Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kiedy sterylizować suczkę?  (Przeczytany 5049 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« : 2005-03-21, 10:41 »
No własnie, jak w temacie..
Mam dwumiesięczną kundelkę :) , i chciałam zapytać czy możliwe jest jej wysterylizowanie przed pierwszą rują?
Kiedy powinnam udać się na zabieg, i ile on mniej wiecej kosztuje?
Zapisane

olc!a

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #1 : 2005-03-21, 12:04 »
Sterylizacja przed rują jest możliwa, i jak najbardziej wskazana :)
Co do terminu zabiegu, to musisz ustalić go z wetem.
Kosztuje to różnie od 100 nawet do 300 zł, u mnie np 150.
Zapisane

mafinia

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #2 : 2005-03-21, 18:18 »
u mnie koszt sterylki zalezy od wagi psa....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedz #2 : 2005-03-21, 18:18 »

Bigielka

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #3 : 2005-03-21, 21:32 »
Eli polecam sterylizowanie suczki najlepiej w czas wolny, ponieważ często sterylizacja jest bez żadnych komplikacji, jednak ktos może mieć takiego pecha jak ja i zamiast zdjąc szwy po 1-2 tygodniach ściaga się po 1,5 miesiąca  :?  Weterynarz powiedział że, Luki organizm porpstu źle znosił te nici którymi zeszył lukę więc najlepiej sterylizować kiedy masz wolny czas bo czasem wynikną komplikacje i będziesz musiała latac z  nią do weterynarza co chwile

Ja płaciłam za sterylke Luki 250 potem jeszcze po sterylce Luka brała antybiotyki za 10- czy 20 zl

Moja koleżanka płaciła za sterylke 450 :?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #4 : 2005-03-21, 21:37 »
Kazdy czas ma swoje plusy i minusy.

Za zachodzie wykonuje sie sterylizacje nawet u bardzo młodych osobników 3-4 miesiecznych. Inna teoria mówi, ze zabieg nalezy wykonac przed pierwszą cieczką, inni mówią ze dopiero po 1. ciecze by sie hormony unormowały, inni mówią ze dopiero po osiagnieciu dojrzałosci psychicznej... Wybór zalezy od Ciebie  ;)
Zapisane

Bigielka

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #5 : 2005-03-21, 21:43 »
Mój weterynarz powiedział że, najlepiej sterylizować suczke po 1, lub po drugiej cieczce
Zapisane

Borderka

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #6 : 2005-03-21, 21:49 »
Moja koleżanka za sterylizację kotki zapłaciła 80 zł. Mi się wydaje, że tanio w porównaniu z tym co Wy piszecie, ale może syterylizacja psa jest droższa....nie wiem.... :roll:
Zapisane

Kamila

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #7 : 2005-03-22, 16:55 »
kazdy wet mowi inaczej. Radze ci isc do swojego weta i po prostu spytac ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #8 : 2005-03-22, 17:54 »
Najlepiej jest sterylizować PRZED pierwszą cieczką - eliminuuje się wtedy rozyko zachorowania na raka sutkow, po cieczce ryzyko jest zmniejszone, ale nadal istnieje. Najlepszy wiek to ok. pół roku. a koszt - zalezy od weta od 100 do nawet 500 zł. Najlepiej jest to zrobić jak ma się kilka dni wolnego - bo przez pierwsze trzy dni suka nie powinna sie wogole wysilać.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedz #8 : 2005-03-22, 17:54 »

kavainka

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #9 : 2005-03-27, 21:20 »
a co w wypadku gdybym nie chciala sterylizowac. podobno sa jakies zastrzyki? co radzicie? i jakie to sa koszty?
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #10 : 2005-03-27, 22:49 »
zastrzyki, tabletki i wszystkie hormonalne srodki cieczkostopujace (hehe) groza ropomaciczem. poza tym sterylizacja jako jedyna zapobiega np ciazy urojonej (notabene jedno jej wyleczenie moze kosztowac nawet tyle co sama sterylizacja a pojawiac sie moze ona nawet 2 razy w roku), jest to koszt jednorazowy, a i tak trzeba ja bedzie prawdopodobnie wykonac gdy sunia bedzie juz staruszka - wtedy ryzyko ropomacicza jest najwyzsze
polecam lekture setki razy przytaczanego juz linka (dlugie, ale naprawde warto przeczytac)http://vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html#pyo

edit, moze otuchy doda ci to, ze tez niedlugo bede sterylizowac moje psisko.. mala jest po pierwszej cieczce (juz byla ciaza urojona pff) i zaluje ze nie zrobilam tego przed nia - mialabym prawie 100% pewnosc ze nie zachoruje na ropomacicze

kavainka

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #11 : 2005-03-27, 23:16 »
dziekuje Yassue, mialam jednak nadzieje ze moze te zastrzyki to lepsze wyjscie, gdzyz po sterylizacji nie bedzie nigdy miala malych. :( ale jesli tak dla niej lepiej no to trudno.
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #12 : 2005-03-27, 23:24 »
Kavainko, tez swego czasu marzyly mi sie maluszki.. ale
no wlasnie to ale
jest juz tyle niechcianych pieskow na swiecie, po co zsylac tu kolejne. nawet jesli znajda dom, to bedzie to rownoznaczne z odebraniem go innym, tym juz narodzonym, ktore przepelniaja schroniska.. zreszta pomijajac juz ten fakt, to mysl ze zlym kryciem moglabym niechcacy obdarzyc je tyloma chorobami.. za duza odpowiedzialnosc jak dla mnie..

kavainka

  • Gość
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #13 : 2005-03-27, 23:36 »
tak masz racje. poza tym sam porod tez moze miec jakies komplokacje. nie bede jej narazac dla wlasnych zachcianek. :wink:
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #14 : 2005-03-27, 23:41 »
no, piekne myslenie  :wink:

Forum Zwierzaki

Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedz #14 : 2005-03-27, 23:41 »

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Kiedy sterylizować suczkę?
« Odpowiedź #15 : 2005-03-28, 09:18 »
kavainka dobrze myślisz.. ;) po drugie odchów szczeniąd tej bardzo drogi.. jeśli chcemy aby były zdrowe i dobrze sie rozwijały i rosły nie można podawać matce byle czego.. eh.. nigdy nie można podawac psu byle czego.. ;) ale pamietaj że zastrzyki, tabletki to świństwo i jest o wiele droższe niż sterylka.. ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 28 zapytaniami.