Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "Chart" z Ibizy "Faraonek"...  (Przeczytany 1169 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« : 2004-10-21, 20:29 »
Czy można powiedzieć na np. charta z ibizy- podenco ibicenco że to chart z gr. V???  :D
Mam też w jednej książce podpisanego go pod gr. V a w treści że to chart  ;) ale na jej początku o tej grupie (chodziło ogólnie o grupe V!) powiedziane jest że są "podobne do chartów" :-x W innej zaś że to ewidntnie CHART  :?
Ja go uwarzam osobiście za charta i że jest psem pierwotnym z innych powodów (hehe) :idea:

Pewnie powiecie że to NIE jest napewno chart, ale... ( :idea:  )

Jeżeli taki topik był to sorry- nich go usuną  :P

P.S.- sorry że głupio trochę i nieczytelnie napisałam  :lol:

Gidget

  • Gość
"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« Odpowiedź #1 : 2004-10-21, 21:15 »
ja tez uwazam ze to chart :):wink:  hehe, juz chyba wiem z jakiej ksiazki to przeczytalas ;) Rasy psow...?? :D
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« Odpowiedź #2 : 2004-10-21, 21:19 »
Cytat: Gidget
ja tez uwazam ze to chart :):wink:  hehe, juz chyba wiem z jakiej ksiazki to przeczytalas ;) Rasy psow...?? :D


Yes, yes of course  :wink:
hehe
ale mam jeszcze ze 3 inne i w karzdej jest że to chart ;)

Forum Zwierzaki

"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« Odpowiedz #2 : 2004-10-21, 21:19 »

Gidget

  • Gość
"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« Odpowiedź #3 : 2004-10-21, 21:23 »
no w encyklopedii psow rasowych nawet jest w dziale z chartami :P bo tam troche inne dzialy sa.. :P
Zapisane

whiper

  • Gość
"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« Odpowiedź #4 : 2004-10-21, 21:28 »
Moim zdaniem to kiedyś był chart, ale tak jak i wilczarz nie pasuje obecnie do chartów. (nie wykazują już wszystkich "cech charta") Tak wiec chart z Ibizy został przesunirty na V gr. Ja głośno myślę, nie pamietam jak to na prawde jest. Kiedyś był poruszany ten temat na psy.pl ;)
Zapisane

golden

  • Gość
"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« Odpowiedź #5 : 2004-10-21, 21:30 »
jest to pies rasy pierwotnej ;) gdyby BYL chartem, zapewne zostalby zakwalifikowany do grupy X FCI. Ale nie jest, co moze oznaczac, ze pies ten:

a) mogl byc wykorzystywany do calkiem innych celow niz charty,
b) moze miec powiazania genetyczne z jakimis rasami chartow,

"Chart z Ibizy" natomiast moze oznaczac, ze pies ten nie jest chartem, ale ta rasa byla wykorzystywana do takich sanych celow co charty w innych krajach...

To tylko moje przemyslenia, nie znam historii tej rasy ;) Moze ktos kto zna sie na tym lepiej powie co i jak, podalem tylko przykladowe teorie ;)
Zapisane

Anka

  • Gość
"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« Odpowiedź #6 : 2004-10-21, 22:28 »
Podenco Ibicenco (Pies z Ibizy, Chart z Ibizy) , Podenco Portugese (chart ?!?! z Portugalii we wszystkich odmianach) a także Pies faraona są zakwalifikowane jako psy pierwotne. A widząc Podenco portugeso małego - nigdy byście nie powiedzieli, że to chart... To na oko krótkowłosy kundel o lekko wydłuzonych proporcjach.
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« Odpowiedź #7 : 2004-10-22, 14:32 »
Akurat o tym małym  u mnie jest napisane że jednak ich się nie zalicza do chartów  :P
P. Ibicanco- tu o nim główna mowa  ;)
P. Canario- Chart z wysp kanaryjskich [inna nazwa]  ;)

golden

  • Gość
"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« Odpowiedź #8 : 2004-10-22, 17:57 »
można sobie tutaj pogaworzyć na temat psa faraona, podenco canario i ibicento, cirneco dell' Etna, psie kreteńskim.. wszystkie te psy wygladaja bardzo podobnie, pochodzą z podobnych rejonów... jakos żaden z tych psów nie jest zaliczany do chartów ;)

Cytuj
A widząc Podenco portugeso małego

PODENGO!! ;) Podenco i podengo to dwie rozne rasy. dobra, wiecej sie nie madrze :P wiecej i tak nie mam czym :krzywy:
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Chart" z Ibizy "Faraonek"...
« Odpowiedz #8 : 2004-10-22, 17:57 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 25 zapytaniami.