Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Choroba rybeczek -- pomóżcie |>( ? .°)? ¤  (Przeczytany 11675 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hadziu

  • Gość
Witam !!
   Posiadam akwa słodkie 50l filtr zewn. aquael FZN-2, lekko przerybione. Ostatnio zakupiłem dziwne rybki: żółte molinezje wzdęte (tak na giełdzie nazwał je sprzedawca).Rybki te kolorystycznie mnie urzekły. Kształtem przypominają kury i wywołują śmiech u niektórych :). Od razu ospa zawitała w moim akwa, ale szybko ją opanowałem, bez strat i prawie w zalążku. Ale rybki te nadal zachowywały się dziwnie. Ocierały się o dno brzuchem, i siadały czasem na dnie jakby wysiadywały jajka. Poza tym chętnie pobierały pokarm i odbywały tarło. Zauważyłem też, że odchody tych rybek różnią się nieco od reszty obsady. Są przezroczyste i nieregularne. Później podobnie (bez wysiadywania) zaczął zachowywać się mieczyk i gupiczka. Wszystkie ryby wyglądały zdrowo i minął ponad miesiąc od zakupu aż tu nagle jedna żółta molinezja przestała przyjmować pokarm i na drugi dzień odeszła nieszczęsna :szok:. Tydzień wcześniej zdechł mi samczyk gupika a teraz już 3 ryby ocierają się o dno. Podejrzewam jakieś pasożyty, ale nie wiem zupełnie jak z nimi walczyć i jak zdiagnozować.

Proszę pomóżcie.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Choroba rybeczek -- pomóżcie |>( ? .°)? ¤
« Odpowiedź #1 : 2003-11-22, 12:52 »
Możliwe że to robota nicieni, dobrze jest dodawać od czasu do czasu do pokarmu odrobine czosnku ale naprawde malutko. Teraz kup preparat na nicienie "diskus sept" lub podobny.
Te molki to odmiana balonowa, delikatna, często nie przezywa ciąży.
Zapisane

Hadziu

  • Gość
Choroba rybeczek -- pomóżcie |>( ? .°)? ¤
« Odpowiedź #2 : 2003-11-22, 12:59 »
Dzięki Harpia.
Kupię preparat na nicienie ale chyba w poniedziałek. Całkiem możliwe że to ciąża bo ta molka to samiczka była. Czosnku dodawałem do pokarmu bo podstawa diety to kaszka manna z jajem i dodatkami :). Zobaczymy czy będzie lepiej :).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Choroba rybeczek -- pomóżcie |>( ? .°)? ¤
« Odpowiedz #2 : 2003-11-22, 12:59 »

Hadziu

  • Gość
Choroba rybeczek -- pomóżcie |>( ? .°)? ¤
« Odpowiedź #3 : 2003-11-23, 00:09 »
Widzę że choroba przyspieszyła bo rzeczywiście zmieniłem im ostatnio dietę na bezczosnkową. Widocznie czosnek chamował rozwój choroby bo teraz jest gorzej. Dwie rybki już chyba nie przeżyją kuracji (Gupik i mieczyk). Gupik już siedzi w kamieniach jutro pewnie będę go szukał :(:(:( Byle do poniedziałku.. :( Jutro dodam czosnku i dawkę witamin może troszkę pomoże... Dzisiaj dodałem soli akwarystycznej ale to pewnie nie wiele da.
Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 25 zapytaniami.