Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Roślinki robia się żółte.  (Przeczytany 8625 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xyriusz1

  • Gość
Roślinki robia się żółte.
« : 2007-05-10, 09:52 »
Mam nowe akwarium 240l mam kilka roslinek.Zakladajac akwa wode uzdatnilem srodkiem wspomagajacym roslinki,ale wszystkie robia sie zolte i nie wiem jak temu zaradzic.Filtruje wode przez caly czas oraz dotleniam wode pompka.tem wody 27C.Prosze o wskazowki.Dzieki z gory.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #1 : 2007-05-10, 09:55 »
rośliny nie potrzebują dotleniania a raczej dwutlenkowania :)

akwarium masz nowe zatem do równowagi mu jeszcze daleko.

no i co najistotniejsze: jakie masz rośliny? bo każda ma inne wymagania.

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xyriusz1

  • Gość
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #2 : 2007-05-10, 09:59 »
pao moge teraz odpisac? nie chce miec znowu upomnienia? Pao nnie smiej sie ale nie pamietam nazw,kobietka ktora mi sprzedawala mowila mi nazwy lacinskie,ale w albumie zamiescilem fotki i widac moje roslinki,jesli moge proscic to spojzyj jakie to sa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedz #2 : 2007-05-10, 09:59 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #3 : 2007-05-10, 11:17 »
Napisz proszę jeszcze jakie masz oświetlenie.

Widzę, że masz kilka roślin, które pod wodą w ciągu kilku miesięcy giną (np. draceny - te z białymi brzegami, czy też znajdująca się w prawym, tylnim rogu Acorus gramineus var. variegatus, którego ze względu na osiąganą wysokość dałabym w środkowej części oraz zasadzony na samym środku Ophiopogon japonicum).
Czerwona, po prawej stronie to najprawdopodobniej Alternanthera reineckii - wymaga mocnego oświetlenia i ładnie prezentuje się w środkowej i tylniej części akwarium.
Za czerwonym, płaskim kamieniem i po lewej stronie w rogu widać prawdopodobnie jakąś odmianę echinodorusa, zazwyczaj rosną one w akwariach bardzo ładnie, choć wygląd liści może ulec zmianie (często hodowane są emersyjnie i po zanurzeniu potrzebują czasu na przystosowanie się do nowych warunków).

Proponowałabym dokupic roślin przystosowanych do uprawy pod wodą.

Daj roślinom i akwarium czas, możesz delikatnie nawozić i za 2-3 miesiące zobaczysz duże postępy.
Zapisane

lukaszkuki007

  • Gość
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #4 : 2007-05-10, 16:30 »
A czym najlepiej jest nowozić roślinki i co jaki czas?

Co muszę zakupić ? (jaki środek)
Zapisane

xyriusz1

  • Gość
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #5 : 2007-05-10, 17:12 »
Poranna rosa Dzieki bardzo!!!!!! Oswietlenie to 2 jazeniowki po 30w
Zapisane

Darkman

  • Gość
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #6 : 2007-05-11, 22:06 »
Ciekawe jaka kategoria tych świetlówek. Mi kiedyś doradzili - w akwarystycznym oczywiście - żeby kupić sobie świetlówkę na wybarwienie ryb z jakimś dodatkiem na rośliny. Okazało się że to wielkie G.... było. Rybki wyglądały super, a roślinki raczej nie za bardzo - do tego glony na potęgę. Zmieniłem na Florę i rybki też wyglądają ok, a roślinki powróciły do normalności - z glonami tez dałem sobie radę.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #7 : 2007-05-11, 22:14 »
Wiem że najlepsza jarzeniówka na porost roślin ma takie żółte światło. Co do glonów - to nie wiem, nie wypowiadam się :)
Jarzeniówka z białym światłem - mam teraz (nawet dobra ale glony, brrrrr) :/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #8 : 2007-05-12, 10:08 »
Świetlówki przystosowane specjalnie do hodowli roślin dają czerwonawe światło. Zazwyczaj nie stosuje się ich jako jedyne źródło oświetlenia ponieważ mogą wpływać na większy wzrost glonów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedz #8 : 2007-05-12, 10:08 »

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #9 : 2007-05-13, 21:21 »
ja mam 2 świetlówki jedną zwykłą sun-glo drugą ta czerwoną i rośliny i ryby naprawde dobrze sie czują :D nawoze własna bimbrownią , nawozy wszelakiego rodzaju a moje kryptokryny ciągle padają i się rozpadają....został mi sam korzen i nawet kulki nic nie dają i zero efektów...miesiąc same korzonki i jeden listek O.O  masakra w przeciwieństwie do żabienicy która w moim baniaczku rośnie jak nienormalna :P ktoś wie jak to "rozmnażać" ??
Zapisane
The Beatles

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #10 : 2007-05-14, 09:45 »
Żabienice same wypuszczają nowe rośliny, w zależności od gatunku mogą być to odrosty korzeniowe, rozłogi czy też pędy kwiatostanowe.
Zapisane

tkucz12

  • Gość
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #11 : 2007-05-16, 11:11 »
Ato że rośliny żółkną nie jest spowodowane nie doborem żelaza w wodzie ?? Zawsze można dolewać FEROACTIV  z tego co próbówałem to pomogło moim roślinkom:)) :x
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Roślinki robia się żółte.
« Odpowiedź #12 : 2007-05-16, 11:53 »
Nie w tak młodym akwarium.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 25 zapytaniami.