Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: roslinki jakie podloze  (Przeczytany 9165 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nokija

  • Gość
roslinki jakie podloze
« : 2005-06-11, 16:11 »
chcialabym zasadzic roslinki w moim akwarium ale nie iwem jakie podloze musze dac zeby nie uslchly albo co innego sie z nimi stalo. Doradzcie mi nie mialam nigdy akwarium wiec nie wiem :help:
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #1 : 2005-06-11, 16:39 »
jezeli nie jestes jeszcze dowswiadczona w hodowli roslinek kup sobie rosliny trawiaste sa piekne i daja efekt
czy akwa ma stale oswietlenie??
co do podloza.... nie kupuj zwirku barwionego bowiem farba i tak bedzie odpryskiwac.... ja mam wzykly wziety z podworka (zostal wydobyty w zwirowni)
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #2 : 2005-06-11, 17:41 »
kup zwirek jakis w sklepie... najlepiej drobny ale nie piasek bo beda gynili korzenie m,usisz zapewnic im oswietlenie dobre oswietlenie.... i zacznij od jakis moczarek... moczarki sa chyba najlatwiejsze w hodowli...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedz #2 : 2005-06-11, 17:41 »

mafinia

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #3 : 2005-06-11, 19:06 »
trawki sa najlatwiejsze w hodowli
sa bardzo tolerancyjnymi roslinami
moczarki welon zaraz obrobi.....
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #4 : 2005-06-11, 21:26 »
A mi tam trawka zwiędła :(
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #5 : 2005-06-12, 11:04 »
dziwne aby trawka zwiedla byc moze korzenia obumarly i zgnily?????
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #6 : 2005-06-12, 13:42 »
Niewiem.Jak kupiłam to była ozdobą akwa,ale później straszyła :?
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #7 : 2005-06-12, 13:47 »
a mnie padają zarówno moczarki, jak i kabomby, mimo ze wypuszczają nowe gałązki i listki, to od "dołu" się rozpadają
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

falki

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #8 : 2005-06-13, 12:38 »
Mi się kamboa jak tako trzyma,ale też za specjalnie nie jestem zadowolona :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedz #8 : 2005-06-13, 12:38 »

Elmo_AquaForum

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #9 : 2005-06-13, 13:57 »
Witam ;)

Moczarki jak i Kabomby nie są wcale tak prostymi w uprawie roślinami.... aby zachwycały nas w pełni swoim wyglądem to niestety trzeba zapenić im odpowiednie warunki (oświetlenie,odpowiednie nawożenie) podłoze wystarczy że będzie to żwir kwarcowy o średniej granulacji nie daj sie czasme naciąnac w sklepie na drogie specjalne podłoża (owszem są one dobre) jednakże w twoim przypadku raczej nie zdadzą egzaminu napisz jakie masz oświetleni w akwrium to będzie można dobrac gatunki takie które powinny rosnąc przy panujących w akwarium warunkach.... oczywiście przyczyn gnicia rośli moze byc bardzo wiele.. najlepiej jak byś podała obsadę, parametry wody,częstotliwośc podmian wody, i czy stostujesz jakieś nawożenie...

Pozdrawiam ;)
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #10 : 2005-06-13, 13:59 »
1.zamało światła (może)
2.bez nawozów (może), kupcie w sklepie jakieś tabletki pod korzenie są doobre
3.można zrobić bimbrownie i podawać CO2                           
« Ostatnia zmiana: 2005-06-14, 10:25 autor HaCzYk »
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #11 : 2005-06-14, 11:06 »
Ja dzis kupilam nowe roslinki i nawoz roslinex
moje parametry, to: akwa 60 litrow (50dł,  30szer, 40 wys), podmiana conajmniej raz na 10 dni, filtr kaskadowy aquaclearmini, grzalka hagen elite 100W, żwir "gruby piasek" w połowie akwa, ciemnoszary, taki kanciaty w drugiej połowie;
pokrywa niestety standartowa: 1 swietlówka 15W :(
obsada: 2xramirezka, 4xdanio, 2xkosiarka, 3xżabka, 1xampularia
w akwa mam poki co pare rozpadających się kabomb, kawałek moczarki, jakaś żabienica, 3 trawki, 2 "tataraki ozdobne", wywłócznik, i jeszcze cos takiedo z okragłymi listkami na długiej łodydze, co sie unosi po powierzchni
no i wszystko mam pokryte brazowymi glonami
z roslin najlepiej mi rosnie własnie to ostatnie
mialam jeszcze pistie, ale jakies brazoiwe małe weszki sie na nich wylęgły i kazano mi wywalić
parametrow wody nie znam, temp26-28 st (nie polecam grzałki elite) skorupa kokosa, korzeń nieznanego pochodzenia
acha, na wnetrzu pokrywy tymczasowo przykleiłam taką folię kucharską, żeby odbijała światło świetlówki, ale planuję kupic taką srebrna gładką folię samoprzylepną
kto mi poradzi na te moje biedne roslinki?
kto stosowal nawóz Roślinex (wytwarzany według receptury PMDD), cokolwiek by to nie oznaczało
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

HaCzYk

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #12 : 2005-06-14, 11:14 »
nawóz Roślinex ma dużą popularność i podobno jest dobry.. ja go nigdy nie podawałem..
rośliny Ci nie rosną bo masz za mało światła.. jeszcze jedna 15 by się przydała.. ta folia lustrzana samoprzylepna jest dobra odbija dużo światła (sam taką używam)..
jeśli dał byś tą folie, jeszcze jedną jażeniówke i podawał Roślinex rośliny byłyby w raju..
a może pomyślał byś na bimbrownią i podawał CO2
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #13 : 2005-06-16, 19:30 »
haczyk, do kogo to było?
ja nie mam pojecia zielonego, jak dołożyć do gotowej pokrywy drugą  świetlówkę, zwlaszcza, ze wydaje mi sie, ze ze statecznikiem sie nie zmieśći (powierzchnia akwa 50 cm na 30 cm) nie znam się na elektryce i nie mam narzedzi w domu
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Leloo

  • Gość
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #14 : 2005-06-18, 09:53 »
Z sery nawozy sa dobre... ja jeszczer nie uzywlaem ale w zoologu tam u mnie to koles to stosuje i roslinki dostaja takiego kopa ze to pozezja:D:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedz #14 : 2005-06-18, 09:53 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: roslinki jakie podloze
« Odpowiedź #15 : 2005-06-19, 12:29 »
 AQUA GRUNT

Specjalne podłoże do hodowli roślin akwariowych.

Wzbogacone związkami mineralnymi i zhelatowanym żelazem. Nie zawiera azotanów ani fosforanów. Sprzyja ukorzenianiu się roślin i sprawia, że pięknie się rozrastają.

Lekkie, niezwykle porowate podłoże, dzięki któremu substancje odżywcze w łatwy sposób docierają bezpośrednio do korzeni roślin. Ułatwia przepływ wody przez podłoże co wiąże się ze zwiększoną zawartością tlenu i zapobiega powstawaniu stref beztlenowych. Duża powierzchnia aktywna – porowata – jest miejscem rozwoju pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych, które są odpowiedzialne za rozkład trujących związków w akwarium.
------------------------------------------------------------------------
FLORAN

Specjalne podłoże dla roślin akwariowych. Lekkie, o dużej porowatości. Nie wydziela żadnych szkodliwych substancji do wody i pozostaje wobec niej obojętny. Ułatwia przepływ substancji odżywczych, zapobiega powstawaniu stref beztlenowych i sprawia, że rośliny szybko się ukorzeniają. Rozwinięta struktura porów poszczególnych ziaren sprawia, że rozwijają się w nich pożyteczne bakterie nitryfikacyjne i sprzyja to oczyszczaniu się zbiornika ze związków azotowych.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 26 zapytaniami.