Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: //warzywa \\  (Przeczytany 2705 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marta1357

  • Gość
//warzywa \\
« : 2004-02-11, 21:19 »
Mam pytanie bo niechce otruć moich chomików.   Czy chomiki mogą jeść pomidory ,  i wogyle jakie warzywa nie mogą jeść chomiki.
Zapisane

Gerda

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #1 : 2004-02-11, 22:19 »
ograniczaj kapustę ;)
Zapisane

Elanor

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #2 : 2004-02-11, 22:21 »
moga jeść jeżeli chcą i lepiej jeśli pomidor jest bez skórki:) mój chomik też uwielbiał warzywa:) Nie przesadzaj z sałatą bo za dużo tego specjału nie najlepiej wpływa na układ trawienny. jeżeli chomik chce jeść warzywa to nie powinno mu się tego zabraniać. Tylko nie przesadzać z ilością i uważać na skórki, bo niektóre przyklejają się do ścian przełyku. Życzę chomikowi smacznego:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

//warzywa \\
« Odpowiedz #2 : 2004-02-11, 22:21 »

atrolek

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #3 : 2004-02-12, 10:03 »
przychylam sie do odpowiedzi j.w ja nie daje sałaty mimo że ja lubią lorkowi sałata wychodziła tydzien z biegunka mało zycia nie stracił.kapusta tez nie i mam mieszane uczycia co do pomarańczy i kiwi czy wy dajecie je chomkom?jesli tak to pomarańcz obieracie z tej błony?
Zapisane

Marta1357

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #4 : 2004-02-12, 12:56 »
Tak mi kolerzanka muwiła ze kopustę lepiej nie dawać bo sierści zrobi się szorstaka  ja i tak w to nie wierze daje moich chomikom kopuste i futerko moją puszyste.
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
//warzywa \\
« Odpowiedź #5 : 2004-02-12, 13:38 »
Kapusta może spowodować wzdęcie brzuszka. Owoców cytrusowych z tego co wiem chomikom się nie daje.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Elanor

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #6 : 2004-02-12, 15:23 »
mój chomik lubił od czasu do czasu zjeśc kawałek pomarańczy i dożył sędziwego wieku, więc chyba nie ma przeciwwskazań. Tylko nie za często i nie za dużo:)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #7 : 2004-02-12, 16:21 »
Z owoców cytrusowych to najlepiej pomarańcze i mandarynki a także miąższ z owoców kokosowych. Ale najwyzej raz w tygodniu w małych porcjach.

Sałata nie ma specjalnie nic do zaoferowania naszym zwierzaczkom, a taka kupiona, szczególnie w zimę jest nafaszerowana pestycydami.

Kapusta powoduje wzdęcia, ale chomiki mogą ją jeść, ale tylko małe, wyznaczone porcję. Jeśli ktoś się za bardzo nie zna jeszcze na chomikach, proponowałabym nie dawaćkapusty ani cytrusów, a sałatę tylko wyhodowaną własnoręcznie np. w stropianowym pudełku (ja tak robię w stropianie od monitora).

Moje gryzonie od czasu do czasu dostają miąższ z kokosów i nawet im smakuje.
Ale dostają go może dwa razy na miesiąc.
Zapisane

Elanor

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #8 : 2004-02-12, 16:40 »
nie wiem czy tylko mój chomik był taki ale uwielbiał od czasu do czasu zjeść kawałek mięska. W naturalnym środowisku chomiki jedzą np. dżdżownice, więc mięso gości w ich menu. ja na dżdżownice się nie zdecydowałam, ale czasem kawałek wędlinki chomik dostawał i z prawdziwą ochotą je zjadał.  Czy dajecie swoim chomom mięsko?? spróbujcie tylko nie za dużo
Zapisane

Forum Zwierzaki

//warzywa \\
« Odpowiedz #8 : 2004-02-12, 16:40 »

onka

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #9 : 2004-02-12, 17:04 »
jesli chodzi o sałate to ja jako ogrosnik może się wypowiem  ;)
jesli już to tylko latem kiedy jest sezon na sałate i z pewnego źródła-najlepiej z działki od babci  :wink:
sałata zawiera mnóstwo azotanów i azotynów :shock:  masakralnie wiele dla gryzoni to dawki letalne głownie z tak zwanych nowalijek

to samo z kapustą
Zapisane

Emilka

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #10 : 2004-02-12, 17:19 »
z miesem nie probowalam ale moje gryzonie czasem jedza kocia karme. Oczywiscie tylko jeden granul dziennie nie wiecej ;) bardziej jako smakolyk
Zapisane

Morticia

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #11 : 2004-02-12, 17:38 »
A mój czasem sałatkę zje ale teraz mu już nie daję Pomodorka je Czasem serka mu daje Co on tam jeszcze ... Jabłuszka No zimą to nie ma za wielkiego wybory A co do cytrusów słyszalam że są niezdrowe dla gryzoni i jeśli mój zając ich nie lubi to tak jest :wink: Choć on żywi sięv całymi pomidorami,bananami czasem zje winogronka lub arbuzika ale nie lubi tego co powinien czyli marchewki i kapusty
Szkoda że chomiki nie mogą jeść bananów bo prosiaczek i nawet dziki zając nie mogą bez  nich żyć ;)
Zapisane

Elanor

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #12 : 2004-02-12, 18:09 »
a dawałaś Zającowi koperek?? mój jest od niego uzależniony:) i to dosłownie więc zimą mam problemy z dostaniem go. I jego wadą jest to że działa gazopędnie:)  ale i tak Królik nie wyobraża sobie życia bez kopru. a Chomiczek uwielbiał winogronka i biszkopty:) wszędzie wlazł żeby je zdobyć
Zapisane

Cathycash

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #13 : 2004-02-12, 21:05 »
Szynka? Nie podawaj chomikowi szynki. Lepsze jest np. surowe mięso z piersi kurczaka (takie jak na kotlety schabowe) lub larwy mączniaków.
Zapisane

Elanor

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #14 : 2004-02-12, 21:13 »
mój chomik wolał wieprzowinkę od drobiu :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

//warzywa \\
« Odpowiedz #14 : 2004-02-12, 21:13 »

Marta1357

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #15 : 2004-02-13, 22:48 »
aha dzięki za wzkazówki   juz bede wiedziała :)  :)
Zapisane

Kira

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #16 : 2004-02-13, 23:15 »
:) moje chomiki jedzą sałate pomidory Wtaminki mojej kotki :shock:  co tydzien daje im posztuce jedzonka kotki wiskasa zajadaja sie w szvxzegolnosci pasztecikami Syryjek lubi poza tym jedzenie dla kotow junior z saszetki...narazie dostal raz i chce wiecej :roll:  oba lubia marchew i koper ale w malutkich ilościach i tak nie wszystko jest zjedzone :?
Moj poprzedni dzungarek uwielbial cukier  :roll:  zwial i wlazl do cukierniczki  :grr:  :oops: dobrze ze niezauwazyla mama :P
Mandarynek jeszcze nie prubowalam zato moje chomy porzeraja banany i ogorki oraz jablka... miesa za bardzo nie chca >>poprzednie uwielbialy mieskoz piersi kurczaka z kotletow>>oczywiscie surowe<<
wszystko w malutkich iloscia ch napewno nie zaszkodzi :) pozdowinka :wink:
Zapisane

kasiata

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #17 : 2004-02-14, 17:42 »
No jasne że mogą jeść warzywa , tylko nie dawaj im Kapusty . A prócz tego moga jeść właściwie wszystko
Zapisane

kasja

  • Gość
//warzywa \\
« Odpowiedź #18 : 2004-02-14, 19:22 »
Moje świętej pamięci chomiczki uwielbiały jeść surową marchewkę i liście mlecza, które też można uznać za warzywo bo to zielenina. :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 25 zapytaniami.