Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?  (Przeczytany 1121 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

oLuSiA:))

  • Gość
Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« : 2006-01-26, 17:44 »

Dlaczego ludzie nie lubią zwierząt?  Wyrzucają je na ulice.  Przecierz one są bezbronne.  Mojego pierwszego psiaka znalazł tata gdy wracał z Warszawy. Lerzał na drodze ze zwichniętą łapką. Tata pojechał z nim do weterynarza.  Nie badzo pamiętam co było dalej,  ale wiem że MISIEK chodził z łapką usztywnioną.  Komentujcie i  :help: im.   :petting: :chomik: ochajcie je tak jak ja!
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #1 : 2006-01-26, 17:46 »
Ola mysle, ze kazdy kto jest na tym forum kocha psy i nie chce, aby dziala sie im krzywda, dlatego ten watek uwazam za kompletnie bezsensowny :P
A na pytanie, ktore postawilas, a mianowicie: "Dlaczego ludzie nie lubią zwierząt?" odpowiedzi jest nieskończenie wiele...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #2 : 2006-01-26, 18:39 »
bo sa ludźmi. inna sprawa, ze nie powinnaś pisać praktycznie niewidoznym kolorem...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedz #2 : 2006-01-26, 18:39 »

Nanami

  • Gość
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #3 : 2006-01-26, 18:42 »
Ludzie najczesciej zrazaja sie do zwierzątek przez nieodpowiedzialnych włascicieli...
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #4 : 2006-01-26, 18:46 »
Ja takich ludzi to bym to bym utopiła, zakopałabym żywcem.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #5 : 2006-01-26, 18:48 »
a dlaczego niektorzy ludzie gwałca, morduja, bija, wykorzystuja innych ludzi?

a temat uwazam, ze do zamkniecia lub calkowitego usuniecia ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #6 : 2006-02-05, 16:43 »
Wiecie co? Ostatnio w kolejce do lekarza zgadało się troszkę o psach, my tu sobie rozmawiamy i nagle jakiś gość wypalił "je wszystkie to powinni powyrzynać, po co takie śmiecie w domu hodować..." Miałam ochotę mu przywalić  :x :sniper:( reszta kolejki też). Skąd wogóle się biorą tacy ludzie?
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #7 : 2006-02-06, 18:09 »
Trzecia, kogo chciałaś bić? Półinteligenta? Nie warto. Lepiej przedstawić swoje racje. Masz większą wiedzę o psach niż on, masz więc się czym popisać. A skąd biorą się tacy ludzie, cóż... Tacy ludzie biorą się głównie z:
1.Rodzin, w których to, co mówią media to racja święta i absolutna,
2.Rodzin, w których ktoś kiedyś zrobił coś, co według niego było niczym, a dla psa i osoby wiedzącej choć troche o psach wystarczyło, by pies mógł zaatakować,
3.Rodzin, w których psów się nie lubiło (zwłaszcza jeśli w takiej rodzinie królowały koty- bez obrazy dla kociarzy, ja koty też kocham, choć ich czasem nie rozumiem /chciałabym ale trochę mi ciężko :)/).
Wydaje mi się, że to wszystko.

Ja np. nie rozumiem, jak można pozwalać dziecku na całkowitą swobodę przy psie. Szłam kiedyś z Ambrą. Pies krótko na smyczy, olewający całkowicie ludzi (i całe szczęście!), oczywiście oprócz mnie i mojej przyjaciółki. Mijamy ławkę, na ławce siedzi mamusia i jest zajęta rozmową (może ciocia, a może jakaś jej psiapsiółeczka :roll:), dziecko 3letnie biega sobie wokół. I nagle dziecko podbiega do mojego cacka (które nawiasem mówiąc na oko jest wielkości przeciętnego berneńczyka, czyli raczej duża) i rzuca (czyli wykonuje gwałtowny ruch) w Andruta jakimś puszkiem. Olewam ten puszek- ale matka powinna chyba dzieciaka pilnować. Nie mogę ręczyć przecież za psa (choć łatwiejsze to od ręczenia za człowieka). Ambra miała powód, by go zaatakować, a kto miałby problemy? Nie mamusia za to, że smarkacza nie upilnowała, tylko ja, potem schronisko. Całe szczęście, że Ambra nie zwraca na takie coś uwagi :?
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #8 : 2006-02-06, 18:19 »
Według mnie ludzie dlatego tak traktują zwierzęta ponieważ najpierw kupują zwierze nie przemyślając tego a potem okazuje się to kłopotem i trzeba się go pozbyć...... lub jakieś zwierzątko nie tylko co się nie sprawia kłopotu co się np. nie podoba i też zostaje usuwane.... Ale też jest prawdą że wytłumaczeń dlaczego ludzie tak robią jest bardzo wiele.....
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedz #8 : 2006-02-06, 18:19 »

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #9 : 2006-02-07, 17:06 »
mnie to dziwi, ze nie mozna tak slodkich stworzen nie kochac. ja raczej takich ludzi nie spotykam, morze czasem spotykam takich ktorzy  nie kochaja psów tak jak miłosnicy, lecz bardzo lubia i nie zrobili by im krzywdy. ale niektorzy ludzie sa tacy i ja nieznam tego powodu, tacy sie urodzili, bez serca. ja nie nic na to nie poradze, bo jak widzis czlowiek to nie mozesez odrazu powiedzeci ze nie lubi psów i niestety psy trafiaja czasem w zle rece, jak tego uniknoc naprawde nie wiem, ale czy jakos dal sie zniszczyc nienawisc ludzi do psa, to naprawde trudne, jedyne co mozna zrobic to przekonywac ich do psów, lecz to nie jest napewno latwe i to w jaki sposób ich przekonac nie jest latw,. ale dziw mnie to naprawde bo zwierze moze im uratowac zadek (np. pies spod gruzów). pozdrawiam
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #10 : 2006-02-07, 17:09 »
heh... mam kolege ktory nie lubi psow - jednak on w przeciwienstwie do wielu nie udaje ze lubi - po prostu nie ukrywa tego, jednak krzywdy zwierzeciu nie zrobi.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #11 : 2006-02-07, 18:11 »
Stokrotka, rodząc się kochasz cały świat, to otoczenie i właśne doświadczenia sprawiają, że z czasem do wielu rzeczy odczuwasz wrogość lub strach.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Naomi151

  • Gość
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #12 : 2006-02-07, 22:44 »
3.Rodzin, w których psów się nie lubiło (zwłaszcza je¶li w takiej rodzinie królowały koty- bez obrazy dla kociarzy, ja koty też kocham, choć ich czasem nie rozumiem /chciałabym ale trochę mi ciężko :)/).
To wcale nie jest regułą, że jak ktoś ma w domu koty to nie lubi psów. Ja nigdy nie miałam własnego psa, chociaż od dawna o nim marzę. Jednak od dawna u mnie są koty, uwielbiam je, bo chociaż są całkiem inne od psów, to jednak również są oddane i inteligentne. Trzeba poprostu zrozumieć ich odmienną naturę, koty cenią sobie bardzo niezależność i to zraża do nich ludzi, którzy chcą widzieć w zwierzętach bezwarunkowych "służących".

A wracając do tematu, myślę, że zawsze będą na świecie ludzie, którzy nie lubią zwierząt, tak samo jak i są złodzieje, mordercy i gwałciciele. Nic się na to nie poradzi. Niektórzy traktują zwierzęta jak przedmioty, bo być może wychowują się w takim otoczeniu, gdzie jest to przyjęte za normę, lub w jakiś sposób zrazili się do zwierzaków przez nieodpowiednie postepowanie z nimi. Są też ludzie którzy lubią się wyrzywać na zwierzętach, bo wiedzą że one nikomu się nie poskarżą, nic nie powiedzą, a prawo też traktuje krzywdę zwierząt z przymrużeniem oka. Czlowiek jako istota najwyżej w ewolucji przyjął sobie też prawo do wykorzystywania zwierząt i ich eksploatowania. Naszczęście jest też bardzo dużo ludzi kochających wszystkie zwierzaki, którzy są wrażliwi na krzywdę innych i potrafią reagować w różnych sytuacjach gdy coś dzieje sie nie tak.
Zapisane

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #13 : 2006-02-19, 11:12 »
To straszne,naprawdę... :shock:
Niestety straszne,ale prawdziwe,ja bardzo kocham zwierzaki i nigdy bym nie zrobiła żadnemu z nich krzywdy.Jednak niestety ludzie są różni.Kiedyś dawno,dawno temu zwierzęta były  baardzo ważne dla otoczenia,co chcę przez to powiedzieć,otóż to,że np.konie to był kiedyś główny"środek"transportu i nie tylko,to właśnie konie pomagały w rolnictwie(pomagały phii to dzięki nim człowiek tak daleko zaszedł w rolnictwie,aż do czasu...).Kiedyś ludzie mieli duużo psów,które służyły do pilnowania i obrony przez złodziejami itp.a teraz?Po co takim ludziom psy skoro mają najnowsze technologie zabezpieczania budynków,mposesji itp.przed złodziejami?!Po co im konie skoro mają maszyny?Po co im zwierzaki?Po to żeby im brudziły podłoge w domu,lub deptały i upielegnowaną trawe?!Teraz połowa psów jest w schorniskach,konie jadą na rzeźń,bo przecież nie ma z nich już żadnego zysku! ;(
Tak właśnie myśli taki bezduszny człowiek...któremu tylko jakość i kasa w głowie...ludzie już zapomnieli o najważniejszych wartościach....to straszne... :(
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #14 : 2006-02-20, 07:34 »
Naomi, nie mówię, że reguła, ale często jednak tak jest:P W mojej rodzinie nie było żadnych zwierząt, a jakoś nie czuję złości na widok psa czy małpy:P
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Forum Zwierzaki

Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedz #14 : 2006-02-20, 07:34 »

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #15 : 2006-02-26, 14:23 »
Cytuj
3.Rodzin, w których psów się nie lubiło (zwłaszcza je¶li w takiej rodzinie królowały koty- bez obrazy dla kociarzy, ja koty też kocham, choć ich czasem nie rozumiem /chciałabym ale trochę mi ciężko :)/).
Fakt, chociaż znam osobiście osobę która jest niesamowitą kociarą ( ma 32 koty!!!!!) Wszystkie są zadbane i nakarmione, widać też że nie przepada za psami. Ale kiedyś na naszą ulicę przybłąkał się bezdomny pies, kundelek, moja sąsiadka - kociara pierwsza wystawiła mu w garku jedzenie (czerwone buraczki - na cóż nie zna się na psach, ale liczą się chęci ;P) Jak spytałam się dlaczego to zrobiła to mi odpowiedziała: "Bo to szkoda takiego, chociaż ja nie przepadam..." Więc można nie lubić , ale nie krzywdzić.
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Naomi151

  • Gość
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #16 : 2006-03-01, 18:24 »
Ja myślę, że wiele jest ludzi którzy poprostu lubią zwierzęta i nie rozgraniczją czy to pies czy kot czy inne żywe stworzenie, tylko każdemu starają się pomóc jak mogą.
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Dlaczego ludzie nie lubia zwierzątek?
« Odpowiedź #17 : 2006-03-01, 20:14 »
I tak powinno chyba być:/ A nie, że pies tak, bo łazi za Tobą krok w krok, a kot własnymi scieżkami to już nie. To samo z małymi zwierzakami. Chomik tak, bo przytulisz, ryba nie, bo ani przytulić, ani się pobawić.

Od razu wyjaśniam na wypadek, gdyby ktoś mi chciał zwrócić uwagę, że nie każdy pies łazi krok w krok za panem: wiem, co to shar pei, charty czy inne niezależne psy:P
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 27 zapytaniami.