Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sucha karma  (Przeczytany 1901 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ash

  • Gość
Sucha karma
« : 2003-11-23, 22:47 »
POMOCY! Maly problem przeksztalcil sie w spory problem: Pchelka nie chce jesc suchej karmy :( . Powinna, moj wet polozyl na to nacisk (oczywiscie nie zadne whiskacze, RC Veterinary, odpowiednie dla jej wieku), a ona nie. Czasem pogryzie kilka kawaleczkow, ale nie je nawet 1/3 dziennej porcji. Inne rzeczy typu miesko wcina. Jak nauczyc ja jedzenia suchej karmy?  :?:

Dzis probuje byc twarda i nie daje jej niczego innego, suche stoi w miseczce, mala troche pogryzla, ale to nawet na glodowa porcje by nie starczylo. Nie wiem, czy bede miec dosc samozaparcia, zeby rano przed praca nie dac jej czegos innego  :cry:
Zapisane

myszka

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #1 : 2003-11-23, 23:01 »
A czy wet powiedział dlaczego powinna? Bo to nie jest tak, że musi, IMHO... Jako przegryzka może sobie suche stać, niekoniecznie RC, jest cała gama równie dobrych karm.
Zapisane

Sal

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #2 : 2003-11-24, 07:51 »
Moje właściwie tez nie jedzą suchej karmy (teraz polecono mi Bento??? czy jakoś podobnie...)
Mają w miskach, ale wybierają inne papu.
Właśnie, dlaczego kicia musi jeśc suchą karmę?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma
« Odpowiedz #2 : 2003-11-24, 07:51 »

Ash

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #3 : 2003-11-24, 08:51 »
Jedzenie przez kota suchej karmy nie jest wymogiem sine qua non, ale jest wskazane: zadna karma puszkowa nie zawiera kompletu roznosci, ktore kotu sa do rozwoju potrzebne i ktore sa dla niego zdrowe, a ktore zwieralaby wszamana swiezo zlapana myszka. Wet wytlumaczyl mi to dokladnie. A ja sie przejelam (moze za bardzo?), bo faktycznie, jedzenie cycorkow z kurczaka czy podrobek oraz jogurtow i nawet warzywek nie zbilansuje kocich potrzeb. I jest zdziebko monotonne.

Sprobuje z inna "lepszejsza" karma, ale watpie czy efekty beda satysfakcjonujace. Iamsa tez moja potwora jesc nie bardzo chciala. W koncu zjadla cala paczke, ale to trwalo.

Nie chce Pchelki oczywiscie wylacznie sucha karma pasc - ale ona tej karmy je malutko.  :(  Troche wiecej powinna.
Zapisane

myszka

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #4 : 2003-11-24, 11:16 »
Eeee... Ash. czy twój wet sprzedaje karmę u siebie?! Niechże mi łaskawie wytłumaczy ten mędrzec, co takiego jest w sztucznie pędzonych odpadach podrasowanych witaminami także sztucznymi, czego nie ma w mięsie i warzywach? Puszka - zgadza się, ale to ten sam skład co i suche - tyle, że rozwodnione, a suche liofilizowane.  Bilans suchej karmy? Po pierwsze - wystarczy się zainteresować, by wiedzieć, że np. jeszcze kilka lat wstecz psy i koty karmione ówczesnymi suchymi karmami masowo zapadały na choroby m.in. serca - wynikało to z tego, że w karmie "zbilansowanej" nie było niezbędnej, a obecnej w mięsie tauryny. Teraz - już są nowe badania, że karmy dla alergików "lamb & rice" jako jedyny element diety powodują z racji składu uszkodzenie mięśnia sercowego - po prostu jagnięcina nie zawiera jakichś ważnych mikroelementów i nie wolno tylko nią karmić psa.
Taki to bilans...
A poza tym - gdzie ten "bilans" miałby się utrzymać, jeśli dodatkowo podajesz inne jedzenie? Wszystko bierze w łeb.
Nie zmuszaj kota do suchego, wierz mi. Postaw i niech stoi, jako przekąska ewentualnie - ale konieczne nie jest, IMHO.
Zapisane

Ash

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #5 : 2003-11-24, 18:07 »
Ech, Myszko, racje Ty masz, nie powiem. Chyba sie za bardzo przejelam   :oops:   Nie bede glodzic zwierza, dzis dostala serduszka kurzajcze i wyglada na zadowolona z zycia. Zafundowala mi przemila chwilke myziania, dodatkowo wylizujac mi okulary. Nie bede stawac na rzesach, zeby suche jadla  :P
A na kamien nazebny kupie jej paste do zebow  ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #6 : 2003-11-24, 19:46 »
Na kamień najlepsza żylasta wołowinka :)
Zapisane

Michalina

  • Gość
karma
« Odpowiedź #7 : 2003-11-24, 21:36 »
Spróbuj w sklepie poprosic o próbki kilku karm.
Ja daję mojej Royal Canin - dla kotów wybrednych.
Każda sucha karma jest inna - którąś powinien polubić ;-)
Mój je tylko prawie suche i jestem zdziwiona, bo nic innego nie che jejść ;-)
Zapisane

Ash

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #8 : 2003-11-24, 21:44 »
Sprobuje, tylko tego Royala, ktory mam, jej zapodam do konca (pewnie skonczy za jakis miesiac :p), bo ja tego nie zjem  :lol:
A potem beda eksperymenty ;)
Z wolowinka tez sprobuje - to akurat powinna zjesc ze smakiem  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma
« Odpowiedz #8 : 2003-11-24, 21:44 »

myszka

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #9 : 2003-11-24, 21:46 »
Karmy, które mojej megawybrednej smakowały i smakują jako przekąska to: Nutra Nuggets, Purina odkłaczająca i Light, Hills Oral Care. RC za bardzo nie smakował :roll:
Zapisane

Ash

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #10 : 2003-11-24, 21:51 »
Nazwy spisuje - moja tez megawybredna, moze megawybredne maja podobe gusta  ;)  Oby!
Zapisane

ewa

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #11 : 2003-12-06, 23:15 »
moj kot tez czasem nie chce jesc  suchej karmy-radzilabym ci zrobic sos do tej karmy-tak czytalam w takiej ksiazce :o
Zapisane

Ash

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #12 : 2003-12-06, 23:44 »
Cytat: ewa
moj kot tez czasem nie chce jesc  suchej karmy-radzilabym ci zrobic sos do tej karmy-tak czytalam w takiej ksiazce :o


A przepisu na ten sos nie masz? Bo jak zaczne eksperymentowac, to nie wiem jak to Pchełka przezyje  :?:  :lol:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Sucha karma
« Odpowiedź #13 : 2003-12-07, 10:14 »
a moze suche z ta woda z rozmroznonej wolowiny? o ile wiem w przypadku niektorych kotow podzialalo
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 23 zapytaniami.