Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Samiczki bojków umierają :(  (Przeczytany 979 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MRk

  • Gość
Samiczki bojków umierają :(
« : 2005-10-04, 15:01 »
pies by to grzał...tydzień temu odeszła jedna samiczka...myślałem ,że to przez inną odmianę bojka ( Gas Mustards -jak to Raffy powiedział ) reszta samiczek ją zamęczyła...ale dziś dwie kolejne samiczki..powoli odchodzą :| jedna nie może już się nawet poderwać po powietrze, a drugie jest całkiem blada...ale "żywsza"..zmian na płetwach czy łuskach nie ma.jedyne co łączy je to różowe brzuszki..co może być nie tak?ciepło mają, żarełko bardzo urozmaicone (płatki ogólne Ichtiovis, płatki Betta ,ochotka, wodzień ,a ostatnio polubiły najbardziej granulowane żarełko dla kirysków)..gonić się za bardzo nie gonią..płetwy mają całe ,więc też nie ma agresji za specjalnej...najwidoczniej to jakaś choroba, ale jaka? :| please help! została jeszcze jedna samiczka i samczyk. a nie chcę by podzielili los reszty :(


Data wysłania: 2005-10-04, 14:13
jedna z nich już odeszła przed chwilą...druga chyba powoli ją dogania :(
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Samiczki bojków umierają :(
« Odpowiedź #1 : 2005-10-06, 10:26 »
Dno czyścisz? Moze za duzo syfu i azotki sie do wody wydzielają?
Na wszelki wypadek bym wyczyściła porządnie dno i kupiła pigułkę  w sklepie.
Nazwy jak zwykle nie pamietam, ale mają jeden rodzaj pigułek do leczenia. Spytaj w sklepie, przeczytaj ulotkę i do dzieła!
Zapisane

MRk

  • Gość
Odp: Samiczki bojków umierają :(
« Odpowiedź #2 : 2005-10-06, 22:05 »
z 2 /3 razy czyściłem już dno, a akwa mam na chodzie mam od hmm ok pół miecha niecałe, może z 2 tyg..możliwe ,że to to ,bo szybko się pleśń kurna osadza coś :/ szczególnie przez pokarm dla kirysków :/ dzień poleży na dnie i już go pleśń atakuje :/ dziwne, bo data ważności jest spoko. do 2008..ale wyczyszcze dno jutro jeszcze raz.i tak i tak chciałem to zrobić, ale dzięki ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Samiczki bojków umierają :(
« Odpowiedz #2 : 2005-10-06, 22:05 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Samiczki bojków umierają :(
« Odpowiedź #3 : 2005-10-06, 22:14 »
bosz....przeciez pokarm nie moze na dnie zalegac.
Natychmiast czyść dno...wywalaj wodę do połowy akwa podczas czyszczenia...uzupełnij i za dwa dni to samo..az do całkowitego wyczyszczenia dna..pleśń na dnie ? Bosz...Jedzenia daje się tylko tyle aby ryby zjadły od razu. nie ma prawa nic leżeć. Dno czyścić raz w tygodniu zmieniając 1/3 wody
. Teraz masz sytuację tragiczną więc czyść natychmiast. Wszystkie ryby Ci padną od syfu.

Ryby lepiej nie nakarmić niż przekarmić, pamiętaj. Jedzenie sypie się takimi porcjami aby ryby zjadały od razu... i nic na dno nie spadało a i tak zawsze cos zostaje dla kirysów i ryb dennych.

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 25 zapytaniami.