Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: A co sadzicie o tym!!!??  (Przeczytany 2985 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kat&Seja

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« : 2004-05-22, 19:05 »
Opowiem wam pewna  historie a wy mi powiecie co o tym sadzicie.

Jakis czas temu pewien tata kupił dla dzieci śliczna małą puchatą kuleczkę, owczarka belgijskiego...sprowadził psa zza granicy ( za samo sprowadzenie - niezla sumka, nie mówiąc o psie). Chciał by pies mial jak najlepszych przodków i psychikę , by stał się towarzyszem zabaw dzieci. Piesek był cudny...tak samo jak ich domek, które szczenie zaczeło namietnie podsikiwać i obgryzać :P . Pies zaczął zatem przeszkadzać...idealny domek, idealna czystosć..wiadomo...piesek poszedł do garażu ( w domu garaż) i tam spał i podsikiwał...mówili,ze do czasu aż się ustatkuje i przestanie  broić. Pies wyrósł i zacząl buszować po ogrodzie..piekny owczarek z piękna sierścią..ale do domu wstępu nie mial..Przyszła zima a on nadal zostal na polu..i nadal okupowal garaż. Rodzina do domu juz w ogole go nie wpuszczała a on najczęsciej siadywal przed oszklonymi drzwiami werandy i patrzył tęsknie ,popiskując, na dzieci. W końcu zacząl z nudów niszczyc ogrod, wykopywać kwiatki, uciekać przy każdej sposobności.Wyznaczyli mu więc teren na betonie a raczej wyłożonym kostka podjeżdzie..żeby nie niszczył. Gdy uciekal szukali go po całej miewjscowości...i mowili..głupi pies...mial być ze swietna psychiką!!!Chcieli go oddać ZA DARMO!!!Ale tam kazdy mial psa..Raz uciekł i znalazł sie po miesiącu na koncu ulicy w domu z ogrodem ,do ktorego go przygarneli jacys dobrzy ludzie ( ulotki wyklejali ale jakoś się nikt nie zgłaszał..)No to odebrali psa( nie specjalnie go szukali ..sam się napatoczył pod ogrodzenie i ch poznal)..i znowu zamieszkal na podjeździe...
No niby nic..historia nie drastyczna...krew tu nie sika....ale ostatnio dowiedzialam się ,ze ci państwo kupili sobie drugiego belga....zeby tamten mial towarzystwo!! Szczeniaczka oczywiście..
No i powiedzcie....co o tym wszystkim sadzicie???
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #1 : 2004-05-22, 19:09 »
Co za debile  
Sorki,ale innych slow na takich ludzi nie jestem w stanie znalezc
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

pola

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #2 : 2004-05-22, 19:12 »
boshe ...
czy ci ludzie wiedza jaką krzywde wyrzadzają temu pieskowi ?!
:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedz #2 : 2004-05-22, 19:12 »

olc!a

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #3 : 2004-05-22, 19:14 »
Szok po prostu.... Co za debile... Nie no... Biedny pies i biedne dzieci... Rodzice wychowają je na takie same betony, jakimi sami są...
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #4 : 2004-05-22, 19:19 »
Nie ma to jak ktos kto kocha lad,porzadek i sterylnosc i decyduje sie na psa....
I na dodatek nie ma zadnego przygotowania,tylko kase,zeby sprawic sobie najlepszego z najlepszych,a skoro on z tych najlepszych to powinien umiec sie sam wychowac i rozumowac jak czlowiek na dodatek.Czytac w myslach swoich panstwa...
Masakra normalnie
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #5 : 2004-05-22, 19:21 »
Oni chyba ten beton zamiast mózgu mają...Jak można ?! Ten pies nie jest głupi, tylko ci ludzie mają coś z głową
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Kat&Seja

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #6 : 2004-05-22, 19:24 »
A to jest też dobre...że oni szukaja winy w psie..przeciez kupuja mu co najlepsze..żarcie ...budę mu nawet na tym podjeździe zrobili..czego to bydle niewdzięczne chce??
Czytałam  akurat niedawno na temat Owczarków Belgijskich (to ten z piekną  dluga podpalana sierścią...bo jest ich kilka "odmian" o ile pamiętam) i tam jak wół pisalo,że to pies RODZINNY, doskonały opiekun dzieci i kochający całym serduszkiem...
Zapisane

olc!a

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #7 : 2004-05-22, 19:28 »
Są cztery odmiany, krótkowlosy-malinois, szorstkowlosy-laekenois, dlugowlosy czarny-groenendal i długowlosy czerwonobrązowy lub szary z czarnym nalotem i czarną maską-tervueren.

No tak, spodziewali się, że jak kupili psa po takich dobrych rodzicach, z doskonałą psychiką, to sam powinien od urodzenia wszystko co trzeba wiedzieć i umieć... Od urozdenia powinien być jak po szkoleniu... Boshh...
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #8 : 2004-05-22, 20:04 »
Matko  :shock:  ehh... oni sovbie pewnie mysleli ze jak piesek sprowadzony z kądśtam to bedzie czytal  w ich myslach i robil to co oni chcą  :roll:  jacy ludzie na tym świecie żyją :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedz #8 : 2004-05-22, 20:04 »

Elfi

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #9 : 2004-05-22, 20:15 »
Kat wiesz co to ludzie z chorym mózgiem (jakby to moja córka powiedziała). Po co oni w ogole decydowali sie na psa (i w dodatku jeszcze drugiego). Skoro chca psa, ktory nie brudzi od szczeniaka proponuje im takiego ze sklepu z zabawkami. Taki nie brudzi, nie niszczy ogródka i bedzie bardzo ułożony.

Jak mozna tak traktować psy. Dla mnie mój pies to członek rodziny i nie wyobrazam sobie jak można psa odepchnąć. On chce poprostu milości, kontaktu ze swoim stadem (tzn z tymi debilnymi właścicielami).A dobra karma to nie wszystko.
Kiesyś ktoś powiedział, że pies coćby miał najgorszego pana i tak będzie mu wierny.
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #10 : 2004-05-22, 21:09 »
Kat, a ten szczeniak też już mieszka na polku czy jeszcze mu pozwalają zaglądać do domu??
A swoją drogą to rzeczywiście głupi pies: karme mu dają, budę ma jak trza a on jeszcze ucieka  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

ina

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #11 : 2004-05-22, 21:16 »
ci ludzie sami zniszczyli tego psiaka:( biedny.... własciciele chyba nie zrozumieli potrzeb psa albo czego... i teraz jeszcze jednen!? świrnieci.. jak tak mozna?!
Zapisane

Johny

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #12 : 2004-05-22, 21:31 »
Debilizm,i znowu mamy odpowiedź,dlaczego tyle ONów jest w schroniskiach,napatrzą się na "Czterech Pancernych",potem myślą,że Owczarek wszystko od razu umie i oddają do schroniska,gdy pies nie spełnia oczekiwań,podobnie jest z Groenendael,em,naczytali się w gazetach co ten pies nie potrafi,ale nigdzie nie pisze,że go trzeba wszystkiego nauczyć
Zapisane

Nicka

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #13 : 2004-05-22, 21:34 »
No piesek nie mial szczescia, ale swietnie, ze mu sie udalo uciec. Ci ludzie go na prawde kochaja i bardzo dobrze...wreszcie znalazl prawdziwy dom, rodzine...i niech tak ostanie. Życze mu szczescia;*
Zapisane

Elfi

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #14 : 2004-05-22, 21:58 »
Nicka, dobrze to ujęłaś :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedz #14 : 2004-05-22, 21:58 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #15 : 2004-05-22, 21:59 »
Nicka, ale ten piesiu dalej jest u swojej "kochającej" rodzinki i nadal śpi na podjeździe :(  :(
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #16 : 2004-05-22, 23:19 »
dobra karma.... tylko że ta dobra karma może być np sama chemia  :roll:  bo wlasciciele moga uwazac ze jak na reklamie jest wsyzstko pieknie piesek pieknie je wsztstko zdrowe to będzie wspaniala karma dla tego 'kochango' przez nich pieska  :roll:
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #17 : 2004-05-23, 05:40 »
Kat, czy moglabys dowiedziec sie jaki piesek ma przydomek? Poza tym napisalas, ze kupili nowego belga, czy on jest z polskiej hodowli? Dlaczego pytam? Otoz wlasciciele chcac, nie chcac znaja siebie nawzajem  ;)
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci

NaNcY

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #18 : 2004-05-23, 08:10 »
biedny piesek...  :cry: Typowy przyklad ludzkiej glupoty... I to ma byc odpowiedzialnosc  :szok:
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #19 : 2004-05-23, 08:33 »
Jeju :cry: szkoda mi pieska.. ludzie nie potrafią poprostu zrozumieć, że pies też czuje :(
Zapisane
-

Kat&Seja

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #20 : 2004-05-24, 09:34 »
hej..to znowu ja..o tym całym zdarzeniu z psami dowiaduje sie "bocznymi drzwiami"...że tak powiem...ktosik z mojej rodziny wykonywał prace w wiili tych państwa. Wczoraj go podpytalam i tyle wiem ,ze oba sa z tej samej hodowli..że najpierw został sprowadzony na sląśk zza granicy, a stamtad go odebrali( je znaczy się). To sa Touvereny..i maly spi z dużym w budzie.Oba maja rodowody i wiem jak się nazywaja, ale raczej nie powinnam ujawniac..nie wiem czy by sobie zyczyli :grr: ( napewno nie..). Podibno oba sa na karmie, jedza 4 razy dziennie ale nie wiem co to za karma bo sa chude ( dawniej jeszcze chudsza była ta starsza ..bo to obie suki)i dały by się pokroic za suchą bułeczkę..
Ludzie to są naprawdę porąbani. Tyle dać za psy by zrobic z nich burasy przybudowe zamiast zczłonków rodziny!! :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedz #20 : 2004-05-24, 09:34 »

d ela

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 676
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #21 : 2004-05-24, 09:50 »
ja przepraszam, ale chciałam wykorzystać moment, że rozmowa toczy się o owczarkach; ktoś mi powiedział, że kupił sobie owczarka alzackiego; jak to wygląda???
Zapisane
pozdrawiają: ela & Max & Wiktor

NaNcY

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #22 : 2004-05-24, 10:04 »
niestety to nie jest jeden jedyny taki przypadek...to czesto standard.. :cry: ludzie nie maja uczuc... krzywdza zwierzeta... ale niby wszysko jest o.k. no bo nikt nic nie wie... standart no bo po co pomóc jakiemus tam psu?? szok to straszne jak mozna tak poprostu je meczyc...
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #23 : 2004-05-24, 11:27 »
Cytuj

ja przepraszam, ale chciałam wykorzystać moment, że rozmowa toczy się o owczarkach; ktoś mi powiedział, że kupił sobie owczarka alzackiego; jak to wygląda???

to inna nazwa na owczarka niemieckiego,zostal tak przemianowany,bo po wojnie zle sie kojarzyl jako niemiecki.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

d ela

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 676
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #24 : 2004-05-24, 11:29 »
serdeczne dzięki Aszka :) podejrzewałam coś takiego, ale niestety moim "konikiem" są boksery; stąd ta moja niewiedza ;)
Zapisane
pozdrawiają: ela & Max & Wiktor

O

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #25 : 2004-05-24, 12:14 »
Wydaje mi się, że Ci ludzie kupili sobie te psiaki tylko i wyłącznie dla szpanu, nie zdając sobie sprawy wcześniej z tego, jakie skutki pociąga za sobą opieka nad psem.
Moja mama często mi mówi, że "z psem to jeszcze gorzej niż z dzieckiem". Nie wiem, czy jeszcze gorzej  ;) , ale prawda jest taka: nigdy nie będziemy mieć sterylnego, czyściutkiego mieszkania, kiedy będzie z nami mieszkał pies. Np. ja sprzątałam porządnie mieszkanie w sobotę, a już gdzieniegdzie mam sierść Hasso, którą zresztą dziś będę sprzątać. Ale uważam, że dom jest do mieszkania, a nie do oglądania.
Tylko skoro wyrzucili (bo tak to nazwę) z domu jednego psa, to po co brali kolejnego? Żeby ładnie się prezentowały na tle ich pięknego domu?  :evill:
Zapisane

d ela

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 676
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #26 : 2004-05-24, 12:22 »
niestety jeżeli ma się psa to trzeba się liczyć z tym, że w mieszkaniu będą fruwać kłaki (szczególnie jak się ma psa długowłosego);
Zapisane
pozdrawiają: ela & Max & Wiktor

Asia i Rocky

  • Gość
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #27 : 2004-05-24, 13:14 »
Hej!!

Pozostawie to bez komentarza :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedz #27 : 2004-05-24, 13:14 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #28 : 2004-05-24, 15:25 »
gupki
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
A co sadzicie o tym!!!??
« Odpowiedź #29 : 2004-05-25, 04:31 »
Kat:

A moglabys mi podac przydomki na priv?

Zapewniam anonimowosc
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 27 zapytaniami.