Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: --==Obsesja?==--  (Przeczytany 3600 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #30 : 2004-01-05, 15:35 »
Ok, Kasiata nie wiemy jak o nie dba, ale mimo to uważam, że jest to bardzo nieodpowiedizalne trzymanie zwierząt w takiej ilości. Moim zdaniem wyrządza tym krzywdę zwierzętom, bo siłą rzeczy nie może powświęcić im tyle czasu niż trzymając je pojedynczo.
Zapisane

Carlunia

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #31 : 2004-01-05, 16:41 »
WIerze, ze dbacie o swoje zwierzaczki i ze maja u Was dobrze. Dosha ma ich mnostwo, ale skoro sie dobrze nimi opiekuje i starcza jej czasu na wszystkie to dlaczego nie. Wazne, zeby umiec powiedziec stop - juz dosc i to jest wlasnie odpowiedzialnosc. Ja nie mam az tylu zwierzakow: pies, rybki, zolw i krolis. Ale czasu mam tez niezbyt wiele. Dla mojej gromadki tego czasu wystarcza, ale nie wiem co by bylo gdybym miala jeszcze pare zwierzat (a jest jeszcze pare takich malenstw, ktore bym chetnie trzymala) :roll: Chyba bym juz w ogole nie znalazla czasu na nic innego jak sprzatanie klatek i karmienie :wink: ALe z drugiej strony ja bardzo lubie sie nimi zajmowac i nawet sprzatanie kroliczej kuwety sprawia mi przyjemnosc.
Co do obsesji: tez ja mam, ale nie ogranicza sie ona tylko do malych zwierzat :wink: Kiedys moja gromadka na pewno sie powiekszy. Czasu starczy tez zapewne bo jak trzeba i sie chce to mozna sobie wszystko tak poukladac, ze starczy go na wszystko.
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #32 : 2004-01-05, 18:13 »
Basieq, a kto rozpoczął dyskusję? Dorsha. To skoro sama wyszła z pytaniem, czy ma na TYM punkcie obsesję to my jej odpowiadamy co o tym sądzimy. Nikt tu się nikogo nie czepia poprostu stwierdzamy fakty.
Zapisane

Forum Zwierzaki

--==Obsesja?==--
« Odpowiedz #32 : 2004-01-05, 18:13 »

Lalaith

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #33 : 2004-01-05, 19:07 »
Jeszczee jedno: Dorsha, sama napisałać, że brak Ci czasu! A skoro brak Ci czasu, to chyba jednak mało go przeznaczasz na zwierzęta...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #34 : 2004-01-05, 19:50 »
Eh to był baznadziejny post, przyznaje. Ale bardziej mi chodziło o to że nie mogę się rozstać ze zwierzakami które przygarniam. Nie chodzi mi o to że mam oddać zwierzęta tylko np. chomika wzięłam od znajomej bo zostałą przyłapana na fajkach (ach ta Łysa..) i mama ją tak ukarała, miałąm oddać choma ale się do niego strasznie przywiązałam itd.

Ten post był pisany kilka miesięcy temu, a te forum wiele mi dało. Więcej wiem o zwierzakach i bardziej sie o nie troszczę, bo posiadam wiecej informacji.

A i nie jest prawdą to że gdy ktoś ma dużo zwierząt zajmuje się nimi zawsze gorzej niż ten kto ma jednego pupilka... wystarczy rozejrzeć sie na około.

Chyba napiszę do Myszek żeby zamknęły ten temat.... wyrzywajcie siena kimś innym ;p

A tak na marginesie oddaje Sierści myszolka... Kolegi mu nie dokupie bo to = bitwy a samiczki też nie bo to = małe... A u niej będzie miał towarzystwo :D
Zapisane

Lalaith

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #35 : 2004-01-05, 20:20 »
Nie Dosha, sprzeczać się nie chce. Więc tym ardziej tematu zamykać nie trzea. Ja poprostu wyraziłam moją opinię. A od czego jest forum? :) :wink:
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #36 : 2004-01-05, 22:07 »
A ja tam mam jeszcze więcej zwierzaczków i dla wszystkich mam czas
Mam 4 szynszyle z którymi codziennie gonie się po pokoju.
Świniaczka którego zagłaskuje i czesze,staruszek:P.Mam psiaka który codziennie zaciąga mnie do zabawy i jak jest ciepło do wyjścia z domu(jak jest zimno nasze psacery trwają 10 min psiulka bardzo marznie bo jest mała i ma kródkie futerko)
Mam szczurka który chodzi ze mną na spacery;););)Ptaszka z którym gwizdam:D:D:D::D:D::D:D:DNo i chodze na ogródek karmic przybłąkanego kotka.No i jeszze chętnie przygarne Amstafa:D
Zapisane

emir

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #37 : 2004-01-05, 23:00 »
Cytat: Dosha
Chyba napiszę do Myszek żeby zamknęły ten temat.... wyrzywajcie siena kimś innym ;p


No skoro już wszyscy tu Cię strofują to i ja dołączę! A co!  ;)

Słownik ortograficzny mówi, że można się na kimś wyżywać, ale przez z z kropką a nie przez er-zet
Zapisane

Marysia Z

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #38 : 2004-01-08, 20:56 »
Ja mam chomika i kraba, i ledwo sobie radze... kraba kupił bezmyślniemmój brat i nie lubie go- kraba nie można pogłaskać itp. Ofkoz sie nim opiekuje. Co do chomiczki- Rubiśqi koffan ja ponad wszystko, dostaje dooobre rzeczy-żreczy i chyba tesh mnie koffa
Zapisane

Forum Zwierzaki

--==Obsesja?==--
« Odpowiedz #38 : 2004-01-08, 20:56 »

Emi8

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #39 : 2004-01-10, 18:29 »
EEEE, Dosha, co się tam przejmujesz.....wszystko jedno, co napiszesz, to i tak zawsze znbajdzie się ktoś, kto jest przeciwny.
Ja Ci życzę, żebyś swoją przyszłość związała ze zwierzętami.....może kiedyś będziesz z nimi pracowała, może będziesz miała własne zoo, a może przyłączysz się do ludzi, którzy walczą o utrzymanie ginącuch gatunków :-)
Zapisane

Emi8

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #40 : 2004-01-24, 23:06 »
:-x  :-x  :-x  :-x
Zapisane

Aluniek

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #41 : 2004-01-24, 23:48 »
Tak czytam te posty... oczywiscie nie wszystkie, ale dodam swoje zdanie.
Obecnie mam w domu 2 swinki morkise, kanarka, 4 rozelle bialolice, 2 zolwie wodne - ogolem male zoo. Kiedys byl jeszcze jeden kanarek i zolw stepowy, ale ktos nam go ukradl  :(  
W kazdym razie obowiazki opieki nad zwierzetami sa podzielone i na tyle zorganizowane, iz nie ma z tym problemu. Opiekujemy sie tymi zwierzakami, zawsze znajdzie sie dla kazdego czas - czasem mniej czasem wiecej, ale czas jest. Wiadomo, ze jedne potrzebuja wiekszej uwagi, inne mniej, co nie oznacza, ze sa zaniedbywane pomimo ich liczebnosci.
Mam fiola na punkcie swinek (juz 12 lat z nimi obcuje) i pewnie, ze jak wchodze do zoologika i widze jakas fajna, to chcialabym ja miec. Jednakze uwazam, ze sa pewne granice. Mam 2 swinie i wiekszej ilosci na dluzsza mete juz nie podolam. Zolwie stepowy i wodny trafily do nas niechciane (drugi wodny zostal dokupiony dla towarzystwa), kanarka dostalam w spadku po babci. Doszly obowiazki, zmniejszyl sie czas wolny, nie zaprzeczam, ale takiej ilosci dam rade i wiecej zwierzat nie przewiduje.
Nie da sie samemu "zbawic swiata" i przygarniac kazde niechciane zwierze.
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #42 : 2004-01-25, 10:01 »
Ja mam tylko 2 chomiki i dostane kiedy bedzie wyplata kota  :wink:  Ale chciala bym  jescze do tego swinke morska ale te klatka duzo kosztuje itp. a moja mama jest bardzo oszczendna.Gdybym przywlokla do domu swinke ze sklepu to by mnie chyba przez okno wyrzycila(ze swinka).I tak teraz musimy szkac ogloszen w gazecie bo w schronisku sa tylko duze koty a ja chciala bym 3 miesiecznego,.Nie moge z ulicy zlapac chorego lub zdrowego kotka nobo tu w niemczech sterylizuja.Jestcze nigdy niev widzialam bezdomnego kotka w niemczech.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #43 : 2004-01-25, 11:48 »
To sprobuj sie popytac na forum o kotkach czy ktos nie ma do oddania mlodych.
Ze swinkami jest tak, ze ogolnie klatki nie musza miec, mozna trzymac w akwariach, ewenualnie w dosc duzych kuwerach. Takze jakas alternatywa jest. Tyle tylko, ze swinka trzeba poswiecec troche wiecej czasu jak chomikom.
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #44 : 2004-01-25, 11:52 »
w Forum o kotach juz sie pytalam ale nikt nie odpowiada  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

--==Obsesja?==--
« Odpowiedz #44 : 2004-01-25, 11:52 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #45 : 2004-01-28, 22:21 »
a ja nie optwarzylabym sie bez zgody rodizcow kupic zwierzak to neiodpowiedzialne ..... nie to ze by mnei wyrzucili ale to jets nie jest hmm no odpowiednie zachowanie
Zapisane
To piekło nie raj :)

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #46 : 2004-01-29, 14:20 »
Cytat: Aluniek
To sprobuj sie popytac na forum o kotkach czy ktos nie ma do oddania mlodych.
Ze swinkami jest tak, ze ogolnie klatki nie musza miec, mozna trzymac w akwariach, ewenualnie w dosc duzych kuwerach. Takze jakas alternatywa jest. Tyle tylko, ze swinka trzeba poswiecec troche wiecej czasu jak chomikom.


Aluniek- Alice_kot mieszka w Niemczech, wiec moze byc problem ze znalezieniem ktka na forum. Ale popytaj Alice w schroniskach!
Poza tym, Alice juz od dawna szykuje sie na kota- bedzie dobra wlascicielka, :wink:
Zapisane

Aluniek

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #47 : 2004-01-29, 22:52 »
Ok, ale w Niemczech chyba tez sa fora....
Nie tylko my mamy na nie wylacznosc ;)
Zapisane

Emi8

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #48 : 2004-01-31, 20:50 »
Lalaith napisał(a):
Jeśli mogę:
Nie chciałłabym nikogo urazić, ale to jeest wieeeelka nieodpowiedzialna obsesja..

.....podobnie jak Lalaith uważam, że zachowujesz się jak rozkapryszony dzieciak .....


......same staruchy......
Zapisane

Aluniek

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #49 : 2004-02-01, 23:51 »
hmm do mnie jest stwierdzenie, ze zachowuje sie jak rozkapryszony dzieciak?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #50 : 2004-02-02, 18:48 »
Serdecznie proszę o nieodświeżanie tego tematu.

Z góry dziekuje i liczę na waszą inteligencje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

--==Obsesja?==--
« Odpowiedz #50 : 2004-02-02, 18:48 »

emir

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #51 : 2004-02-02, 22:31 »
aaaaallleeee oooo ssssoooooo cccchhooooddziii?  8)  8)  8)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 26 zapytaniami.