Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dziwny nalot na wodzie  (Przeczytany 4857 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darkman

  • Gość
Dziwny nalot na wodzie
« : 2007-08-01, 23:10 »
Tak jak w temacie. Pojawił mi sie dziwny nalot na wodzie w akwarium. Przypomina to - np. nalot z herbaty, ten który jest na wierzchu w szklance - nie umiem inaczej opisać. W akwarium jest bardzo dużo roślin i raczej niewielka ilość rybek (Bojownik + 3 samice, 3 Otoski, 2 Kiryski i 3 krewetki Amano) . Filtr pracuje cały czas, ale bez napowietrzania. Woda podmieniana co 7 - 10 dni, ok 20% - 25% Co to jest i jak się tego pozbyć.
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Dziwny nalot na wodzie
« Odpowiedź #1 : 2007-08-02, 12:01 »
To film/nalot bakteryjny. Dla niektórych gatunków glonów i bakterii to doskonałe warunki (dużo substancji odżywczych, dużo światła, tlen, co2). Nalot bakteryjny tworzy się jedynie, gdy do rozmnażania bakterii i glonów może dojść dzięki dużej ilości substancji odżywczych.
Najprościej usunąć można ten nalot stosując Skimmer lub papierowe ręczniki kuchenne. Długotrwale przydaje się dodanie roślin szybkorosnących i zapewnienie im w akwarium dobrych warunków do wzrostu, tak aby substancje odżywcze, które są w nadmiarze, mogły być przez nie pochłonięte, a także częste i mocne podmiany.
Kilka słów dodatkowo: u mnie nalot pojawia się najczęściej w miesiącach letnich, gdy ilość światła ulega zwiększeniu, a nawożenie pozostało takie samo jak zimą. Dodatkowym czynnikiem jest to, iż filtr nie porusza powierzchni, aby nie usuwać co2 z wody. Rybom jednak taka sytuacja nie przeszkadza, a po kilku tygodniach problem sam ulega rozwiązaniu.
Zapisane

Darkman

  • Gość
Odp: Dziwny nalot na wodzie
« Odpowiedź #2 : 2007-08-02, 21:00 »
Ok. Wielkie dzięki. Nic nie będę robił i przestałem się martwić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziwny nalot na wodzie
« Odpowiedz #2 : 2007-08-02, 21:00 »

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Dziwny nalot na wodzie
« Odpowiedź #3 : 2007-08-07, 13:01 »
no niewiem ,bo według mnie taki nalot pojawia się przez niedobór tlenu
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 26 zapytaniami.