Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Infekcja w pyszczku...  (Przeczytany 1276 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lalaith

  • Gość
Infekcja w pyszczku...
« : 2004-07-01, 12:04 »
Witam, piszę w imieniu przyjaciela.
Jego kotka jest już stara (jakieś 23 lata). Ma zakamione ząbki, a teraz wystąpiła jakaś infekcja (w pyszczku). Wcześniej był u weta (w sprawie ząbków), lekarz dał jej serię zastrzyków i stwierdził, że zabieg pod narkozą byłby zbyt ryzykowny dla kota. Kiciek nie chce jeść, pić wodę - pije. Czy można jakoś pomóc kotu we "własnym zakresie"(jakieś płukanie pyszczka czy coś..)?
Z góry dziękuję
Zapisane

myszka

  • Gość
Infekcja w pyszczku...
« Odpowiedź #1 : 2004-07-01, 13:20 »
23 lata?  :shock: To byłby jeden z najstarszych kotów, o jakich słyszałam :) Jeśli faktycznie tyle ma, to pogratulować...
Co do zębów, to może by spróbować jakichś preparatów w sprayu czy pasty do oczyszczenia chociaż trochę ząbków, a dziąsła smarować żelami łagodzącymi?
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Infekcja w pyszczku...
« Odpowiedź #2 : 2004-07-01, 13:37 »
Mysza, żeby kupić taki żel np potrzebna jest recepta?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Infekcja w pyszczku...
« Odpowiedz #2 : 2004-07-01, 13:37 »

myszka

  • Gość
Infekcja w pyszczku...
« Odpowiedź #3 : 2004-07-01, 14:08 »
NIe wiem, więc mogę tu tylko spekulować, że nie, ale lepiej spytać weta, przy okazji zapewne poradzi jakiś konkretny preparat.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Infekcja w pyszczku...
« Odpowiedź #4 : 2004-07-01, 15:56 »
Nie jest potrzebna - to żele dla ząbkujących niemowląt ;) Zależy, w jakim stanie jest jest pyszcz kota. Jesli infekcja jest bardzo silna, bez antybiotykówsię nie obejdzie. Kamień można usunąć mechanicznie bez narkozy - zależy od determinacji weta  :lol:
Niech kolega zapyta weta o jakiś lekki środek uspokajający - jakie są szanse podania, jakie ew. skutki uboczne. Jeśli kot jest w ogólnej kondycji dobrej - powinno się udać.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Blanka

  • Gość
Infekcja w pyszczku...
« Odpowiedź #5 : 2004-07-02, 10:26 »
jak mój kitek miał zapalenie dziąseł to vet przepisał mu Stomadhex- takie tabletki które się przykleja do dziąsła lub wargi. dezynfekują, łagodzą podrażnienia i utrzymują paszczę w dobrej kondycji  :)
Zapisane

Ax

  • Gość
Infekcja w pyszczku...
« Odpowiedź #6 : 2004-07-02, 13:00 »
Cytat: myszka
23 lata?  :shock: To byłby jeden z najstarszych kotów, o jakich słyszałam :) Jeśli faktycznie tyle ma, to pogratulować...

Mówiłam już kiedyś na Forum o kotce z Wrocławia która dożyłą 23 lat :) Jadła praktycznie same ryby, a gdy w Polsce pojawiły sie Whiskacze- powąchała i odeszła od miski ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 25 zapytaniami.