Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: "Nie ma złych psów..."!!!!!!!!  (Przeczytany 9958 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marco

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« : 2004-06-23, 18:07 »
Ktos madry powiedział kiedys:

"Nie ma złych psów... są tylko źli własciciele!!"

Często słyszymy jak media mówia o tym jak pies pogryzł kogos, oczywiście wine zwalaja na daną rase, a nie na opiekuna psa!!!!! Często np. amstffy sa brane za złe psy, za zła rase, dlaczego?? Bo ludzie nie mysla o tym ze pies jest taki jak sie go wychowa, nie zależnie od rasy!!! Jak wychowamy psa agresywnego to jest sie czego bac, ale to nie wina RASY!~!!!! Jak zaś wychowamy psa miłego to mówią ze to wyjatek!!!!! To ludzie tworza streotypy o rasach które sa bzdura!!! Nie można kreslic ras, mozna skreslać tylko złych włascicieli!!!
Zapisane

Elfi

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-06-23, 18:12 »
Śiwięta racja. Pełna odpoweidzialność za psa ponosi właściciel - jakiego psa wychowa takiego ma. Nawet mały pinczerek moze być agresywny i odwotnie amstaff pokorny jak baranek.....to wszystko zależy od nas opiekunów.
Wiadomo sa rasy bardziej agresywne, dlatego uwazam, że takie psy powinni mieć odpowiedzialni ludzie, z tzw. mocną reką, a nie lyse pały w dresach (czyt.dresiarze)
Zapisane

Marco

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-06-23, 18:17 »
Tez tak uwazam, dlatego napisałem ten post!:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-06-23, 18:17 »

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-06-23, 18:32 »
tak dokładnie....Jak ja sobie ide po ulicy z moim najspokojniejszym psem na świecie to ludzie omijają mnie z daleka tylko dlatego, że jest bullmastiff`opodobny....Ludzie myslą, że już go musi urgyźć. A to nie prawda. Kiedys szłam sobie ulicą i szedł sobie chłopak z jamnikiem, a ten jamnik do mnie z zębami i mnie po nogach gryzie, a tamten "właściciel" sie śmieje......bardzo fajnie
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Marco

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-06-23, 18:46 »
Mój jest bokserem, ale dużym i też mnie ludzie łukami  omijają bo boja sie ze ugryzie, kiedyś jakaś babka gdy ja byłem na dole z psem to nie zeszł schodami tylko czekała ąz pójdę!! Głupie media, przecież te psiaki sa takie kochane!
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-06-23, 18:50 »
o tak....przykład mój Bas - ma takie wierne oczy, jest bardzo spokojny i łagodny, a wygląda troszke mniej łagodnie. Ale jest taka sprawa teraz. Kiedy idzie ulicą np. bernardyn to ludzie go nie omijają bo to bernardyn, ale jak ide ze swoim psem to trzeba go ominać bo to bullmastiff morderca...
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Marco

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-06-23, 18:52 »
tak, niedługo o naszych psach beda mówic zabijacy i wskazywać nas palcem, ze to my też jestesmy źli i niewiadomo co!!
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-06-23, 20:07 »
ja wiem że to wszystko zależy od wychowania psa, ale samej mi sei czasami zdaza powiedzieć" masz takiego psa to uważaj" alew  sumi rasa dana moze miec predyspozycje do agresji wiec o to mi chodzi temu tak mowie
ostatnio szlam z kolezanka i psami i zza bramy wybiegl pitbul i rzucil sie na kolezanki psa a potem na mojego, zaczelysmy sie drzec i wlasciciel przyszedl a ja do niego"jak ma sie takiego psa to się bramę zamyka"
Zapisane

Marco

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-06-23, 20:12 »
Wiem, chodziło ci ze jak sie ma agresywnego  psa, czy nie usłuchanego,  to trzeba zamknać brame moze nie chcesz kontaktu z innym psem:) Czasem rzeczywiscie pitbulle wydają sie groźne, ja tez sie ich boje jak widze ze idzie np. z dresiazem ale jak idzie z miła kobietka to nawet pogłaskam:) No cóz, widzice co prasa i luzdzie zrobili z PitBulli!! Nawet ja sie  ich lekam, a tak być nie powinno, można sie bać psa, czasem, może ktoś sie ogólnie boi psów, ale ja boje sie tylko pittbulli:(:( Tak opinia, a teraz trudno mi sie odzwyczaić!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-06-23, 20:12 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-06-23, 20:19 »
jest n aosiedlu taki pitbul ktory ni wiem co by zrobil byle sie do mojego psa dobrac i zawsze rzuca sie z daleka na mojego
a jak sama szlam i siedzial przywiazany przy sklepie i powiedzialam do niego cos to sie cieszył
Zapisane

pola

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-06-23, 20:22 »
jeju ... tak tak to święta prawda ...
tylko nawet na tym forum są tacy ludzie którzy ulegają tym stereotypom ... np. o rottach :>

ja nie chce nic mówić ale np. o stereotypach związanych z rottami nawet ja to wałkowałam ... ale dobra nie czepiam się :P loozik
Zapisane

Marco

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-06-23, 20:30 »
Dlaczego stereotypy tak szybko obejmuja ludzi, a tak wolno i trudno jest je ominąć!
Zapisane

Elfi

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-06-23, 21:29 »
To tylko i wyłącznie nieodpowiedzialni właściciele wyrobili taką opinię o psach typu bull.
Ja również się boję psów typu bull i nie mam do nich zaufania tak jak i do ich właścicieli. Oczywiście są wyjatki od reguły, ale jak wiadomo wyjatek jest potwierdzeniem reguły...............
Zapisane

golden

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-06-23, 21:43 »
moj pies ostatnio mial tragiczny wypadek z takim "zlym" psem... mozna tak pomyslec -wilkie niezadbane bydle, na dodatek agresywne i nie nauczone podstawowych zasad, zero socjalizacji. Po kilku dniach, gdy to wsxzystko przemyslalem, doszedlem do wniosku, ktory jest zawarty w temacie  "nie ma zlych psow, sa tylko zli wlaciciele" tak, swiete slowa... ktos musial doprowadzic tego psa do takiego stanu psychiki, sam by sie tak nie spaczyl... :( smutne
Zapisane

Elfi

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 : 2004-06-23, 22:30 »
Cytuj

ktos musial doprowadzic tego psa do takiego stanu psychiki, sam by sie tak nie spaczyl...  smutne

ale prawdziwe..........
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedz #14 : 2004-06-23, 22:30 »

Aagata

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #15 : 2004-06-23, 23:22 »
Dokładnie, bo pies sam nie może z siebie zrobić "potwora" to człowiek tak go ukształtuje, ale wtedy to nie pies jest tym potworem tylko człowiek, że zrobił zwierzęciu taką krzywdę :(
Zapisane

NaNcY

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #16 : 2004-06-23, 23:31 »
niestety nasze społeczeństwo mało wie... JAk ostatnio zaczęłam rozmawiać o psach z pewną kobietą w parku to aż sie ździwiła...
Zapisane

Marco

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #17 : 2004-06-24, 08:32 »
:grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:
I hate !!!!!!!!!! Nienawidze osób które niszcza psy, wydaja fałszywe sondy o psach!!!!!!
Nancy:
Cytuj

niestety nasze społeczeństwo mało wie...

 Tak za mało, jakby tak ludzi oceniać po wygladzie, po tym jak  sie zachowują, po opini innych osób o nich, to co 2 człowieka powinnysmy omijać łukiem, a nie omijamy... w przeciwności do Psów...
Zapisane

Agusia i Busiu

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #18 : 2004-06-24, 09:38 »
Nasz pies jest postrachem osiedla a wszystko przez plotki sąsiadów, bo jak inne pieski mają swoje sympatie i antypatie to jest ok a jak amstaff jakiegoś pieska nie lubi to od razu morderca.Nasz pies też ma swoich psich przyjaciół tak jak i psich wrogów-- jak większość dorosłych psów-- ale jak tylko na coś zaszczeka to sasiedzi dostają białej gorączki,a jak ich jamnik czy mały kundelek wścieka się na wszystko to jest ok bo jest mały i nie jest amstafem.

Na szczeście są też tacy którzy wiedzą że Bruno jest kochanym psiskiem , pięknie się bawi i nigdy nie zrobi krzywdy swojemu psiemu i ludzkiemu przyjacielowi, daje sobie dosłownie wchdzić na głowę.Zresztą jakby miał zjeść psa to najpierw swoją Ajsze bo ciągle go gryzie, zjmuje jego legowisko i zjada jego jedzenie-- a on nic. :)
Zapisane

Marco

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #19 : 2004-06-24, 09:44 »
Widze ze macie pieknego psiaka, i nie obcieliscie mu uszek:) Jest słodki, koffam amstAFFY ZARAZ po boksach:) I wiez ze sa to kochane psy:)
Zapisane

Agusia i Busiu

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #20 : 2004-06-24, 10:44 »
Dzięki, a uszek nie obcięliśmy bo on miał już 1,5 roku jak go wzięliśmy no i nie jest pieskiem na wystawy tylko do kochania.
A my też najpierw mielismy wziąść boksera ale przegrał z amstaffem bo się mocno ślini.
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedz #20 : 2004-06-24, 10:44 »

golden

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #21 : 2004-06-24, 10:44 »
mowicie, ze spoleczenstwo malo wie...   no malo, co na to poradzic, wszystkich sie nie wyszkoli :| nie mozna tez wybic tych wzystkich, ktorzy nie znaja sie na psach, gadaja glupoty, krzywdza psy... tak to juz jest, nic nie bedzie idealne.

Moj sasiad, ktory mieszka po drugiej stronie plotu oddzielajacego nasze ogrody, ma pitbulle. Trzy psiska, ale sa calkowicie niegrozne. Sympatyczne psiaki, nauczone kultury i podstawowych zasad. Sa jednak postrachem dla wszystkich ludzi, ktorzy maja przed oczami stereotyp pitbull = pies zabojca. Wszystkie, doslownie wszystkie starsze panie obchodza tego faceta duzym lukiem, gdy widza go z psem na smyczy. Mowia "jak takiemu pozwolili trzymac te bydlaki u siebie?! przeciez to karalne!"... Warto dodac, ze psy maja idealne warunki.

Tak to jest :(
Zapisane

Marco

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #22 : 2004-06-24, 10:47 »
Ciekawe co chciały powiedziec przez "..takiemu.." dość ze oceniają po wygladzie to... szkoda pisac!
Zapisane

Agusia i Busiu

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #23 : 2004-06-24, 10:49 »
ludzie są  dziwni bo nie znają ciebie , twojego psa widzą przez 2 minuty i juz wszystko o tobie wiedzą, ale my się tym nie przejmujemy , zawsze tacy ludzie byli i będą.
Zapisane

olc!a

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #24 : 2004-06-24, 10:55 »
Ludzka głupota i tyle... :(

Ja mam w domu mix kaukaza, który podobno przypomina bernardyna. Oczywiście z bernardynem kojarzą go ci, którzy nigdy w życiu prawdziwego berniego nie widzieli; nawiasem mówiąc to słyszalam już, ze Bela to: husky, 'lassie' (bo przeciez nie szkocki collie :? ), itd itd... No, w każdym razie wielu ludzi kojarzy ją z bernardynem. Kiedy idę z nią na spacer, często zdarza się, że podbiegają obcy ludzie i wyciągają do niej lapy, nawet nie pytając, czy mogą poglaskać i czy nic nie zrobi. Na szczęście suńka nie odziedziczyła po kaukazie nieufności (tzn nieufna jest,ale poglaskać się da i nie warczy ani nie atakuje), chociaż czasami traci cierpliwość. A ludzi to nie obchodzi, bo przecież te bernardyny to takie lagodne są, muchy nie skrzywdzą... :roll:
Zapisane

golden

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #25 : 2004-06-24, 10:58 »
mozna sie wczuc w sytuacje tych starszych pan...

w okolicach ich domow mieszka facet, nie ma zony ani dzieci, ma za to dlugie wlosy zwiazane w kucyk i harleya. Na dodatek trzyma u siebie w domu psy. Jakie psy? pitbulle. I taka pani chce sie dowiedziec, co to wlasciwie za psy, bo nazwa nic jej nie mowi. Pyta sie swoich kolezanek z lawki, a one mowia jej, ze pitbulle to psy, ktore najczesciej zabijaja ludzi, ze sa agresywne i grozne. Potem ta pani, ktora sie co nieco dowiedziala, zobaczyla tego goscia na spacerze. Jak wygladal pies? Bylo to umiesnione zwierze z obcietymi uszami, na dodatek glosno szczekalo i szybko biegalo za rzucona pilka.

i tak mysli wiele osob. Potem zaczynaja sie plotki i paniczny lek do psow i tworzenie kolejnych blednych stereotypow... :(
Zapisane

Marco

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #26 : 2004-06-24, 12:18 »
Macie racje Olc!u wyslij mi mailem fitke twojego pssa:) Marco_gr@op.pl :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #27 : 2004-06-24, 12:19 »
W mojej prywatnej galerii są wszystkie fotki ;) Wejdź do mojego profilu i tam będzie link.
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedz #27 : 2004-06-24, 12:19 »

Agusia i Busiu

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #28 : 2004-06-24, 12:40 »
Olc!a strasznie ładna ta twoja Bela, ale ja bym sie do niej tak bez pytania z łapkami nie pchała , bo grożnie wygląda, ale troszkę taki duży misiu.Jest się do czego przytulić.
Zapisane

Nicka

  • Gość
"Nie ma złych psów..."!!!!!!!!
« Odpowiedź #29 : 2004-06-24, 14:36 »
To jest tak, że ludzie, wiedzac, ze takie sobie np. amstafy czy pitbule sa silnymi psami, potrafią je wykorzytywać do takich, jakby to owiedziec "brutalnych" czynnosci, bo nitk przeciez nie wystawi jakiegos jorka cze pekinczyka do walk psow. Albo jak taki pekin ugryzie, to wielka krzywda sie nie stanie, a jak taki silniejszy piesek...no wlasnie. To chyba od tego zalezy. A poza tym ludzi, ktorzy nie maja takiego "groznego" psa, nie znaja tej rasy, i nie potrafia nic o niej powiedziec. Sama nie mam i nie znam osobiscie takiego psa, i boje sie tej razy, no ale cuz... :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 27 zapytaniami.