Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Z kolei Pimpek się drapie....  (Przeczytany 3753 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Z kolei Pimpek się drapie....
« : 2003-09-10, 19:36 »
Z kolei Pimpowaty się drapał wczoraj przeraźliwie.. i w tą noc coś mnie pogryzło :? Roki to cały czas śpi (też help...), ale przed chwilą wylazł to zobaczyłam że on się drapie również, ale tylko chwilę. Co to?

P.S. W dzień kupna, wieczorem, zabiłam jakiegoś  robaka, coś w stylu dużej pchły.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #1 : 2003-09-10, 20:12 »
moga miec pchly...
Zapisane

Arwen

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #2 : 2003-09-10, 20:31 »
Wiktoria...Ten post jest podobny do poprzedniego posta: Pimpek drapie się strasznie...czy coś takiego...Mogłaś juz tam pisać zamiast robić 2 taki sam...

Hmm...Mogą to być pchły...sprawdź chomiczki, czy nie są pogryzone i w ogole sprawdź im sierść...a jak coś zauważysz, lub po prostu będziesz się o nich bać, to pojdź z tym do weta. On będzie wiedział...mam nadzieję
Zapisane

Forum Zwierzaki

Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedz #2 : 2003-09-10, 20:31 »

Buffy

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #3 : 2003-09-11, 13:51 »
Jeśli pod futerkiem znajdziesz małe plamki lub strupeczki, albo też jeśli zaczną łysieć, to może oznaczać świeżba... Z tym czeba iść do weta i on coś tam da. Już miałąm z czymś takim doczynienia, i po paru dniach dostania od weta lekarstwa, szczura bbyła zdrowa ;).
Świeżb jest okropny, łazi pod skórą zwieżusia i robi w niej tunele, jak korkik............. Mam nadzieje, że to co twoim homhomom dolega, to nic poważnego. narazie!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #4 : 2003-09-11, 15:32 »
Nie zauważyłam żadnych ranek czy strupków, oprócz tego oka Rokiego.. Czym się objawia świerzb, czy jest poważny.. itp. ? Aha, i czy kota może się zarazić? :?
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #5 : 2003-09-11, 17:15 »
Jezeli to swiezb lub pchly kot moze sie zarazic, moga poprostu przejsc na kota. Albo inaczej, to chomik sie zarazil od kota, ty obejrzyj dokladnie kota...
Zapisane

Arwen

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #6 : 2003-09-11, 21:00 »
No właśnie...prędzej kot miał pchły, a chomiki się od niego zaraziły...to mozliwe.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #7 : 2003-09-11, 21:15 »
i to cos powaznego?
Zapisane

Arwen

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #8 : 2003-09-11, 21:21 »
No jeśli to pchły...z kota...to hmm...No wiesz..co innego kot, a co innego mały chomik...Radziłabym Ci pojść z nimi do weta...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedz #8 : 2003-09-11, 21:21 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #9 : 2003-09-11, 21:26 »
Oj...aż tak źle? :(

kurcze....zaczynam miec watpliwosci co do fajnosci chomikow....Ciągle sie nimi martwie, ciagle im sie cos dzieje... A teraz jeszcze wyjezdzam na 2 dni bez nich... :?
Zapisane

Arwen

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #10 : 2003-09-11, 22:00 »
Eh...Chmiki są fajne. Tylko, ze u Ciebie się tak akurat zdażyło, że drapią się, Roki ma coś z oczkiem, może też urodziła młode...i na dodatek wyjeżdżasz...Może to nie są takie poważne sprawy, ale ja bym Ci radziła jak najszybciej pojechać do weta, jeśli nadal będzie się dziać coś złego. Ale..może ranka zniknie...Tylko pozostaje problem pcheł...o ile są. Tak samo z młodymi. Jeśli musisz już wyjechać i nie masz komu ich zostawić, to sostaw im dużo wody i dużo jedzenia. I tak przecież przez pierwsze dni nie mozna dotykać chomikow (jeśli urodziły się mlode) więc, nie będzie rożnicy. Musisz tylko zostawyć im potrzebne rzeczy.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #11 : 2003-09-11, 22:05 »
no tak...przez 2 noce to i tak im nic nie robie- wode i jedzonko mają.. Tyle ze zostawie im wiecej zarelka i zaslonie zaslone zeby im slonca za duzo nie padalo. Ale z tym wetem... Kolezanki mi mowia, ze weci w Gdansku nic nie pomoga... W wrecz przeciwnie.Przykładem jest Lalaith.. wet wziął od niej 60 zł za zbadanie chomika i danie mu leku, a tylko pogorszył on jego stan.. :( Rokiemu zniknęła już ta ropka spod oczka, tylko oczko jest jeszcze troche czerwone. Tylko co do tych pcheł.... Chociaz na razie jak patrze to nie drapią się..
Zapisane

Arwen

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #12 : 2003-09-11, 22:09 »
No widzisz...Moze jednak nie jest aż tak źle :)
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #13 : 2003-09-12, 18:58 »
nie, z tym do weta nie trzeba, trzeba kupic obroze przeciwpchelna albo jakis preparat na owady, az takie powazne do nei ejst. A jelsi ci sie uda, to powybieraj te pchly z chomikow ;-)
Zapisane

Buffy

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #14 : 2003-09-13, 12:09 »
mam nadzieje, że bedzie ok!
Acha, spytałąś czy kot może się od nich zarazić świeżbem, otóż tak. człowiek niestety również... ale nie martw się, jeśli nie wykryłaś żadnych objawów, jakie wcześniij wymieniłam, to to raczej świeżb, nie jest.. kto wie, może jednak pchły..?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedz #14 : 2003-09-13, 12:09 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #15 : 2003-09-13, 12:10 »
Wyjęłam kuwetę i Pimpek przestał się drapać...
Zapisane

Buffy

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #16 : 2003-09-13, 12:15 »
mówisz, że miałby uczulenie na kuwetę? dziwne, ale całkiem możliwe, dobrz że juz sie nie drapie ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #17 : 2003-09-13, 12:16 »
Nie na kuwetę, tylko na kuwetowy żwirek :P :)
Zapisane

Buffy

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #18 : 2003-09-13, 12:19 »
no, wiem, heheh, tak tylko powiedziałam ogólnie, heh :) ;) :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #19 : 2003-09-17, 21:14 »
Hmm.. Albo on się po prostu drapnął bo tak, albo ja histeryzuję, albo on się znowu drapie. Czy mogę położyć na klatce, albo obok klatki, obróżkę przeciwpchelną dla kota? (Podobno nie mozna jej stosowac u kotow ponizej tam 3 miesiaca zycia, ale nic nie bylo napisane)
Zapisane

Buffy

  • Gość
Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedź #20 : 2003-09-18, 14:25 »
Wątpie żeby to pchły były.. Przejdż się do weta, co Ci szkodzi, i się wyjaśni ;) chyba że się już nie drapie, to ok ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Z kolei Pimpek się drapie....
« Odpowiedz #20 : 2003-09-18, 14:25 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 27 zapytaniami.