Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Amstaf czy Staffik?  (Przeczytany 27571 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« : 2002-09-15, 17:48 »
Powiedzcie mi czym różnią się od siebie American Stafforsshire bulterier, od Stafordshire bulteriera?
Wiem, że są między nimi minimalne różnice, ale jakie?

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Monik@

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #1 : 2002-09-16, 08:57 »
American Staffordshire TERRIER a Staffordshire Bullterrier.
Nie takie malutkie jak się wydaje. Przede wszystkim staffik jest dużo mniejszy i wcale nie kopiuje się im uszu.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #2 : 2002-09-16, 09:09 »
Nio, teraz to widać na czym polega różnica  :wink:
A jeszcze mi powiedzcie, czy może być czekoladowy amstaf. Bo u mnie po osiedlu chodzi późną wieczorową porą, lub wczesnym rankiem kobieta z takim właście czekoladką.  :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedz #2 : 2002-09-16, 09:09 »

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #3 : 2002-09-16, 09:41 »
Moze byc. Wlasciwie chyba talko zielonego i fioletowego jeszcze nie widzialem.
Ale jesli jest rzeczywiscie czekoladowy i ma rowniez tego koloru nos - to moze to byc pitbull rednose, a nie amstaff.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #4 : 2002-09-16, 09:58 »
No ja wiem, że same zdjęcia nie wystarczą, tak samo jak przeczytanie o wzorcach w mądrych książkach. Najlepiej byłoby postawić dwa obok siebie i wskaźnikiem wskazać różnice.  8)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #5 : 2002-09-16, 14:17 »
Toś mnie Buldog zagiął  :shock:  A ten pitbull rednose z wyglądu jest podobny do amstafka, bo ten co u mnie spaceruje jest raczej dość niski. W kłębie tak koło kolanka, czekaj, zmierze se kolanko  :lol:  no, tak ok 50 cm. ???
Ale sie głupio pytam, wiem, tiko nie daje mi to spokoju....
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #6 : 2002-09-16, 15:13 »
Sa pitbulle, ktorych od amstaffa nie odroznisz - i nic dziwnego, bo to w gruncie rzeczy ten sam pies, tylko , ze amstaffow sie juz od polowy lat trzydziestych (w 1936 roku powstal pierwszy klub, niech mnie ktos poprawi, jesli cos pokrecilem) nie hoduje do walk psow, a tylko jako psy do towarzystwa i do roznych innych sportow, podczas, gdy pitbulle jeszcze trzydziesci lat temu byly gdzieniegdzie (w Stanach oczywiscie) oficjalnie hodowane do walk - co nie przeszkadzalo ich rejestrowac w klubach, o ktorych wspominam ponizej.

W Stanach mozesz zarejestrowac amstaffa (z rodowodem z AKC, American Kennel Club) rowniez jako pitbulla w UKC (United Kennel Club), albo ADBA (American Dog Breeders Association). Dwa ostatnie nie uznawane przez FCI, jak jest z AKC, nie jestem pewien.

Roznia sie tez tym, ze pitbull nie ma w standardzie wymaganego wzrostu, podczas gdy amstaff ma podany zakres, pies chyba 45-48cm, suka 43-46, nie chce mi sie teraz szukac, pewnie Monik@ mnie poprawi.

Na ogol pitbull jest szczuplejszy od amstaffa, ma rowniez czesto troche wezsza, "szczuplejsza" glowe.

Poszukam jakichs zdjec pitbulli, to tu wrzuce, razem z amstaffami, dla porownania.

Ale od siebie powiem Ci, ze bym sie nie zalozyl, jakby mi dwa obok siebie postawili i kazali zgadywac - oprocz rednose'a, oczywiscie, bo psa z takim umaszczeniem i brazowa trufla nikt nie zarejestruje jako amstaffa.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #7 : 2002-09-16, 15:30 »
A w sumie co tu bede zasmiecal zdjeciami i zajmowal miejsce.
Jest pare miejsc, gdzie mozesz takie zdjecia znalezc i obejrzec, chocby [....]ania.
Troche rednosow tam sie peta :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #8 : 2002-09-16, 15:46 »
Hmmmm, muszę mu ten nos jakoś podejrzeć  :?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedz #8 : 2002-09-16, 15:46 »

myszka

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #9 : 2002-09-16, 15:50 »
Nie strać przy tym swojego  :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #10 : 2002-09-16, 15:55 »
Postaram się  :oops:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #11 : 2002-09-16, 16:01 »
Tak jeszcze a propos "dosc niski" - one takie maja byc. Jest sporo dosc wysokich w klebie, ale sa po prostu za duze.

BTW - nie mozesz do tej kobitki po prostu podejsc i spytac, co to za zwierz?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #12 : 2002-09-16, 16:05 »
Wiesz, Buldog, problem w tym, że ja ją spotykam jak sama jestem na spacerku z psem (i przy okazji kotem, bo ta łajza zawsze się do Hanki doczepi). Ona mnie wtedy profilaktycznie omija szerokim łukiem. Pies widać, że spokojny, może ktoś już na nią wrzeszczał, że z "mordercą" chodzi??? A może mnie jeszcze dobrze nie zna??? Widać, że nowa  :)

Będę próbować  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Monik@

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #13 : 2002-09-17, 07:53 »
Buldogu nie poprawię Cię bo dobrze podałeś. A przy okazji ja zaśmiecę.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #14 : 2002-09-17, 15:16 »
Hmmm, tamten jest znacznie ciemniejszy, i z tego co zauważyłam ma chyba czarny nos.  :?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedz #14 : 2002-09-17, 15:16 »

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #15 : 2002-09-17, 16:21 »
To moze byc i pitbull i amstaff. Jak juz napisalem, moga byc nie do odroznienia - a nawet gdzieniegdzie ten sam pies jest zarejestrowany w roznych organizacjach pod dwoma nazwami.

Napisalem o rednosie, bo wspomnialas o czekoladowym psie - ten, ktorego tu wrzucila Monik@, nie jest przeciez czekoladowy, choc to pewnie pitbull, bo amstaff nie moze miec wg wzorca takiego nosa, o ile dobrze pamietam.

A czarny nos nie oznacza z kolei, ze to nie moze byc pitbull, bo takie z czarnym nosem tez juz gdzies widzialem :)

W ogole niektorzy tego podzialu na dwie rasy nie uznaja (a w takiej np. Holandii jest, a przynajmniej byl jeszcze jakis czas temu, zakaz posiadania pitbulli - i kazdy pies o takim wygladzie, ktory nie ma rodowodu uznawanego przez FCI, a wiec nie jest amstaffem, jest uznawany za pitbulla) - a rownie dobrze ten pies, ktorego widujesz, to moze byc czekoladowy amstaff.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #16 : 2002-09-17, 16:28 »
Buuuuuu   :cry:   uldog, ja już zgłupiałam.  :sciana:

Następnym razem uwiążę kota do klamki, psa do drzewa i dorwę tę babę, niech mi powie, co to jest.  :klotnia:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #17 : 2002-09-17, 16:35 »
Czemu? To proste. Pitbulle byly hodowane w Stanach do walk.

Jakis czas przed druga wojna niektorzy hodowcy stwierdzili, ze walki psow im sie nie podobaja i trzeba zamilowanie do gryzienia psow z pitbulli wyplenic - i sie zebrali do kupy, postanowili hodowac psy, ktore beda w stosunku do innych lagodniejsze, a przy tym beda podobnie wygladaly, bo pitbulle np. moga miec 20 cali w klebie, a moga miec i 25, waga tez moze byc rozna, np. od 18-20 kg, do prawie 50. I to dalej beda pitbulle, jesli tylko mialy rodzicow pitbulli, z rodowodem jednej z organizacji, ktora je uznaje (np. wspomniane przeze mnie UKC, albo ADBA).

A amstaffy, zeby byly amstaffami, musza miec rodowod FCI, albo organizacji uznawanej przez FCI i musza miec dosc okreslony wyglad, wzrost i tak dalej. No i w zalozeniu nie sa juz hodowane do walk psow.

Wychodzi to tym hodowcom roznie, bo nadal sie zdarza, ze i amstaff z super rodowodem sie pogryzie z innym psem, ale zalozenie hodowlane jest takie, zeby te ceche wyplenic - a, ze to jeszcze troche potrwa, no to jest inna sprawa. Pomine fakt, ze sporo ludzi sie zadnymi tam rodowodami nie przejmuje i do walk psow uzywa tak pitbulli, jak i amstaffow.

Zaraz Ci wrzuce pare zdjec.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #18 : 2002-09-17, 16:39 »
To sa takie bardzo typowe, czekoladowe rednosy.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #19 : 2002-09-17, 16:42 »
Aha, jeszcze "prawa autorskie" :))

Dwa "srodkowe" zdjecia - amon, sigmaamon - pochodza ze strony polskiej hodowli zarejestrowanej w PKPR, a pozostale - abel, eddy - z [....]anii.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #20 : 2002-09-17, 18:02 »
:shock:  :shock: Buldog, żeby Amon miał ciemniejszy nochal, to byłby ten mój.  8)

Dzięki za zdjęcia, mój komp w pracy nie wyrabia przeszukiwania netu. Posiedzieć i owszem mogę, ale też nie zawsze  :lol:

Ale słowo harcerza, że tę babę dorwę  :grr:  ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedz #20 : 2002-09-17, 18:02 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Amstaff czy Staffik?
« Odpowiedź #21 : 2002-09-17, 20:20 »
Dzięki za informacje:)
Teraz już dostrzegam różnice:)

Które pieski WAM się bardziej podobają- Amsaff czy Staffik ?
Mi chyba bardziej Amstaff..

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #22 : 2002-09-17, 21:01 »
Myszka.xww:

Na slowie harcerza polegaj, jak na Zawiszy ;)
Dorwij, zlap jak buldog i nie pusc, zanim Ci nie wyspiewa, co to za psiur.
A potem napisz, co to za jeden :)


pinczerka_i_Gizmo:

Jesli Cie to ciekawi, to mnie na przyklad sie oba podobaja tak samo :)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #23 : 2002-09-18, 09:02 »
Buldogu ..."nie jest przecież czekoladowy"... bo Monika czekoladowego nie miała, a Ty nie chciałeś zaśmiecać.
Pinczerka i Gizmo - zdecydowanie oba.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #24 : 2002-09-18, 13:10 »
Monik@:

Jest OK, niewazne.
Nie chcialem zajmowac miejsca tymi zdjeciami tutaj i odeslalem na [....]anie, ale jak zobaczylem, ile tego tam jest, to sobie pomyslalem, ze Myszka sporo czasu straci, zanim znajdzie rednosa :)
No to jednak "posmiecilem troche".
Ale chyba ladne psiurki, co?
;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #25 : 2002-09-18, 13:19 »
Psiaczki śliczniutkie   8)
A polowanie w toku, baba gdzieś się chwilowo ulotniła.  :P

Papa ją namierzył, powtórka z łapania wieczorem  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Monik@

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #26 : 2002-09-18, 13:21 »
Buldog uwielbiam wszystkie bulle (a nie bojowe  8) ). Dla mnie to kwintesencja "psowatości". I tak bez podlizywania - kocham bulldogi angielskie, to takie mięciaczki-przytulaczki. Przyznam szczerze, że te czekoladziaki na Twoich zdjęciach są prześliczne. Trochę mnie "kolnęło" to zdjęcie z łańcuchem! Też z [....]anii?
Zapisane

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #27 : 2002-09-18, 15:25 »
Monik@:

Mieciaki-przytulaki...

Oho... to Cie chyba taki dwudziestopieciokilowy "mieciak" nie walnal w sprincie czolem w golen ;)
Ja juz tak pare razy od swojego zarobilem i z tym "przytulakiem" to sie zgodze - czasami, bo kiedy indziej to roznie bywa - ale "mieciak" to nie jest na pewno :)

Jak mu sie juz zachce ruszac, to trzeba miec oczy na plecach, bo jest szybki niesamowicie, a przeszkod nie omija, tylko przesuwa. A przynajmniej probuje :)

Lancuch jest z [....]anii, tak, jak napisalem - ale ja widzialem wiele takich zdjec. I nie tylko na [....]anii. W niektorych kennelach tez mozna znalezc podobne. Co zrobic - gdzieniegdzie sa to psy podworzowe.

A pomijajac juz lancuch, to sam psiurek jest sliczny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedz #27 : 2002-09-18, 15:25 »

Buldog

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #28 : 2002-09-18, 15:33 »
A jakby kto byl ciekawy, to to jest moj "przytulak" ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Amstaf czy Staffik?
« Odpowiedź #29 : 2002-09-18, 15:35 »
Rzeczywiście przytulajski  :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 27 zapytaniami.