Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Będą sobie dwie koszatniczki i co dalej?  (Przeczytany 574 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Meggy

  • Gość
Będą sobie dwie koszatniczki i co dalej?
« : 2004-02-28, 21:40 »
Słuchajcie!Co zrobić,by kosztniczka która jest u mnie od ponad roku zaakceptowała nowego lokatora(myślałam o kupnie kolegi lub koleżanki,by było raźniej).A może nie jest najlepszy pomysł??Poradźcie czy dobrze chcę zrobic.
Zapisane

Kira

  • Gość
Będą sobie dwie koszatniczki i co dalej?
« Odpowiedź #1 : 2004-02-28, 21:59 »
:) napeewno musis miecz druga klatke dla drugiego kosza.
moga potrzebowac duzo czasu by sie zaprzyjaznic.
Zle jest ogolnie kupowac jeden egzemplarz go robi sie smutny i osowialy nie raze ci dokupowac samczka bo ci sie szybko rozmnoza....mialm lacznie cala rodzinke 8 :wink:
wymagania rodzinki sa duze...wiec nie rade u mnie mieszkaja teraz tylko dwie samiczki i sie lubia....lecz to jet rodzina....
Róznica wieku moze miec rowniez znaczenie....
Niezbedna druga klatkai duzo czasu by sie zapszyjaznily....potzrezba obserwacji jak by co pyaj na pw lub gg :)
sluze porada :wink:
Zapisane

kasiata

  • Gość
Będą sobie dwie koszatniczki i co dalej?
« Odpowiedź #2 : 2004-02-29, 19:13 »
hymmm ... no nie wiem czy to jest najlepszy pomysł .
Jak kupisz kosztke (do tego młodą) to będziesz musiała poświęcaj jej więcej czasu , żeby mogłą się przyzwyczaić do Ciebie i nowego otoczenia , a wtedy twoja 1 "pociecha" , będzie o nią zazdrosna i nie sądze że ją polubi .

Jeżeli już się zdecydujesz musisz się liczyć z tym , że potrzebna Ci będzie osobna klatlka .
Ale zawsze warto spróbować !!

PoZdrawiaM !!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Będą sobie dwie koszatniczki i co dalej?
« Odpowiedz #2 : 2004-02-29, 19:13 »

Meggy

  • Gość
Będą sobie dwie koszatniczki i co dalej?
« Odpowiedź #3 : 2004-03-02, 20:04 »
To może jednak sobie odpuszczę.Myślałam,że obie będą w jednej klatce(dwa samce),ale z tego co piszecie,to chyba lepiej nie ryzykować.
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Będą sobie dwie koszatniczki i co dalej?
« Odpowiedź #4 : 2004-03-02, 21:26 »
Może by się zaakceptowały, bo nie wiem jak jest z koszatniczami, ale moja koleżanka miała szczura(samca), później dokupiła drugiego, na początku starszy próbował podpożądkować sobie młodszego, ale jeszcze tego samego dnia siedziały zgodnie razem w klatce i teraz nawet jak je wypuszcza to biegają jeden za drugim i razem się bawią.
Może zapytaj się sprzedawcy czy mogłabyś w razie czego oddać kupioną koszatniczke w razie gdyby się nie zaakceptowały.
Zapisane

Kira

  • Gość
Będą sobie dwie koszatniczki i co dalej?
« Odpowiedź #5 : 2004-03-02, 22:15 »
:) moze i tak ale druga klatka nawt w takiej sytuacji jest potrzebna.....
Moje samce chomikow dzungarskich>>>niby parka>>>po nocach walczyly az jeden zoctal zagryziony  :( a drugi prawie sie nieruszal :( .
Nie ryzykuj trzymania odrazu w jednej klatce mozeto kosztowac zwierzaki wiele zdrowia a nawet i ŻYCIA :(
W ktorymś poscie pisalam tez o kanarkach i ze smica zostala zepchnieta na dol klatki nie mogla jesc z karmidelka tylko z podloza... :cry:
lepiej niebrac ze sklepu szczegolnie gdze sa pojedyncze egzemplarze.samotnik nier bedze mial ochjoty do nawiazywania przyjazni z innym koszem...
najlepiej juz od hodowcy lub z grupy rodzinnej i przeciwnej plci... tej   samej moga siew grysc :o
z grupy rodzinnej sa bardzej kontaktowe i sa przyjazne dlainnych nawet innego gatunku.... :)

Jednego kosziowi musisz poswiecic duzo czasu by nie byl smutny i nie zdziczal..... :wink:
TO juz twoja Decyzja
Pozdrofka :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 22 zapytaniami.