Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Gryzący problem  (Przeczytany 857 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PuchonKa

  • Gość
Gryzący problem
« : 2003-12-12, 20:21 »
Mam pewien problem z moją świnką morską: Gdy tylko znajdzie się w pobliżu czegoś co jest z papieru, od razu to zjada :P ! Skubana, no nie? Powiedzcie mi, co to może znaczyć? Moze ma za dlugie zeby i w ten sposob je sciera? Co mogę zrobic?
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Gryzący problem
« Odpowiedź #1 : 2003-12-12, 20:31 »
Nie martw się większość świnek tak robi, dlaczego dokładnie nie wiem, może dlatego, że łatwo jest im gryść papier lub tekturkę.
Moja Tusia kiedyś w nocy 1/4 tekturowego pudełka schrupała, więc miałam nauczkę - już jej więcej takich "domków" nie wstawiałam  :)
Zapisane

Ax

  • Gość
Gryzący problem
« Odpowiedź #2 : 2003-12-12, 20:32 »
Możesz jej kupić kostę wapienną do ścierania ząbków :) (Vitapol produkuje coś takiego i nazywa się to Wapienka ;) )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gryzący problem
« Odpowiedz #2 : 2003-12-12, 20:32 »

Emilka

  • Gość
Gryzący problem
« Odpowiedź #3 : 2003-12-12, 20:46 »
To naturalne u swinek. U gryzoni zeby rosna non stop dlatego caly czas musza sobie scierac klaki nie mozesz zabraniac jej grysc. Najlepiej kupic wlasnie wapienko lub inne gryzaki a juz najlepiej to wsadzic do klatki galazki z drzew owocowych (oczywiscie niepryskane najlepiej z wlasnej dzialki)

Moja znajoma miala kiedys swinke i poswiedzila jej jedna gruba ksiazke....swinka codziennie obgryzala kartki :) Ale nie polecam...poniewaz druk moz ebyc trujacy dla swinek ktore maja raczej delikatny uklad trawienny
Zapisane

emir

  • Gość
Gryzący problem
« Odpowiedź #4 : 2003-12-13, 11:13 »
U mnie świniak kostki wapiennej nawet nie nadwyrężył - "ot, jeszcze takie coś mi miejsce zajmuje" - za to mógłby robić za speca od okorowania - prawie całą gałązkę co miał w klatce pozbawił kory... No i jeszcze czerstwy chleb - grr... jak czasami ma dłuższy okres chrupania to się włos jeży... :)
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Gryzący problem
« Odpowiedź #5 : 2003-12-13, 12:37 »
u mnie kostka wapienna OK ale raz na jakis czas ;)
Zapisane

Gerda

  • Gość
Gryzący problem
« Odpowiedź #6 : 2003-12-13, 12:57 »
to normalne, że świnka na siłę chce wszystkiego spróbować, czasami daje jej kartkę kontrolując czy jej nie zjada :P
Zapisane

PuchonKa

  • Gość
Gryzący problem
« Odpowiedź #7 : 2003-12-13, 13:28 »
Wiem, że świnki lubią obgryzać różne rzeczy, ale MOJA świnia to istna maniaczka :shock: ! Na przykład wczoraj chdziła sobie po kuchni i nagle zaczęła gryźć klapki mojej mamy, która najspokojniej w świecie czytała gazetę!!! Boję się, że ona się w końcu czymś zatruje, a wtedy... :cry:
Koniecznie muszę jej kupić to wapienko.
Zapisane

emir

  • Gość
Gryzący problem
« Odpowiedź #8 : 2003-12-14, 17:37 »
Cytat: basieq
[..]
właśnie emir...


Właśnie w sensie?

Mogłabyś trochę rozwinąć? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gryzący problem
« Odpowiedz #8 : 2003-12-14, 17:37 »

Giovanna

  • Gość
Gryzący problem
« Odpowiedź #9 : 2003-12-15, 00:20 »
Moje cztery zbiry obgryzaja: 1. klatke 2. meble 3. narzute na moim lozku 4. przedmioty ktore znajda na swej np folie papier moje ubranie poduszki itp 4. chlebek 5. galazki  6. krzaek solny 7.wapienko (ale w sladowych ilosciach i tez juz je mialam wyrzucic kiedy o cudzie po miesiacu znalazlo uznanie w oczach szanownej mamusi...) 8. kolby 9. ostatnio zabraly sie za okablowanie 10. tapet wparwdzie nie posiadam ale z doniesien innych znanych mi wlascicieli swinek wynika iz sa baaaaaaaardzo smaczne:)
Slowem: daj jej wiecej gryzakow ale nie spodziewaja sie ze przestanie podgryzac rozne samkowitosci na swej drodze...
Zapisane

psotka

  • Gość
Gryzący problem
« Odpowiedź #10 : 2003-12-15, 09:05 »
zgaaadzammm sie w caaaaaaaaaalej rozciaglosci :P

ps. na ktoryms z forum pisano kiedys o jakims specyfiku przecowko obgryzaniu przez gryzonie, ale jakos do tej pory nie udalo mi sie tego cuda zlokalizowac, wyprobowac ani dowiedziec jak to sie u licha ciezkiego dokladnie nazywa;)
Zapisane

Giovanna

  • Gość
Gryzący problem
« Odpowiedź #11 : 2003-12-16, 23:00 »
Na pewno bylo o tym na forum kroliczym, mozesz zapytac Beaty (wlascicielki Balbina), bo ona chyba cos o tym wspominala w przypadku kabelkow na swinkomanii. Ale chyba rzeczywiscie nigdzie nie ma nazwy cudownego specyfiku niestety....
Ps. Glaski dla czarnego puchacza.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 25 zapytaniami.