Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kagance...  (Przeczytany 7773 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AniaS

  • Gość
Kagance...
« : 2002-08-16, 21:35 »
Ktore lepsze: metalowe, skorzane, plastikowe... Jakie znacie/macie opinie? Pozdrawiam
Zapisane

Ola

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #1 : 2002-08-16, 23:08 »
Mi wydaje się że najlepsze są skórzane, szczególnie jeśli chodzi o małego psa.. Są lżejsze od metalowych i plastikowych i chyba wygodniejsze..
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #2 : 2002-08-17, 07:44 »
To zależy na jakiego psa  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kagance...
« Odpowiedz #2 : 2002-08-17, 07:44 »

Majk

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #3 : 2002-08-17, 09:34 »
Moim zdaniem... Zimą skórzane a latem metalowe ;) Ponieważ jak będzie chodził w metalowej zimą to sobie pyszczek zamrozi (lub coś takiego). Latem skórzanej nie bo się ugotuje... Od razu mówie, że pisze to co mi weterynarz mówił.
Zapisane

gia

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #4 : 2002-08-17, 15:17 »
Nie zamrozi sobie pyszczka tylko zimny psi nochal może zimą przymarzać do metalu i nie jest to zbyt przyjemne :shock:  Uważam że dobrze dobrany skórzany kaganiec jest niezły tylko ma kilka wad: jak namoknie a potem wyschnie to sztywnieje,oraz trudno jest go utrzymać w czystości jak pies wkłada mordkę np.do kretowiny.Są też kagańce plastikowe,nie są złe,są wykonane z miękkiego plastiku i mają dodatkową kratkę zabezpieczjącą przed "wciąganiem" śmieci przez kaganiec. :P  :P  :P  :P
Zapisane

estra

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #5 : 2002-08-21, 19:08 »
Myślę, że najlepsze są plastykowe. Przez skurzane może gryźć, zbierać śmieci(mają duże diury), a jak pies udeży metalowym, to boli...
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #6 : 2002-08-23, 12:09 »
Czy skórzany to też zależy od siły w szczęce. Są takie psy co tylko mogą mieć skórzane, bo inne rozerwą. Te psy to np. Bulteriery
Zapisane

gia

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #7 : 2002-08-23, 17:19 »
Pierwsze słyszę że bulteriery niszczą kagańce inne od skórzanych,co robią z metalowymi? Rozszarpują je na strzępy? A czy pisząc o skórzanych kagańcach dla buli masz na myśli super kaganiec model "Hannibal" (Milczenie Owiec) Przepraszam że sie unoszę ale troszkę Cię Elfieblondynie nie rozumiem.. :roll:  :roll:
Zapisane

Abakus

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #8 : 2002-08-23, 17:42 »
Czesc :)
Ja jestem posiadaczem owczarka niemieckiego. i na jego przykladzie wiem ze najlepszym kagancem jesy skorzany, mam tez metalowy ale owiele praktyczniejszy jest jednak skorzany. Tylko jeden spelnic czeba warunek zeby kaganiec byl dopasowany do twarzy psa.
A jeszcze jedna wazna zaleta to ze metalowym kagancem pies moze udezuc i to mocno, nawet niechcacy jak sie cieszy, a skorzenym to juz nam nie grozi.
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kagance...
« Odpowiedz #8 : 2002-08-23, 17:42 »

Elfka Nenar

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #9 : 2002-08-23, 21:09 »
Ja przekazuje tylko to co słyszałam. A i w skórzanym kilka bulterierów widziałam w matelowym nie. Ja tylko tak słyszałam więc nie jestem pewna
Zapisane

rosa

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #10 : 2002-08-24, 14:03 »
A są wogóle metalowe dla Bullterierów?? :?:
Zapisane

Galja25

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #11 : 2002-08-24, 14:42 »
Mam pytanie, czy może ktoś ma dla swojego psa - nie wiem jak to się nazywa - taki niby kaganiec, zrobione jest to z parcianego paska, zkłada się na kufę, i przypina do smyczy. Jak sie pociągnie to to się zaciska? Nie wiem czy się domyślacie, o co mi chodzi, trochę to zagmatwałam, jak to ja hahaha, Przypomina to troche uzdę dla konia. Jak to się sprawdza w praktyce, i czy to spełnia funkcję kagańca?
Zapisane

milka004

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #12 : 2002-08-24, 14:43 »
A nikt nie uzywa opaski na pyszczek. Podczepia sie ja do smyczy i jak sie posiagnie to sie zaciska, a jak sie popusci to pies moze swobodnie sapac bez zadnych przeszkud na nosie.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #13 : 2002-08-24, 15:06 »
Właśnie milka o to mi chodzi? Ma takie coś twój psiur? Czy jest to funkcjonalne? I jak to się wogóle przyczepia - do smyczy? A co wtegy z obrożą, do niej też musi być przyczepiona smycz? Jak? Odpisz, prosze  - i dzięki z góry!
Zapisane

milka004

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #14 : 2002-08-24, 15:30 »
Galja tamten post napisalysmy prawie rownoczesnie :)  wiec w miom jest prawie wszystko co w twoim. :lol:
Galia nawet nie iwesz jak bardzo chcialabym miec psinke. Snie o jakims psiaku, tylko ci rodzice :grr:  :grr:  :evil:  :evil:  :grr: .
A co do tej opaski to nie znam dokladniejszych inf. W sklepie zoo powinni ci cos o tym powiedziec, albo wet, a jak nie to nastepnym razem jak bede w s-zoo to sie zapytam, ale nic nie obiecuje bo nie wiem czy maja takie na sklepie i czy wiedza na ten temat co kolwiek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kagance...
« Odpowiedz #14 : 2002-08-24, 15:30 »

Galja25

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #15 : 2002-08-24, 17:04 »
Faktycznie napisałyśmy to dokładnie w tym samym czasie-ale numer-zjednoczenie myśli?!
widziałam, takie coś na wystawie kiedyś w Poznaniu, ale tam pani stwierdziła, że się nie zna bo tylko tu sprzedaje!Rozumiesz, taki numer?
A rodziców - namów!!! Pies najlepszym przyjacielem człowieka i bezpieczniej chodzić po ulicach!!!
Zapisane

milka004

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #16 : 2002-08-24, 17:27 »
Zebym to raz mowila ale oni mowia ze nie i koniec tematu. Dzisiaj np znowu rozmawialam z nimi na temat psa, mowilam ze Labrador to bardzo lagodny pies, latwy w ulozeniu...(same dobre zeczy i to mowilam spokojnie co zadko sie zdarza), a oni nic nie ma psa i nie bedzie.
Och!!! Juz sie nie moge doczekac jak sie wyprowadze z domu i zamieszkam sama, a wtedy jak przyjada do mnie w odwiedziny to nie beda mogli sie odpedzic od dziesiatek psow i nie tylko psow, bede miala tez baaaaaaardzo duz innych zwierzakow i wtedy dopiero zobacza co to znczy miec zwierzeta w domu, a nie oni mowia ze mamy szynszyle i juz nie ma warunkuw na drugiego jakiego kolwiek zwierza.
Troche zeszlam z tematu, przepraszam.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #17 : 2002-08-25, 10:09 »
Galja25:

To "cos" nazywa sie kantarek, albo obroza uzdowa.
Widzialem kiedys cos takiego w "Karusku", ale w kazdym wiekszym zoologu to rowniez maja.
Tu masz krotki opis i dosc wyrazne zdjecia.

http://www.westnet.com.au/b-m/rozdzial_01/rozdz01b.htm#a5
Zapisane

Buldog

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #18 : 2002-08-25, 10:22 »
A jesli chodzi o moje zdanie na temat kaganca, to podstawowa sprawa jest to, zeby byl wygodny dla psa - dobrze dopasowany, tak, zeby mogl w nim dyszec, kiedy jest goraco, nie uwieral go, a przy tym nie byl w stanie sam go sciagnac, albo zahaczyc kogos klem przez kaganiec, jak to mial w zwyczaju robic bokser mojego kolegi.
Pod tym katem nalezy dobierac - bo komfort i zdrowie psa jest tu najwazniejsza rzecza. Material jest sprawa drugorzedna - z tym, ze nalezy pamietac o tym, ze skorzany jest trudny do czyszczenia i konserwacji, a po metalowym mozna miec niezle siniaki.

Dla swojego psa jeszcze nie widzialem pasujacego kaganca, ani w Polsce, ani w Niemczech.
Zapisane

milka004

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #19 : 2002-08-25, 11:06 »
Mi tak dokladnie o to nie chodzilo ale cos w tym stylu. I pytanko jezeli pies bu sapal z wywalonym jezykiem i ktos by gwaltownie szarpna(z jakiejs przyczyny) czy pies nie przegryzl by sobie jezyka?????
Zapisane

Galja25

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #20 : 2002-08-25, 17:51 »
Dzieki bardzo Buldog za info, najchetniej to bym sobie takie "coś" pozyczyła i zobaczyła jak się sprawuje w rzeczywistości. Mój pies chodzi przy nodze, ale nie zabardzo lubię go w kagańcu, a taka uzda wygląda nawet-nawet? Czy któryś wasz psiak ma takie "coś" - piszcie, piszcie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kagance...
« Odpowiedz #20 : 2002-08-25, 17:51 »

Buldog

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #21 : 2002-08-25, 22:41 »
Nie wiem, jak to by bylo z pozyczaniem, ale mysle, ze gdybyscie napisaly do Barbary Waldoch, adres jest na tej stronie, ktora tu wrzucilem, to by Wam odpowiedziala na wszystkie pytania.

Galja25:

Pytanie - po co Ci kaganiec dla psa? Bo jezeli chcesz rzeczywiscie zabezpieczenia przed ugryzieniem kogos, to kantarek Ci tego nie zapewni - musialabys trzymac go stale zacisniety, a chyba nie o to chodzi.

Mysle, ze podobnie byloby w przypadku, gdyby kaganiec byl Ci potrzebny "na pokaz", na przyklad, bo ja wiem, do pociagu? Tak, zeby sie nikt nie czepial, ze masz psa bez kaganca?
Watpie, zeby jakis konduktor-sluzbista uznal to za kaganiec - i mialby racje, bo to nie jest kaganiec :-)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #22 : 2002-08-25, 23:00 »
Faktycznie jest to mi potrzebne "na pokaz" czyli jak wychodzę gdzieś blisko, żeby Strażnicy Miejscy się nie czepiali. Zresztą ich psy (osobiste) nie chodzą w kagańcach, mają taki "przywilej". Zresztą może ktoś by mi uwierzył , że to JEST kafganiec.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #23 : 2002-08-26, 07:38 »
OK.

W takim razie to ja bym sie jednak rozejrzal na jakims kagancem. Skoro SM maja psy, to musieli byc z nimi na jakims szkoleniu - mogli i oni widziec kantarki, pomijajac fakt, ze w domu tez moga miec "cywilnego", nie tylko "sluzbowego", psa, bo przeciez rozni ludzie tam trafiaja. I moze Ci sie nie udac ich przekonanie.

A jesli chcesz znac moje zdanie na temat poczucia humoru policji i SM, to Ci powiem, ze ja bym raczej nie liczyl na cos takiego.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #24 : 2002-08-26, 10:11 »
Jak pisałam, maja tylko psy swoje cywilne, kiedyś stałam ze swoim psem przed domem i podszedł do mnie strażnik ze swoimi dwoma, i jego i mój były bez kagańca, ale on mi zaczoł robić wykład, że pies powinien być zawsze! w kagańcu, spytałam sie tylko, dlaczego jego psy nie mają teraz? To powiedział mi , zebym nie była taka mądra i odszedł zmieszany. Pozaty był po cywilnemu. Mój pies chodzi w kagańcu, skórzanym. Ale coś mi się wydaje, że się przerzuce na ten kantarek, a jak im się nie będzie podobal i bedą mi wpierać, że to nie jest kaganiec, to niech mi znajda na to paragraf. Jak mój pies biegał na lince 10 metrowej(na łące szkoliłam go) i mieli pretensje, że nie jest na smyczy to powiedziałam, że to jest smycz tyleże 10 metrowa, nigdzie nie jest napisane do ilu metrów może być smycz. Kaganiec też nie jest opisany w papierach jak ma dokładnie wyglądać.
Poczucie humoru - po co policjantowi czy SM poczucie humoru ? Pozdrowionka!!!
Zapisane

milka004

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #25 : 2002-08-26, 15:30 »
Galia jak bys byla zainteresowana kupnem to na tej stronce mozesz to zrobic:
http://www.zoologia.pl/index2.php
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Kagance...
« Odpowiedź #26 : 2002-08-26, 19:57 »
ja używałam kagańca ze skóry i bardzo sobie chwale.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Galja25

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #27 : 2002-08-26, 21:07 »
Skórzane są ok, tylko jak wcześniej wspominał buldog - ciężko znaleźć, dopasować kaganiec do niektórych ras psów. ja mam molosa, ze stosunkowo krótką kufą i masywną głową, i kupienie kagańca na niego graniczy z cudem. Znalazłam jeden, ale jak się sfatyguje to chyba nie wiem co zrobie, o!zrobie mu na drutach albo na szydełku, co wy na to?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kagance...
« Odpowiedz #27 : 2002-08-26, 21:07 »

Mary

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #28 : 2002-08-26, 21:26 »
Z mojej praktyki wynika,że skórzane kagańce są lepsze. Dla psa oczywiście;-)) bo jak czasami wsadzi pychol w COŚ to łatwiej umyć metalowy;-))) I nie boli , gdy w przyplywie czulosci piesek daje nam "buzi".
Zapisane

Buldog

  • Gość
Kagance...
« Odpowiedź #29 : 2002-08-27, 09:19 »
Galja25:

Napisalas "osobiste", myslalem, ze chodzi o ich psy sluzbowe, ktorych sa przewodnikami, a nie prywatne, ale teraz juz jest OK.

Cos mi sie nie chce wierzyc w to zwolnienie od przymusu noszenia kaganca dla prywatnych psow SM, albo policji. Jesli ktos Ci cos takiego mowil, to sciemnial. Z tego, co wiem, to poza sluzba obowiazuja ich takie same przepisy porzadkowe, jak kazdego innego szarego obywatela.

Nawet, kiedy jest to pies sluzbowy - bo i tak sie zdarza, ze przewodnik dostaje psa "do domu", po to, zeby sie z nim bardziej "zgral" - to poza sluzba tak samo musi nosic kaganiec, jesli akurat w danej gminie takie przepisy obowiazuja.

Zreszta to samo jest na sluzbie - tez obowiazuje regulamin, nie znam go dokladnie, ale "uzycie psa" jest tam opisane podobnie dokladnie, jak "uzycie broni". A przynajmniej bylo pare lat temu, kiedy rozmawialem o tym z kolega policjantem.

Z ta dlugoscia smyczy i kagancem, to nie wiem - jestes pewna, ze nigdzie nie jest napisane, co to jest "smycz" i "kaganiec"? Bo moze sie okazac, ze ktos Ci jednak znajdzie odpowiedni przepis.
A kantarek to nie jest "kaganiec", tylko "obroza uzdowa" - wiec, jesli trafisz na troche bardziej rozgarnietego straznika, to mozesz miec klopoty.

BTW - jakiego masz psa? Bo chyba przegapilem? Co to za "molos"?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.189 sekund z 27 zapytaniami.