Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Karaś..  (Przeczytany 19068 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Karaś..
« : 2007-07-10, 11:02 »
Mojej mamie wpadł do głowy ostatnio chory pomysł: mianowicie w centrum ogrodniczym zobaczyła stado tych i karasi powiedziała, żebym sobie kupiła je... Powiedziałam, ze to niemożliwe, bo na takie karasie mamy za małe mieszkanie, akwa dla nich nigdzie nie wejdzie... Toteż mam pytania:
ile minimum litrów musi mieć akwa, żeby karaś był szczęśliwy?
czy karaś to rybka stadna, czy może żyć samotnie?
Prosiłabym o odpowiedź, bo w necie nie znalazłam za bardzo odpowiedzi na te pytania...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #1 : 2007-07-10, 11:34 »
Wg mnie miejsce karasi złocistych - ze względu na rozmiary (35 cm) i wiek (30 lat), osiągany przez te ryby - jest w stawie.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #2 : 2007-07-10, 11:41 »
to samo mamie mówiłam, a ona na to "to czemu ludzie złote rybki w domu trzymają?"
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedz #2 : 2007-07-10, 11:41 »

Olenka:)

  • Gość
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #3 : 2007-07-10, 11:41 »
Hmm..... dam ci pare rad:) Karasie złociste żyją w niewielkich stadach . Jeden Karas ma _30_cm_i_26_cm więc wejc sobie na stronki z akwiariami i policz na moje oko to bendzie potrzebne akwa wielkie ! ale dokładnie niewiem ile litrów musi byc:)  8)
Zapisane

EmoGirl

  • Gość
Kilka pytań na temat karasiów złocistych!
« Odpowiedź #4 : 2007-07-10, 21:17 »
Słuchajcie,czy karasie(i kolorowe,i siwe :P )mają skłonności do wyskakiwania z akwarium?mój kumpel chce mieć w akwarium karasie,nie wiem-mówił że z 2 .A ma odkryte akwarium.Wyskoczą?
I ile taka rybka mn kosztuje?
Spójrzcie,ten karaś jest mały a gada się że są wielkie!(czyżby młodziak? :D ) : http://www.pupile.com/pup/pup_image.asp?imgID=68622

I wgl czym je karmić?Platkami,mrożonką czy tymi kolorowymi "chrupkami" co sprzedają w zoologicznym?
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Kilka pytań na temat karasiów złocistych!
« Odpowiedź #5 : 2007-07-10, 21:29 »
po pierwsze - założyłaś już podobny temat o innej nazwie, po drugie- już jest temat o pytania co do karasi, sama go założyłam http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,31669.0.html po co dublować tematy, jeśli możesz sama tam napisać...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

EmoGirl

  • Gość
Odp: Kilka pytań na temat karasiów złocistych!
« Odpowiedź #6 : 2007-07-10, 21:40 »
Nie mogłam wyslać więc przycisnełam opcję "Wyślij" raz jeszcze,nie wiedziałam że 2 razy się wysłałam,administrator czy mod usunie ;] .
Nie denerwuj się tak,ok ;/ ?Upominać w tych sprawach mnie może mod czy admin.


korzystaj z opcji szukaj, a w razie "wypadków" poproś moda o pomoc a unikniesz nieprzyjemności. tematy są scalone
pao
« Ostatnia zmiana: 2007-07-10, 21:51 autor pao »
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Kilka pytań na temat karasiów złocistych!
« Odpowiedź #7 : 2007-07-10, 21:45 »
ja się nie chcę kłócić, ale każdy forumowicz może ci delikatnie zwrócić na to uwagę, nie tylko admin czy mod... rozumiem, że nie mogłaś, pewnie ci przycinało lub długo ładowało...ja się wcale nie denerwuję, też mam z tym ostatnio problemy.
następnym razem użyj opcji "szukaj" zanim wyślesz wątek...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Kilka pytań na temat karasiów złocistych!
« Odpowiedź #8 : 2007-07-10, 21:49 »
inni użytkownicy tez mają prawo Cię upomnieć. kwestia Twojej kultury jak sie do tego odniesiesz.

a co do pytania:
karasie spore rosną bo pamietajmy że to ryba hodowlana. hoduje sie ją do celów spożywczych, ale są tez odmiany ozdobne, je jednak wpuszcza sie do oczek wodnych i stawów a nie do akwarium.

nawet najmniejsze odmiany, te akwarystyczne są dużymi rybami i wymagają dużego akwarium z rozległą taflą wody. jeśli mają nieodpowiednie warunki karłowacieją i bardzo często popełniają samobójstwa celowo wyskakując z akwarium. jednak przy odpowiednio dużym zbiorniku takie wypadki są rzadkością.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Kilka pytań na temat karasiów złocistych!
« Odpowiedz #8 : 2007-07-10, 21:49 »

EmoGirl

  • Gość
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #9 : 2007-07-10, 21:57 »
Dzięki :) .W poście @Loleczki było słychać trochę złości,a do czego służy szukaj-wiem :D .

Powiedzcie mi jeszcze tylko-czy karasie mozna trzymac z rybami akwariowymi?S z tymi miejszych rozmiarów,np. gupikami?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #10 : 2007-07-10, 22:24 »
zacznijmy od tego jakie karasie i w jakich warunkach.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #11 : 2007-07-12, 00:30 »
czy karasie mozna trzymac z rybami akwariowymi?S z tymi miejszych rozmiarów,np. gupikami?

Nie można karaś jest rybą zimnowodną, z trudnością wytrzymuje 27 stopni a wątpię, że utrzymasz w akwarium 21-23 stopnie przy 35 stopniowym upale za oknem.

P.S Żeby nie było, że tak sobie piszę, miałam dwa karasie ozdobne w 200l. akwarium, było dla nich za małe, o usilnych staraniach uzyskania klarownej wody już nie wspomnę, karaś potrzebuje potężnej pompy a nie akwariowych filterków.
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #12 : 2007-07-14, 16:48 »
1.miejsce karaśi to ich naturalne srodowisko jak zleksza większosci rybek :P ale karaś jest rybą wyjątkowo nie pasującą do zadnego akwarium, bo pomyśl jakie akwariummmusisz miec do np:5 karasi ?? to będzie trzeba uszczelnić garaż i zalać go wodą XD potem mozemy zając się zalorzeniem jeziorka XD
2.karasie są wybredne* pod względem jedzenia              (* w stawiku niewiem ile tam jest litrów wiem ze moge z tego basen se zrobić jedzą mało, jakies cholery)
3. ten filtr w takim akwarium to chyba powinien miec moc do akwarium 1000l + bo zdolnościami przescigają nawet welony :P
 spasiba i wogóle zycze udanego weekendu
Zapisane
The Beatles

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #13 : 2007-07-17, 13:46 »
Pierwsze słyszę, żeby karasie były wybredne, większych śmietników w akwarium jeszcze nie miałam, pożerały wszystko w ilościach hurtowych.
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #14 : 2007-07-17, 20:55 »
Moj kumpel hoduje karasie w oczku wodnym mającym 1000 a rybki zabiera do akwa 240l tylko na zimę.
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedz #14 : 2007-07-17, 20:55 »

EmoGirl

  • Gość
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #15 : 2007-07-19, 20:42 »
Widziałam kiedyś parę karasiów w kuli.
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #16 : 2007-07-26, 21:31 »
EmoGirl pozostawie twoją wypowiedz bez komentarza ^^
Zapisane
The Beatles

hubi

  • Gość
Odp: Karaś złocisty - pytania
« Odpowiedź #17 : 2007-09-04, 17:51 »
ja mam oczko wodne koło domu i w tym roku kilkakrotnie mi się wytarły karasie jest ich kilkaset ale niedługo zbliża się zima i raczej nie przeżyją więc kilka wziąłem do akwa żeby je przezimować i spokojnie przeżywają temperaturę 25-26 stopni C. karasie to jedne z najbardzij wytrzymałych ryb. moj kolega kiedyś w zimę wykuł w stawie z lodu karasia bo myślał że nie żyje a on zaczął się trzepać. trzymałem w akwarium 1 dzień karasia bo musiałem oczko wyczyścic ale w nocy mi wyskoczył z akwa i niestety nie przezył więc nie radzę ich trzymać a akwarium.
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Karaś..
« Odpowiedź #18 : 2007-11-21, 17:37 »
no wiec, znajomi trzymali w słoiku  :shock: karasia i spytali czy go chce bo u nich już oddychać nie może w słoiku miał chyba kranówę :/ (nie dziwie sie :roll:), karaska wzięłam nie widziałam na nim nic szczególnego co by świadczyło o chorobie,wiec dałam do mojego akwa z żyworodkami(65l)jest wielkości dorosłego mieczyka, później jak sie przypatrzyłam to miał na jednym boku malutką białą kropkę, na drugi dzień zrobiło sie większe, to jest chyba pleśniawka :/ ,
robi mu sie tego coraz więcej ; zeby go leczyć to mam tylko wolne akwa 8litrowe(wiem ze za małe ale innego nie mam)+stary filtr(chyba z przed 15lat, który jest za mocny na tak małe akwa, wiec nie mógłby chodzić cały czas) mam jeszcze grzałkę z popsutym termostatem, ale temperatury mogę pilnować :) (zawsze to jakiś sprzęt  :lol: )
w necie znalazłam to:
Cytuj
Należy zapewnić rybom optymalne warunki życiowe, zwłaszcza pod względem tempetatury. W razie pojawienia się pierwszych objawów pleśniawki należy chore ryby odłowić.

Miejsca zakażone pleśnią należy obmyć tamponem z waty zanurzonym w roztworze nadmanganianu potasu o stężeniu 3 g/1 dm3 wody. Następnie należy chore ryby umieścić w kąpieli krótkotrwałej:

    * w roztworze nadmanganianu potasu l g/10 dm3 wody (czas kąpieli 30-60 minut)
    * lub roztworze soli kuchennej 10—15 g/1 dm3 (czas kąpieli do 20 minut).
    * w soli niejodowanej (10-15g/l czas kąpieli do 20 min)
    * kąpiel formalinowa.

Podczas całego cyklu leczenia wskazane jest podnieść temperaturę do 28-30°C. Po kuracji przez pewien czas utrzymywać wyższą temperaturę i zapewnić dobre natlenienie wody. Kąpiele te powinny być powtarzane 2—3 razy w tygodniu aż do likwidacji grzybni.

Okres kwarantanny dla chorej ryby: 6 dni

W przypadkach słabego zakażenia wystarczy tylko podniesienie temperatury wody w akwarium oraz odkażenie go za pomocą np.: trypaflawiny (akryflawina), chloraminy, FMC Tropical, Desin, Medifin.

Niekiedy wystarczy już samo wypędzlowanie chorych miejsc rozcieńczonym roztworem jodyny (plus podwyższenie temperatury).

Ryba może być karmiona podczas leczenia, ale tylko w małych ilościach.
moglibyście mi jakoś pomóc :)
« Ostatnia zmiana: 2007-11-21, 21:47 autor Estel »
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #19 : 2007-11-21, 17:48 »
Taa.. to przyklad z ksiazki ktora mam nie wiem czy to plesniawka...
Bo nie dalas zbyt wystarczajacej odpowiedzi, czy to jest w ksztalcie wiekszych plam na ciele pokrytych wloskami czy moze male punkty rozsiane na calym ciele ryby jak na razie to sproboj odpalic to akwa z tym zgracialym filtrem i grzalka (uzyj jakiegos srodka aby rybke wpuscic po 24 godz.) co do rybki to powiedz scislej jak to wyglada..., i koniecznie lej do akwa mfc zeby na inne rybcie sie to nie przenioslo
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #20 : 2007-11-21, 17:58 »
..wiesz co to jednak bardziej wygląda na jakiegoś grzyba..
..on ma różnej wielkości białe kępki na ciele i płetwach ..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Karaś..
« Odpowiedz #20 : 2007-11-21, 17:58 »

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #21 : 2007-11-21, 21:42 »
hmm moze to byc jedznak plesniawka
ja bym rybcie wrzucil na 20 min do soli a potem przerzucil do innego akwa i zapewnilbym odpowiednie warunki czyli temp ok 21-23 st c (musi byc ciepla tylko przy leczeniu)
co do soli to od 15 - 20 gram na litr wody, po tygodniu opuszczalbym stopniowo temperature do optimum czyli 19 - 21 st C.
Moj kumpel ma karaski i takie leczenie zwykle pomagalo.
A i jeszcze jedno plesniawka jest spowodowana glownie zbyt naglą zmiena parametrow szczegolnie temperatury wody, więc unikaj takich zmian, bo rybka po chorobie jest na nia coraz bardziej podatna.
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #22 : 2007-11-22, 15:51 »
wczoraj wlałam do małego akwa odstałą wodę; zrobię karaskowi tą kąpiel i potem dam go do tego akwa

jeszcze mam problem, mój tato chodzi na ryby i kupuje karaski, i w wędkarskim sprzedają na żywiec(nie wiem jak można rybę nabić na hak) te karaski ozdobne i tato przyniósł mi jeszcze 4, narazie są we wiadrze ale boje sie ze tez dostaną tą pleśniawkę :/
powiedział ze na wiosnę zrobi dla nich oczko, ale nie wiem czy do tej pory przeżyją..przecież w moim akwa wszystkie ryby(moje i 5karaskow)=to będę mieć przerbienie :/
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #23 : 2007-11-22, 17:07 »
co do kwarantanny: można kupić mały filtr gąbkowy, ostatnio widziałam w sklepie za 9-14 złotych zatem nie majątek a zabezpieczenie na przyszłość jest.

filtr musi chodzić cały czas: wystarczy godzina bez  by wymarły bakterie potrzebne do funkcjonowania zbiornika.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #24 : 2007-11-22, 17:10 »
..ten filtr może chodzić cały czas tylko chodzi o to ze karaś będzie musiał cały czas płynąc pod prąd i będzie sie chyba męczyć w ten sposob
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #25 : 2007-11-22, 17:15 »
stąd tez moja sugestia by kupić mniejszy filtr. karaś to silna rybka, gorzej jak będziesz słabsza kiedyś miała kwarantannować.

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #26 : 2007-11-22, 17:25 »
wiec na noc tez jej zostawić włączony(strasznie głośny ten filtr , chyba nie zasnę :roll:)
karasiek już po kąpieli w małym akwa, jak po tygodniu pobytu w nim nic mu sie dziać nie będzie i pleśń zejdzie to pójdzie do akwa ogólnego mam trochę kasy to pójdę jutro do zoologa po ten filtr, nie wiesz może jaki byłby najlepszy do akwa 8litrów(ile litrów na godzinę) i jak by starczyło to jakąś małą grzałkę z termostatem ile W ma miec...
..tylko nie wiem co zrobić z 4karaskami które we wiadrze są..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #27 : 2007-11-22, 20:40 »
jak jest za silny prąd to włóż kawałek korzenia czy skałki (ew talerz) tak by rybka mogła sie pod nim schować :)

karasie są zimnolubne zatem jeśli tylko w pokoju nie masz mrozu to grzałka nie jest potrzebna a karasiom w wiadrze też by sie przydał zbiorniczek z filtrem i kryjówkami...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Karaś..
« Odpowiedz #27 : 2007-11-22, 20:40 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #28 : 2007-11-22, 20:46 »
nie muszę już nic wkładać do akwa obróciłam filtr tak żeby w boczną szybę leciało i karasiek ma już spokojnie..
..a do 8litrowego znajdę w zoologu jakiś filtr i grzałkę?? możesz napisać  jaką moc mają mieć, bo bym jutro kupiła  :)
(sprzęt przyda sie też na przyszłość ;p )
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karaś..
« Odpowiedź #29 : 2007-11-22, 21:34 »
wszystkie grzałki jakie kupowałam miały termostaty zaś na filtrach masz info do jakich zbiorników ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 28 zapytaniami.