Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Goly brzuszek :(  (Przeczytany 584 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aneta

  • Gość
Goly brzuszek :(
« : 2004-01-06, 19:22 »
Mam problem, wlasnie zauwazylam u jednej z moich prosiaczkow lyse miejsca. Najpierw zaczynalo sie od tylnych lapek a dzis patrze a ona ma juz prawie ze caly brzuszek lysy  :(  Najwiecej pod przednimi lapkami. Po bokach siersc jest przerzedzona. Sprawdzialam druga dziewuche i ta ma troszeczke lyse tylne lapki.
Wogole zauwazylam ze czarnej zmienia sie siersc, teraz jak sie przyjrzec to jest ciemno brazowa. Aaaaa i jeszcze brazowa ma w niektorych miejscach taka krotka sierc...kurcze..wyglada to tak jakby miala koncowki przypalone  :shock:  Pierwszy raz sie z czym takim spotykam  :o
Jak sie ociepli to oczywiscie pojde z nimi do weta, chcialabym poznac Wasza opinie na ten temat. Boje sie ze to moze byc jakas grzybica czy inne cholerstwo  :?
Zapisane

mili

  • Gość
Goly brzuszek :(
« Odpowiedź #1 : 2004-01-06, 19:30 »
Leć z nimi do weta ! Albo chociaż zadzwoń do niego i zapytaj się co to jest.
Zapisane

LiNkSa

  • Gość
Goly brzuszek :(
« Odpowiedź #2 : 2004-01-06, 19:56 »
Możliwe, że to jest grzybica skóry. Wiem jakie leki na to stosować ( tzn. moja książka wie:P ) ale zadzwoń i sie zapytaj bo nie ma czasu do stracenia!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Goly brzuszek :(
« Odpowiedz #2 : 2004-01-06, 19:56 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Goly brzuszek :(
« Odpowiedź #3 : 2004-01-06, 19:57 »
Mozliwe ze to swierzb- bardzo niebezpieczny. Do weta koniecznie!!
Zapisane

Talagia

  • Gość
Goly brzuszek :(
« Odpowiedź #4 : 2004-01-06, 23:52 »
Moja była świnka też miała łysy brzuszek i łąpki, wet stwierdził jakieś niedobory, albo niedoleczenie w zoologiku i dał zastrzyk i maść po 2 tygodniach nie było sladu :)
Zapisane

Giovanna

  • Gość
Goly brzuszek :(
« Odpowiedź #5 : 2004-01-06, 23:55 »
Swierzb albo grzybica, dlugo nie leczone oslabiaja zwierze i prowadza do dalszych infekcji. Moj maly prosiak dostal biegunki i zdechl zaledwie 13 dnia pobytu u mnie....Jesli twoje sa mlode/swiezo zakupione radzilabym nieco przystopowac z zielenina, no i w ogole przede wszystkim jak najszybciej do wetrynarza, cieplo czy zimno, to wymaga pomocy specjalisty...zaocznie jeszcze nikogo nie wyleczono, ot co...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 23 zapytaniami.