Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Owczarek Niemiecki ??  (Przeczytany 5978 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robtoc

  • *
  • Wiadomości: 5
Owczarek Niemiecki ??
« : 2014-07-18, 07:34 »
Witam wszystkich forumowiczów !

Jestem tutaj nowy, więc w razie złego miejsca powstania tego wątku, proszę administratora o przeniesienie w odpowiedni dział :).

Otóż około półtora miesiąca temu jakiś dawny "Pan" Pewnego psiaka zostawił go przywiązanego przy moim płocie. Zostawił książeczkę zdrowia psa, w którym jest aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie, pies został odrobaczony, oraz zostało przeprowadzone leczenie, w książeczce pisze Czarna biegunka, temp. Ciała 38,8 st. C i wymienione leki jakie miał podane, ale niestety nie potrafię odczytać pisma Weterynarza :P. Z tego co widzę, pies kondycje ma dobrą, z tego co się orientuję, zdrowotnie również nie jest z nim źle :). Piszę do Was, ponieważ w książeczce zdrowia pisze, że jest to owczarek niemiecki, fakt wygląda trochę jak owczarek, ale Wolę zapytać się specjalistów :D. Wrzucam linka do zdjęć ze spacerów, Pies nazywa się Alex, jest młody ma 7 miesięcy, troszkę strachliwy i nieufny ale zobaczymy co z niego wyrośnie :). Dodatkowo proszę bardzo o kilka porad oraz uwag, podaję psu głównie kaszę dwa razy dziennie pomieszaną z mięsem dla psów z puszki, dodatkowo zwykłą suchą karmę. Nie znam się za bardzo na żywieniu psiaków, wcześniej w domu był tylko husky, ale nie ja się nim zajmowałem. Proszę powiedzieć czy pies wygląda na dobrze odżywionego, oraz dlaczego ciągle ma biegunke ?? nie jest czarna jak było napisane w książeczce, ale nadal ją posiada. Po ryżu, po makaronie, po kaszy również. Czego to może być wina ?        Bardzo proszę o pomoc, bo fajny z niego psiak, poza tym już chyba ze mną pozostanie :). Poniżej wrzucam linki do zdjęć

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/661/a62a94.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/904/a8c07c.jpg

To są wszystkie zdjęcia jakimi dysponuję, takie aby cokolwiek ocenić. Sfotografowany Jest cały psiak jak śpi oraz pysk (Chyba najważniejsze ?).
Proszę o szybką i rzetelną odpowiedź :)

Aha i jeszcze jedno. Z tego co się orientowałem, psy powinny przejść odpowiednie szczepienia w odpowiednim czasie. Co jeśli pies takich szczepień nie ma ? Czy można to nadrobić, czy po prostu pies nie będzie zaszczepiony ?

Z Góry dziękuje i przepraszam za tak chaotyczną wiadomość :)
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #1 : 2014-07-18, 08:04 »
Bardzo miło z Twojej strony, że postanowiłeś przygarnąć psiaka :) Najlepiej pójść do weterynarza, on powie wszystko na temat szczepień, zbada psiaka, może przepisze jakieś leki na biegunkę. Generalnie karmy, które są dostępne w zwykłych sklepach spożywczych są bardzo wątpliwej jakości. Trzeba pójść do sklepu zoologicznego, albo zamówić przez internet (z doświadczenia wiem, że zamawiając przez internet wychodzi dużo taniej niż w normalnym sklepie zoologicznym, a przy tak dużym psie ta różnica będzie na pewno dość spora ;)) Na pewno na razie zastąp kaszę ryżem (który jest bardziej przyswajalny dla psów niż kasza), poczytaj też to forum - na pewno jest tu masa tematów dotyczących żywienia psów i polecanych karm, ja niestety nie mam teraz czasu rozpisywać się bardziej, ale jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to pisz, albo ja, albo inni użytkownicy na pewno odpowiemy (z tym, że ja dopiero po weekendzie).
Zapisane

Robtoc

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #2 : 2014-07-18, 08:22 »
Czyli mam rozumieć, że ta biegunka to nic poważnego, tylko zwykła niestrawność kaszy :)? I co z tymi szczepieniami ? Moja praca nie daje mi zbyt wiele wolnego czasu, ciągle jestem zabiegany, a mieszkam w miejscowości, w której weterynarz przyjmuje swoich pacjentów tylko raz w tygodniu i to w takich godzinach, kiedy mnie nie ma, a nie ma niestety nikogo innego kto by z nim poszedł.. Martwię się trochę bo ma opuszczone szczepienia a jak już postanowiłem się nim zająć to chce to zrobić na poważnie :). Przeczytałem tyle wypowiedzi różnych ludzi, tyle filmików się naoglądałem i tyle opinii różnych przeczytałem, że naprawdę da się pogubić ;). A to forum przeczytam, a na pewno przejrzę te najlepsze artykuły :). I mam jeszcze jeden problem, otóż Ten zbój cały czas gryzie buty i inne rzeczy w domu, do tego wykopuje dziury w ogrodzie, co doprowadza mnie do szału.. Wychodzę rano na ogród, a tutaj przed oczyma piękna dziura na 30 cm wykopana a w jej środku moje nowe buty.. :P. Jak go tego oduczyć bo jest to troszkę uciążliwe :)?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedz #2 : 2014-07-18, 08:22 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #3 : 2014-07-18, 09:03 »
Miło powitać Cię na FZ :)

Psiak jest młody, żywiołowy, to normalne, ze gryzie, kopie itd. Kup mu zabawki, odpowiedniej wielkości piłeczki, fajnie może się sprawdzić kong, wypełniony smaczkami. Pies ma zajęcie, polegające na "wydobywaniu" chrupek i może to go odciągnie od zabawy w szewca ;) Kopanie w ogrodzie jest baaardzo atrakcyjne i nie wiem, czy cokolwiek je przebije ;) w ostateczności można psu zbudować przestronny kojec z fajną budą, w którym będzie przebywał, kiedy nie można mieć go na oku.

Biegunka może być spowodowana kiepską karmą, jak najbardziej. Kup karmę droższą (ja też polecam neta, może Allegro, worek 12 czy 15 kg, ale najpierw dobrze byłoby kupić albo zamówić próbkę i sprawdzić, czy piesek akceptuje smak). Zapłacisz więcej, niż za marketową, ale po pierwsze, pies zje jej mniej, a przede wszystkim będzie zdrowy i zaoszczędzisz na weterynarzu.  No i potwierdzam, przerzuć się na ryż, ja swojemu delikatesowi z kiepską wątrobą gotuję udka kurze z ryżem beż żadnych dodatków. Można dodać marchewkę, ale mój wypluwa... :roll: Dla odmiany gotuję serduszka albo żołądki, ale pamiętaj, żadnych przypraw. Ważne też, przy zmianie karmy, żeby stopniowo przechodzić, mieszać z dotychczasową. Raptowna zmiana może zaszkodzić.

Skoro chcesz go zaszczepić, to raczej wizyty u weta nie unikniesz ;) Dobrze byłoby zrobić mu badanie krwi, ono pokaże, czy wszystko jest ok. Pewnie jest, bo to młodziak, ale bywa, że biegunki są spowodowane np. niedomaganiem wątroby, wtedy potrzebna jest ścisła dieta, specjalna karma hepatic, tabletki. Mój ma małą wątrobę, co wyszło na USG, ale jest pod kontrolą i jest ok :)

Życzę powodzenia w wychowywaniu stworka :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Robtoc

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #4 : 2014-07-18, 11:32 »
Ok, dzięki za tak szybkie odpowiedzi :). Jestem bardzo wdzięczny ;). Może znajdzie się jeszcze ktoś na tym forum, kto zna sie na budowie psów i po jego wyglądzie stwierdzi w ilu procentach jest owczarkiem :)?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #5 : 2014-07-18, 17:33 »
W ilu procentach to Ci nikt nie powie, ale bardzo przypomina wygladem owczarka niemieckiego w starym typie, Dodam,ze w dobrym , starym typie, bo ma normalną budowę ciala, nieprzekątowaną, więc jest szansa ,że dlugo będzie sprawny.
Co do reszty- to owczarki uwielbiaja robic coś razem z opiekunem, to pracusie, pozostawione same sobie niestety mogą kopac i niszczyc. To inetligencja , ktora powinna byc zagospodarowana. Duzo by pomogł choć 1 aktywny, dłuższy spacer dziennie , zabawa w chowanie przedmiotow, poznawanie okolicy itd.
Co do szczepien: trzeba psa 2 razy odrobaczyc w odstepie 10 dni. Potem koniecznie zaszczepic na choroby wirusowe.
 Kasza z puszką to kiepski pomysł bo w puszkach jest zaledwie 4 % mięsa / czyli przestawiasz psa na wegetarianizm/ , a w dodatku kasza jest niestrawna dla psa. Proponuje kupic przez internet karme junior dobrej klasy i namaczasc ją rosołem , kwasnym mlekiem itd. Biegunka moze być skutkiem złego karmienia lub/i zarobaczenia.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Robtoc

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #6 : 2014-07-21, 00:35 »
Bardzo dziękuję za tak konstruktywną odpowiedź :). W przyszłym tygodniu wybieram się z psiakiem do weterynarza aby uzupełnić wszelkie braki :). Podzielę się informacjami, gdy tylko będę je posiadał. Pozdrawiam i jeszcze raz Dziękuję ;)!
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #7 : 2014-07-21, 23:37 »
No to czekamy na wieści :) Zapomnialam dodac, ze koniecznie jeszcze trzeba zabazpieczyc go przeciw pchlom i kleszczom. Pchly roznosza tasiemca , a kleszcze rozne, smiertelne choroby. Mozna go kropic advantixem co miesiąc , ale taniej Ci wyjdzie obroza Kiltix . Kosztuje, co prawda okolo 70 zl, ale za to dziala 7 miesięcy, czyli wychodzi 10 zl miesiecznie i jest skuteczna.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #8 : 2014-07-22, 17:16 »
Tak, czekamy na wieści, fotkami też nie pogardzimy :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedz #8 : 2014-07-22, 17:16 »

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #9 : 2014-08-04, 14:55 »
Gdzie te fotki?:)
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #10 : 2014-08-18, 15:25 »
Pierwsze to fotki a drugie wieści po wizycie u weterynarza. Pierwszy raz spotykam się z tematem kiedy ktoś pyta o "procentową zawartość" owczarka w owczarku:) tego nikt nie stwierdzi.
Zapisane

Robtoc

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #11 : 2014-08-21, 04:37 »
Witam

Przepraszam za tak długą absencję. Dużo pracy :). Weterynarz załatwiony wszystko w porządku, dostał antybiotyk na biegunkę, już jest ok ;). Nie pamiętam nazwy tych tabletek, pudełko już wyrzuciłem ale musiałem je rozpuścić z odrobiną wody, konsystencja dość gęsta i barwa brązowa :). Nie musiałem mu tego nawet wlewać, bo skubaniec sam to lizał z kubeczka ;) Piesek z dnia na dzień coraz bardziej ufny, psotliwy i szczęśliwy ;).Fotki wrzucę, jutro, bo ledwo do domu wróciłem ;). Pozdrawiam i do usłyszenia ;)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #12 : 2014-08-21, 14:46 »
Fajne wiesci :) Czekamy więc :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #13 : 2014-08-21, 15:50 »
Fajnie, że się odezwałeś :) Ludzie często wpadają, polamentują i rozpływają się we mgle... I nie znamy dalszych losów zwierzaków...

Pozdrawiamy serdecznie i Ciebie, i podopiecznego :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #14 : 2014-09-12, 14:18 »
Grunt,że już wszystko w porządku i objawy minęły:) Pozostaje życzyć zatem zdrowia i wytrwałości,daj znać na forum w miarę możliwości co słychać i jak się ma piesek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedz #14 : 2014-09-12, 14:18 »

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #15 : 2014-10-15, 13:07 »
Też mam nadzieję, że wszystko okaże się sukcesem:)
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #16 : 2014-10-29, 16:06 »
No i co z fotkami? Czyżbyś zapomniał o temacie? Przypominam się póki jeszcze jest październik i świeża sprawa aby ci to po prostu nie uciekło od tak sobie:)
Zapisane

sulisław

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #17 : 2014-11-21, 13:33 »
ale śliczny ten psiak!
Mój owczarek już staruszek :) ale jak zobaczy aport, to od razu mu siły wracają
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #18 : 2014-12-01, 18:32 »
Który dokładnie psiak? Bo jakoś zdjęcia nie widzę,chyba że nie umiem szukać,w takim razie nakieruj mnie bo również jestem ciekaw jak wygląda o czym pisałem już wcześniej:)
Zapisane

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #19 : 2015-01-14, 10:43 »
też bym chętnie zobaczył zdjęcie:)
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #20 : 2015-02-05, 12:57 »
Niestety autor chyba zapomniał o temacie,a szkoda bo w sumie nic nie stało na przeszkodzie aby wstawić zdjęcie swojego psa,pochwalić się:)  Tak przecież robi bardzo wielu Użytkowników na forum.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedz #20 : 2015-02-05, 12:57 »

Kropki-i-laty_pl

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Owczarek Niemiecki ??
« Odpowiedź #21 : 2015-04-07, 14:44 »
Akurat ja osobiście uważam,że owczarek niemiecki to najpiękniejszy pies,szczególnie długowłosy- są bardzo inteligentne,obronne,stróżujące a zarazem rodzinne,w wolnej chili także wstawie zdjęcie swojej suni:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 27 zapytaniami.