Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chcę się pochwalić.  (Przeczytany 1356 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galago De Codi

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« : 2003-05-21, 11:42 »
Niestety juz nie mam gryzoni.
Miałem kiedyś Swinke, myszoskoczki i oczywiście homiki.
I tym się własnie chcę pochwalić.
Chomik standard - syryjski. Piękne i miłe zwierzatko. Ale niestety krótko zyje.
Mój natoiast zył 5-6 lat. I tymsię własnie chce pochwalic.
Sekret tego:
- mało denerwowany.
- stałe pozywienie żadnych testów co chomik zje a czego nie
- akwarium 80x45x45 dla jednego osobnika + karuzela i gałązki do buszowania w nocy.

  Niestety chomiki w małych pomieszczeniach zyją krutko. Moim zdaniem to wina za małej ilości ruchu. Co na ten temat sądzicie? Jakie są Wasze doświadczenia.
Zapisane

juli

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #1 : 2003-05-21, 15:03 »
Coś w tym jest -moja Chomisia żyła ponad 4 lata, miała bardzo dużo ruchu,często biegała po domu,no i  urozmaicone jedzenie. Mialam też świneczkę, żyła ponad 9 lat, podobnie traktowana. Szkoda, że ich juz nie ma... :cry:

juli
Zapisane

Ritka

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #2 : 2003-05-21, 21:12 »
Mój ma rok i już 2 razy złamał łapę.. za bardzo się rzuca po klatce :P! Ale trzyma sie na razie świetnei!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcę się pochwalić.
« Odpowiedz #2 : 2003-05-21, 21:12 »

aneta

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #3 : 2003-05-22, 21:29 »
Moj maluszek odszedl tydzien przed swoimi trzecimi urodzinkami. Bardzo dobrze sie trzymal. Nic mu nie brakowalo.Chyba rzeczywiscie z tym ruchem cos jest. Maly mial staly dostep do kolowrotka,a i jak go wyjmowalam to chodzil po mieszkaniu w kuli.
Ale tez dzieki temu ze dawalam mu kolby zamiast sypkiego ziarna. Dzieki niej mial piekne,kruciutkie zabki. Musial sie posilowac aby odgryzc kawalek jedzonka.
Na samym koncu jego zycia byl prawie lysy,nie to ze byl na cos chory,po prostu ze starosci.
Galago De Codi gratuluje Ci tak dlugowiecznego chomiczka.Nie slyszalam jeszcze o chomiku ktory tak dluuuugo zyl.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #4 : 2003-05-23, 09:58 »
Tak naprawdę to był chomik bardziej mojej siostry ;) Ale ja też go maltretowałem... tz. opiekowałem się. A co do chomika. To był dziwny. Bo całe życie tak włóczył brzuszkiem po ziemi, wyglądał jakby był wiecznei w ciąży.
   Co do jego ostatnich dni przed smiercią. To miał chyba parkinsona. Tak się strasznie trząsła nie mogła normalnie zrobić nawet jednego kroku. Ten stan trwal tydzień, potem odeszła.
Zapisane

Gerda

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #5 : 2003-05-23, 22:12 »
moja chomisia (nie żyje :( ) też przed śmiercią kołysała się na nóżkach, zmarła zwinięta w czasie snu  :(
Zapisane

kasia

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #6 : 2003-05-24, 08:27 »
Wszystkie moje chomcie do końca życia wyglądały zdrowo i zachowywyały się normalnie. Umierały w czasie snu, a jeden nawet w czasie posiłku - jak go znalazłam był już martwy, ale jeszcze trzymał w łapkach ziarenko słonecznika...  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

qlas

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #7 : 2003-05-24, 11:49 »
ja mam chomika od 3 lutego, codziennie biega sobie po moim pokoju (oczywiscie wszystkie dziury do ktorych moglby wejsc sa zasloniete) i jeszcze w kolowrotku. mysle jednak ze bedzie krotko zyl, bo dwa tygodnie po kupnie, gdy  bylam jeszcze niedoswiadczona ( teraz jestem...?) spadl mi z biurka 30-cm.  :(  weterynarz powiedzial ze nie daje mu szans, ale przezyl! chodzi normalnie, tylko ma cos z nerwem wzrokowym bo raz ma oko zamkniete raz otwarte i nie widzi na to oko. ale zycze mu jak najdluzszego zycia!!!!!! [/img]
Zapisane

Visenna

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #8 : 2003-05-24, 13:03 »
Ja mam myszkę (jeszcze żyje) , ale jak odejdzie to tego nie wytrzymam. Jest taki kochany, nie wyobrażam sobie życia bez niego. Chciałabym go mieć zawsze... A myszki podbno krótko żyją a on ma 7 miesięcy, ale za to jaki chłopak energiczny ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcę się pochwalić.
« Odpowiedz #8 : 2003-05-24, 13:03 »

Gerda

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #9 : 2003-05-25, 09:23 »
jak będzie się u ciebie dobrze czuł, na pewno będzie długo żył
Zapisane

Arek

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #10 : 2003-05-29, 13:01 »
Ja też jestem dumny z mojej szczurki, jest jeszcze młodziutka ale bardzo kochana. Cały czas obserwuje jak rośnie :) To chyba jest tak, że im bardzie kochamy zwierzątko tym ono dłużej żyje ;)  :chomik:
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #11 : 2003-05-29, 21:40 »
Arek... nie masz racji,,,
mnie swinek umarł po 2 tygodniach... pzrze durnego weta... i nie pomogło nawet to że go pokochałam od pierwszego wejrzenia...
bardzo mocno... :cry:
Zapisane

Arek

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #12 : 2003-05-29, 21:49 »
Wiem, masz racje... to było by za piękne.. no i sierściuchy żyłyby ze 100 lat ;) Nie-fachowym wetom mówimy stanowcze NIE !  :grr:
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Chcę się pochwalić.
« Odpowiedź #13 : 2003-05-29, 21:57 »
NIe NIE i jeszcze raz NIE
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 22 zapytaniami.