Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kłamstwo.  (Przeczytany 2087 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Kłamstwo.
« : 2006-09-03, 12:00 »
Ponoć badania wykazały,że przeciętnemu człowiekowi zdarza się skłamać przynajmniej 2 razy dziennie, często wtedy gdy nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.
Według psychlologów klamstwo jest codziennością, a do tego swietną ochroną przed utratą szacunku dla samego siebie i często chroni nas przed jakimiś przykrymi w mniejszym,czy większym stopniu konsekwencjami.
Jak jest z Wami?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedź #1 : 2006-09-03, 12:21 »
wybieram ostatnią odpowiedź  :P
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedź #2 : 2006-09-03, 12:23 »
Fatty, coś Cię spotkało? ;) Takie podejrzane tematy...
Hm... myślicie, że jest różnica pomiędzy kłamstem "- umyłeś ręce? - taaak...", a taki na prawdę oszukańczym, poważnym? Takie kłamstwa jak podałam przykłąd faktycznie mogą się zdrażać przeciętnie 2 razy dziennie. Ale te "poważne"?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedz #2 : 2006-09-03, 12:23 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedź #3 : 2006-09-03, 13:08 »
Są sytuacje, kiedy skłamać trzeba. Kiedyś miałam sprawę do lekarki, która leczyła wcześniej chorego na raka męża mojej mamy. Waldek wiedział, że widziałam się z panią doktor i chciał wiedzieć, czy o niego pytała. Nie pytała... Trochę się zdziwiłam, że nawet go nie pozdrowiła, w końcu to jej były pacjent z chorobą w niewyleczalnym stadium... Byłoby miło móc przekazać ciepłe słowa. No, ale mając wielu pacjentów można się pogubić, którzy z nich już odeszli, a pozdrowić nieboszczyka byłoby niezręcznie... Tak czy siak, skłamałam, że oczywiście pytała i pozdrawia serdecznie. Po co miałam zaprzeczać, przecież takie kłamstwo nikomu nie zaszkodziło, wręcz przeciwnie, prawda sprawiłaby może niewielką, ale jednak przykrość.
Jestem przeciwniczką kłamstw niepotrzebnych, takich pozornie niewinnych, drobnych. Jeśli łapię kogoś na takim kłamstwie raz po raz, tracę do niego zaufanie. Jeśli komuś bajerowanie w drobiazgach przychodzi łatwo, to może i w ważnych kwestiach postąpić podobnie.
Zaznaczyłam 3 opcję, choć "pomocne kłamstwo" budzi podejrzenia o kombinatorstwo, a ja mam na myśli pomoc w uniknięciu przykrej dla kogoś, nie dla mnie, sytuacji.
Zapisane
IBDG Wrocław

Nataila

  • Gość
Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedź #4 : 2006-09-03, 15:51 »
Z wahaniem wybieram ostatnią odpowiedź. Myślę, że jest wielka przepaść między kłamstewkiem typu ' "- umyłeś ręce? - taaak..." ', a czymś naprawdę poważnym. Dopóki drobne kłamstwo nikogo nie krzywdzi, to nie jest takie złe. Mam na myśli właśnie takie codzienne sytuacje, powiedzenie "tak", zamiast "nie" dla świętego spokoju. Jednak w poważnych sprawach nie akceptuję kłamstw. Są jeszcze kłamstwa o jakich pisze IBDG - takie, by nie sprawiać innym przykrości. Bo właściwie w tym momencie nawet lepiej jest skłamać, żeby kogoś nie zranić czy nie zdenerwować. Zawsze mówię mojej koleżance z chóru, że zaśpiewała psalm dobrze, nawet jak zawyje :lol: - tylko dlatego, że widzę, jak bardzo ona się tym stresuje. I nie uważam, żeby takie 'kłamanie' było złe. Byle nie kłamać ciągle, bo może wyjść tak, że już nie wie się, co jest prawdą, a co się skłamało. Myślę tu o koloryzowaniu jakichś opowieści. Tak często robi moja koleżanka z klasy. Opowiada o jakichś imprezach i połowa z tego, co mówi, to jej wyobraźnia. Nie lubię tego, bo może to doprowadzać do kłamania coraz więcej i w coraz poważniejszych sprawach.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedź #5 : 2006-09-03, 16:41 »
Wiesz co do opowieści - to każdy inaczej zapamiętuje... ;) Może jej tak zostało w umyśle? :)

Co do pomocnego kłamstwa... Chciałybyście być okłamywane w ten sposób. Myślę, że jakby ktoś mi tak skłamał, i dowiedziałabym się o tym, to bym powiedziała, że to miłe i jego strony, ale jednak wolę prawdę.
Zwłaszcza w kwestii śpiewu/rysunku/pracy pisemnej... czegoś czego się sworzyło. Mnie np. obojętne co powiedzą moi rodzice na coś co zrobiłam, bo wiem, że zawsze powiedzą fajne/ładne... To nie pomaga mi stawać się lepszą. Krytyka za to tak. Wiadomo - nie jest to przyjemne... Ale jak wciaż słyszę, że wszystko jest super fajne, to wiem, że ludzie myślą inaczej i chciałabym wiedzieć jak. Więc jest mi tak samo przykro albo bardziej.
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedź #6 : 2006-09-03, 17:52 »
odp. 3  kłamstwo można utożsamiać z 'bajerą' - tak więc po 1. dobry bajer nie jest zły, po 2. może ono być przepustką do czegoś( nie wiem czego , ale załóżmy że mamy życiową szansę)  , a jak nadarza się jakaś ciekawa okazja to trzeba robić wszystko by ją załapać więc dlaczego by nie posunąć się do kłamstwa..
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedź #7 : 2006-09-04, 14:07 »
Ja łatwo przebaczam, wierze ludziom więc często jak ktos kłamie to nawet jeśli go złapie to szybko zapominam. Tak jakoś łatwiej żyć...
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedź #8 : 2006-09-04, 18:20 »
Staram się nigdy nie kłamać - rodzicom, nauczycielom, znajomym, choćby konsekwencje miały by być niefajne ^^ I podobnego oczekuję od ludzi. Wybrałam więc pierwszą odpowiedź jako jedyna na razie :P
Tak po prostu głupio i naiwnie uczciwa jestem, no...
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

Forum Zwierzaki

Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedz #8 : 2006-09-04, 18:20 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: Kłamstwo.
« Odpowiedź #9 : 2006-09-20, 20:59 »
no zdarza sie ale stram sie tego unikac
Zapisane
To piekło nie raj :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 24 zapytaniami.