Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: PaPiErY iNsTrUkToRsKiE  (Przeczytany 2135 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OkTaWiA

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« : 2003-09-25, 18:12 »
mam kilka pytań co do tego.Jaki jest wymagany wiek aby zdawać na papierki instruktorskie??nie chodzi mi o takie papiery na odwal się i tego typu testy,tylko porządne które naprawdę będą dawały mi świadomość,że mogę być instruktorką??gdzie można na takie papiery zdawać na dolnymśląsku??i jak mniejwięcej taki "test" wygląda??z góry bardzo dziękuję :*
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #1 : 2003-09-25, 18:40 »
Oktawia, musisz miec albo wyksztalcenie wyzsze albo co najmniej mature. Zdawanie na papiery instruktorskie to nie tylko "test", ale egzamin wstepny na kurs, kurs instruktorski (wyklady teoretyczne, zwiazane nie tylko z konmi i jezdziectwem ale np. anatomia czlowieka, psychologia itd do tego oczywiscie jazdy). Na koniec zdajesz kilka egzaminow teoretycznych do tego egzamin z jazdy (najczesciej jest on na poziomie klasy L ze skokow i ujezdzenia) i egzamin z instruktarzu (musisz poprowadzic jazde). Tak to w skorcie wyglada przynajmniej u mnie w klubie.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #2 : 2003-09-25, 18:43 »
Trzeba miec ukończone 18 lat i zdana mature. Szczegołow poszukaj np. na stronie Lewady.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedz #2 : 2003-09-25, 18:43 »

Elwirka

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #3 : 2003-09-25, 19:51 »
no właśnie trzeba mieć maturę A umiejętności różnie Znam dziewczynę co ma instruktora a uczy się u mnie jeździć Fajne kursy są w Lewadzie ale dość drogie Ja robiłam w wakacje właśnie kursy w Lewadzie
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #4 : 2003-09-25, 20:26 »
yyyy mało pocieszające :P ok 2tys. a do tego maturke trzeba mieć...czyli muszę sobie z koleżanką poczekać na to :))) ale dzięki za informacje :D
Zapisane

Elwirka

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #5 : 2003-09-25, 20:55 »
No niestety trzeba A może stety no z tą maturą to głupota ale ja bym z deka jeszcze podniosła wiek  :wink:
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #6 : 2003-09-25, 21:14 »
a kurs na hipoterapeutę ile kosztuje?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #7 : 2003-09-26, 13:15 »
zby miec kurs hipoterapii musisz najpierw zrobic kurs instruktorski co zakosztuje cie w sumie jakies 5000,to jeszcze zalez od miejsca gdzie robisz ;)

Luna

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #8 : 2003-10-10, 09:17 »
Nie trzeba. Znam kilka osób, które najpierw miały papiery hipoterapii, a później zdawały na instruktora.
Jeśli weźmiesz "dwa w jednym" będzie taniej. 5 000 wydaje mi się duuuużo przesadzone, ale musisz się sama dowiedzieć. Znam przypadek
 zdania egzaminów końcowych bez matury (warunkowo) ale tak czy siak matura jest niezbędna.
Ja zdawałam w Nowym Ciechocinku, nie było tam tak drogo, a profesjonalnie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedz #8 : 2003-10-10, 09:17 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #9 : 2003-10-10, 13:55 »
luna swego czasu mozna bylo sama hiop robic ale teraz zmienily sie przepisy i od jakiegos czasu zeby miec hipo musisz miec instruktorski a nie jest to cenowa przesada bo dobre kilka lat temu taki na poziiomie kurs instruktorski kosztowal 2500 wiec teraz raczej nie stanialo a kurs hipo kosztuje srednio druge tyle mniej wiecej wiec nie ejst to przesadzone a taki jest fakt bo sama sie dowiadywalam

Luna

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #10 : 2003-10-10, 14:41 »
Kurs instruktora rekreacji o specjalności jeździectwo :idea: :
http://www.horsesport.pl/print.php?sid=463
Podają koszt 1980PLN z zakwaterowaniem i wyżywieniem.
http://www.kjlewada.pl/instructor.htm
nie jestem pewna, ale to chyba to samo. Przynajmniej cena ta sama...
http://jazdakonna.pl/gora/kursy.html
Tu ceny od 1600 PLN

Hipoterapia :idea: :
http://www.hipoterapia.org/index.php?action=h_kursi.php
Kurs hipoterapii za niecałe 2 tyś.

Razem daje 4 000 PLN :P . Nadal się upieram, że jeśli robione razem (część wykładów się pokrywa) to będzie taniej. Na pewno tak jest u P. Bedlińskich :wink: .
Jeśli chodzi o przepisy - pewnie masz rację. Ja zdawałam już ładnych parę lat temu, mogło się wiele zmienić :roll: .
Pozdrawiam :) .
Zapisane

Luna

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #11 : 2003-10-10, 14:48 »
A co do 2 500 kilka lat temu - mogę się zgodzić - wtedy było tylko kilka ośrodków które miały pozwolenie na prowadzenie tych kursów.
Teraz takich kursów jest na pęczki, to i o klienta trzeba walczyć.
"Chcesz mieć chętnych? Organizuj tanie i dobre kursy !!!"
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #12 : 2003-10-10, 15:28 »
dosyć drogie:/ narazie to tylko mogę pomaryzć ale w przyszłości...kto wie :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #13 : 2003-10-11, 11:32 »
no lasnie dobre a w wiekszosci sa poprostu na zalosnym poziomie,to ze drozszy nie znaczy ze lepszy ale trzeba uwazac a tak czy inaczej bo wielu tez kusi na tanie kursy ale jeszcze gorzej prowadzone na ktorych nic kompletnie nie trzeba umie,w kazdym razie jakby nie patrzec to jest duzy koszt,mowilam zreszta srednio a nie o poszczegolnych osrodkach i ich propozycjach a tak czy siak 4000 to nie jest malo i wcale nie jest tak wielkim odbiegnieciem od ceny ktoa podalam :P gdyby roznia byla 2500rozumiem mozna by bylo to nazwac znaczna przesada

Luna

  • Gość
PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedź #14 : 2003-10-13, 09:29 »
Jak dla mnie różnica 1 000 PLN to całkiem sporo !!!
Jak już mówiłam cena za dwa kursy powinna być automatycznie niższa, a poza tym można spróbować obniżyć koszta poprzez np. nocleg we własnym namiocie a nie w pokojach (oczywiście jeśli jest ciepło :) ), wyżywienie we własnym zakresie, można też zaproponować pomoc w stajni w zamian za jakieś zniżki.
Przy większości kursów jest możliwość rozłożenia na raty.
Zapisane

Forum Zwierzaki

PaPiErY iNsTrUkToRsKiE
« Odpowiedz #14 : 2003-10-13, 09:29 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 25 zapytaniami.