Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Przed zakupem kota...  (Przeczytany 8795 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdas1.zwierz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 18
Przed zakupem kota...
« : 2008-02-18, 16:15 »
Hej! Niedługo będe włascicielem kota bo czasami myszki u nas grasują 8). Chciałabym zadac parę pytań. Jak myslicie kupic mu wiklinowe legowisko? Czy lepiej kupic takie z materialu? Do karmy to nawet nie wracam bo napewno nie bede kupowala ma tch swinstw typu Wiskas, KK...itp. A taki młody kotek to powinien jeść wiecej jakich witamin?
Zapisane
"Najlepszym pojęciem nieskończoności jest ludzka głupota"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedź #1 : 2008-02-18, 16:26 »
jakiekolwiek legowisko by nie bylo - musisz sie liczyc z tym, ze kot bedzie spal wszedzie, procz na tym legowisku.

kolejna sprawa - nie licz na to ze myszy sie wyniosa - kot predzej przyczyni sie do "przybycia" myyszy, niz odo ich znikniecia (zlapie na dworzu, przyniesie do domu i UPS ... uciekla... - a niezle jaja sa gdy sie okaz ze byla ciezarna...)

a taki mlody kotek powinien dostawac karmy dobrej jakosci przeznaczone dla kotow w jego grupie wiekowej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

magdas1.zwierz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 18
Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedź #2 : 2008-02-18, 16:31 »
A takich karm to chyba nie ma w sklepach? Trzeba isc je kupic do weta?
Zapisane
"Najlepszym pojęciem nieskończoności jest ludzka głupota"

Forum Zwierzaki

Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedz #2 : 2008-02-18, 16:31 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedź #3 : 2008-02-18, 16:37 »
w sklepach bywaja - jednak u wetow sa na pewno, choc rownie dobrze mozna isc na latwizne i korzystac ze sklepow internetowych - wygodnie, z dostawa do domu a roznica w cenie (czyt - w sklepach internetowych zazwyczaj jest taniej) wyrowna koszt przesylki.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

magdas1.zwierz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 18
Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedź #4 : 2008-02-18, 16:41 »
A slyszalam ze mleko krowie ma za duzo laktozy czy czegos tam i nie powinno sie podawac takiego mleka kotu. To prawda?
Zapisane
"Najlepszym pojęciem nieskończoności jest ludzka głupota"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedź #5 : 2008-02-18, 16:45 »
tak - laktoza, zawarta w mleku kroowim nie jest przez dorosle ssaki (czyli nie tylko koty, ale rowniez psy czy ludzi...) trawiona - w zwiazku z tym podajac mleko mozna kotu zafundowac "niezly" rozstroj zoladka (czyt: rzadka kupa na kazdym kroku...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

magdas1.zwierz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 18
Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedź #6 : 2008-02-18, 16:50 »
A z kuwety kot nauczy sie korzystac sam? (mam taka nadzieje;))
Zapisane
"Najlepszym pojęciem nieskończoności jest ludzka głupota"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedź #7 : 2008-02-18, 17:05 »
A z kuwety kot nauczy sie korzystac sam? (mam taka nadzieje;))

Nie licz na to :P bedziesz musiala poswiecic troche czasu by przekazac kotu, ze to wlasnie ta konkretna kuweta ma mu sluzyc do konkretnego celu, a nie np. doniczka.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedź #8 : 2008-02-18, 19:39 »
zatem tak:
dobre karmy można dostać w sklepach ale nie wszystkich, polecam sklepy internetowe

mleka nie dajemy kotu. żadnego. to wymysł ludzki i bardzo niezdrowy dla kotów

z kuweta bywa różnie. sa koty które same od razu łapią o co chodzi sa takie który coś sie nie podoba: granulat, zapach, miejsce postawienia kuwety itp. zatem zobaczysz jaki  masz model.

jak kiciak będzie w domu to pokaż kuwetę, a jeśli nie będzie chciał tam robić to sukcesywnie wymieniaj żwirki (aż znajdziesz właściwy) i/lub przestawiaj kuwetę. wcześniej lub później zaskoczy o co chodzi ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedz #8 : 2008-02-18, 19:39 »

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedź #9 : 2008-04-18, 14:39 »
zatem tak:
dobre karmy można dostać w sklepach ale nie wszystkich, polecam sklepy internetowe

mleka nie dajemy kotu. żadnego. to wymysł ludzki i bardzo niezdrowy dla kotów

z kuweta bywa różnie. sa koty które same od razu łapią o co chodzi sa takie który coś sie nie podoba: granulat, zapach, miejsce postawienia kuwety itp. zatem zobaczysz jaki  masz model.

jak kiciak będzie w domu to pokaż kuwetę, a jeśli nie będzie chciał tam robić to sukcesywnie wymieniaj żwirki (aż znajdziesz właściwy) i/lub przestawiaj kuwetę. wcześniej lub później zaskoczy o co chodzi ;)


doskonałe rady

A to już o samym kociaku
by wiedzieć na co zwracać uwagę...

Oznaki zdrowia kota:
Oczy - czyste, bez krwawych plam, niewidoczna trzecia powieka, bez wydzielin i wycieków.
Apetyt - dobry, utrzymywanie wagi przez osobniki dorosłe, właściwy wzrost kociąt, nie występują uporczywe wymioty.
Brzuch - bez ran, narośli i wrzodów, nie rozdęty i niezbyt wrażliwy na dotyk.
Mocz - oddawanie moczu bez trudności, bez bólu.
Odbyt - czysty, bez plam, nie trzeba przemywać, nie występują uporczywe zaparcia lub biegunki.
Oddychanie - ciche i regularne, bez sapania i kasłania.
Okrywa - czysta, dobrze zadbana, błyszcząca, wolna od pasożytów lub ich jajeczek czy odchodów. Nie ma łysych plam ani strupów.
Pazury - nie rozdwojone, bez przerastania, bez kolców lub uszkodzonych poduszeczek.
Poruszanie się - swoboda ruchu, sprawność, giętkość stawów i chodu, ciężar równo rozłożony.
Skóra - miękka, bez strupów, stanów zapalnych, pasożytów i owrzodzeń.
Stolec - zagrzebywanie kału, oprócz sytuacji, kiedy to kocury znaczą teren tak jak psy. Bez zaparć lub biegunek.
Uszy - nastawione na wychwytywanie dźwięków, bez wydzielin, żadnych poranień lub zadrapań ani potrząsania głową.
Zachowanie się - ostrożne, spokojne podczas odpoczynku, szybka reakcja na dźwięki, cichy i zadowolony.
Zęby i dziąsła - czyste zęby, bez kamienia, białe lub żółtawe, dziąsła różowe, bez stanów zapalnych.
Zapisane

Diablicaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • " I love Animals"
    • WWW
Odp: Przed zakupem kota...
« Odpowiedź #10 : 2008-05-07, 16:53 »
A ty Xentalia Masz jakąś hodowle, czy poprostu masz kotka w domu??? :):):) Że tak sie znasz:):):) A tak serio, to spoko rady:P
Zapisane
MóJ ZwIeRzYnIeC:

2x Papużka Falista
1x Świnka Morska
1x Żółw Czerwonolicy
1x Kot
1x Bojownik
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 29 zapytaniami.