Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: "Zbroja" dla bojowca.  (Przeczytany 12155 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariusx

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« : 2002-07-09, 11:45 »
Co myslicie o psach ras bojowych chodzacych w "pełnym rynsztunku" tj. obroża z kolcami, kaganiec typu kosz, bardzo gruba i krótka smycz.
Prosze o odpowiedzi zarówno posiadaczy "bojowców" jak i właścicieli innych zwierzaków.
Zapisane

rosa

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #1 : 2002-07-09, 12:01 »
:?
Zapisane

majka1

  • Gość
zbroje
« Odpowiedź #2 : 2002-07-09, 12:05 »
Po co im ten cały rynsztunek, może dla wątpliwego "szpanu" właściciela
pozdrwaiam Majka i Lotka http://www.galeria.animal.pl/pokaz.php?id=3142
Zapisane

Forum Zwierzaki

zbroje
« Odpowiedz #2 : 2002-07-09, 12:05 »

rosa

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #3 : 2002-07-09, 12:05 »
Swoją drogą wolę psy lżej "ubrane".Nie wiem czemu ale jak widzę psa "uzbrojonego po zęby" to mam negatywne odczucia typu:pewnie agresywny,może kogoś pogryzł itp...
Zapisane

Grzesio

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #4 : 2002-07-09, 12:09 »
Dla mnie to niepotrzebny szpan. Po co z psów robić tzw. bojowniki.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #5 : 2002-07-09, 13:42 »
Zazwyczaj widzę takie psy a zwłaszcza Amstafy, bulteriery, rottwailery, oraz bokser.
Właścieciele zakładają im skórzane wybijane ćwiekami o dużym bolcu obroże i tak samo z szelkami. Siedzą w meciu i szpanują psami i meciem a tak naprawdę piesek jest bardzo miły.

Kiedyś miałem takie zdarzenie na lotnisku w W-wie.
Podjechał taki szpan merolem i miał pita na normalnym krowim łańcuchu i kolczatce jak na konia (1,5cm kolce) ja też byłem z swoją sunią Afrą.
I co się stało? :?:
Ludzie byli zachwyceni psem a facet opowiadał im jaki on nie groźny i dobrze wychowany.

Przeszedłem koło tego psa i facet mnie zaczepił, więc wygłaskałem go on mi wylizał twarz i poszedłem. Odebrałem mamusię i szliśmy do samochodu a ten pies jak mnie zobaczył i sunię faceta przeciągnoł przez prawie cały parking.

I to miał być pies RYCERZ
Zapisane

gia

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #6 : 2002-07-09, 15:23 »
szkoda mi tych poubieranych psiaków.Tym bardziej teraz gdy jest tak ciepło.Poza tym ten ekwipunek nie jest najlżejszy.Zdecydowanie tak przyodziany pies ma zwrócić uwagę i na ogół ja zwraca,choć niekoniecznie tego chce..
Zapisane

majka1

  • Gość
zbroje
« Odpowiedź #7 : 2002-07-09, 15:34 »
no właśnie zobacz jaka moja Lota, jest szczęścliwa bez "oprawki":http://www.galeria.animal.pl/pokaz.php?id=3142
pozdrwaiemy m & l :D
Zapisane

Grzesio

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #8 : 2002-07-09, 17:14 »
Wszystkie psiaki tzw. bojowe są tak naprawdę bardzo fajnymi pieskami. I jeszcze raz powtórzę wszystko zależy od wychowania. A przysłowie.... jaki Pan taki pies.... coś w sobie ma.  :arrow:
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedz #8 : 2002-07-09, 17:14 »

rosa

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #9 : 2002-07-09, 20:03 »
ZEMAT troszkę mi głupio o to pytać,ale co to jest meć(czy jakoś tak)? :|
Zapisane

Anonymous

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #10 : 2002-07-09, 20:30 »
majka1 ja osobiscie mam juz dosc tych postow z linkiem do twojej suki...
Zapisane

Grzesio

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #11 : 2002-07-09, 20:34 »
Gościu witaj może byś się przedstawił 8)  :wink:  :arrow:
Zapisane

AniaS

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #12 : 2002-07-10, 01:48 »
obroze z kolcami: a fu! :?
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #13 : 2002-07-10, 20:59 »
Dla mnie to zupełnie nie potrzebny szpan
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Grzesio

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #14 : 2002-07-10, 22:13 »
Podpisuję się pod tym Sabcia wogóle nie chodzi w obroży ani w kagańcu. Jak widać na załączonym zdjęciu  :D  :lol:  :arrow:
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedz #14 : 2002-07-10, 22:13 »

bokserka

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca
« Odpowiedź #15 : 2002-07-11, 09:35 »
Obroże z kolcami, odwrócone kolczatki - kolcami w górę - też odbieram jako szpan i to szpan niebezpieczny dla innych psów - od znajomej "psiary" otrzymałam ostrzeżenie, żeby nie pozwalać bawić się mojej małej z psem, który miał tak odwróconą kolczatkę - podobno kilka dni wcześniej- w wirze zabawy - o taki kolec ten drugi pies  uszkodził sobie poważnie oko !!!!
Zapisane

Phantom

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #16 : 2002-07-11, 10:29 »
Ehh bokserka, ludzka glupota. No i komu to ma zaimponowac ? Pies mojego kuzyna ma taka obroze, ale na szczescie ma odwrocona kolcami w dol.
Zapisane

AniaS

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #17 : 2002-07-11, 14:37 »
Przedmioty takie jak kolczatka czy kaganiec maja swoje okreslone zastosowanie. Dla szpanu mozna sobie kupic samochod czy ladny ciuch, ale po co meczyc zwierze??? A juz zupelnie nie rozumiem ludzi, ktorzy mecza swoje psy zakladajac im na pyski opaski, uzywane przewaznie do celow weterynaryjnych, np. na normalny spacer. Pies ma w tym momencie uniemozliwione dyszenie, a przeciez nie musze tlumaczyc jak bardzo jest to wazne dla psiego organizmu.Dlaczego? Bo ladnie wyglada? Bo nie jest z metalu? Tragedia, po prostu tragedia...
Zapisane

Grzesio

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #18 : 2002-07-11, 16:10 »
Podpisuję się pod tym co powiedziałaś i popieram w 100 % :arrow:
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #19 : 2002-07-11, 17:06 »
Cytat: rosa
ZEMAT troszkę mi głupio o to pytać,ale co to jest meć(czy jakoś tak)? :|


Mercedes dobrej klasy  :lol:  :lol:  :lol:  :wink:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #20 : 2002-07-12, 16:59 »
Bokserko, a czy ten piesio wyzdrowieje  :?: Po co ludzie robią takie dziwne rzeczy, jeżeli obroża ma służyć jakiemuś celowi, to ma tak być, a nie inaczej, jeżeli ta baba chciała coś zaciskowego, to mogła założyć łąńcuszek, ma nauczkę, tylko czemu kosztem pieska :(
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedz #20 : 2002-07-12, 16:59 »

bokserka

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #21 : 2002-07-12, 18:59 »
agnes 211 - nic niestety nie wiem o dalszych losach tego zranionego pieska - słuch o nim zaginął - może ci ludzie zmienili "psiowisko"???? :(
Zastanawiałam się też nad zmianą miejsca naszych częstych spacerów z powodu o wiele błahszego - wiele razy, z innymi psimi znajomymi zbieramy szkło..... z rozbitych butelek /po napojach - hm - wyskokowych/ - staramy się czyścić teren - niestety, szybkobiegająca mała - kiedyś obcięła sobie szkłem leżącym w trawie kawałek opuszki /okropność - długo potem męczyła się chodząc w opatrunku i buciku/. No ale chodzę tam  .. natomiast ci ludzie, po takim wypadku naprawdę mogli znielubić to miejsce.
A więc niestety,  nie lubię kolczatek i kolczastych obroży.
Co do kolczatek od znajomych hodoczyń  słyszałam, że w innych krajach /zachód/ są zapomniane - nie można ich nawet kupić, nikt ich nie używa !!!! czy wiecie coś na ten temat, jestem ciekawa ..... ?????
Przyznam się ze skruchą i wstydem,  że używałam kolczatki - jak te kobitki mnie krytykowały !!!!!  Mała ciągnie, więc kolczatka wyśmienicie ją tego oduczy
- /typowe; teoria -poradniki sobie, ja ..sobie.../ aż nadszedł czas pierwszych postrzyżyn - ooooooooo jak zobaczyłam czewoną pręgę na szyi małej - natychmiast zlikwidowałam  to obrzydlistwo /kolczatkę - oczywiście/. Natomiast niemile zadziwiona dłuuuugo polowałam na szeroką obrożę/chciałam taką naprawdę
szeroką/ , kupiłam ją w końcu ale była za długa, trzeba było skrócić....
pozdrowionka
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Głupota i tyle
« Odpowiedź #22 : 2002-07-12, 22:02 »
Według mnie to głupota ubieranie psiaka w takie "stroje". Będzie sie w tym męczyc. Nie widziwiajcie...
Zapisane

rosa

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #23 : 2002-07-13, 09:10 »
Cytat: ZEMAT
Cytat: rosa
ZEMAT troszkę mi głupio o to pytać,ale co to jest meć(czy jakoś tak)? :|


Mercedes dobrej klasy  :lol:  :lol:  :lol:  :wink:




No tak :lol: ale mi głupio,żebym nie wiedziała co to meć :lol: ,aż się czerwona ze wstydu zrobiłam :P  :) :oops:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #24 : 2002-07-13, 13:15 »
Bokserko, to możejednak zmień miejsce zabaw, bo z tego co czytam, nie jest bezpieczne. KOLCZATKI FU!
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Monik@

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #25 : 2002-07-18, 12:47 »
Pewnie wszytkim podpadnę, ale moja Puma ma obrożę z ćwiekami.
Przykro mi, ale taka MNIE się spodobała. I zupełnie nie wiem, czym to się różni od prowadzenia psa w kolczatce - kolcami do zewnątrz. To chyba to samo co obroża z ćswiekami?
A co do krótkiej smyczy - nie życzę tego żadnemu psu.
Puma ma też szelki (w zimie "chodzi w zaprzęgu"). Też są nabijane, ale to dlatego, że na wystawie nie było innych.
Z góry przepraszam, ale mnie się to podoba.
 :)
Zapisane

AniaS

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #26 : 2002-07-18, 15:42 »
Nie musisz przepraszac! Obmawiani byli glownie ludzie, ktorym jeszcze sloma z butow wystaje, ale jezdza merolem albo beemka, maja dresik i zloty lancuch na szyi. Tacy dla dopelnienia swojej osoby kupuja sobie bojowca (no bo to przeciez morderca...) + cwieki, pejcze, itd.itp.
Sa ludzie i ludziska... :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #27 : 2002-07-18, 15:58 »
A potem sie leją tymi pejczami po głowach i wzrzeszczą : "ale ze mnie wsiur, kretyn, debil i idiota" :mrgreen:   :mrgreen:

takie tam pobożne życzenia z mijej strony :arrow:  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedz #27 : 2002-07-18, 15:58 »

AniaS

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #28 : 2002-07-18, 16:02 »
Niestety tylko zyczenia, bo do umartwiania sie jeszcze im daleko :cry: a szkoda... :wink:
Zapisane

Monik@

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #29 : 2002-07-19, 07:57 »
No z tym przepraszaniem to przesadziłam. Ale mnie rzeczywiście podoba się amstaff czy bullterier ładnie "ubrany". A jeśli chodzi o tych panów, to nawet gdyby prowadzili shi tsu ubranego w jedwabne majteczki to i tak "to coś" z nich wyłazi.
P.S. Tak samo podoba mi się buldożek w obroży z włosiem.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 27 zapytaniami.