Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Zdjęcia na zamówienie  (Przeczytany 3358 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #30 : 2005-01-15, 12:29 »
Ale jeśli zdjęcie jest kogośtam, a pies jeszcze kogoś innego to autor zdjęcia nie może ich wstawić do tej np. gazety???
P.S.- Co oni napisali o tym psie???

Nanami

  • Gość
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #31 : 2005-01-15, 12:36 »
Mi sie pare razy zdarzyło, ze przyłapywałam, ze na czyjejs stronie były moje np. zdjecia Kazy. Wtedy, jezeli to np. blog, wysyłałam maila najpierw do własciciela tej strony, prosząc o wytłumaczenie skąd sie tu wział np. mój pies. Jezeli w ciągu 3 dni nie dostawałam odpowiedzi, wysyłałam maila do serwisu nadgórnego, czyli hostingu z którego korzysta dana osoba. Po udowodnieniu kradziezy, blog/strona została zablokowana i koniec.

A co do ochrony itp. Mozna tylko utrudniac dając np. blokade, ale jako tako obeznany haker znajdzie wyjscie nawet na sciagniecie filmiku. Obrazki to print screen, a filmy itp. mozna poszperac w kodzie zródłowym - do otwarcia w Widok - Źródło  :P  Dlatego uwazam, ze nie ma sensu utrudniac, najwazniejsze to to, by na stronie w widocznym miejscu było zastrzezenie praw autorskich.
Zapisane

Meggy

  • Gość
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #32 : 2005-01-15, 12:45 »
Cytuj

Dlatego uwazam, ze nie ma sensu utrudniac, najwazniejsze to to, by na stronie w widocznym miejscu było zastrzezenie praw autorskich.

Dokładnie,ja też na pierwszej stronie takie info podałam... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedz #32 : 2005-01-15, 12:45 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #33 : 2005-01-15, 13:27 »
Gwoli zdjec ze stron - kazde zdjecie ma autora, wlasciciela i takie tam. Jesli wlasciciel / autor umiescicl je w sieci, to po to, by kazdy mogl je zobaczyc, nie po to, by kazdy mogl z niego kozystac (chyba, ze uzusyka na to zgode wlasciciel/autora). Tutaj dzialaja prawa autorskie.
Zgodnie z netykieta nie wolno proponowac komus przesylania zdjec z cudzych stron internetowych, chyba ze ma sie na to zgode j.w. Niemniej bezpieczniej byloby podeslac komus link do strony/zdjecia, jesli ktos chce poogladac ciekawe zdjecie lub jesli chcesz je komus pokazac - warto wtedy dla jasnosci zaznaczyc, skad zdjecie pochodzi.

Ad' strony z tapetami, avatarami, zdjeciami "do pobrania" - jest na tej stronie zaznaczone, ze mozna je pobierac, wiec jest juz jakby "z gory" wyrazona zgoda wlasciciela fot/rysunkow.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #34 : 2005-01-15, 13:29 »
Cytat: taigan
Ale jeśli zdjęcie jest kogośtam, a pies jeszcze kogoś innego to autor zdjęcia nie może ich wstawić do tej np. gazety???
Moze, powinien najpierw zapytac wlasciciela psa o zgode
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #35 : 2005-01-15, 20:54 »
EEeeee :roll: A co? Ja to jakiś sierota jestem i nie mogę sobie sama zdjęcia znaleźć? No wybaczcie... :lol:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #36 : 2005-01-15, 20:58 »
Jedna nasza forumowiczka ściągnęła fotke psa i umieściła u siebie na stronie i podpisała jako inna rasa. Właściciel fotki sie wkurza i jest afera.  :grr:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #37 : 2005-01-15, 21:00 »
Bettuś nie jest to fotka mojego psiska ;) Ale jeśli to tapetka tzn. że do użytku dla wszystkich ;) Ja czekam tylko na moment aby uchwycić swoje trzy psiska naraz wtedy wstawię fotencję do emblematu ;) Eh.. ale na taki moment to czekać i czekać...  :lol: Jutro będę kombinowała z aparacikiem może wkońcu uda siem :krzywy:

PS. Już sprawa została wyjaśniona z tymi obrazkami więc po co nadal ciągnąć temat?  :roll:

PS.2. Kiedyś jak byłam w górach gościowi spodobała się (to była bodajże... Banty :P) moja psinka i cyknął jej fotki ;) Nie miałam nic przeciwko bo facet się spytał a że profesjonal fotograf :wink: Nie wiem gdzie fotencja i żałuje że nie powiedziałam żeby mi wysłal ją meilem  :P
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #38 : 2005-01-15, 22:11 »
Ja dziś na jakimś blogu widziałam fotkę z książki "Rasy psów" kaukaza, a był podpisany jako "mieszaniec kaukaza i owczarka niem., lat: 7" itd. --->  :shock:

A poza tym jak to czytam ---> Kiedyś w Norwegii robiłam zdjęcia przypadkowo spotkanym psom na spacerach - ciekawe co ich właściciele sobie pomyśleli (pewnie, że jakie mają ładne psy, że ktoś chce je fotografować  :wink: ) :lol: Ale  nigdziej tych zdjęć nie publikowałam ;) A mam sporo ras na nich :)

Forum Zwierzaki

Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedz #38 : 2005-01-15, 22:11 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #39 : 2005-01-16, 10:59 »
Cypryjka miała dobre intencje, nie okazujcie swojej agresji tak bardzo  :lol:  ;)  (oczywiście bez obrazy ;) )

Co do tych zdjęć - to prawda, świat jest mały, i prawowity właściciel zawsze dopadnie takiego "złodziejaszka" ;)

Jak ja bym zobaczyła Figę u kogoś na stronie  :grr: Tylko ręcę i nogi powyrywać...
Zapisane

cypryjka

  • Gość
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #40 : 2005-01-17, 17:22 »
ej...gniewa się ktoś na mnie...ja jeszcze nic nikomu nie ukradłam...naprawdę nie chciałam... :cry:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Zdjęcia na zamówienie
« Odpowiedź #41 : 2005-01-17, 17:33 »
Cyprijka temat zamknięty- nie rób takiego czegoś więcej ;) Bo co byś zrobiła gdyby ktoś umieścił Twoją załóżmy fotkę w swoim emblemacie i na dodatek mówił "ładna jestem"? ;) Jest ok nie gniewamy się ale uważamy że taki "zdjęcia na zmaówienie" nie są na miejscu i po sprawie ;)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 24 zapytaniami.