Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: aaarghh :/  (Przeczytany 1422 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
aaarghh :/
« : 2004-08-15, 14:03 »
moja.. ee..bede ja nazywac ciocia, bo za dlugo by tlumaczyc (zona kierownika warsztatu w ktorym pracuja moi wujkowie, mieszka z zona w domu mojej babci i tym samym z wujkami), kupila sobie boksera. bokser ów ma 3 miesiace (i kopiowane uszki- "na wystawe".. :( ) i jego "rodzice" (bo Ania ma na punkcie tego psa fiola.. :roll: ) biora sie za jego wychowanie. a raczej jego "mamusia", bo pies zaczyna juz uwazac, ze ania jest dobra, ale marcin (maz) jest nizej w hierarchii od psa i zaczyna go nawet z lozka spychac (spi z nimi w lozku :roll: ). najgorsze jest to ze ania sprawia wrazenie takiej oczytanej w wychowaniu psow a popelnia blad ktory mnie doprowadza do szalu :roll: mianowicie- jak jestem u babci, to spie na tym samym pietrze (dom babci jest pietrowy :mrgreen: ) gdzie znajduje sie ich pokoj. marcin caly dzien pracuje, a ania czasem rano gdzies wybywa na 3-4 godziny i pies zaczyna wyć o 9 rano (i mnie budzi :| ) a konczy jak ania wraca- z tym ze ania otwiera drzwi i slodkim glosem zaczyna sie witac z psem.. najgorsze jest to ze nie moge jej tego powiedziec, zeby nie chwalila psa za to ze wyje 4 godziny pod drzwiami, bo sie obrazi.. :roll: ale to jest wkurzajace.. :roll: co o tym sadzicie...?
Zapisane

Tilia

  • Gość
aaarghh :/
« Odpowiedź #1 : 2004-08-15, 14:20 »
Szczerze mówiąc tłumaczenie zachowań 3-mies. szczenięcia dążeniem do dominacji w stadzie uważam za gruuubą przesadę. To jeszcze malutkie dziecko!
Zapisane

Nicka

  • Gość
aaarghh :/
« Odpowiedź #2 : 2004-08-15, 14:46 »
Popieram... to dopiero szczeniaczek, i nie można jeszcze tu mówić o dominacji :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

aaarghh :/
« Odpowiedz #2 : 2004-08-15, 14:46 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
aaarghh :/
« Odpowiedź #3 : 2004-08-15, 14:50 »
Fakt,że to szczeniaczek ale powinno się go uczyć od małego i jeśli piszczał i budził innych domowników nie może go głaksać...Bo on traktuje to jako pochwałę... :roll: Jesli nie zwrócisz im uwagi(rozumiem,ja też już bym nic nie mówiła lepiej...) to nic nie możesz zrobić...To jest po prostu źle wychowywany pies jak domownika spycha z łóżka :roll:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
aaarghh :/
« Odpowiedź #4 : 2004-08-15, 15:52 »
Cytuj

Szczerze mówiąc tłumaczenie zachowań 3-mies. szczenięcia dążeniem do dominacji w stadzie uważam za gruuubą przesadę. To jeszcze malutkie dziecko!

Cytuj

Popieram... to dopiero szczeniaczek, i nie można jeszcze tu mówić o dominacji

Absolutnie się z tym NIE zgadzam. Co z tego że piesek ma 3 miesiące?? Za chwile będzie miał 6 miesięcy, potem rok i wciaż będzie "malutkim dzieckiem". Nie można zwlekać z wychowywaniem maluszka bo ani się nie obejżą i bedą mieć w domu psa którego bedą sie bali, a w najlepszym wypadku bedzie dla nich duzym kłopotem

Vio, może znajdź w necie albo w jakiejś książce słowa które wyraźnie mówią o tym ze nie wolno chwalić psa za niepoprawne zachowanie i pokaż swojej "cioci". Albo opowiedz jej niby przypdkiem o koleżance która robiła tak jak "ciocia" i wymyśl coś strasznego co się stało z psem  ;) Ale nie zdradź się że chodzi o wychowanie maluszka przez ciocię :D
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
aaarghh :/
« Odpowiedź #5 : 2004-08-15, 15:56 »
Cytuj

Absolutnie się z tym NIE zgadzam. Co z tego że piesek ma 3 miesiące?? Za chwile będzie miał 6 miesięcy, potem rok i wciaż będzie "malutkim dzieckiem". Nie można zwlekać z wychowywaniem maluszka bo ani się nie obejżą i bedą mieć w domu psa którego bedą sie bali, a w najlepszym wypadku bedzie dla nich duzym kłopotem

oczywiscie, o to chodzi !! trzeba zaczac od "malutkiego dziecka", jesli nie chce sie miec potem potworka.. :roll:

Cytuj

Vio, może znajdź w necie albo w jakiejś książce słowa które wyraźnie mówią o tym ze nie wolno chwalić psa za niepoprawne zachowanie i pokaż swojej "cioci".


postaram sie ;) dzieki ;)
Zapisane

Tilia

  • Gość
aaarghh :/
« Odpowiedź #6 : 2004-08-15, 19:59 »
ha! ja też uważam, że wychowanie należy zacząć od pierwszych chwil psa w domu. Należy ustalić zasady i ich przestrzegać, szkolić psa przez zabawę, uczyć pozostawania w domu, socjalizować itd. Ale napisałam wyżej coś zupełnie innego- to szczenię, malutkie szczenię, należy je cierpliwie i stanowczo wychowywać, ale nie można teraz, przy 3 miesięcznym psim maluchu doszukiwać się postaw domiacyjnych, zwłaszcza wobec człowieka! Czytajcie proszę ze zrozumieniem.


polecam broszurki Zofii Mrzewińskiej "Psim zdaniem" " Jak rozmawiać z psem" "po obu końcach smyczy"- warto je podrzucić pani tego pieska.

Co do zostawania w domu: mały szczeniak po prostu nie wie co się dzieje, dlaczego stado go opuściło, zgubiło się, jest to dla niego straszne i niezrozumiałe- dlatego stara się jak najgłośniej je przywołać. Może z tego nie "wyrosnąć", może mu to wejść w nawyk.  Należy wytłumaczyć mu, że nie dzieje się nic strasznego- że to normalne, że czasem zostaje sam, że zawsze potem w końcu pani wraca. Trzeba jak najczęściej zostawiać malucha (np z zabawką, czy kością do obgryzania), nawet na minutę, dwie. Powiedzieć "zostań" czy jakieś inne polecenie, i wyjść przed drzwi. Po chwili, jeśli maluch jest cicho- wrócić i nagrodzic go. Stopniowo wydłużać czas gdy maluch pozostaje sam. Jeśli zaczyna płakać, odczekać, w końcu na chwilkę ucichnie- wtedy szybko wejść i go nagrodzić- smakołykiem, zabawą.

tak na marginesie moja 10-tyg, Dru już znała podstawowe polecenia takie jak stój, siad, waruj- oczywiście wykonywała je jak to szczeniaczek- niestarannie, czasem zapominała czy się rozpraszała, ale uczyła się szybko i chętnie- namawiam na tego typu zabawy!
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
aaarghh :/
« Odpowiedź #7 : 2004-08-16, 01:05 »
Ja też uważam, że należy psa "uczyć" od pierwszego dnia w domu.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
aaarghh :/
« Odpowiedź #8 : 2004-08-16, 09:51 »
No, dokłanie... ani się zaóważy jak piesek nagle zrobi się bydlęciem...

Vio, a jak twoja "ciocia" go uczy w takim razie, jak piesek a to wyje, a to śpi w łózku? Na podstawie jakiś książek go uczy czy tak jak jej się wydaje?
Zapisane

Forum Zwierzaki

aaarghh :/
« Odpowiedz #8 : 2004-08-16, 09:51 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
aaarghh :/
« Odpowiedź #9 : 2004-08-16, 11:17 »
Cytuj

Na podstawie jakiś książek go uczy

nie, na podstawie slow hodowczyni :roll:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
aaarghh :/
« Odpowiedź #10 : 2004-08-16, 11:18 »
ooo... aaa... to może wciśnij jej jakąś lekturę...
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
aaarghh :/
« Odpowiedź #11 : 2004-08-16, 11:23 »
Rany.
Tilia ma racje.
Ale przeraziło mnie to : zwala swojego pana z łózka.
SŁUCHAM? Czy to jest zart?

Arika jest chartem (wedlug wielu ludzi, charty są głupie i nieinteligentne i sie nie uczą, bo tylko biegają), gdy po przechowani do nas wrocila (konczyla 4 miesiące), to po 3 tygodniach wiedziala co to znaczy "cicho", "waruj", "chodz"(to juz wiedziala od 2 miesiaca zycia), "zostaw", "bierz", "start", "postawa ( na wystawe)" i nie było dominacji. Ale o zwalaniu z lozka nigdy nie bylo nawet slowa, jak jej sie powiedzialo "zejdz" to zaraz była na swoim poslaniu..
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
aaarghh :/
« Odpowiedź #12 : 2004-08-16, 12:08 »
Cytuj

SŁUCHAM? Czy to jest zart?


nie.. :?
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
aaarghh :/
« Odpowiedź #13 : 2004-08-16, 12:11 »
Boze!
Wszytskich serdecznie przepraszam, ale nawet jesli to dzieciątko to zwalanie swojego pana z łózka jest KARYGODNE!

Wytlumacz im, ze muszą mu kazac isc na swoje poslanie, on nie ma byc ALFA!  :roll: :| :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
aaarghh :/
« Odpowiedź #14 : 2004-08-16, 12:13 »
dobrze, nie mow do mnie z takimi pretensjami :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

aaarghh :/
« Odpowiedz #14 : 2004-08-16, 12:13 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
aaarghh :/
« Odpowiedź #15 : 2004-08-20, 11:20 »
grrr...
powiedzialam Ani wszystko, z enie mozna psa chwalic jak sie przychodzi, a ta przed sekunda wchodzi do pokoju (pies godzine wyl) i : ojojoj ale narozrabiałem ojojoj uci puci!!

:/
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
aaarghh :/
« Odpowiedź #16 : 2004-08-20, 11:33 »
Vio
Glupota ludzi nie zna granic  :roll:  :(
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
aaarghh :/
« Odpowiedź #17 : 2004-08-20, 11:35 »
Ania moim zdaniem jest po porstu trochę przeczulona na punkcie psiaka...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
aaarghh :/
« Odpowiedź #18 : 2004-08-21, 10:43 »
jaaaaa i znowuuuu :|
pies wyl ze mnie obudzil, a teraz anka: "łoooojojoj coś narobił? oci puuuciu niiiuci.." :| :| :| juz nie mam sily.. dobrze ze jutro wyjezdzam :?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 25 zapytaniami.