Zwierzęta > Gryzonie, zajęczaki i fretki

Rasy i odmiany szczurow??

(1/2) > >>

anneri:
Jakie znacie rasy i odmiany szczurow??
Ktore z nich hodujecie w domu?
Ktore z nich sa dostepne w Polsce??

:
w Polsce niestety nie ma chyba żadnych konkretnych ras, są różne odmiany kolorystyczne
w krakowie są łysolki, ale chyba jak na razie tylko tam
sporo jest anglojęzycznych stron o szczurkach , według mnie najlepsze opisy/zdjęcia są na  www.spoiledratten.com/varieties.html


kolor Olafa jest trudny do określenia jest taki brązowo-bury, ułożenie koloru "Berkshire" (chyba?)    biała kreska na brzuchu, białe stopy i koniec okone

anneri:
mialam juz dwa szczurki kapturowe - czarny "kaptur" na glowie, czarne, rozlane znaczenie wzdluz kregolupa.
3 szczurek zostal okreslony jak "srebrny" i rzeczywiscie, siersc nie byla siwa tylko tak sie ladnie srebrno blyszczala (w chwilach kiedy szczurzyca miala lepsze dni, miala alergie skorna :()

basiunia:
nie zapominajmy o Dumbo i Rexie - pierwszy wygląda trochę jak ciapa, z uszkami bardziej na dole - naprawdę słodki, a drugi ma dłuższą poskręcaną sierść, są jeszcze szczurki bezogoniaste... wszystkie są słodkie... słyszałam na pewno o jednej szczurce rasy dumbo w Stalowej Woli...  :) mój Senfi ma czarny kapturek i czarną pręgę wzdłuż kręgosłupa, ak jak twój  :wink:

korabora:
:) Ja dziś sobie kupiłam szczurka. Jest kapturkowy, ale zupełnie niesymetrycznie, z białą plamką na czole. Śliczny (a). Jednak jest płochliwa i nie chce wyjść z domku.
Pozdrawiam
Korabora

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona