Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Bobkowe bobki (cekotrofy)  (Przeczytany 4982 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pestka

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« : 2004-04-18, 15:54 »
Witam, mam króliczka od 1,5 miesiąca a od jakiś 2 tygodni zauważyłam zadkie kupki( teraz wiem ze są to cekotrofy ) ale Bobek ich nie zjada , po za tym robi tez kupki normalne twardziutkie ,boje się ze moze mu cos dolegac. Bobek jje granulat różnego rodzaju oraz zieleninke (cykorię) i sianko , nie mam pojęcia co mam z tym zrobic czy zastosowac djetkę czy pedzic do weterynarza ?
Zapisane

kasiata

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #1 : 2004-04-18, 16:18 »
Ja bym radziła pójść do weta ... może trzeba zastosować jakąś dietę , bo  po tym jedzeniu co ty mu podajesz ma problemy z brzuszkiem ? ...
Na wszelki wypadek pójdź do weta , nie zaszkodzi być ostrożnym.
Po wizycie odrazu napisz co mu jest
Zapisane

Flaś

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #2 : 2004-04-18, 16:40 »
I jak ??? Jak Bobek :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedz #2 : 2004-04-18, 16:40 »

pestka

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #3 : 2004-04-18, 17:01 »
Bobcio szaleje własnie go troszeczke umyłam bo się upackał w tych bobkach ( jak wlazl mi na kolana to dopiero zobaczylam ze ma brzusio ufejdany) a do weta pojde jutro bo dzisiaj nie przyjmują ,narazie bedzie jadl sianko i wode , Danio o co ci biega  :roll:
Zapisane

zWieRzaCzKoWa

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #4 : 2004-04-18, 17:13 »
Cekotrofy prawdopodobnie nie są zjadane, bo królik ma za bogatą dietę. "różnego rodzaju granulat".. co to znaczy? jaki konkretnie granulat dajesz? Czy to nie jest czasem mieszanka? Poza tym, kroliczek powinien jeść bardziej różnorodną zieleninę.
zalecam www.uszata.com

pozdrawiam :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #5 : 2004-04-18, 18:24 »
:) moja kroliczka jez ziarno i owies sianko i owoce :P  sam granulat to jest "malo urozmaicone"jedzenie :)  podawaj mu troche ziarna dla krolikow  to wyjdzie mu na zdrowie.ale do weta pojjdż ! ! ! ! ! ! ! mimo tych rad :wink:
a potem odpisz co bylo nie tak
Słyszalam ze zielenina w nadmiarze szkodzi :?
Zapisane

pestka

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #6 : 2004-04-18, 20:05 »
różnego rodzaju granulat w sensie roznych firm bo u mnie w miasteczku jest 1 sklep zoologiczny i nie ma jak kupowac jednego rodzaju granulaty ( tutaj nawet nie słyszeli o firmie vitakraft ), mieszanki mu nie podaje a z zieleniny to nawet nie wiem co mu dawac bo natki pietruszki to nawet nie powącha a jedyne co pałaszuje to cykorie :) narazie posiedzi na sianku i wodzie  mam nadzieję ze mu przejdzie
Zapisane

Kira

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #7 : 2004-04-18, 20:50 »
:) powinnas kupic ziarno dla krolikow potym by bylo dobrze bo granulat zawiera wszystko  ale dlazwierza morze byc monotonny dajesz marchew jabuszko moj krolik palaszuje... :wink:ze swiat owies jadla tak samo jak pozostale gryzonie
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #8 : 2004-04-19, 00:30 »
Angevelinko az mi sie goraco zrobilo jak przeczytalam. Zadnych ziaren zeby Cie nie podkusilo Pestko z reszta otrzymalas juz odpowiedz na kroliczym jak dobrze pamietam. Ziarna moga kaleczyc dziasla i w ogole mieszanki sa nie dobre. Zapewniam Cie ze granulat to jak najbardziej wartosciowe pozywienie w polaczeniu z siankiem swierza woda i zieleninka stanowi najlepsza diete dla Uszatka.
Dla zainteresowanych podaje parametry najlepszego granulatu:
Białko: 13%-15%
Tłuszcze: < 2%
Włókno: 18%-25%

w polskich warunkach zaden nie jest idealny ale najlepiej podawac Alexa lub Vitapol

pzdr
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedz #8 : 2004-04-19, 00:30 »

pestka

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #9 : 2004-04-19, 08:09 »
witam, dzisiaj Bobciozjadl swoje bobcie mozliwe ze mu granulat nie odpowiada, dzisiaj jade na Białystok to kupie mu pare paczek Vitapolu , dzisiaj tez bedzie o sianie i wodzie :) a później powolutku granulacik a jak jutro beda cekotrofy to do weta odrazu ,, pozdrowionka
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #10 : 2004-04-19, 16:05 »
Cytat: m a l g o c
Angevelinko az mi sie goraco zrobilo jak przeczytalam.

ojej :shock:  :shock: mi tez!!!!!!!!!

Cytuj
jadla tak samo jak pozostale gryzonie


królik to nie gryzoń!!!!!!!tak naprawde(to jako ciekawostka)to królika wiecej łączy ze zwierzętami kopytnymi niż z gryzoniami

Cytuj
podawaj mu troche ziarna dla krolikow to wyjdzie mu na zdrowie.


 :shock:  :shock:
Zapisane

Kira

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #11 : 2004-04-19, 20:31 »
:D Tusia je ziarno i nic jej nie jest :lol: moze to dlatego ze nie jest miniatrką tylko "dordnym"krolem przez zlośliwców nazywane PASZTETEM
ja wiem ze to nie gryzoń ale mojej kumpeli krolik przestal iee "interesowac granulatem"i nic nie jadl przez tydzien :shock: wiec kupiła ziarno i zaczela jeść  :roll:
ale jak co to ja sie nieznami nie wypowiadam :oops:  :roll:
  :roll: Wiem ze królik nie jest Gryzoniem ale zajeczakiem ale na pokarmie MEGAN jest Królik jako gryzon wziety i ma urozmaicony pokarm a nie jednokolorowy granulat :roll:  :oops:
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #12 : 2004-04-19, 21:01 »
Z tego co mi wiadomo Megan to najgorsze swinstwo jakie mozna podawac krolikowi.
Oj Angevelinko, ty sie jeszcze wiele musisz nauczyc
Apeluje tez o wieksza rozwage w diecie kroliczka, to ze je wcale nie oznacza ze jest to dla niego zdrowe. Nie na darmo opracowuje sie badania nad skladem granulatu.
Ziarna moga kaleczyc dziasla w konsekwencji prowadzac do powstawania ropni
Sa rowniez tuczace
Dajac krolikowi prawo wyboru w postaci mieszanek, dajesz mu bardzo niezdrowe prawo. Krolis wybiera sobie to co mu najbardziej smakuje w konsekwencji jego dieta jest uboga w skladniki odzywcze, tuczaca i niezdrowa
Kolby, dropsy biszkopciki i inne swinstwa dzialaja porownywalnie do ludzkich fast foodow - niby nic Ci nie jest ale srobuj na dluzsza mete.
Zmieniajac diete nalezy pamietac o stopniowych modyfikacjach. Nie mozna w jeden dzien mieszanki zastapic granulatem bo kroliczy brzuszek moze to zle zniesc
wreszcie pamietajmy ze podstawa diety jest siano, swierza woda i soczysta, swierza zieleninka - to jest niezbedne
To chyba tyle co na to chwile pamietaj. Dbajcie o Wasze zwierzatka bo one maja tylko Was i tylko na Was moga liczyc  ;)
Cala skarbnica wiedzy zawarta jest tutaj: www.uszata.com oraz www.forum.kroliki.com
Zapisane

Kira

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #13 : 2004-04-19, 21:15 »
:oops: Aha tylko ze ona granulatu nawwet nie sproboje :roll: wyglada dla niej nieciekawie :roll:  od poczatku jadlala tylko ziarno i bedze ja trudno przestawic granulat :roll:  zreszta z zieleninka w wawie jest spory problem bo wszystko jest pryskane i zanieczyszczoe  :roll: chybaze nawsi ale tam jesem zadko :/
w sumie mozna sprobowac nie zaszkodzi...
a dalej .... co mieszac granulat zziarnem czy jak?? :roll:  bo zmiana tak odrazu nie bedze przyujeta  :(
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #14 : 2004-04-20, 13:42 »
oczywisci nalezy prtzestawiac zwierzatko powoli. Na poczatku mieszac granulat z dotychczasowym jedzeniem. Wiem ze kroliki wybrzydzaja na poczatku bo przyzwyczajone sa do wybierania z mieszanek tego co im najbardziej pasuje i samkuje. Duzo cierpliwosci ja rowniez przestawialam Kicusia i roznie bywalo ale w koncu odnioslo skutek
Angevelinko poszukaj zwyklego warzywniaka a tak na pewno znajdziesz wiele dobroci. Znam wiele osob z WAWY ktore bez problemu karmia kroliczka zieleninka.
powodzenia
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedz #14 : 2004-04-20, 13:42 »

pestka

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #15 : 2004-04-20, 18:26 »
bobcio nie uznawal granulatu tego co mial juz wszystko dobrze zmienilam mu na vitapol i zobacze jak dalej. a mam jeszcze jedno pytanko czy mleczyk trzeba myc przed podaniem bo slyszalam ze n ie mozna myc , więc tylko wycieram lekko
Zapisane

Kira

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #16 : 2004-04-20, 19:47 »
Spróbuje i am nadzieje ze Tuśka sie przestawi na granulat :wink: Dzisiaj zaniosłam jej marchewke i jabuszko :wink:
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #17 : 2004-04-20, 22:53 »
wspaniale. tylko nie duzo tych warzywek na poczatek i obserwuj bobki. Zeby sie nie dzialo nic z brzuszkiem
Zapisane

Kira

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #18 : 2004-04-21, 19:00 »
:) oki bede sprawdzać :wink:
Zapisane

mar-rol

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #19 : 2004-04-24, 14:49 »
skoro jest to jedzenie dla królików, to chyba mogą ja jeść króliki...
Mój dziadek choduje króliku od kilkunastu lat i jedzą tylko ziarno(no i zielsko i warzywa) i jakoś im nic nie jest. Jakby tak było to małe gryzonie też nie mogli by jeść ziarna...
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #20 : 2004-04-24, 16:05 »
W jakim celu Twoj dziadek hoduje kroliki ??
Jezeli sa to typowo hodowlane kroliki to owszem slyszalam ze zywi sie je roznymi dziwnymi rzeczami.
wez jednak pod uwage ze te kroliczki w naszych domach to miniaturki, przyzwyczajone do domowych warunkow. Wiem Angevelinko ze Twoj nie jest miniaturka jednak nie jest od malego przyzwyczjony do warunkow w jakich trzymane sa hodowlane kroliki daltego na pewno jest bardziej wrazliwy. Uklad pokarmowy naszych krolikow jest bardzo wrazliwy i jezeli tylko mozna trzeba ograniczyc niezdowe jedzenie i zywic tak zeby zyl jak najdluzej

Mar - rol, wiem ze na wielu karmach pisze ze dla krolikow. Ale mylisz sie. To wcale nie znaczy ze mieszanki, kolby, dropsy i inne fast foody sa dla nich dobre. Prawda jest taka ze namieszac roznych swinstw jest najlatwiej a jeszcze latwiej jest umiescic potem na tym napis karma dla krolikow. Na tym robi sie kase i nie dba sie o zdrowie zwierzat dlatego musimy robic to MY ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedz #20 : 2004-04-24, 16:05 »

Kira

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #21 : 2004-04-24, 19:29 »
:o Czylui nie wszystko na czym pisze KrÓlIk jest zdrowe dla królików :wink:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #22 : 2004-04-24, 19:43 »
Cytat: Angevelinka
:o Czylui nie wszystko na czym pisze KrÓlIk jest zdrowe dla królików :wink:


Dokładnie. Często na karmie jest napisane "Karma dla gryzoni" a na pudełku zdjęcie chomika, myszy, świnki i królika.... Na jakimś żarciu dla "gryzoni" widziałam fredkę  :shock:  :grr:  :shock:  

Taaaaaa i teraz weź się nie znaj i kup dobre jedzenie....  :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #23 : 2004-04-25, 01:27 »
Cytat: *~Cathy~*
Dokładnie. Często na karmie jest napisane "Karma dla gryzoni" a na pudełku zdjęcie chomika, myszy, świnki i królika....   :shock:  :grr:  :shock:  



to na MEGANie jest taka Wlasciwa naklejka :lol:
Zapisane

mar-rol

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #24 : 2004-04-27, 20:02 »
a czym sie karmi fretki?
Zapisane

Kira

  • Gość
Bobkowe bobki (cekotrofy)
« Odpowiedź #25 : 2004-04-27, 20:11 »
:) u mnie w zologiku jest spaecjalna karma .. :o
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 26 zapytaniami.