Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: roślinki  (Przeczytany 3645 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nokija

  • Gość
roślinki
« : 2005-09-13, 10:55 »
Witam, chciałabym zapytać jak sadzić roślinki w akwarium tzn czy tylko zakopac w kamyczkach czy w żwirku nie mam pojęcia jak j hodowac niektore mi gnija tzn liscie opadaja i żółknął i musze je obierać i wyrzucać i mało już co zostało z nich. Prosze was o pomoc zaawansowani akwaryści, dziękuje z góry za pomoc. Aaa ja je zakopałam w kamyczkach i dodaje nawozu Tropical.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: roślinki
« Odpowiedź #1 : 2005-09-13, 11:58 »
Tak wiemc... wiem, że w każdej broszurce na temat akwarystyki jest napisane jak sadzić roślinki, więc w necie też na pewno na ten temat jest cała masa into, chyba, że chodzi Ci o coś szczgólnego... :) "Sadzenie roślin. Zakupione rośliny należy oczyścić z wszelkich opakowań, resztek syntetycznych podłoży i innych dodatków stosowanych w ich sprzedaży. Kawałki gąbki lub waty mineralnej zawierają resztki nawozów bogatych w azot i fosfor i innych pierwiastków, które nie powinny się dostać do nowo założonego akwarium. Uszkodzone liście także trzeba usunąć a korzenie skrócić. Przy sadzeniu mniejszych roślin wystarczy je tylko delikatnie wcisnąć w żwir. Gdy sadzimy większe należy wsunąć do wcześniej wykopanego dołka i przysypać, ważne jest by roślina nie została zbyt głęboko wkopana!." (http://www.wszim-sochaczew.edu.pl/studenci/malgorzata.jaworska/menu/zakladanie.html) A co do roślinek, to zanim takową kupisz, to sprawdź w necie jakie ma wymagania, ph, twardość, temperaturę, światło, itp. i zobacz czy jesteś w stanie zapewnić takie warunki w swoim akwa... :)
Zapisane

nokija

  • Gość
Odp: roślinki
« Odpowiedź #2 : 2005-09-13, 18:16 »
Na allegro są jakie ziemie torfofe dla roślin. Samo wsadzenie w kamienie nie uszkodzi roślin? nie chce aby mi znowu zgniły.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: roślinki
« Odpowiedz #2 : 2005-09-13, 18:16 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: roślinki
« Odpowiedź #3 : 2005-09-14, 11:58 »
nie uszkodzi
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 25 zapytaniami.