Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Utrzymanie równowagi  (Przeczytany 3540 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marycha

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« : 2005-03-27, 21:04 »
Witam. Moja babcia mieszka na wsi, więc jak prawie na każdym podwórku, tak na jej znajduje sie pies. Właśnie niedawno mój wujek dał jej suczke, owczarko - podobną. Jest to bardzo fajny piesek, nie moge nażekać. Jest posłuszna, umie już chodzić na smyczy. Ale zastanawiam mnie jedno. Ten piesek często nie może utrzymać równowagi, tzn. jak biegnie, to upada na cztery łapki, albo jak skacze to też sie przewraca. Czy to jest normalne? Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam!
Zapisane

zakla

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #1 : 2005-03-27, 21:33 »
To napewno nie jest normalne... Psiak ma moze jakies zaburzenia rownowagi, a mozliwe jest tez, ze dawniej zostal np. przetrocony, nawet lekko, drzwiami :(
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #2 : 2005-03-27, 21:41 »
Nie jest to na pewno normalnie. Może to być problem z uszami w końcu uszy są odpowiedzialne za równowagę w jakimś stopniu... a że to owczarko-podobny psiak to nietrudno było trafić na chorobe... ale nie wykluczam tu innych przyczyn... Najlepiej niech babcia wybierze się z psem do weta.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Utrzymanie równowagi
« Odpowiedz #2 : 2005-03-27, 21:41 »

Marycha

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #3 : 2005-03-27, 21:53 »
Nie wiem, moze to akurat jest normalne i to nie ma nic wspólnego z równowagą, ale gdy przyglądałam sie przednim łapom pieska, zauwazyłam lekko "odstające" kości. Nie wiem dokładnie jaka to kość. Postaram sie znaleść jej nazwe. Ale jeszcze nie widziałam żeby jakiemuś psu tak "odstawały" kości. :(
Zapisane

zakla

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #4 : 2005-03-27, 21:55 »
Krzywica??:|
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #5 : 2005-03-27, 21:56 »
to jak "to" opisałaś wygląda dziwnie.. ja poszłabym do weta... napewno nic dobrego nie dzieje sie z psiakiem...  :roll:
Zapisane

zakla

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #6 : 2005-03-27, 22:16 »
Czy to jest cos w tym stylu Marysia??
(oczywiscie nie az tak bardzo!!!)
srodkowy psiak (troche delikatniej)
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #7 : 2005-03-27, 22:22 »
O jej starsznie to wygląda <biedne psiaki :cry: >
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #8 : 2005-03-28, 08:40 »
Albo ma coś w móżdzku... :( Najlepiej psa pod pachę i do miasta do weta...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Utrzymanie równowagi
« Odpowiedz #8 : 2005-03-28, 08:40 »

Marycha

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #9 : 2005-03-28, 11:22 »
Nie, to nie wygląda tak jak u tego psa. Straszne. A co do tej kości. To być może sie myliłam, bo na drugiej fotce, np. u tego czrnego psa też tak jakby "odstaje" coś, tzn. nie jest równo. Więc sorki za pomyłke. Powiem im, żeby poszli z nim do weta, bo ja sie naprawde boje o tego psa. Zastanawiałam sie, czy może to nie jest ode tego, że ma takie duże łapy, ale być może sie myle... Pozdrówka!
Zapisane

zakla

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #10 : 2005-03-28, 12:16 »
Takie "kosteczki" ma kazdy pies(ale delikatne!:)). Wiec wychodzi na to, ze psiak ma zaburzona rownowage. Idz do weta szybciutko.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #11 : 2005-03-28, 12:31 »
Nie, to z pewnością nie jest normalne. Moze to byc uraz z dziecinstwa jak i jakies schorzenie, zwiazane z mózgiem, nerwami, rdzeniem kregowym, łapami. Opisz dokładniej w jakich sytuacjach to sie zdarza, czy pies piszczy z bólu, czy musi chwile odlezec czy moze od razu dalej hasac. Spróbuj delikatnie podszczypywac ją w róznych miejscach jak łapy, w okolicy kregosłupa - jezeli poczuje to sie odwróci, jak nie bedzie nic a nic reagowała mimo ze ciągle zwiekszysz nacisk, no to nerwy i duzo sie nie da zrobic.
Zapisane

golden

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #12 : 2005-03-28, 15:23 »
wywracanie sie psa podczas biegu czy skoków to niekoniecznie od razu krzywica. Sunia może mieć kłopoty z błędnikiem - skąd wzięłyby sie zachwiania równowagi. Lepiej pójść do weta i zbadać dokładnie uszy. Może to być też choroba - ma to swoją nazwę. Spotyka sie ją często u wyżłów, dobermanów czy włoskich spinoni. Polega ona na tym, że pies nie panuje nad równowagą. Przy tym też uwidaczniają się nieskoordynowane ruchy łap - zaobserwowałaś cos takiego?
Tak czy siak, radzę się wybrać do dobrego weta.
Zapisane

zakla

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #13 : 2005-03-28, 15:39 »
Golden- moj pomysl z krzywica nie wzia sie stad, ze sie pies przewraca, tyklko stad, ze Marysia napisala: "ale gdy przyglądałam sie przednim łapom pieska, zauwazyłam lekko "odstające" kości";)
Zapisane

golden

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #14 : 2005-03-28, 15:48 »
w porzadku, w porzadku ;) to tez nie musi byc krzywica... chciałbym zobaczyc fotke tego psiaka. W jakim jest wieku? Jesli to juz dorosly pies, to moze byc to normalna cechą ;) jesli sunia jest młoda i kosci faktycznie sa powyginane i odstające, to czas na leczenie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Utrzymanie równowagi
« Odpowiedz #14 : 2005-03-28, 15:48 »

Marycha

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #15 : 2005-03-28, 16:38 »
Niestety fotki raczej nie bede miała, bo nie mam ani cyfrówki, ani skanera. Suczka jest młada, ma ok. 2 miesięcy. Najczęściej przewraca sie, gdy np. skacze mi na kolana, albo biegnie. Jak idzie, to plączą jej sie łapki. Z tymi kościami (czy kośćmi, nie wiem jak sie pisze :oops: ) to najwidoczniej była moja pomyłka.
Zapisane

golden

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #16 : 2005-03-28, 16:46 »
Przejdz sie z nia do weta przebadac uszy, koordynacje ruchów ;) to moze sie ustabilizowac z wiekiem, ale zawsze lepiej jest miec pewnosc, czy to przypadkiem nie jakas choroba lub wada :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #17 : 2005-03-29, 17:37 »
Oprócz ucha może to być osłabienia mięśni, omdlenia (choć wątpię), choroby rdzenia kręgowego, częściowa lub całkowita ślepota, zapalenie ucha bądz inna choroba uszu, uszkodzenie mózgu (zatrucie lekami, nowotwór uszkodzenie czaszki).
Czekamy na rezultat odwiedzin u weta ;)
Zapisane

exensssis

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #18 : 2005-03-29, 21:37 »
A w jakim wieku jest psinka?? Bo szczeniaczki tak czasami maja, sa jescze nie poradne. Ale tak czy siak najlepiej isc do weta bo to nigdy nei wiadomo. Psa sie nei zapytasz czy cos ja boli  ;)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #19 : 2005-03-30, 15:52 »
i co? poszlas/pojdziesz z nia do weterynarza?
trzymam kciuki zeby bylo wszystko dobrze :)

ale TY MArycha mieszkasz tam z babcia czy bywasz tez w miescie? bo moze zrobisz jej zdjecie zwyklym aparatem i jak bedziesz gdzies indziej to przeskanujesz i nam pokazesz?
pozdro
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #20 : 2005-03-30, 18:13 »
Cytuj

A w jakim wieku jest psinka?? Bo szczeniaczki tak czasami maja, sa jescze nie poradne. Ale tak czy siak najlepiej isc do weta bo to nigdy nei wiadomo. Psa sie nei zapytasz czy cos ja boli

Watpię... bo psiaczki w wieku 7 tyg. już "straciły" nieporadność. A na pewno pies nie ma 3-4 tyg ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Utrzymanie równowagi
« Odpowiedz #20 : 2005-03-30, 18:13 »

Jamniczka

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #21 : 2005-03-30, 18:46 »
Może ma coś z kończynami, zaburzenia równowagi, lub za duże części budowy ( np: za krótkie łapy, długi tułów)
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #22 : 2005-03-30, 18:52 »
Mój wyjmuje swojego "fifolka" podczas zabawy, albo gdy chce się bawić i się nudzi. Ja na to mówię "kendziorek"... Vet mówił mi że to nic groźnego, że on tak juz ma...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #23 : 2005-03-30, 19:00 »
Miss jaki "kendziorek" albo "fifolka" :?
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #24 : 2005-03-30, 19:01 »
Jak na tamtym zdjeciu - o tio chodzi??
Dobra nie zwracajcie na mnie uwagi :?
Zapisane

Borderka

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #25 : 2005-03-30, 19:17 »
:hahaha: ja nie mogę :hahaha: dotychczas tylko czytałam ten temat, ale teraz mnie to bardzo rozbawiło i postanowiłam coś napisać dla wyjaśnienia  :lol:
Miss temat tego topicu jest: :Utrzymanie równowagi", więc przyjrzyj się temu zdjęciu, a zobaczysz, że ma coś nie tak z łapkami.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #26 : 2005-03-30, 20:49 »
Goldenka, Miss niedoczytała i myslała ze chodzi o lekko wystające prącie u młodego samca... Rzeczywiscie na pierwszym zdjeciu psiunkowi lekko wystaje  :lol:

I jak z młodym?
Zapisane

zakla

  • Gość
Utrzymanie równowagi
« Odpowiedź #27 : 2005-03-30, 20:57 »
:hahaha:

A co ze szczeniakiem??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Utrzymanie równowagi
« Odpowiedz #27 : 2005-03-30, 20:57 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 29 zapytaniami.