Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szczeniak obdarty ze skóry! - zbieramy cegiełki na leczenie psa!  (Przeczytany 10077 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Cytuj
Pomóżcie uratować życie szczeniaczka !!!!!
Suczka ze swoim ciężko rannym szczenięciem, które ogromnie cierpi PILNIE!!! potrzebuje opieki i domu, chociaż do momentu wyleczenia malca. Liczymy na Wasze dobre serca. Szukamy choćby ogrodzonego kawałka podwórka na którym pieski byłyby bezpieczne. Będziemy organizować zbiórkę na jego leczenie. Prosimy o Wasze wsparcie!
Szczeniak jest już częściowo oswojony i daje się pogłaskać, suczka jest nieufna, ale to kwestia dni, bo widać, że bardzo chce się przełamać. Wygląda na to, że sunia boi się po prostu wszystkiego ponieważ broni szczeniaka.
Psy wyglądają na zadbane i domowe jednak są bezdomne. Jeśli pozostawimy je bez opieki, szczeniak może umrzeć. Telefon kontaktowy w sprawie szczeniaka i jego mamy:

608 028 124

http://www.[....]ania.pl/forum/showthread.php?t=77229 - wątek na [....]anii, UWAGA ZDJĘCIA DOSYĆ DRASTYCZNE!!!

Tutaj znajduje się aukcja na rzecz psiaka, kupujcie cegiełki, wpłacajcie pieniądze na leczenie szczeniaka, to dla niego straszny ból! :cry:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=226783973
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Ja wczoraj kupiłam cegiełki, co prawda tylko dwie, ale myślę, że kazda się psince przyda... Pomóżcie, jeśli możecie, psiaczek prosi... :prosze:
Zapisane
IBDG Wrocław

Retriva

  • Gość
Okropne! Jak ludzie moga tak traktowac psa? Czytam wlasnie watek na Dogo o nim, mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok...
Zapisane

Forum Zwierzaki

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
ja narazie nie mam dostępu do mojego konta na allegro, zapomniałam hasło, a mam konto na współke z tatą. Jak wroci musi mi podać.

IBDG, nawet jedna cegielka sie liczy dla tego psiaka, najgorsze jest to że nie da się tego zszyć, tutaj nie ma dużego kawałka skóry. Leczenie jest naprawde drogie, trzeba bardzo szybko działać, bo każda minuta dla tego psa to cierpienie :(
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Wiem, Mysko, że liczy się każdy grosz. Dlatego wysyłam choć symboliczna kwotę. Czytałam wczoraj historię psiaka, zresztą zdjęcia mówią wiele... Okropna rana i jeszcze niebezpieczeństwo, że psiaki mogą zostac zastrzelone, bo przebywają na terenie Parku Narodowego :/ Oby [....]aniacy zdążyli...
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Ludzie już próbują sobie wszystko przywłaszczyć, nawet chcą psiaki zabić bo przebywają w Parku Narodowym... :roll: ja staram się pomóc na tyle ile moge, z resztą jak zwykle.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
[quoteIBDG, nawet jedna cegielka sie liczy dla tego psiaka, najgorsze jest to że nie da się tego zszyć, tutaj nie ma dużego kawałka skóry. Leczenie jest naprawde drogie,[/quote]

wiem, ze to co powiem moze sie niektorym nie spodobac - jednak jedyne co ten pies potrzebuje
to dom - drogie leczenie? jedyne co tu mozna zrobic to plukac rane, podaac antybiotyk i ewentualnie srodki przeciwbolowe. jako ze jest za pozno na szycie to po prostu trzeba czekac az rana zziarninuje i zadbac o to by sie nie slimaczylo (antybiotyki +przemywanie) - nic wiecj sie nie zrobi.troche to potrwa (miesiac, moze poltora). Jesli chodzi natomiast o bol - bolec, owszem, boli - w koncyu to rana, jednak jak tylko zacznie sie gojenie przez ziarninowanie przestanie bolec - mimo ze wciaz bedzie to wygladalo paskudnie to bolu nie bedzie... ziarnina choc wyglada jak mieso, mimo ze jest bdb ukrwiona nie posiada zakonczen nerwowych.
zastanawia mnie tylko to ze wszyscy na dg gadaja o tym "jaki ten pies jest biedny, jak to kosztowne bedzie leczenie, jak go musi bolec blablabla itp." wielkie gadanie - a czy zostalo  cos zrobione? Chociazby podstaw przy ranach pod postacia wygolenia? jakos nie widzialam....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
E, czemu ma się nie spodobać? ;p Jeśli leczenie drogie nie będzie, tym lepiej, zostaną pieniądze na inną biedę... Poza tym hotel, do którego psiaki mają na razie trafić (o ile wiem, śledzę wątek wyrywkowo), też będzie kosztował, ewentualna podróż do domu tymczasowego także... A że dom potrzebny najbardziej, zwłaszcza stały, wiadomo... Niestety, o to najtrudniej :( Nie bardzo wiem, czy psiaki teraz u kogoś przebywają?
No tak, najwięcej w podobnych sytuacjach jest gadania, ale trudno się powstrzymać od słów współczucia, a i zrobić na odległość wiele nie można (chyba, że zacegiełkować ;)). Nie każdy też ma wiedzę, jak ulżyć zwierzakowi... Przydałoby sie więcej Irasków w różnych częściach Polski ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
moi rodzice chcą kolejnego psa... może dadzą się namówić na tą bide. (w głowie im teraz pies z rodowodem...)

Iras, może napisz na [....]ani co powinni zrobić, bo dużo ludzi o tym nie wie. Ja wogóle sie też dziwiłam że psy przynajmniej nie mają domku tymczasowego. No ale ja na to nic nie poradze, moge jedynie zachęcać do pomocy...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
wiesz mysa - problem polega na tym, ze na [....]anii wszscy "wiedza najlepiej" a kazdy co napisze cos co im sie nie podoba jest be- wlanie dlatego przestalam tam wchodzic...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Mysa, pracuj nad rodzicami, do tej pory dobrze Ci szło, próbuj dalej :) Jak nie tą biedę, to inną weźcie :tak:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Cytuj
problem polega na tym, ze na [....]anii wszscy "wiedza najlepiej" a kazdy co napisze cos co im sie nie podoba jest be- wlanie dlatego przestalam tam wchodzic...
Dokładnie,to samo mi się,na Dogo nie podoba - a,najgorsze jest to,że jak ktoś ma inne zdanie,które nie podoba się reszcie,to takie posty,są moderowane.... :roll:
Czy,rejestrując się,na Allegro,trzeba mieć kartę,żeby kupić taką cegiełkę?
Ja mam kartę,ale,niestety nie mogę z niej korzystać,bo mam debet i na karcie -....

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Chmara ludzi tam jest... Z jednej strony to plus, bo w kupie siła, gdy pomóc trzeba, z drugiej, łatwo o kłótnię... A jak wszyscy pyskować zaczną, dopiero urwanie głowy się zaczyna :roll: Ja się tam nie pcham... ;p

Cegiełki ładnie schodzą :)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
IBDG - pewnie,nie Zauważyłaś mojego dopisku o Allegro - często tam Bywasz,więc,może Wiesz,jakie wymogi trzeba spełnić.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Nie, nie trzeba karty. Nie jest do niczego potrzebna, ale żeby kupić cegiełkę, dobrze mieć konto w banku internetowym do zrobienia przelewu. Jeśli kupujesz przedmiot, możesz, (o ile jest taka opcja), zapłacic przy odbiorze, ale w przypadku cegiełki nie da się... Możesz też wpłacić gotówkę w dowolnym banku, po prostu wypełniasz blankiet i już... Tylko to kłopot... No i koszt kilku złotych... Ja robię przelew z banku internetowego, chwilka i po sprawie.

Czytaliście? Piesek okazał się dziewczynką, Amorką :)
« Ostatnia zmiana: 2007-08-18, 21:51 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Straszne... Biedna Amorka :( Urobię mamę, przecież to nie tak dużo na taką cegiełkę, postaram się kupić.
Zapisane
Why so serious?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Zebyście sami nie musieli szperać, wklejam z Dogo:

Kochani, przepraszam, że dopiero teraz odzywam się, ale cały dzień nie miałam dojścia do kompa.
Pieski w południe zawiozłam do schroniska. Były już na tyle oswojone, że mogłam sama zabrać je na rękę i załadować do samochodu. Mała przyjęła to ze stoickim spokojem, Mama trochę przeżyła szok. W schronisku mama wymiękła zupełnie i strasznie się bała i płakała, ale teraz już jest lepiej. Pani, która pieski przyjęła ma wielkie serce i cudowne podejście do psów, więc jestem spokojna. Schronisko jest bardzo dobre. Pomieszczenie dla psów duże, z drewnianą budą i drewnianym podestem do leżenia. Na tym podeście sunie mają swój koc, więc zapach znajomy. Zaraz jadę z weterynarzem i mała będzie nareszcie porządnie opatrzona i zaopiekowana. Cieszę się, że są już bezpiecznie, ponieważ tutaj były luzem, blisko drogi, a matka kilka dni przed cieczką i zaczynała już bardzo podrywać psich chłopaków z drugiej strony szosy. Nic nie pisałam, ale strasznie bałam się, że skończy się to tragicznie.
Pieski w przeciągu 2 tygodni mają jechać do adopcji do Niemiec. Przez ten czas będą podleczone, zaszczepione, odrobaczone itd. Załatwimy im samochód wygodny i odwieziemy. Na dzisiaj proponuję skupić się na szukaniu im domu jednak w Polsce, żeby niepotrzebnie nie męczyć taką dłuuuuuuuuugą drogą i awaryjnie na załatwianiu trasportu do Niemiec, gdyby tutaj nic się nie znalazło. Mamy na to 2 tygodnie.
Suczki są cudne. Po bliższym poznaniu uważam, że powinny nazywać się:
Mania ( mama) i Morka (córka). Te imiona zdecydowanie lepiej do nich pasują. Mania okazuje się wcale nie jest mamą Amorki Morki  Nie wiadomo czemu się nią tak bardzo opiekuje. Może to starsza siostra  Charakterek ma. Jest niebywale mądra i niejednego potrafi zapędzić w kozi róg. To taka Zosia Samosia. Ma około roku i z całą pewnościa była już w domu. Morka Amorka ma imię dopasowane do siebie w 100% Wystarczy, że człowiek spojrzy na nią i już zakochany. W niej oczywiście. Jest przesłodka i ja osobiście nie widziałam jeszcze takiego zjawiska jak ona, a niejednego psa już mialam.
Suczki dobrze, że teraz są razem, ale spokojnie można je już rozdzielić.
Więc nie zawężajmy sprawy, że albo ktoś weźmie dwie, albo wcale. Jeśli dla jednej byłoby super miejsce to wspaniale. Poczekamy, aż dla drugiej się też znajdzie i rozdzielimy je.
To chyba wszystko. Po powrocie ze schroniska napiszę jak się nasze pupilki mają.
Dzięki Wam za telefony, wsparcie, dobre chęci, pieniądze i WIELKIE SERCE.
Pozdrawiam, Alicja Chlasta

A więc wszystko na dobrej drodze :VoV:
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
super! :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 29 zapytaniami.