają samczyki, a nie samiczki. Samiczki mają różową a potem brunatną. Im młodsza papużka tym bliżej woskówki ma fale.
Zapisane

Forum Zwierzaki

wiek papużki falistej
« Odpowiedz #2 : 2003-03-22, 21:52 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
wiek papużki falistej
« Odpowiedź #3 : 2003-03-22, 22:07 »
Tak mają dorosłe ptaki, młoda samiczka nie różni sie kolorem woskówki. Jeżeli prążki jeszcze nie dochodzą do woskówki to młody ptak.
Kawad odwrotnie, czym bliżej prążki są woskówki tym ptak jest starszy.
na twój opis papużka może mieć 6-7 miesięcy. ale to nie jest dokładnie, może być młodsza, trzeba ptaka zobaczyć na żywo, żeby określić wiek. Różnica będzie widoczna około 9-12 miesiąca życia, kiedy dojrzeje płciowo. Wtedy woskówka wybarwi się i nóżki też.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
wiek papużki falistej
« Odpowiedź #4 : 2003-05-11, 18:04 »
Bardzo młode papużki mają woskówkę białą. Po około 5 miesiącach zaczyna nabierać barw. Niebieską ma samiec, brązową - samica. Różową woskówkę mają młode samice. Pręgi są od dzióbka. Czym dalej, tym ptaszek starszy. Ale bardzo młodym ptaszkom pręgi zaczynają się pojawiać, więc, pantheraleo, masz mloda papużkę. Harpia dobrze mówi. Około 6 - 7 miesięcy. Zachowanie samca nie różni się nichym od zachowania samicy - chyba, że są w okresie godowym.
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
wiek papużki falistej
« Odpowiedź #5 : 2003-05-16, 09:14 »
Co prawda pytanie stare, ale dopisek Guni dość świeży, więc kilka sprostowań. Nie wiem skąd Gunia wzięła te rewelacje.

- Falki na łebku papużka zaczyna tracić ok 4 mieiąca.

- Samczyk lutino albo albinos nie będzie miał niebieskiej woskówki.

- Samiczki mogą mieć jasnoniebieską woskówkę.

- Jeśli piszesz, że ma białe brzegi, to raczej wskazuje to na samiczkę. Jeśli do 5 miesiąca woskówka nie będzie zdecydowanie niebieska (ciemna) to masz samiczkę.

- W zachowaniu ptaków widać wyraźną różnicę. . Samczyk będzie większym kogucikiem, jest zadziorny, stawia skrzydełka jak mu się coś nie podoba, karmi samiczkę albo zabawki jak samiczki nie ma i robi to okrągły rok!

- Nie istnieje pojęcie okresu godowego u papużek falistych. O gotowości do lęgów decydują warunki zewnętrzne (co dotyczy tylko dzikich papużek w okresach suszy i braku pożywienia)

To tak kilka sprostowań do posta Guni która popełniła masę błędów.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
wiek papużki falistej
« Odpowiedź #6 : 2003-05-16, 12:44 »
ups, masz rację... Dałam plamę... usunęłam tego posta. Głupia jestem... Jakieś zaćmienie mózgu miałam, czy co...?! :P Wybaczcie to... ale gafa... <ups>
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
wiek papużki falistej
« Odpowiedź #7 : 2003-05-16, 12:46 »
buuuuuu... nie da się usunąć... Może go usunąć moderator? :P :) ;) <gafa>
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
wiek papużki falistej
« Odpowiedź #8 : 2003-05-20, 14:55 »
Co do zachowania to jak się długo z nimi przebywa to mozna rozpoznać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

wiek papużki falistej
« Odpowiedz #8 : 2003-05-20, 14:55 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 24 zapytaniami.