Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Co za bzdura!!!  (Przeczytany 5512 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mary

  • Gość
Co za bzdura!!!
« : 2002-08-11, 19:21 »
Słyszalam, ze pies powienien być w domu trzymany na łańcuchu. Jeżeli nie jest, to w przypadku włamania złodziej ma prawo zaskarżyc właściciela psa i uzyskać odszkodowanie za pogryzienie!!! Czy ktoś z Was też o tej bzdurze słyszał? Czy to prawda????
Zapisane

pop

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #1 : 2002-08-11, 19:46 »
a królik w kagańcu ja też o takich pierdołach (fu co za słownictwo) nic nie słyszałem :grr:
Zapisane

Zorba

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #2 : 2002-08-11, 21:11 »
CO za bzdura!Wprawdzie  jeszcze o tym nie słyszałam ,ale...ale szkoda słów(sory po prostu brak mi słów!!!)!!!!! :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co za bzdura!!!
« Odpowiedz #2 : 2002-08-11, 21:11 »

Mary

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #3 : 2002-08-11, 23:02 »
Ok, ale w przypadku pogryzienia złodzieja przez psa, może on domagać się odszkodowania;-))) Jeżeli pies nie byl przywiązany w domu!!! A czy tabliczkę należy mieć nawet na drzwiach do mieszkania? Sądzilam, ze tylko na płocie, gdy pies biega po ogrodzie. Masz wywieszkę, Zemat?
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #4 : 2002-08-11, 23:30 »
Ale, żeby złodziej, który bezprawnie wchodzi do domu lub mieszkania mógł zaskarżyć właściciela o pogryzienie :?: To nie pasuje. Te przepisy niektóre są porąbane :idea: Może pies nie jest agresywny, ale wie, że pod nieobecność właściciela pilnuje się mieszkania :D A tak propo, to jeszcze tego pogryzionego powinni zamknąć za włamanie, a nie litować się na skurczybykiem :evil:
Zapisane

myszka

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #5 : 2002-08-11, 23:36 »
Ale takie jest w tym kraju "PRAWO" że jak ktoś rzuca się na ciebie z nożem i ty go przez przypadek w szmotaninie dziabniesz i może zabijesz, to TY idziesz siedzieć za morderstwo...ehhhhhh szkoda słów... :evil:  :evil:  :evil:
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #6 : 2002-08-12, 14:19 »
Jeśli ktoś wchodzi na teren prywatny, bez zezwolenia właścicieli, powinien liczyć się z czekającymi go konsekwencjami. Na zachodzie z tego co wiem można do takiego intruza odrazu strzelać. Więc nawet wieszanie tabliczek "Uwaga zły pies" nie powinno mieć miejsca. Według mnie.
Zapisane

myszka

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #7 : 2002-08-12, 14:41 »
Masz rację Grzesiu!!! Po to w końcu ma się psa na posesji czy w mieszkaniu, zwłaszcza dużego, zeby jej strzegł. Jeśli włazi intruz to pies powinien mieć święte prawo go poszarpać, w końcu ten włamywacz robił zakusy na moją własność, a co mam dać się okraść? Niestety w Polsce jest tak, że prawo strzeże przestępców a nie ofiary... :grr:
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #8 : 2002-08-12, 14:47 »
I to trzeba jak najszybciej zmienić
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co za bzdura!!!
« Odpowiedz #8 : 2002-08-12, 14:47 »

Mary

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #9 : 2002-08-12, 16:30 »
mam wrazenie ze wszystko idzie w przeciwnym kierunku i zwierzeta maja coraz mniej praw w Polsce.
Zapisane

myszka

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #10 : 2002-08-12, 16:34 »
inteligentne istoty ludzkie coraz bardziej starają się udowodnić swoją wyższość nad stworzeniem  :? nie tylko w Polsce...ale masz niestety rację
Wstyd mi czasem że żyję w tym kraju...ech.
Zapisane

pop

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #11 : 2002-08-12, 19:51 »
w innych też są bezsensowne przepisy więc nie przesadzajcie z narzekaniami albo droga otwarta (ja chciałbym być mieszkańcem burundii) ale nie jestem i przez następne trzy lata będę na pewno tu mieszkać więc możesz starać się zmieniać przepisy a nie tylko narzekać
do grzesia tabliczki  powinny być w każdej posesji z psem to jest obowiązek (jestem wakacyjnym listonoszem i już raz próbowałem się na charaktery z owczarkiem niemieckim bo takiej tabliczki nie było a gaz głęboko w torbie  :shock: )
Zapisane

asia

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #12 : 2002-08-12, 20:21 »
też kiedyś o tym czytałam (chyba w "Moim Psie") że jeżeli w mieszkaniu jest pies to powinna być tabliczka o tym żeby informowała że jest tam pies,jeżeli nie ma to pogryziony złodziej może zaskarżyć właściciela o odszkodowanie-bo przecież nie wiedział że jest tam pies.
a jeżeli ktoś ma psa na posesji to teren powinien być porządnie ogrodzony i z każdej strony powinna wisieć tabliczka informacyjna o znajdującym się tam psie.
bez sensu.
no ale niestety nasze prawo nie jest zbyt normalne.
chyba powinniśmy trzymać psa w mieszkaniu w kagańcu i przywiązanego żeby "biednemu,nieświadomemu ryzyka" złodziejowi ułatwić kradzież.
Zapisane

Mary

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #13 : 2002-08-12, 21:29 »
Przepis jest absurdalny. Ze względu na psy przede wszystkim, jeżeli prawo zaklada,że nawet w domu muszą być przywiązane. Zastanawiam sie gdzie juz niedlugo bedzie mozna psa puscic luzem? Na osiedlu - nie, OK, na lace nie, w lesie, nie itd, to gdzie? Nawet na prywatnym terenie nie moge (w gorach) bo teściowa się boi o kwiatki;-)))
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #14 : 2002-08-13, 09:04 »
Dla mnie wszystkie przepisy dotyczące zwierząt powinny być konsultowane z organizacjami zajmującymi się sprawami zwierząt. Wogóle wedłóg mnie w rządzie sejmie radach miasta itp. powinni zasiadać tacy ludzie. Tak to jest nienormalna samowolka. A co do listonoszów i tabliczek, to przy każdej posesji powinien być dzwonek, lub skrzynka na listy. Wtedy żaden listonosz nie walczyłby z psem, tak jest traktowany jako normalny intrus i atak psa jest zupełnie normalnym obronnym odruchem.   Pies nie rozróżnia czy jest to listonosz policjant pan z elektrowni czy poprostu bandzior.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co za bzdura!!!
« Odpowiedz #14 : 2002-08-13, 09:04 »

Buldog

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #15 : 2002-08-13, 09:07 »
Jestem ciekawy, czy ktos ma jakies pewne informacje na ten temat? Bo na razie to piszecie, ze ktos slyszal, kto inny czytal "chyba w Moim Psie" i, ze "w ogole" przepisy sa do niczego.

A czy ktos cos na ten temat WIE? Czy ktos mial ten przepis w reku, albo, bo ja wiem, zna sprawe sadowa, gdzie zapadl wyrok w oparciu o ten przepis? Bo zadnych konkretow jak dotad nie widzialem?

Jak na razie wiec nie bardzo wiadomo, o czym mowa. I trudno oceniac, czy przepis jest "glupi", czy tez nie.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #16 : 2002-08-13, 09:12 »
Też kiedyś słyszałam o tej tabliczce na drzwiach. Czy rzeczywiście złodziej może zaskarżyć? - nie sądzę. A szczególnie jeśli są ślady włamania, bo w sytuacji kiedy wychądząc zapomnieliśmy zamknąć mieszkanie - zgoda. Zawsze może się tłumaczyć, że zapukał i wszedł. (Oczywiście to tłumaczenie, a nie moje poparcie dla sprawy). Na bramie mam tabliczkę - i to bardzoooooooooo wielką. Ale nie informuje, że mam agresywne psy, albo złe psy. Jest zdjęcie bulla i napis, że moje psy dobiegają do bramy w 3 sekundy. I pytanie, czy ktoś się chce o tym przekonać. Ludzie często stają, czytają i się uśmiechają.
Kiedy mieszkałam w bloku, obok moich drzwi (nie w związku z przepisem) dla własnej przyjemności nakleiłam na ścianie wielką nalepkę bullteriera.
Miałam takiego, naklejka była piękna i o czymś przy okazji informowała.
Tabliczki "Uwaga, zły pies" w życiu bym na drzwiach nie powiesiła ze względów wymienionych wyżej. Ale proponuję właśnie takie rozwiązanie.
Zadowala prawo :) , estetyczne i można wybrać ulubioną rasę. I przy okazji informuje, że mieszkania prawdopodobnie pilnuje taki pies.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #17 : 2002-08-13, 10:39 »
ZEMAT:

No wlasnie chetnie poczytam, bo to by wreszcie bylo cos do rzeczy.
Dane osobowe mnie malo interesuja :-)

Zaglebiaj sie :-) :-) :-)
Czekam niecierpliwie.

A jakbys tak jeszcze dodal jakis przepis o tej "firmie ochroniarskiej bez licencji", to tez chetnie poczytam. Bo z tego, co wiem, to ostatnio sporo takich, co chcieli "brac za ochrone", a nie mieli licencji, zmienilo adres.
;-)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #18 : 2002-08-13, 11:05 »
Prawdę mówiąc Zemat nie bardzo załapałam, do czego było to pytanie!
Słyszałam, ale w przypadku samochodu. Natomiast nie bardzo sobie wyobrażam np. wyłamanie komuś zamka w drzwiach, w celu "czasowego pożyczenia telewizora".
Zapisane

Mary

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #19 : 2002-08-13, 13:47 »
Czasowe użyczenie mienia to kolejny absurd w polskim prawie;-) Jak ktoś ukradnie Ci samochód ale go szybko zlapią, a jezeli jeszcze byl to mlodociany, to często podciąga sie to pod " czasowe użyczenie mienia".
 :lol:
Zapisane

pop

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #20 : 2002-08-13, 16:21 »
Cytat: Grzesio
Wtedy żaden listonosz nie walczyłby z psem, tak jest traktowany jako normalny intruz i atak psa jest zupełnie normalnym obronnym odruchem.   Pies nie rozróżnia czy jest to listonosz policjant pan z elektrowni czy poprostu bandzior.

tylko jedno pies doskonale odróżnia listonosza od całej reszty towarzystwa  znam takie co czekają na listonosza i dopiero po jego wizycie moą spokojnie iść spać pewno im się najzwyklej nudzi a to wspaniałe przeżycie można poszczekać spróbować dziabnąć i jeszcze zawsze się wygrywa bo intruz odchodzi  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co za bzdura!!!
« Odpowiedz #20 : 2002-08-13, 16:21 »

Mary

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #21 : 2002-08-13, 17:34 »
Mnie przeraża inna rzecz, odrobinę związana z tabliczkami. Mieszkam niedaleko dzielnicy domkow jednorodzinnych i zdarza mi się tamtedy czasami przechodzic. Otóż często za plotem o wysokosci 1,5 metra skacze sobie doberman czy wilczur. Moj wilczur taki plot przeskakuje bez problemu. Wiem, ze często pies po wyjsciu za plot traci caly animusz , ale przeciez na to liczyc nie można? Tabliczki widnieją i owszem. ;-)) Dodam jeszcze , ze nie spaceruję specjalnie po tej dzielnicy bo zdaje sobie sprawe ze jak ktos pielegnuje trawnik przed plotem to nie po to zeby w g.... psie wchodzic;-))))
Zapisane

AniaS

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #22 : 2002-08-13, 21:45 »
A wiec drodzy wlasciciele psow wywiesmy tabliczki na drzwiach naszych mieszkan. Zlodziej przejdzie sobie po klatce, poczyta i nastepnego dnia nasz sasiad nie obejrzy swego ulubionego serialu, bo ktos mu telewizor wyniosl...(bo nie mial tabliczki, tzn. nie mial psa...)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #23 : 2002-08-14, 08:34 »
Aniu a czy widzisz jakiś problem w tym, żeby ktoś, kto nie ma psa, też sobie przykleił znaczek z jakąś rasą? A w końcu nie wszystkie psy szczekają i brak szczekania to żaden wyznacznik. A jeśli ktoś psów nie lubi i nie chce sobie "szpecić" ściany czy drzwi, no to wtedy jego problem.
Zemat wciąż czekam na odpowiedź, do czego piłeś z tym "czasowym użyczeniem mienia"? Możesz wyjaśnić?
Zapisane

Monik@

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #24 : 2002-08-14, 08:38 »
Mary ja też mieszkam w dzielnicy domków jednorodzinnych. I powiem Ci, że w zasadzie psom raczej się nie chce skakać przez płot. A co do wysokości - następny idiotyczny przepis. Dwa lata temu zmienialiśmy ogrodzenie. Pani w UM w Lublinie pouczyła nas, że:
1. trzeba mieć zezwolenie,
2. płot ma mieć 1,6 m wysokości, żeby nie "odstawał" od reszty,
3. jeśli się chce płot wyższy, trzeba mieć zgodę z UM,
4. oprócz tego trzeba mieć zgodę sąsiadów(!) na takie "zepsucie wizerunku".
A propos - jeśli ktoś chce zakwestionować to, co napisałam i poznać dokłądnie dany przepis - odsyłam do pani w UM w Lublinie. :) Jest baaaaaaaardzo miła :)
Zapisane

Mary

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #25 : 2002-08-14, 09:16 »
Dzięki Monk@, nie wiedzialam ze takie glupoty trzeba w UM  zalatwiac;-)
Wiem,  ze psom nie bardzo chce sie przez plot skakac. Suke moich rodzicow w lipcu pogryzl pies ktory wyskoczyl z kojca wysokiego na dwa metry;-))) W większosci psy sa przyjaznie nastawione i szczekaja bo są za plotem. Pozdrow pania w UM, ciekawe, moze to rodzina......hm
Zapisane

Galja25

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #26 : 2002-08-14, 11:46 »
Też jestem za tym aby każdy kto ma psa miał wywieszkę typu "Tu mieszkam", "Ja tu pilnuję", lub "Wchodzisz na własną odpowiedzialność" z foto psa - wtedy rozwiało by to wszelkie tłumaczenia "niewinnych spacerowiczów" po TWOIM terytorium, że on nie wiedział...
Zapisane

AniaS

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #27 : 2002-08-15, 01:34 »
Monik@: chodzilo mi tylko o to, ze absurdem jest aby dawac ostrzezenia zlodziejom. Owszem to moze ich przestraszyc ale co z innymi? Uwazam, ze skoro zlodziej byl na tyle glupi zeby zdecydowac sie na taka "dzialalnosc" powinien ponosic wszelkie konsekwencje, nawet te bolesne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co za bzdura!!!
« Odpowiedz #27 : 2002-08-15, 01:34 »

Mary

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #28 : 2002-08-15, 20:56 »
Rodzaj i wysokość zalezy od rodzaju zabudowy . Niestety ale teoretycznie na każdą zmianę trzeba mieć zgodę-nawet na przemalowanie balkonu na kolor inny niż balkony sąsiednie;-)))
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Co za bzdura!!!
« Odpowiedź #29 : 2002-08-15, 23:41 »
EEEEEEEEEEEEEEEEEEE... no wiecie. Te przepisy mnie dobijają. I to jak. Są bez sensu.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 25 zapytaniami.