Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: zbrojnik - rozmnażanie  (Przeczytany 5942 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
zbrojnik - rozmnażanie
« : 2007-02-21, 12:36 »
Mój zbrojnik siedzi o d kilku dni w skorupie orzecha i nie wychodzi nawet podczas karmienia. Albo chory, albo... no właśnie. Wsadziłam ciekawskie oko pod skorupę i jest ikra  :wink:

Czytam w necie o tym ze on pilnuje, ze będą larwy po 10 dniach ale nigdzie nie mogę doczytać czy musze go oddzielić, czy on będzie zagrażał młodym rybkom czy one będą się rozłazić po całym akwa i są narażone na zjedzenie przez inne ryby - nawet nie wiem jakie będą duże - małe gupiki są u mnie zjadane - molinezje juz nie bardzo - moze za duże ?

Piszą że te młode trzeba dokarmiać żółtkiem, płynami - a może wystarczy że im wrzucę pigułke roślinną i ona rozpuszczając się będzie pokarmem?
No i jeśli się uchowają to co ja mam z nimi zrobić?

Miał ktoś do czynienia z taką sytuacją, albo zna dobrą stronkę (czy wątek gdzieś) która mi pomoże i rozwieje wątpliwości?
Zapisane

Monrose

  • Gość
Odp: zbrojnik - rozmnażanie
« Odpowiedź #1 : 2007-02-24, 12:01 »
Jęśli nie możesz znależć prawie wszystkiego o młodych to dlatego,że jeszcze rozmnoże nie zbrojników niepowiodło się(przynajmniej u mnie w książce tam pisze);)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: zbrojnik - rozmnażanie
« Odpowiedź #2 : 2007-02-24, 17:49 »
guupoty gadasz. waćpanna - nawet w sklepie  się rozmnozyły ktory znam i wiele jest opisów w necie, dużo już doczytałam ale nadal się martwię - samiec już ponad tydzień nie wychodzi spod tej skorupy i nic nie je tylko pilnuje tej ikry - nie wiem czy powinnam go dokarmiac jakoś, nie wiem czy mogę spuścić trochę wody z akwa celem odmulenia.
Nie wiem też czy inne ryby, np mała 3-cm bojowniczka, tęczanka, molinezje, gupiki, ramirezka nie zjedzą mi tych małych - powinnam je przenieść jak się wylęgną czy nie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: zbrojnik - rozmnażanie
« Odpowiedz #2 : 2007-02-24, 17:49 »

kareena

  • Gość
Odp: zbrojnik - rozmnażanie
« Odpowiedź #3 : 2007-02-24, 18:44 »
Nefra możesz spróbowac oddzielic te ryby jakos, moze wsadź jakąś ramkę z naciągniętą rajstopą coby nikt nie przedostał sie w 'zakazany' rejon?  a glonkowi mozesz podrzucic tabletkę tonącą. Ale to tylko sugestia 'tak na oko' bo ja nic nie wiem o rozmnazaniu ich :)

Proponuję zapytac w sklepie akwarystycznym jak to wyglada
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: zbrojnik - rozmnażanie
« Odpowiedź #4 : 2007-02-24, 20:15 »
ja nie mam sklepu w którym by się znali na tym :(
wiadomości na dziś - glonek opuścił na chwilę jaskinię, zainteresował się pigułką, trochę pojadł (do tej pory nie chciał, mimo ze pod nos podtykałam), pogonił od swojej skorupy inne ryby - w tym zbrojniczkę ;)
Ona tez siedzi ciagle w pobliżu norki jakby pilnowała czy wszystko ok :)

może się urodziły? ale niekiedy świecę latarką przez szybę do norki i nic nie widać - ikra była podczepiona "do sufitu"

wyczytałam w jednym miejscu ktoś mówił że ryby nie zjadają małych zbrojników - może stad ta nazwa - podobno są zbrojniki bardzo twarde i takie jakby"ostre"

Ale znając apetyt bojowniczki, tęczanki i ramirezki to ja już w nic nie wierzę - dwie gupikowe urodziły dzień po dniu - nie ma żadnej małej rybki - piranie... kurrrdeee
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: zbrojnik - rozmnażanie
« Odpowiedź #5 : 2007-02-24, 22:04 »
Nikt nic z doświadczenia nie pisze, to może zanim wyedukowana osoba się objawi, to ja wyskoczę z moimi doświadczeniami. :) Wybyłam sobie kiedyś z domku, wracam a w akwa coś białego, jakby białe glizdy mi czasem miga. O_o Myślę sobie - co to? Omamy? Zalęgło mi się co czy może zbrojniki się rozmnożyły? Nieee... Ale potem białe robale podrosły na ciemne miniglonki. Jak miały jakoś 1 cm, 1, 5 cm zostały oddane do nowych domków. Było ich 10. A powinno być znacznie więcej. Wnioski, że mogły zginąć z powodu braku jedzenia lub coś je zjadło. Welonka? Mama? Jednak czytałam, że pewne ryby mogą zjadać małe (wątpie, żeby moje, prędzej warunki, których nieświadoma ich istnienia nie zapewniłam).
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: zbrojnik - rozmnażanie
« Odpowiedź #6 : 2007-02-25, 10:20 »
białe, mówisz? a jakie duze? jak gupiki czy większe trochę? :mysli:
je chyba trzeba dokarmiac, ale jak , jak tu nie wiadomo co słychac w skorupie? :bezsilny: nie wiem czy coś z nich zostalo - glonojad od wczorajszego wyjścia , siedzi sobie tak jak przed tarłem - tzn nos mu ze skorupy wystaje :hmmm:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: zbrojnik - rozmnażanie
« Odpowiedź #7 : 2007-02-26, 20:51 »
Te biale glutki które widziałam - do słownie mi migały, tak że nie mogłam zobaczyć czy to robak czy co - one miały z kilka mm, 4 może 5?
Musiały się gdzieś na początku kryć, że nawet tych 10 nie widziałam.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: zbrojnik - rozmnażanie
« Odpowiedź #8 : 2007-02-27, 00:25 »
nie ma ikry i małych tez nie widzę :( stary siedział w jamie spokojnie z 10 dni albo więcej... jeśli by ikra była martwa to by przecie nie siedział tylko zeżarł. Więc co siem porobiło? ktoś mu zeżarl te małe czy jak :bezsilny:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: zbrojnik - rozmnażanie
« Odpowiedz #8 : 2007-02-27, 00:25 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Zbrojniki sie mnoza!
« Odpowiedź #9 : 2007-10-22, 02:44 »
prosze was o pomoc ...nie mam czasu w tej chwili, naprawde szukac w guglu jak z tymi zbrojnikami jest...a mam pieknego drania welonopłetwego i zal byłoby zmarnowac to potomstwo...otoz ikra byla juz kilka razy i nic z tego nie wyszlo... a teraz mam remont chałupy wiec zagladam do akwa raz dziennie by dać jedzenie...i dzis robiac podmiane wody cos mnie tknęlo... nietypowe zachownie ryb...patrze...a tu w skorupie orzecha kokosoego( norka zbrojnika-samca) - ikra . Szybko skorupe usadowilam w poprzednim miejscu ale po chwili... jedno nagle zolte sie ze skorupy wyrwalo...na moich oczach rozszarpala to bojowniczka...:( bo to to jeszcze takie bylo ze jajeczko było przytwierdzone doń. I po jakims namysle postanowilam wydbyc male- teraz są w kotniku...nie wiem czy dopsz zrobilam odbierając samcowi??? i Co dalej??? Pomocy!!!
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Zbrojniki sie mnoza!
« Odpowiedź #10 : 2007-10-22, 15:46 »
nie zrobiłaś dobrze a ta strona ci wszystko wyjaśni http://www.inco.wroc.pl/~ar43/tarlo.html
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: Zbrojniki sie mnoza!
« Odpowiedź #11 : 2007-10-22, 15:53 »
Jaki masz kotnik, ile litrów, jest filtr? Jak jest to wszystko będzie ok, z moich obserwacji wynika ze trzeba po prostu skierowac wylot filtra na ikre zeby był duży ruch wody. Im wyższa jest temperatura tym szybciej sie wylęgają dzieciaki. Jak juz sie wylęgną to po kilku dniach zaczynamy karmić ugotowanymi warzywami (marchewka, ogórek, papryka, kalafior itp) i suchą karmą.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zbrojniki sie mnoza!
« Odpowiedź #12 : 2007-10-22, 17:47 »
no dzieciaki juz są - dlatego wlasnie je odlowilam ze skorupy - co jakis czas jeden wypływal i byl na wstepie rozwalany przez bojowniczkę - one mają jeszcze przyczepione te kulki ikry czy to ciałka zółtkowe...  Kotnik mam zawieszony w akwa, ale jest w nim z 5 małych bojkow - boje sie ze im rozwala te zóltkowe brzuszki - jenego malego zbrojnika wpuscilam do kotnika i po kilku mnutach zolte bylo rozwalone a rybka zdechła :(
Jest filtr bo wszystko jest w akwa. Z tym ze w tej chwili zbrojniczki sa w pojemniczku pływającycm w akwa - mam niezły dylemat jak to wszystko teraz porozprowadzac...małych bojkow nie moge wpuscic do akwa, małych zbrojnikow tez nie ani do  kotnika  z bojkami tez nie a małe akwa jest zajęte przez samce molinezji, ktore oddzieliłam bo dosc mam małych czarnych rybek :/

Cos zakombinuje :D Ale z tym karmieniem malenstw nadal nie wiem kiedy rozpoczac i czym... moze doczytam na tej stronce ktora podaliscie
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zbrojniki sie mnoza!
« Odpowiedź #13 : 2007-11-04, 00:03 »
zrobiłam wtedy małe akwa dla młodych rybek - a molinezje które je zalmowały do tej pory odnioslam bez ceremonii do sklepu ;)
Kupiłam mały filterek - jednak takie są i wszystko jest ok :)

I chcę wszystkim powiedziec ze małe zbrojniki są nie do zdarcia - chyba nadal jest ich ponad 40 i maja tak ok 2 cm długości - rosną w oczach, rabią ogórka , korzen , glony w akwa i wszelaka sucha karme, która wrzucam :D Ciekawe czy będa tak samo weloniaste jak ich tatuś ;)

Ale mam wrazenie ze juz mają dłuzsze ogony niz normalne zbrojniki :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 25 zapytaniami.