Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: POMOCY!!!!  (Przeczytany 4464 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #30 : 2003-08-31, 10:14 »
Tafta, no ja nie wiem. Lekarze w tym szpitalu byli strasznie niemily i bezczelni. Na dzien dobry sie pozarlam ostro z pielegniarka, ktora potem mi zakladala ten gips. Mam wiec obsesje teraz, ze ta noga wcale nie jest zlamana, a oni tylko w ramach zemsty mnie zamurowali.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #31 : 2003-08-31, 10:42 »
Nachtiuza, jeśli masz obiekcje, skocz prywatnie na RTG - do 50 pln, a radiolog określi, czy są pęknięcia czy nie.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

awia

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #32 : 2003-08-31, 12:21 »
nati zeby bylo smieszniej-ten co gipsowal mi obojczyk byl pijany,i dosc mocno
a ten co gipsowal rece-chyba na prochach bo jak sie pozniej okazalo-tylko jedna reka byla peknieta.druga byla potluczona.
wiec chyba i tak warto isc prywatnie do jakiegos specjalisty :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

POMOCY!!!!
« Odpowiedz #32 : 2003-08-31, 12:21 »

Elwirka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #33 : 2003-08-31, 19:00 »
no to nieźle jest w tej naszej służbie zdrowia  :wink:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #34 : 2003-08-31, 19:21 »
Awia ja bym go chyba tam nie wiem :grr:
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

awia

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #35 : 2003-08-31, 19:26 »
osobiscie mialam niecne plany udania sie z resztaki gispu zdjetego z niepeknietej reki i wepchniecia mu ja do d..y
ale rodzice bardzo protestowali wiec pozostalam przy (nie)zyczliwych zyczeniach :D
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #36 : 2003-08-31, 19:55 »
Ja bym go zabila chyba normalnie. Tyle tygodni gipsu na niepolamanej lapie!!!!!! Grrrrrrr. Wspolczuje Marzena :(
Ja sie dowiedzialam dzisiaj, ze to dosc powazne zlamanie jednak. I ze gdybym zlamala kosc, ktora jest zaraz obok to bylaby podobno tragedia. No i przez najblizsze tygodnie nie moge obciazyc tej nogi, nie moge na nia stanac, nic. Bo wtedy strzeli to delikatne polaczenie kosci, krzywo sie zrosnie i potem mi ja beda lamac jeszcze raz i operacyjnie skladac. No cudownie po prostu :(
Siwemy sie gips nie podobal - atakowal go zebami :D
Zapisane

Elwirka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #37 : 2003-08-31, 21:25 »
to co teraz Siwy wakacje :P
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #38 : 2003-08-31, 21:37 »
Wakacje? Gdzie tam ;) Nie zasluzyl ;) Jezdzi go moja kolezanka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

POMOCY!!!!
« Odpowiedz #38 : 2003-08-31, 21:37 »

Ritka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #39 : 2003-08-31, 22:15 »
biedny siwy :) przynajmniej nie startuje :D
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #40 : 2003-09-01, 14:57 »
ojoj współczuję Natchni. ja na razie nic sobie ne złamałam(odpukać)
Zapisane

Elwirka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #41 : 2003-09-01, 18:54 »
pewnie że Siwy jest biedny ma taką wredną właścicielkę  :P Ale ja przyjdę w nocy i go uratuję  przed tym potworem :lol:
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #42 : 2003-09-01, 20:43 »
Ale jaja!
Bylam u lekarza dzisiaj.
Najpierw u takiej babki, co poczatkowo myslalam, ze to jakas sprzataczka, a potem sie okazalo, ze ona jest lekarzem! :D
Babka patrzy na to zdjecie rtg i mowi mi: "Ja tutaj nic nie widze. Ale na wszelki wypadek trzymajmy sie zalecen szpitala!".
Ja: "Cooooo? Nie ma mowy! Mam chodzic tyle czasu w gipsie ze ZDROWA noga?!"
Ona: "Prosze pani, ale wtedy dostanie pani odszkodowanie z pzu! Bo za zlamania wiecej placa!"
Ja (wkurzona niezle): "Mam w dupie odszkodowanie! Chce sie pozbyc tego gipsu!"
Ona: "Dobrze, wiec prosze go potrzymac dwa tygodnie, potem go zdjemiemy i zobaczymy, czy noga byla zlamana czy nie."
Wkurzylam sie, wyszlam z gabitenu, walac drzwami.
Zalatwilam sobie po znajomosci wizyte u lekarza, do ktorego podobno nie mozna sie dostac tak z ulicy.
Facet patrzy na zdecie i mowi: "NIE, tu na pewno nic nie ma, zadnego zlamania, nawet pekniecia. Niech pani pokaze ta noge!"
Pokazalam a gosc: "Co????? Pani ma gips??? Kto go zalozyl? Po co? Bez sensu w ogole!!!"
Ostatecznie kazal mi potrzymac ten gips jeszcze dwa dni, bo kosc moze byc stluczona i to unieruchomienie ma dzialac przeciwbolowo. Zdejmie mi go w czwartek rano.
Najprawdopodobniej bede mogla szybko wrocic do treningow i pojade na te zaplanowane zawody :)
Zapisane

awia

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #43 : 2003-09-01, 20:46 »
I TAK WYGLADA NASZ KOCHANA SLUZBA ZDROWIA:)))))
ty to moze moj obojczyk nie byl zlamany? :P
co prawda na rtg wygladalo to tak ----____(moj obojczyk z piekna przerwa po srodku :) )
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #44 : 2003-09-02, 13:37 »
Natchniuza ten gips plastikowy (ściślej mówiąc syntetyczny) - jego nie da się zciągać, można zamoczyć ale nie powinno się w nim kąpać. Jest lekki i dużo lepszy od zwykłego, nie łamie się. Dwa miesiące w nim spędziłam, dało się wytrzymać. Jedna rolka kosztuje w granicach 200 zł. Na stopę wejdzie Ci jedna lub dwie.
Ten plastik na nogę to nie gips - zakłada się go po kontuzjach, usztywnia, ale nie powinno się go stosować na świerze kontuzje. I raczej nie ma takich na stopę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

POMOCY!!!!
« Odpowiedz #44 : 2003-09-02, 13:37 »

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #45 : 2003-09-02, 14:59 »
Asinka, dzieki za info :) To juz mi raczej nie bedzie potrzebne na szczescie, mam nadzieje, ze w czwartek sie okaze, ze mi sciagaja to cholerstwo na dobre. Inaczej ocipieje!

Awia, nooo, strach zachorowac. Widzisz, ja musialam zaplacic, zeby w koncu jakis kompetentny lekarz to zobaczyl, bo z kasy chorych (czy jak to sie tam teraz nazywa) to w ogole nie warto sie leczyc, takie partactwo.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #46 : 2003-09-02, 16:38 »
wogole nie warto u nas sie leczyc,jak poszlam  z drapaniem w gardle i katarem i  leciutkim kaszelkiem to potem miesiac na antybiotykach miesiac siedzialam i 2 wizyty na pogotowiu zaliczylam

Elwirka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #47 : 2003-09-02, 23:48 »
Cicho ja będę lekarzem ale prywatnym :wink: No i jeszcze psychiatrą to już w ogóle fajnie Ale szczerze to mam większe zaufanie do młodych lekarzy w szpitalach i tych z prywatnych klinik Bo jak jest człowiek młody to chce świat zbawiać i się stara a niektórzy starzy to widać jak robią
Zapisane

Tafta

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #48 : 2003-09-03, 00:53 »
takim dopiero co po studiach chce się jeszcze pracować i są obryci chociaż doświadczenia jeszcze zbytniego nie mają, nie to co stare dziadki, którym już się nic nie chce i każdy kaszelek to dla nich angina albo grypa

Elwirka, będę Cię pilnować, żebyś za szybko nie zgrzybiała po tych studiach ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #49 : 2003-09-03, 10:24 »
u mnie nie bylo anginy ale najpierw dali mi taki lekk ze sie po nim malo nie udusilam -pierwsza wizyta na pogotowiu gdzie mie podlaczyli dozylneie do czegos i rprzez pol godziny siedzialam prawie cos mi wpuszczali, drugi raz babka zamiast obejrzec mi gardlo i osluhac poprostu zapoytala jak sie czuje i odstawila antybiotyk....mowie jej ze nadal kaszle a ona to nic brac witaminki...i dwa dni pozniej ponad 40goraczki  :P i kolejny raz na pogotowiu...boska jest ta sluzba zdrowia...a potem od tych lekow co mi wypisywali i przewleklego stanu zapalnego mialam zawalone nerki i znow na lekach...a te tak ze mnie wszystko wyplukaly ze dziennie mialam po 4-5 takich sqrczy miesni na lydkach i w ramionach ze doslownie sie zwijalam z lzami w oczach,ale nieee nie mogla powiedziec zebym w tymn samym czasie potas i magne brala bo ze mne to poprostu wyplynie...

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #50 : 2003-09-04, 21:38 »
Wracajac do tematu - zdjeli mi gips. Facet sie meczyl 40 minut, pila, kleszczami, obcegami, nozycami - nie umial tego zdjac. Smialismy sie, ze to gips pancerny. Powiedzial, ze w zyciu takiego partactwa nie widzial. Mialam nie jezdzic jeszcze przez pewien czas az sie noga rozrusza, ale nie wytrzymalam i wsiadlam juz dzisiaj :P Nawet poskakalam. Noga w calosci jest :)
Ufffffff... I pomyslec, ze mialam to miec do polowy pazdziernika, brrrrr!
Pozdrawiam!
Zapisane

Forum Zwierzaki

POMOCY!!!!
« Odpowiedz #50 : 2003-09-04, 21:38 »

Elwirka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #51 : 2003-09-04, 21:43 »
a boli Cię jeszcze??
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #52 : 2003-09-05, 08:55 »
No to super :) Wlasnie nie boli Cie?
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #53 : 2003-09-05, 09:52 »
moze nie przesilaj na razie tej nogi i najlepiej kup sobie cos takiego jak w sportowych sprzedaja na stawy skokowe z neoprenu czy z czego tam nie wiem juz sama ochraniacze takie jakby skarpeta...sa tez na kolana lokcie i takie tam,naprawde pomagaja,usztywniaja ale nie blokuja ruchow,sama nosilam cos takiego no a teraz chlodniej to i ciepluchno bedzie ci w noge ;)


btw to ty wogole nie mialas tego zlamania ze tak szybko zdjecli  czy co?bo juz sie pogubilam..ostatnio jakas rozkojarzona jestem :roll:   :kocham:  ;)

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #54 : 2003-09-05, 09:58 »
Moja kolezanka miała taka opaska na kostke bo jak spadła z konia to cos jej sie nadwyręzyło,ale musiała jechac na oboz :) No i w opasce nie bolało nawet..
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #55 : 2003-09-05, 10:27 »
nom ja tez mialam jak mialam przemieszczenie w stawie skokowym,meczylam sie z tym od sierpnia do grudnia i to czasem czuje ta kostke jak biegam...a opaska bardzo mi pomogla,kosztuje nie tak duzo choc zalezy jeszcze od producenta i od sklepu ale mysle ze warto kupic

Ritka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #56 : 2003-09-05, 16:07 »
ja miałam bandaż elastyczny... Też coś w sensie opaski...
Zapisane

Agnes

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #57 : 2003-09-05, 16:55 »
tez polecam to o czym pisze m.in. k_cian. Miałam takie coś na nadgarstek - też po upadku z konia:) - i pomogło, bo np na obozie mogłam normalnie funkcjonować, a bez tego to ręka bolała...
Zapisane

Forum Zwierzaki

POMOCY!!!!
« Odpowiedz #57 : 2003-09-05, 16:55 »

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #58 : 2003-09-05, 19:34 »
Noga troche boli. Ale nie tam, gdzie rzekomo bylo zlamanie (zlamania w rzeczywistosci nie bylo, ani nawet pekniecia, tylko stluczenie mocne). Boli mnie kostka, to pewnie od tego gipsu. Poza tym, jak mi go sciagali, to mi facet przypieprzyl przypadkowo tymi obcegami w kostke, w ogole mnie pokaleczyl tak ciezko ten gips schodzil.
Ale jest ok.
Z noga jest ok... Bo wczoraj w nocy mnie karetka do szpitala wiezli, ale to juz nie miala zadnego zwiazku z noga... Zreszta, niewazne.
Pozdrawiam zdrowych :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #59 : 2003-09-05, 19:37 »
to nie dosc ze usztywnia to pobudza krazenie w tkankch i rozgrzewa co wplywa na o wiele lepsze regenerowanie tkanek i wogole

oj a co sie stalo ze cie do szpitala zabierali?! :roll:
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 28 zapytaniami.