Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Czy Waszw psy chodza w szelkach?  (Przeczytany 6268 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abakus

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« : 2002-09-30, 11:11 »
Witajcie:)
Chcialbym sie Was zapytac czy Wasze psiaki lubia i czy chodza w szelkach. Moja siostra kiedys w prezecie kupila Amantowi tz ON szelki ktore sa super, rozne regulacjie, ale jak tylko je wyciagam z szafy i on je zobaczy to staje sie tragedia. uszy mu opadaja, nogi ugina.
Niewiem jak go przyzwyczaic do nich, zeby mogl sie w nich dorze czuc!
Tak jak np. w gory to sa wspaniala zecza ale chyba dla mnie bo dla niego to jakas kara :cry:
Macie moze tez takie cos ze swoimi futrzakami???
Zapisane

gia

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #1 : 2002-09-30, 11:21 »
To dziwne? Większość psów lubi szelki bo są dla nich wygodne.Może coś jest z nimi nie tak? Może go gdzieś uciskają,drapią?? Musi być jakis powód dla którego tak ich nie lubi.A może spróbuj zakładać mu je na spacerze? sama nie wiem.. :?:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #2 : 2002-09-30, 11:27 »
Hanka też nosi szelki. Reaguje podobnie, wygląda to jakby się bała tego "chomąta", ale jest dla niej dużo wygodniejsze niż obroża. Przede wszystkim nie dusi, jak pies pociągnie, bo cała siła naisku opiera się na klatce piersiowej. Masz nieco większą kontrolę nad psem "siłowo" bez zadawania zbędnego bólu.
Szelki na początku kojarzą się psu z mniejszą wolnością, ale można psiaka przyzwyczaić. Hanka do tej pory boi się zakładania szelek, potem o nich zapomina.
Przede wszystkim pamiętaj, by pod paskiem opasującym klatkę piersiową pozostał luz (przy Amancie, który jest dużym psem) na włożenie co najmniej dłoni. Bez obaw, nie spadną  :)
Częstym błędem przy ubieraniu psa w szeleczki jest wkładanie mu na siłę łap w te boczne "otworki". Cóż, paski poprzeczne przy szelkach służą jedynie wzmocnieniu całej "konstrukcji".
Na początku Amant może się opierać, ale potem się przyzwyczai  8)


Gia, z tego co wiem, większość psów po przejściach boi się samego faktu zakładania szelek. Najważniejsze, to żeby się przekonał, że to nic strasznego  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedz #2 : 2002-09-30, 11:27 »

Monik@

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #3 : 2002-09-30, 12:38 »
Chodzą i lubią i ciągną sanki.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #4 : 2002-09-30, 13:00 »
Hanka przy saniach  :?:  :?:  No chyba że na  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Szelki
« Odpowiedź #5 : 2002-10-01, 16:54 »
Gizmo nie miał nigdy doczynienia z szelkami, ale myślę, że czułby się w nich spoko.
Moja koleżanka zamierza kupić szelki dla swojego psiaka i chyba będą mu pasić:)
Czy są szelki dla owczarka niemieckiego?
Zapisane

Abakus

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #6 : 2002-10-01, 17:02 »
Witaj:)
No wlasnie moj pies to owczarek niemiecki, i o jego szelki chodzi. Sa dla owczarkow niemieskich szelki, Przynajmniej ja mam szelki ktore sa naprawde solidnie zrobione, a to dzieki wetowi, bo on zamowil i doradzil te co kupilismy, Sa to szekeczki uzywane przez psy policyjne.
Wielki blad robilem ze dosc ciasno mu je zakladalem, i tu byl chyba caly problem ze on nie chcial ich nosic.
Pozdrawiam
Zapisane

majka1

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #7 : 2002-10-01, 17:03 »
Lota nosi szelki, ma kilka par. Uważam że dobrze dobrane szelki są o niebo lepsze od obróżki, masz nad psem całkowitą kontrolę tzn. nie wyciągnie główki z obroży, a ponadto nie masz obaw przed zniekształceniami kręgów szyjnych i kręgosłupa wogóle.  :lol:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Szelki
« Odpowiedź #8 : 2002-10-01, 17:04 »
No to Lota jest bezpieczna :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szelki
« Odpowiedz #8 : 2002-10-01, 17:04 »

majka1

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #9 : 2002-10-01, 17:18 »
:lol: no i kilka innych psiaczków tyż z tego co czytam, oby tak dalej, sami wiecie zo może "zdziałać" jakiś agresywny pies który się wyrwie właścicielowi, ja to zawsze takich z Lotką omijam szerokim łukiem no ale...
 :lol:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Szelki
« Odpowiedź #10 : 2002-10-01, 18:59 »
Abakusie, fajnie ze są szelki dla ONów...
Muszę to polecić mojej koleżnce która ma owcz. niem.
Czy one działają przy bardzo ciągnących psach?
Zapisane

Abakus

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #11 : 2002-10-01, 19:10 »
na kolczatce owiele latwiej jest utrzymac psa. to jest zrozumile. Wazne jest  zeby te szelki byly z dosc szerolich skorzanych paskow, bo jak niedaj co pies pociagnie to niema obawy ze ktorys z paskow peknie. Czsami Amant probowal ciagnac ale dosc latwo jest go utrzymac bo ma sie nad nim przewage. On tez czasami lubi wyskoczyc do psa ktory raczyl kolo niego przejsc ale po kolczatce sa najlepszym rozwiazaniem, a probowalem ruznych obroz, mam i lancuszkowa i skorzana, ale one nie byly sprawdzajace sie, podam Ci nazwe tych moich Champion. sa naprawde solidnie zrobione z ro temu kosztowaly 80 zl. ale wartoo wydac troszke wiecej ale miec solidna zecz.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Szelki
« Odpowiedź #12 : 2002-10-01, 19:35 »
Bo koleżanka ma właśnie bardzo ciągnącego owczarka...
Chba opowiem jej o szelkach..
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #13 : 2002-10-01, 20:53 »
Lara nie chodzi, a ni nie chodziła w szelkach
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Szelki
« Odpowiedź #14 : 2002-10-02, 16:56 »
A chciałabyś jej kupić szelki?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szelki
« Odpowiedz #14 : 2002-10-02, 16:56 »

Mini

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #15 : 2002-10-06, 12:41 »
Ara chodziła kiedyś w szelkach, i nie było żadnego problemu z zakładaniem, zawsze gdy je tylko zobaczyła zaczynała machać ogonkiem i wkładać na oślep łebek :). Ale zrezygnowałam z nich, bo Ara strasznie na nich ciągnęła - nic ją nie bolało, choć ją mocno trzymałam, a ona dyszała ze zmęczenia. Według mnie, jeśli ma się takiego niedobrego, dużego psa, to lepsza jest kolczatka, albo coś w tym stylu, bo szelki moga tylko pogłębić chęć ciągniecia. Ara chodzi teraz w łańczuszku i jest ok. Pinczerko ja bym nie radziła Twojej koleżance kupowac szelek, ale jak tam chcecie:)...

PS. U mnie takie big szelki sprzedają w prawie każdym sklepie zoo.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Szelki
« Odpowiedź #16 : 2002-10-06, 19:43 »
Mini, koleżana kupiła szelki:)
I Lucky ma się nawet dobrze i nie ciągnie, ale chodzi częsciej w obróżce.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #17 : 2002-10-23, 23:00 »
moje psiaki noszą szelki jak jeżdże na rolkach
muszę tylko uważać na koty i inne psy bo mogę pomykać w ich stronę  z prędkością 50km/h  :lol:  :lol:  :lol:
A teraz będzie ślisko i muszę zmienić laczki na zimówki  :lol:  8)
Zapisane

Joasia

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #18 : 2002-10-24, 16:55 »
Denisa w szelkach raczej sobie nie wyobrażam, chyba że w wersji dla kuców :lol:
Zapisane

Bona

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #19 : 2002-10-25, 09:25 »
Joasia: a moze właśnie zakupisz Denisowi uprząż i bryczkę  i woziłby Pańcię z dzickiem po okolicy , coooo?????? ;)  ;)
Zapisane

Joasia

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #20 : 2002-10-25, 11:50 »
Pańcię to mu raczej daruję, ale planujemy robić w zimie sannę dla naszego Malucha - ale Denis się zdziwi, za pociągowego to jeszcze nie robił............. :lol: Będzie z tych zimnokrwistych..... perszeronów czy ardenów, czy jak im tam............. :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedz #20 : 2002-10-25, 11:50 »

Galja25

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #21 : 2002-10-25, 13:27 »
Z takim niemowleciem, to bym raczej uważała, Puma Moniki woziła jej dziecię, mój tez powozi moja siostrzenicę, zreszta znam innego cc i rottka co są też pociagowymi psami (Łyski z pokładu Idy), ale raczej ciagna osoby starsze(nas, hiii..), i dzieci, ale takie wiekowe. Niemowlaczek, to niemowlaczek. A pies to pies - a jeszcze jezeli tego nie robił wcześniej, niech mu odbije i zacznie skakac, czy pobiegnie w bok - sankiprzewróci!. Trzeba uwazac. Ale powoli, powoli, ....i sie nauczy! Trening czyni mistrza!!!A moze kiedyś faktycznie zrobimyjakis kulig czy coś???Z pochdniami.........mmmmmmmmm :)
Zapisane

Bona

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #22 : 2002-10-25, 14:00 »
zróbmy kulig!!!!!!!!!!!!- ale tak za rok- jak mój podrośnie, bo narazie on  to raczej do wożenia się nadaje  :cry:
A może przypadkiem  okaże się ,że molosy "wygryzą " huskie i malamuty jako zaprzęgowe :lol:  :lol:
Zapisane

Joasia

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #23 : 2002-10-25, 16:22 »
Cytat: Galja25
Niemowlaczek, to niemowlaczek. A pies to pies - a jeszcze jezeli tego nie robił wcześniej, niech mu odbije i zacznie skakac, czy pobiegnie w bok - sankiprzewróci!. Trzeba uwazac.


Masz rację masz rację, odpuścimy mu jeszcze tę zimę.... a swoją drogą jak ja bym chciała choć raz w życiu zobaczyć jak Denis skacze...... :(
Zapisane

majka1

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #24 : 2002-10-25, 16:54 »
o ja to bym chciała przeżyć choć jeden dzień bez podsków, przeskoków, skoków, uskoków itd mojej Lotki :lol:
Zapisane

Bona

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #25 : 2002-10-25, 18:07 »
i jak by tu powiedział niejeden facet: i dogódź tu babie !!!!!!!! :)
Ta chce,żeby pies skakał, ta zaś nie chce... :lol:

mój skacze i to pomimo swego ciężaru dość wysoko  ;)
Zapisane

zolly

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #26 : 2002-10-25, 18:17 »
Cytat: Bona
i jak by tu powiedział niejeden facet: i dogódź tu babie !!!!!!!! :)
Ta chce,żeby pies skakał, ta zaś nie chce... :lol:



..święte słowa.. :lol:  :lol:
Zapisane

majka1

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #27 : 2002-10-26, 12:51 »
nie mam nic przeciwko skokom mojej "córeczki" kiedy uskutecznia je ona z dala ode mnie niestety bradzo chce nas zachęcić do wspólnej zabawy a rezulataty możesz sobie wyobrazić, szczególnie kiedy pada deszcz  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedz #27 : 2002-10-26, 12:51 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Szelki
« Odpowiedź #28 : 2002-10-26, 14:40 »
A czy Gizmo jako jeden niemolosek może się przyłączyć?
Zapisane

Joasia

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #29 : 2002-10-26, 21:14 »
Jasne Gizmo, "wskakuj" i bierz udział w naszej wyskokowej - saneczkowej zabawie 8)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 27 zapytaniami.