Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Czy Waszw psy chodza w szelkach?  (Przeczytany 6269 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emilka_old

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #30 : 2002-10-27, 19:58 »
nie nie....jak bym guciowi zalozyla szelki to by byl niezly ubaw :lol:  juz sobie wyobrazam..chodzil by jak pokraka:) hehehehee.....znam go dobrze bo az 8 lat....i wiem, jestem za niego pewna ze nie czul by sie w nich najlepiej....ale mnie i tak nie sa potrzebne szelki..gucio jest bardzo grzeczny..nie ciagnie.....w ogole....nie jest tez zupelnie taki mlody...ale i tak wciaz tryska energią:)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #31 : 2002-10-28, 10:08 »
Powiem szczerze, że Puma już przebiła husky. Bo podobno pojedyńczy husky nie zawsze chce ciągnąć, a Puma zawsze chce. Najgorsza jest wiosna - trzeba ją "przestawić na nieciągnięcie". Trochę to trudne, jak się całą zimę za to ją chwaliło.
Zapisane

Gałgan

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #32 : 2002-10-29, 08:59 »
Gałgan (roczny bokser) od czerwca nosi szelki.
Szelki polecil nam wet mowiac, ze to choc troche bedzie chronilo kregoslup piecha, ktory (z racji braku ogonka) kreci calym kuperkiem.  ;)
Mi - jest latwiej. Mam nad Galganem wieksza kontrole. Latwiej mi go przytrzymac i mam wrazenie, ze nie zrobie mu krzywdy, tj. ze - nawet przypadkowe - szarpniecie bedzie "bezpieczniejsze" kiedy pies ma szelki, a nie obroze.
Poza tym - smieszna sprawa - ludzie mniej sie boja piecha w szelkach.  :) Nie wiem z czego to wynika, ale dzieki akcesoriom typu szelki, ubranka (pelerynopodobne) ludziom wydaje sie, ze piesek jest mniejszy, lagodniejszy, smieszniejszy...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedz #32 : 2002-10-29, 08:59 »

Galja25

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #33 : 2002-10-29, 13:59 »
Wiesz moze to niskie ciśnienie, albo wiatr, ale nie trybie tego ostatniego :)
"ze to choc troche bedzie chronilo kregoslup piecha, ktory (z racji braku ogonka) kreci calym kuperkiem" :)
Zapisane

Bona

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #34 : 2002-10-29, 16:45 »
a jak się mają szelki do braku ogonka ???????? Ja też nie trybie  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Gałgan

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #35 : 2002-10-30, 08:31 »
Skrot myslowy moze faktycznie byl za duzy  :lol:
Chodzi o to, ze psy, jak sie ciesza, machaja ogonem. Galgan (jak kazdy bokser) macha "calym soba" (kuperek lata z boku na bok), wykonujac przy tym dzikie skoki. Efektem - czeste urazy kregoslupa boksia.
Czyli: pies sie cieszy (na widok kazdego na spacerze), skacze jak dziki, macha kuperkiem, a kregoslup nie wytrzymuje. Trzymanie psa na smyczy, na koncu ktorej jest obroza w czasie takiego "tanca" tylko dodatkowo obciaza kregoslup. Szelki, ktore trzymaja caly korpus, pozwalaja choc troche odciazyc kregoslup.
Przypominam, ze to nie moja teoria, tylko weta.
Czy juz teraz cos rozjasnilam???  :?:
Zapisane

Bona

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #36 : 2002-10-30, 09:31 »
teoria została przedstawiona wyczerpująco, aczkolwiek nadal jest nieprzekonująca .... Ile wg tego wterynarza ważą obroże dla bokserów , tak ze mogłyby obciążyć dodatkowo kręgosłup ??????
Zapisane

Gałgan

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #37 : 2002-10-30, 09:43 »
Bona, sama widze, ze teoria jest grubymi nicmi szyta. Ale wetowi nie chodzilo o ciezar obrozy tylko o sposob trzymania psa.
Jesli piech szaleje, a trzymasz go za obroze/szyje, to wygina sie jeszcze bardziej (tj. kregoslup pracuje silniej). Jesli przy tych samych ruchach przytrzymasz za szelki - kregoslup odciazasz, przejmujac czesc ciezaru psiego i zmniejszajac mu mozliwosc ruchow.

Oczywiscie takie skakanie to sytuacja skrajna, ale moim zdaniem generalnie jest psa latwiej oppanowac (za to trudniej nauczyc rownania, bo przy szelakach miecie przypiecia smyczy jest mniej wiecej w polowie psa).
Zapisane

Bona

  • Gość
Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedź #38 : 2002-10-30, 12:28 »
ale tak myślę i myślę o tych szelkach dla bokserów i pomimo , ze teoria jest do bani , to przyszedł mi do głowy pomysł, ze muszę o szelkach powiedzieć sąsiadom , którzy mają 4 miesięcznego boksiego szczeniaka. Nie daja sobie rady z nim , bo ucieka i rzuca się ja szalony na obroży. A w sumie szelki do dla nich estra rozwiązanie - przynajmniej jest za co łapać jak psiak przebiega koło nich ,  a przy jego  żywiołowości będzie lepiej dla niego nie być szrpanym za szyję ,tylko chwyconym za szelki. On jest taki leciutki, ze nawet można by go podnieść w tych szelkach .

Że też wcześniej mi to do głowy nie przyszło  :cry:

Tak wiec Gałgan: pomimo dziwnej teorii "urodziło " się z tego coś przydatnego  ;)  :wink:  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Waszw psy chodza w szelkach?
« Odpowiedz #38 : 2002-10-30, 12:28 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 22 zapytaniami.