Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kocham konie  (Przeczytany 3446 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zorba

  • Gość
Kocham konie
« : 2002-07-08, 13:50 »
Cześć
Jestem wielką miłośniczką koni i psów.
Jeżdże konno już od 1 roku i skaze przeszkody.
Razem  moją kolerzanką postanowiliśmy w naszej szkole zzałożyć dziłalność dla schroniska dla koni "Tara".Mają tam teraz ponad 40 koni.
Zbieramy pieniądze na rzecz tego schroniska uzbierałyśmy już ponad 400zł.Proponuje wam abyście i wy spróbowali(spróbowały)zacząć zbierać pieniądze dla schronisk.Przecież gdyby nie schroniska niechciane konie trafiały by na rzeź.
Napiszcie co o tym sądzicie.
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Kocham konie
« Odpowiedź #1 : 2002-07-08, 16:38 »
To piekne ze sa ludzie ktorzy bezinteresownie pomagaja tak jak Ty.
Oby jak najwiecej bylo dobroci dla tych biednych stworzen.

Ja tez bardzo lubie koniki, ale mieszkam w bloku i nie za bardzo moge z nimi przebywac ;) Ale to na prawde piekne zwierzeta, to przykre jak sa traktowane kiedy czlowiekowie zaczyna sie w nich cos nie podobac, i kiedy nie spelniaja jego oczekiwan...
Zapisane

AniaS

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #2 : 2002-07-09, 01:47 »
jezdzilam konno przez okolo 4 lata z przerwami, w stadninie pod Skierniewicami, a moje zauroczenie tymi zwierzetami chyba nigdy sie nie skonczy. Niestety zarowno praca, finanse (nie wspominajac o szkole) zmusilu mnie do drastycznego ograniczenia wizyt u konikow.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kocham konie
« Odpowiedz #2 : 2002-07-09, 01:47 »

Phantom

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #3 : 2002-07-10, 12:39 »
Ja tez bardzo lubie konie. Niestety nie mam mozliwosci, zeby jezdzic, gdyz prawda jest taka, ze sie ich boje. Niestety, ale jakis wewnetrzny uraz. Najbardziej takich duzych. Bo zrebakow jakos nie :) Kiedys jednego glaskalem, ale zmierzyl mnie tylko surowym wzrokiem i tyle sie nim nacieszylem. Ale sa przyjemne w dotyku :)
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #4 : 2002-07-16, 02:30 »
Ja też uwielbiam konie. Bardzo chciałbym się nauczyć jazdy konnej. Pracować przy nich. Ale wszyscy mi mówią, że na nauke jazdy konnej już w moim wieku za późno.  :( A tak apropo miło słyszeć, że ludzie tak kochają te zwierzęta i im tak pomagają. Ostatnio bralismy udział na rzecz kampani przeciwko bestialskiemu traktowaniu tych zwierzątek.  :cry:  :idea:  :arrow:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kocham konie
« Odpowiedź #5 : 2002-07-16, 14:10 »
Grzesio -  na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno  :wink:

Potrzeba tylko trochę czasu, finansów no i przede wszystkim odrobinę chęci  :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Phantom bracie ;))
« Odpowiedź #6 : 2002-07-16, 18:45 »
Ja tez jakoś sie boje koni... Od czasu... Byłam na koniu a on potknął sie o kamień i tak jakby podskoczył... O jeny myślałam, że zawału dostanę :). Lubię je.
Dalmatynka dobrze robisz! Teraz skopiuje mój post na inne forum o naszej szkole. Sami sie przekonacie jak my may ze zwierzętami...
Wszystko pisałam ja i tak jest w naszej szkole
1.
O nie! Koniec! W skzole klasa 6 i 1 gim. mają jedną klasę i klasa 1 kupiła sobie chomika. 6 klasa nie chciała bo się bała, że zapomną go dokarmić. Ale całe obowiązki były dla klasy 1. Oni nie dawali jeść, pić ale tylko sprzatali. Chomik zdechł pod miską do jedzenia, która oczywiście była pusta... To już 2 zwierzatko zginęło poprzez głupią bezmyslność. Nawet lepiej bo sie dłużej nie męczył! To sa durnie w naszej szkole. Chcą coś mieć! A guzik im dać, tez zepsują!
2.Sa dyzury, są. Tylko wszystko ma gimnazjum bo podstawówka w naszej szkole juz pada. I mamy swoje dyżury, ale zawsze ktoś inny z gimnazjum nam zabrania wchodzić do zwierzyńca i tym bardziej coś tam robić. Pan z przyrody nam pozwolił, ale dyrektor bardziej lubi gimnazjum. I tylko oni mają prawo do zajmowania się zwierzakami. A jak przyjdzie co do czego to podstawówka ponosi odpowiedzialnośc za wszystko. A z reszta już dzieci zabrały zwierzątka na wakacje. Zobaczymy ile wróci całych od gimnzjalistów z naszej skzoły..
3.To jest okropne i nic więcej! Ciekawe co się stanie z nowonarodzonymi myszoskoczkami! Jest ich 8 albo 6 (zapomniałam). I chciałam napisać ( otym zapomniałam), że w klatce lub akwarium jakiegos zwierzatka jest bardzo mokro (od moczu). Na tym NIEKIEDY lezy jakies ziarenko przemokniete. Świnka morska siedzi w małej klatce i nikt ani na chwile jej nie wypuszcza. Szczurek ma mało powietrza, bo uciakał i dali deske na jego akwarium! Żółw już od miesięcy nie miał czyszczone w swoim śmierdzącym akwarium. Głupie chłopaki jedzą rybki!!! A dyrektor ma to w nosie. A i jeszcze żadko kiedy jest otwierane okno w małym i dusznym zwierzyńcu. I ja mam nie mieć już dość? Tego nie mozna tak zostawić! Dawniej te zwierzeta były "porozrzucane" po roznych klasach. Każda klasa miała swojego pupila , o którego dbała. Chyba, że były 2 klasy i 1 wychowawca. To nie karmili tylko zwalali na inną klasę. Zbieraja pieniadze na zwierzęta, zbierają. Dzieci wrzucają grosze. I nic z tego nie ma. A pisze Wam, że napewno było by 2,50 na karmę np. dla gryzoni. Rybki maja jedzenia po dziórki w nosie (choc nosa nie mają) a rybek jest mało! I trzeba wziąć pod uwagę, że te jedzenie dla rybek to nie takie płateczki tylko jakaś ciapa. A po co tego tyle, skoro rybki już w naszej szkole sa na wyginięciu??! Napewno juz spleśniało. A wyobrażacie sobie zółwia karmionego jabłkiem (spleśniałym) a świnkę stara już zieloną kanapką??! A własciwie. Jeszcze nauczyciele mówią, żeby przynosic zwierzatka bo jest ich mało! Nie dziwie sie czemu... Już się chyba domyslacie dlaczego ich mało!
Nie ma co pisać. Liga Ochrony Przyrody też robi co może, no ale cóż. Jest nas nie za mało, ale to ja Ewa, Klaudia, Tomek i Kasia najwięcej robimy w LOPIe! No i jeszcze koleżanki z 6 klas.
Zapisane

AniaS

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #7 : 2002-07-16, 18:56 »
Rany, to nie szkola tylko mordownia. I wez tu teraz naucz dzieciaka odpowiedzialnosci i milosci do zwierzat!

Grzesiu na nauke nigdy nie jest za pozno! To wspaniala przygoda. W czasie lata potrafilam przesiedziec prawie cale wakacje w mojej stadninie, pracujac i udzielajac lekcji poczatkujacym, tylko za mozliwosc pojezdzenia... Meczace ale daje satysfakcje. 8)  :D
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Ja sie z tej szkoły mordowni nie uczę :)
« Odpowiedź #8 : 2002-07-17, 16:48 »
O własnie! Też będe zbierać na karmę!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ja sie z tej szkoły mordowni nie uczę :)
« Odpowiedz #8 : 2002-07-17, 16:48 »

Grzesio

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #9 : 2002-07-19, 00:18 »
Dziękuję Aniu za te słowa. Przyznam Ci się, że chciałbym przeżyć taka przygodę z końmi. Może moje marzenie kiedyś się ziści.  :roll:
Zapisane

Zorba

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #10 : 2002-07-20, 21:42 »
Na naukę jazdy konnej NIGDY nie jest za późno.Ja zaczełam jeżdzić jak miała 10 lat a dzisiaj świętuje już 11-ste urodziny.Każdy ma prawo bać się koniwkońcu to duże zwierzęta.Ja od samego początku nigdy nie bałam się koni...zdaje mi się trochę ,że chłopcy boją się bardziej koni niż dziewczęta......może i się mylę,Ale kolego mojej kolerzanki odskoczył na bok gdy koń parskną .....biedaczek.....przestraszył się...
Zapisane

zolly

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #11 : 2002-07-22, 14:50 »
ja teraz nie wyobrażam sobie życia bez koników..
szczególnie jak zaznałam smaku jazdy konnej w pełnej krasie w terenie przez las rzeki pola...aż mi się rumieńce robią jak o tym myślę :oops:  :D  to poprostu mój żywioł!! :P  :)  koniaże trzymajmy się razem!!! :lol:  :wink:
Zapisane

zolly

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #12 : 2002-07-22, 14:52 »
PS jeszcze jedno pytanko... jak wy to zrobiliście że macie obrazki pod swoimi nickami :?:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kocham konie
« Odpowiedź #13 : 2002-07-22, 15:58 »
Służę uprzejmie  :idea:

Trzeba otworzć profil (jest u góry, pod rejestracją)
Na samym końcu jest panel kontrolny emblematów.
Możesz wybrać z galerii lub wsadzić swój ( musi mieć bodaj nie więcej jak 6-7 kB i 100x100 pixeli) :arrow:
 Potem klepiesz wyślij i gotowe  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Trynity

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #14 : 2002-07-22, 18:20 »
ja poprostu koffam konie...sa wspaniale..piekne..majestatyczne i przyjazne..rozniez jezdze konno od paru lat z przerwami...uwielbiam zimnokrwiste, ale jeszcze nigdy chyba nie widzialam je na real:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kocham konie
« Odpowiedz #14 : 2002-07-22, 18:20 »

zolly

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #15 : 2002-07-26, 20:54 »
myszko dziękuję za pomoc. :)  tylko ja nie mogę znaleźć tego panelu kontrolnego emblematów czy jakoś tak...yhhh :( mogłabyś mi dokładniej wytłumaczyć gdzie on jest? z góry dzięki :) :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kocham konie
« Odpowiedź #16 : 2002-07-26, 21:03 »
Pewnie, ze mogę :)
 :arrow: Jak klikniesz na profil i on Ci się otworzy, zjedź na sam dół. Ta, jest cały "dział" pod nazwą "panel kontrolny emblematów". W tym panelu jest przycisk "galeria". Jak naciśniesz - otworzy sie caaaaały wybór. Możesz sobie coś znaleźć  :mrgreen:

Mam nadzieję, że pomogłam  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

CHI

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #17 : 2002-07-30, 08:58 »
Do Grzesia
Forumowicze mają absolutna rację. Na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno.
Kiedyś do ośrodka w którym prowadziłam jazdy przyjechało przesympatyczne młode (stażem i sercem) małżeństwo. Pani - córka założyciela SK Walewice oficjalnie przyznawała się do 65 lat(?!!), a jej poślubiony 3 lata wcześniej mąż był oficjalnie 5 lat starszy. Pani jeździła konno od dziecka. Natomiast pan (w doskonałej kondycji, żagle, narty)  uczył się jeździć konno od roku. Dodatkowo jeszcze był głuchy!!! Spędziłam z nimi naprawdę miłe chwile. Jeździliśmy na spokojne tereny (stęp, kłus). Wyjechali z Lubniewic b. zadowoleni.
Pozdrawiam
CHI
Zapisane

zolly

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #18 : 2002-08-10, 18:24 »
myszko koffana :cmok:  dziękuję! ufff już myślałam że mi się nigdy nie uda, a jednak :wink:  jeszcze raz dzięki ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kocham konie
« Odpowiedź #19 : 2002-08-10, 21:38 »
Ależ naprawdę nie ma za co  :wink:  :wink:  :wink:  
Ładny emblemacik  :)  :D
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

lawenda7

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #20 : 2002-09-21, 18:19 »
tez zaliczam sie do milosnika koni! zauroczylam sie tym miedy obejrzalam kilka lat temu wichry namietnisci z bredem pittem wtedy zaczelam jezdzic!!!!!!( wczaesniej sie balam bo jeden zuchwaly konik ugryzl mnie w plecki...)...ale potem sie przelamalam i jestem jezdzcem... ale z glowa ihihi ! dlatego uwazam ze w polsce ludzi epowinni wiecej interesowac sie konmi bo ten sport jest troche na uboczu !! azajmowanie sie konikami to najpiekniejsza rzecz na swiecie!!!!!!!! :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kocham konie
« Odpowiedz #20 : 2002-09-21, 18:19 »

zolly

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #21 : 2002-09-22, 13:08 »
;)  ;)   :wink:  witaj wśród nas lawenda heh..  :P
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #22 : 2002-10-05, 19:34 »
Ja również uwielbiam konie.
To wspaniałe zwierzęta i jazda na nich to coś czego ja nie potrafię opisać. Kocham nie tylko na nich jeździć ale również je czyścić itp.  Jednak przyznaję że to drogie hobby. Nie uważacie że niektórzy hodowcy koni trochę przesadzają z ceną za jazdy??
Zapisane

zolly

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #23 : 2002-10-05, 19:44 »
niektórzy może i tak.. :?  ale trzeba się  tym pogodzić że jazda konna to niestety dosyć drogie hooby..ale za to jakie cudowne i niepowtarzalne..np. ja nigdy nie zapomnę wspólnie spędzonych,cudownych chwil z konikami.. :kocham:
napewno mnie rozumiecie.. ;)
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #24 : 2002-10-06, 18:14 »
jasne że rozumiem. Nam miłośnikom koni nie musisz tego tłumaczyć ;)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Kocham konie
« Odpowiedź #25 : 2002-10-06, 19:01 »
A ja niezabardzo lubię jazdę konną, ale jeśli chodzi o zwierzęta konie to OK :D
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #26 : 2002-11-05, 20:47 »
pewnie ze nigsy nie jest za pozno! ja osobiscie mam siostre ktora ma kiedys chcciala jezdzic konnno.ale przestala i tylko ja wytrwalam.teraz po kilku latach(ma 21 lat) znowu ją nawróciłam na jzde ;) uczy sie i idzie jej całkiem nieźle:)
Zapisane

zolly

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #27 : 2002-11-06, 17:41 »
Euphoria...witaj na naszym forum ;)  :cmok:  :hyhy: a co do nawrucenia siostry :hehe: gratulacje.. :wink:

Magdaland... jeździłaś konno  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kocham konie
« Odpowiedz #27 : 2002-11-06, 17:41 »

Euphoria

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #28 : 2002-11-06, 20:14 »
noo...widze ze nie tylko ja mialam problemy ze znalezieniem emblematow....milo wiedziec ze nie jestem sama ;) 8)
Zapisane

Agatka ***

  • Gość
Kocham konie
« Odpowiedź #29 : 2002-12-06, 14:18 »
Ja też kocham konie i jeżdże od 3 lat  ale nie regularnie. Tak poza tym to jestem tu nowa i skorzystając z okazji chciałam się przywitać. :)
WITAM :!!!: :!!!:  :!!!:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.139 sekund z 27 zapytaniami.