Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pinczer terierem czy nie?  (Przeczytany 3327 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mini

  • Gość
pinczer terierem czy nie?
« : 2002-09-22, 18:06 »
spotykam się z różnymi opiniami na ten temat: i w internecie, i w książkach, gazetach. A wy jak sądzicie? Czy pinczer jest terierem czy nie?
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
pinczer
« Odpowiedź #1 : 2002-09-22, 19:43 »
Według mnie pinczer jest pinczerem!
Mam książkę o rasach psów i pinczer jest zaliczony do PINCZERÓW , a nie do terierów...
Pinczer jedynie wywodzi się od Sznaucera i chyba nie ma nic wspólnego z terierami...

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

gia

  • Gość
pinczer terierem czy nie?
« Odpowiedź #2 : 2002-09-23, 17:14 »
Moim skromny zdaniem zdecydowanie nie jest terierem.Siedzę troszkę w terierach (mam foksy) i z tego co czytałam,słyszałam prawie wszystkie teriery pochodzą z Wysp Brytyjskich a pinczer został wyhodowany przez Niemców (pochodzi chyba w prostej linii od większego kuzyna dobermana) Może przypomina troszkę z wygladu teriera,ale jego cechy charakteru nie są "terierze".To tyle,nie chcę sie wymądrzać.Acha i z tego co wiem to pinczer nie jest psem myśliwskim. ;)  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

pinczer terierem czy nie?
« Odpowiedz #2 : 2002-09-23, 17:14 »

Mini

  • Gość
pinczer terierem czy nie?
« Odpowiedź #3 : 2002-09-23, 18:10 »
nie zgadzam się częściowo z Toba Gia. Moze pinczer nie ejst terierem, napisałam że spotykałam się z różnymi opiniami na ten temat i stąd ten post. Ale w każdym razie ja siedzę dużo w pinczerach i wiem że to nie pinczer pochodzi od dobermana, tylko jest na odwrót, cechy charakteru są trochę "terierze", i psami myśliwskimi - chociaż nie wszędzie, a właściwie prawie nigdzie nie piszą - też są. To wiem też z własnego doświadczenia.
Zapisane

gia

  • Gość
pinczer terierem czy nie?
« Odpowiedź #4 : 2002-09-24, 14:53 »
Przepraszam za mało precyzyjną odpowiedź:masz rację z tym dobermanem jest odwrotnie,co do reszty to pisałam z głowy,ale obiecuje doedukować się troszkę z pinczerów,pozdrawiam.Jak coś znajdę to napiszę :idea:  ;)
Zapisane

Mini

  • Gość
pinczer terierem czy nie?
« Odpowiedź #5 : 2002-09-24, 15:23 »
:wink:  8)  doedukować się na temat pinczerów możesz na stronie http://pinscher.w.interia.pl a jak znajdziesz coś jeszcze, to kopsnij :) (prosze :)). Pozdrawiam
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
pinczer terierem?
« Odpowiedź #6 : 2002-09-24, 16:20 »
Ja mam trochę inne zdanko:)
Czytałam, że pinczery nie nadają się na psy myśliwkie, ponieważ polują na własną korzyść...Kiedyś jedynie były wykorzystywane do tępienia myszy i szczurów:)
Pinczerki prrzedewszystkim to dobrzy strażnicy małych posiadłości:P

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Mini

  • Gość
pinczer terierem czy nie?
« Odpowiedź #7 : 2002-09-24, 16:29 »
Ehh... nad tymi pinczerami to wisi taki wielki pytajnik :). Wszędzie piszą coś innego. Już nie wiadomo którym informacjom wierzyć. Ja czytałam (i to nie raz), że pinczery są psami myśliwskimi, a Ara wszystkie swoje zdobycze (nigdy żywe :) bo jej nie pozwalam, ale dla niej to jednak zdobycz) zanosi do pana :), i niech on robi z tym co chce, albo szczekając pokazuje mi to.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
pinczer terierem?
« Odpowiedź #8 : 2002-09-24, 16:44 »
No to w każdj książce jest coś innego, albo każdy pinczerek to inny charakterek:):)

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Forum Zwierzaki

pinczer terierem?
« Odpowiedz #8 : 2002-09-24, 16:44 »

Mini

  • Gość
pinczer terierem czy nie?
« Odpowiedź #9 : 2002-09-24, 17:05 »
W jednej z gazet przeczytałam: "Norowce - charakteryzuja sie duza cietoscia i niewielkim wzrostem. (...) Typowymi norowcami są jamniki i małe teriery (pinczer min.?)" i "Płochacze - wyplaszaja zwierzyne, ale nie podejmuja za nia poscigu. (...) dobre są również niektóre teriery (pinczer?), a nawet jamniki." A w jednej z książek poświęconej psom: "Pinczer - słowo to oznacza po niemiecku terier (hm?) - ...".

 Długo szukałam tej gazety, uhh...
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
pinczer terierem?
« Odpowiedź #10 : 2002-09-24, 17:16 »
Jednak ja utrzymuję się przy zdaniu, że pinczer jest po prostu PINCZEREM.
We wszystkich moich książkach o psach pinczer jest zaliczany do PINCZERÓW tak jak inne pinczery(także dobreman), a teriery to zupełnie inne pokolenie:)
I pozatym dosłowne znaczenie słowa pinczer (pincher) to szczypać, pszyszczypywać...bo pinczery czasami tak jakby podgryzają:)to znaczy gryzą przednimi zębami:P

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Mini

  • Gość
pinczer terierem czy nie?
« Odpowiedź #11 : 2002-09-24, 19:01 »
Szczypać, chwytać, nie oznacza "pincher", lecz "pinch". I to po angielsku. A rasa jest niemiecka, więc nazwa (która oznacza terier) jest też niemiecka. Wygląda na to, że upieram się przy tym że pinczery są terierami. A ja po prostu JESTEM W KROPCE :).

PS. Ara podgryza mnie też tylnymi zębami :P.
Zapisane

Dagerka

  • Gość
pinczer terierem czy nie?
« Odpowiedź #12 : 2002-09-24, 19:27 »
A ja się zgadzam pół na pół ;)
pinczer w grupach FCI nie jest zaliczany do terierów,ale przecież kiedyś te psy polowały na szczury i inne gryzonie więc jednak maja tą żyłkę myśliwych ;)
Zapisane

Mini

  • Gość
pinczer terierem czy nie?
« Odpowiedź #13 : 2002-09-25, 15:31 »
No to mamy problem z głowy  :lol:  :idea:.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
pinczer terierem?
« Odpowiedź #14 : 2002-09-25, 18:38 »
Znowu następna znajoma osóbka, a przez tę mała Dagerkę wieelki problem z głowy:):)

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Forum Zwierzaki

pinczer terierem?
« Odpowiedz #14 : 2002-09-25, 18:38 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 23 zapytaniami.