Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Glony  (Przeczytany 7509 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia

  • Gość
Glony
« : 2005-06-16, 09:33 »
Jak radzicie sobie z glonami? Bo u mnie wszystko było pod kontrolą, dopóki nioe pojawiły sie jakies nowe glony. Są tylko w górnej strefie akwa, mają bardzo intensywny zielony kolor, taki nienaturalny aż i pokrywają czymś w rodzaju błonki rośliny  :roll:  Co z tym zrobić?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Glony
« Odpowiedź #1 : 2005-06-16, 10:13 »
Dane akwa ...
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Glony
« Odpowiedź #2 : 2005-06-16, 16:30 »
65 l
roślinki w dużej ilości, żadnych korzeni, kokosów itd
stale działający filtr
oświetl;enie - świetl;ówka (pokrywa do akwarium standart)
rybki - noeony, kirysy, inne drobne ;) do tego krewetka
Akwa stoi od dwóch lat, nic szczególnego nie zmieniałam ostatnio, glony pojawiły sie same z siebie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Glony
« Odpowiedz #2 : 2005-06-16, 16:30 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Glony
« Odpowiedź #3 : 2005-06-16, 19:13 »
ja mam podobne na tej puchatej roslince (wywłócznik?) takie mocnozielone-kolor "morski" wyglada jakby bardzo mocno utkana pajęczyna, kojarzy m sie to z glonami, ktore osadzają się na sieciach rybackich
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

kasia

  • Gość
Odp: Glony
« Odpowiedź #4 : 2005-06-16, 21:21 »
No dokładnie - 'złowiłam' je dzisiaj wszystkie i wyrzuciłam, zobaczymy co będzie dalej.

kurcze - nie moge nawet filtra wyczyścić, bo mamy skążoną wode od wczoraj i nie można jej w ogóle do niczego używać :?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Glony
« Odpowiedź #5 : 2005-06-16, 21:57 »
filtra się myje w wodzie akwariowej i nie wiem co ma do tego woda skazona w kranie ?
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Glony
« Odpowiedź #6 : 2005-06-17, 06:57 »
Np to ma, że nie mogę zabrać wody z akwa, bo nie mogę jej później dolać...
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Glony
« Odpowiedź #7 : 2005-06-19, 12:33 »
ja pozbierałam te ciemnozielone gloniska , ale nie wszystkie udało mi sie wyjąć i widzę, że tam, gdzie one pospadały, w bardzo szybkim tempie się rozwijają:(
a nie mozesz np dolac wody mineralnej?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Glony
« Odpowiedź #8 : 2005-06-19, 23:59 »
U mnie akwa jest od pół roku, podobna pojemnośc, nic nie zmieniłam, a nagle sypnęły się te zielone kropki na szybach, kamieniach i W tym samym czasie doszły  na kilku liściach i kamyczkach te czarne włosowate kępki (długie dość włoski), a kilka roślin z dużumi liśćmi pokrywa się jakby włoskami o dł 2-3 mm(pokrywają całą powierzchnię liści od góry). jak myslicie, czy powinnam zastosować jakiś środek na glony??? I co się robi jak już wszystkie kamyki na dnie staną się zielone...trzeba każdego żwirka myć osobno???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Glony
« Odpowiedz #8 : 2005-06-19, 23:59 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Glony
« Odpowiedź #9 : 2005-06-20, 17:46 »
ja słyszałam, ze glony sie robią, jak jest za duzo związkow mineralnych i azotanow w wodzie, ze niby giną, jak sie czesto podmienia wasser , to nie powinny
podobnie moga się rozwinąć jak dodaje sie nawozy dla roslin
ja mam podobne zbiorniki, jak wasze dokupilam roslinek i nawóz, ale zadnej różnicy w powstawaniu glonow nie widzę
wydaje mi sie, ze to  że dostałaś je tak nagle mogło byc spowodowane zmianą żródła wody (kiedys moja kolezanka brala wode w butelkach ode mnie z domu, bo miala wode z innego ujecia i robila jej sie metna i żółta)
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Glony
« Odpowiedź #10 : 2005-06-20, 19:37 »
cały czas biorę wodę z mojego kranu tj. z mojej studni głębinowej. Wodę podmieniam co tydzień 1/3 objętości
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Glony
« Odpowiedź #11 : 2005-06-21, 00:38 »
ja pozbierałam te ciemnozielone gloniska , ale nie wszystkie udało mi sie wyjąć i widzę, że tam, gdzie one pospadały, w bardzo szybkim tempie się rozwijają:(
a nie mozesz np dolac wody mineralnej?
Dokładnie - znowu się to panoszy po akwarium :?

A z woda już podobno ok. - jutro zajmęś ię filtrem :)
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Glony
« Odpowiedź #12 : 2005-06-27, 22:30 »
na ciemne glony (sinice) działa erytromycyna jest to antybiotyk stosowany  u ludzi, jeśli chodzi o glony to już  pięciodniowa kuracja daje super efekty
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

kasia

  • Gość
Odp: Glony
« Odpowiedź #13 : 2005-06-29, 13:41 »
na ciemne glony (sinice) działa erytromycyna jest to antybiotyk stosowany  u ludzi, jeśli chodzi o glony to już  pięciodniowa kuracja daje super efekty
A coś konkretniej na temat tej 'kuracji'?
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Glony
« Odpowiedź #14 : 2005-06-30, 22:41 »
250mg erytromycyny na 100litrów wody  przez 4 dni podmienić 1/4 wody na piąty dzień ostatnia dawka erytromycyny umyć filtr podmienić kolejne 1/4 wody
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Forum Zwierzaki

Odp: Glony
« Odpowiedz #14 : 2005-06-30, 22:41 »

kasia

  • Gość
Odp: Glony
« Odpowiedź #15 : 2005-07-01, 05:39 »
Wczoraj łowiłam te głony, a racej zdrapywałam z liści :?

Z erytromycyną nie zdąże, bo w niedzielę wyjeżdżam na dłużej i nie ma kto tego dokończyć :?
Zapisane

Werona

  • Gość
Odp: Glony
« Odpowiedź #16 : 2005-07-21, 15:01 »
250mg erytromycyny na 100litrów wody przez 4 dni podmieniæ 1/4 wody na pi±ty dzieñ ostatnia dawka erytromycyny umyæ filtr podmieniæ kolejne 1/4 wody


 A czy ten antybiotyk nie zaszkodzi rybom??!! Czy trzeba je wylowic do jakiegos innego pojemnika?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Glony
« Odpowiedź #17 : 2005-07-21, 16:03 »
Strona pomocna w identyfikacji glonów

Z tego co wiem erytromycyna jest źle rozpuszczlna w wodzie. jest antybiotykiem działający m.in. na paciorkowce, gronkowce, maczugowce błonicy oraz drobnoustroje z rodzaju Campylobacter, Legionella i Mycoplasma.
Nie rozumiem jak można wlewać, czy wkładać to do akwarium.
Nie powinno się stosować "ludzkich" leków w akwarystycze, postępując w ten sposób można otruć swoich podopiecznych.
Na glony jest dostępnych wiele preparatów akwarystycznych, po co więc ryzykować życie i zdrowie ryb.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 27 zapytaniami.