Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Żywienie myszoskoczka  (Przeczytany 1134 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZoltanChivay

  • Gość
Żywienie myszoskoczka
« : 2003-12-12, 16:43 »
Cześć mam dwa myszoskoczki (Mysiora i Gryzeldę) i pytanie na temat ich żywienia. Słyszałem, że można je karmić larwami owadów, by dostarczyć im sporo białka. Byłem dzisiaj w zoologicznym i się o te larwy zapytałem, to mi sprzedawca dał na próbę kilka (larw mącznika). Teraz pytanie:

Czy trzeba te larwy jakoś specjalnie przygotować? Czy w klatce z moimi myszoskoczkami nie rozwinie mi się hodowla mączników? Czy mam właściwy "typ" larwy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

P.S. Wydaje mi się, że na tym forum ktoś już o tym pisał, więc bardzo bym prosił żeby się ten ktoś na ten temat wypowiedział.
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedź #1 : 2003-12-12, 17:16 »
Hej! Ja niestety nic nie wiem na ten temat, gdyż nigdy nie żywiłam mojego myszoskoczka larwami... wydaje mi się to obrzydliwe...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedź #2 : 2003-12-12, 18:14 »
Powinno siępodawać kilka larw mączniaków w tygodniu (nie przesadzaj!)
Mój szczur, myszka (już tylko jedna :( ) chomiczki jedzą larwy u nic im nie jest, a to jest ich smakołyk :) Zajrzyj na mój post (kilka stron dalej) i poczytaj więcej!

Zwierzaczku to może jest i dla Ciebie obrzydliwe, ale dla zwierzaków bardzo smaczne i zdrowe :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedz #2 : 2003-12-12, 18:14 »

Zwierzaczek

  • Gość
Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedź #3 : 2003-12-12, 20:36 »
Cytat: Dosha

Zwierzaczku to może jest i dla Ciebie obrzydliwe, ale dla zwierzaków bardzo smaczne i zdrowe :)



Nie przekonałaś mnie, ja pozostaję przy "normalnym" żywieniu  :P
Zapisane

ZoltanChivay

  • Gość
Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedź #4 : 2003-12-12, 21:48 »
1. Dzięki za odpowiedź Dosha. Mam jednak jeszcze jedno pytanie na temat tych mączniaków. Czy nie trzeba ich jakoś specjalnie przygotować przed podaniem ich myszoskoczkom? Czy nie zalęgnie mi się to w klatce? Mam im to wrzucić do miski z pokarmem, czy dać im z ręki?

2. Jaki (jakiej firmy) jest najlepszy suchy pokarm dla myszoskoczków? A może mieszanka robiona przez sklep?
Zapisane

Ax

  • Gość
Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedź #5 : 2003-12-13, 09:37 »
Cytat: Zwierzaczek
[..]




Nie przekonałaś mnie, ja pozostaję przy "normalnym" żywieniu  :P


Ja też zostanę przy normalnym zywieniu :lol: nie mogłabym dać Pipince larwy jakiegoś robala...fuj, blee :roll:
Zapisane

mili

  • Gość
Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedź #6 : 2003-12-13, 09:51 »
Ja jako wegetarianka nie daje swoim zwierzaczkom innych zwierzątek  :P  Białko dostarczam im w inny sposób i są bardzo zadowolone ;) no... w każdym razie nie grymaszą :)
Zapisane

ZoltanChivay

  • Gość
Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedź #7 : 2003-12-13, 23:49 »
Nikt nie odpowiada, to ponawiam pytanie:

1.Mam pytanie na temat tych mączniaków. Czy nie trzeba ich jakoś specjalnie przygotować przed podaniem ich myszoskoczkom? Czy nie zalęgnie mi się to w klatce? Mam im to wrzucić do miski z pokarmem, czy dać im z ręki?

2. Jaki (jakiej firmy) jest najlepszy suchy pokarm dla myszoskoczków? A może mieszanka robiona przez sklep?
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedź #8 : 2003-12-15, 09:37 »
Zoltan,
ja moim kupuje zarelko z vitapolu najczesciej, nie protestuja to chyba im smakuje. Dodatkowo dostaja jakies tam jablka i inne, czasami czekolade(ale nie za duzo).

a maczniaki to moje dostaly tak jak je ze sklepu przytaszczylem...
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Forum Zwierzaki

Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedz #8 : 2003-12-15, 09:37 »

Cathycash

  • Gość
Żywienie myszoskoczka
« Odpowiedź #9 : 2004-01-02, 12:41 »
Ja daje mączniaki z ręki. Robak znika w minutę. Ja gdy zobaczyłam jak gościu rękoma wkłada robale do pojemniczka to mało nie bełtnęłam :)
A teraz to dla mnie normalne. nawet jakby to było nie wiem jak ochydne to i tak bym im dawała. Wszystko dla nich i ich zdrówka :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 24 zapytaniami.