Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kocię i puszki  (Przeczytany 1492 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kathrin

  • Gość
Kocię i puszki
« : 2003-06-15, 19:41 »
Nasze dwie 2-u miesięczne pociechy oprócz suchej karmy dostają również puchy. Na razie dajemy im Animonde Menue-Fleisch plus für Katzenkinder. Czy możecie polecić mi jakąś inną - równie dobrą karmę mokrą? - jako urozmaicenie.
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Kocię i puszki
« Odpowiedź #1 : 2003-06-15, 20:36 »
Przede wszystkim witam na forum :) Zaś co do uzupełnienia - czy nie zastanawiałaś się nad jedzeniem naturalnym? Surowe mięsko (wołowina, kurczak), ewentualnie podroby, jajko, serek - to posłuży kociom lepiej niż najdroższe puchy :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Kocię i puszki
« Odpowiedź #2 : 2003-06-15, 21:32 »
Jako urozmaicenie podawaj puszki, na pożądku dziennym powinno być świeże mięcho kurczaka, wołowinka, od czasu do czasu surowa wątróbka wieprzowa lub drobiowa, nereczka, kawalątek rybki najlepiej morskiej i dobrze żeby była gotowana, odświętnie spodek śmietanki, słodkiego serka, spróbuj kociaka nauczyć zjadania warzyw z zupką lub pomieszane z mięskiem. Puszki nie zawsze są bezpieczne a pozatym wole sie nie rozpisywać co niektóre firmy (przeważnie polskie) tam wkładają :/ jednak ja mam zaufanie do niemieckich żarełek :) Katrin liczy sie jak największe urozmaicenie kociakowej diety bo maluszek nauczy sie żyć na jednym danym pokarmie i będzie niedobrze (moja żyje na surowym mięsku wołowym i podrobach wieprzowych, wątrobie, nerkach, sercu firmowych żarełek nie ruszy)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kocię i puszki
« Odpowiedz #2 : 2003-06-15, 21:32 »

Kathrin

  • Gość
Odp: Kocię i puszki
« Odpowiedź #3 : 2003-06-16, 15:02 »
Mięcho z odrobina warzyw również dostają (na razie co prawda głównie drób i podroby), ale pytałam się akurat o puchy. Te, które obecnie dostają moge każdemu polecić - całość to mięcho, a nie jakieś tam 4 % jak w KK i innych tym podobnych.

PS. Dzięki za przywitanko
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Kocię i puszki
« Odpowiedź #4 : 2003-06-16, 15:10 »
Hm, szczerze mówiąc nie znam puszek dla maluchów. Lepszą firmą jest też Sheba podobno, niestety nie orientuję się jak jest z Juniorkami z ich strony. Wiem, że puszki dla maluchów robi Hills, ale to jest jedzonko w formie dość suchego pasztetu i niekiedy koty jedzą je niechętnie - np moja demonstracyjnie zlekceważyła.
Zapisane

Kathrin

  • Gość
Odp: Kocię i puszki
« Odpowiedź #5 : 2003-06-16, 15:21 »
Animonda nie wszystkie produkty ma zadowalające, ale ta seria jest rzeczywiście dobra - polecana przez wielu wetów. Jak wsadziliśmy na początku do koszyka Felixa, to nawet chłopak w sklepie doradził nam, że lepiej weźmy A menue-fleisch lub Hills, Iams niż to co mamy w koszu. Zaproponował nam również jeden rodzaj Miamor - to już faktycznie samo mięcho z fileta z kurczaka w galaretce - sama mogłabym się skusić :)

 Próbowaliśmy puszki z Iams'a - no ale to pasztet o zapachu popiolu i wyglądzie całkowicie nieapetycznym - koty odniosły podobne wrażenie i za nic nie dały się namówić do zjedzenia. Hills'a musimy faktycznie spróbowac.

Natomiast co do Sheba - na pewno lepsze niż KK i "Twój kot kupowałby...", ale to dalej tylko 4% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, poza tym nie spotkałam się z serią dla małych kociaków.
Zapisane

Eury

  • Gość
Odp: Kocię i puszki
« Odpowiedź #6 : 2003-06-16, 23:54 »
Generalnie nie daję swoim kotom puszek ani saszetek.
Wierzcie mi, nic dobrego dla kota tam nie ma.Niestety.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 24 zapytaniami.