Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: "Zbroja" dla bojowca.  (Przeczytany 12154 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mary

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #60 : 2002-07-28, 13:23 »
hm, wszystko to kwestia gustu ale jedno malenkie pytanie- PO CO ? Czy naprawde psy chca chodzic w takim sprzecie? Czy naprawde ma dla nich znaczenie kolor? Cale zycie kupowalam dla psow smycz z cienkiego rzemienia i skorzana obroze bez kolcow;-)) Nawet dla Owczarka, po prostu pies dobrze wychowany chodzi bez smyczy;-)))
Zapisane

asia

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #61 : 2002-07-28, 13:51 »
mój pies jest bardzo dobrze wychowany, mogła bym go puścić bez smyczy i jak bym chciała to nawet szedł by ładnie przy nodze, ale jest to pies bojowy i zawsze trzeba o tym pamiętać.
nie wyobrażam sobie jak można puszczać psy w miejscach uczęszczanych przez ludzi i inne zwierzęta,tym bardziej jeśli jest pies rasy tzw.bojowej, albo nawet inny ale duży.
trzeba być w pełni odpowiedzialnym za swojego psa i mieć przy tym wyobraznie.
wyobrazcie sobie co mogło by się stać gdybym np.ja puszczała swojego psa albo by się zerwał z cienkiej,zwykłej obroży.biegał by sobie taki Bojowy Piesek z Majorki,duży, bardzo potężny o wadze 46kg.ja mogę sobie w tym momencie dużo wyobrazić,ale jeżeli ktoś nie umie to jego strata bo bardzo prawdopodobne że może taka osoba pużniej tego żałować-jak się coś stanie.
Zapisane

Buldog

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #62 : 2002-07-28, 15:11 »
Mary:

"PO CO?" i "kwestia gustu"?

Proponuje najpierw poczytac dotychczasowe wypowiedzi na tym topiku - tam jest napisane zarowno o tym, "po co?", jak i o tym, ze to z gustem moze nawet miec cos wspolnego, owszem - ale na pewno nie w pierwszym rzedzie.

BTW - a mozna wiedziec jakiego masz psa i jak dlugo?
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedz #62 : 2002-07-28, 15:11 »

Monik@

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #63 : 2002-07-29, 07:28 »
Tyle kochana Mary, że nie bierzesz jednej rzeczy pod uwagę. Nawet dobrze wychowany AST chodzący bez smyczy będzie powodem krzyku na ulicy. Część społeczeństwa chciałaby widzieć pewne psy: na smyczy, w kolczatce, kagańcu i najlepiej do tego skrępowane drutem kolczastym.
Właśnie po to!
A kwestia gustu: niektórym się taki "sprzęt" podoba, Tobie nie musi.
Zapisane

Mary

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #64 : 2002-08-04, 20:03 »
Hm, Buldog, przeczytalam sobie wlasnie cala dyskusję i nadal uwazam ze to kwestia gustu. A pies w sprzęcie bojowym wygląda jak dla mnie zabawnie;-)) Oczyma wyobraźni widzę wlasciciela kupujacego ww sprzęt z dreszczykiem emocji......
Zapisane

Buldog

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #65 : 2002-08-04, 21:37 »
Mary:

No to ja juz nic nie poradze - pare osob wyraznie napisalo, dlaczego jest to NIE TYLKO kwestia gustu, a czasem moze uchronic psa przed powazniejszymi obrazeniami, jesli nie wrecz uratowac zycie.

Moze przeczytaj jeszcze raz, to znajdziesz odpowiednie fragmenty
 ;)

BTW - dalej nie wiem, jakiego masz psa i jak dlugo go masz. Skoro, jak piszesz, przeczytalas sobie cala dyskusje, to powinnas chyba rowniez zauwazyc moje pytanie?
Przegapilas?
Zapisane

Mary

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #66 : 2002-08-04, 21:56 »
Sp[ecjalnie dla Ciebie, Buldog. Mam owczarka niemieckiego i labradora. Owczarek ma lat 12 a labek pol roku. Psy mam od dziecka, rozne. A na jakie to obrazenia sa narazone psy? Jakos nie zauwazylam potrzeby ubierania psa w mundurek bojowy, no ale moj agresywny nie jest;-)))
I dlaczego uważasz ze na kazde Twoje pytanie mam obowiązek odpowiadac?
Zapisane

Mary

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #67 : 2002-08-04, 22:00 »
BTW-cale zycie mam do czynienia z psami i nie zauwazylam sytuacji w ktorych ich zycie byloby zagrozone przez innego psa...............no, ale to moze tu u mnie tak spokojnie;-)))))))))))))
Oj, Buldog wyluzuj troche bo Cię trafi........
Zapisane

Buldog

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #68 : 2002-08-04, 22:20 »
Mary:

1. Nie uwazam wcale, ze masz obowiazek odpowiadac na moje, czy tez czyjekolwiek, pytania. Czy gdzies cos takiego napisalem? Mozesz mi pokazac, gdzie?

Uwazam tylko, ze jesli sie z kims rozmawia, to odpowiadanie na pytania jest przejawem grzecznosci - w przeciwienstwie do "olewania" tych pytan.
Tak samo, jak przejawem grzecznosci i szacunku dla rozmowcow jest dokladne czytanie ich postow, pisanie na temat i nie przekrecanie, ani nie zarzucanie innym tego, czego nie napisali.

2. Byc moze nie zauwazylas, na jakie zagrozenia sa narazone psy - ale to znaczy, ze albo jednak nie "przeczytalas calej dyskusji", albo lekcewazysz to, co pisza inni na ten temat. Bo pare osob zauwazylo i opisalo. Byla mowa rowniez o tym, ze "mundurek" - a przynajmniej solidna obroza - moze byc potrzebny wlasnie jako ochrona przed psami, chcacymi innym zrobic krzywde. Wszystko juz jest napisane na ten temat, nie mam zamiaru sie powtarzac.

3. Jestem wyluzowany. Nie wiem, skad wyciagnelas wniosek, ze mogloby byc inaczej? Jedyne, co mozna mi zarzucic - nie lubie, kiedy ktos lekcewazy to, co pisza inni, albo odpisuje nie czytajac, na co wlasciwie odpisuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedz #68 : 2002-08-04, 22:20 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #69 : 2002-08-04, 22:22 »
Cytat: Mary
Hm, Buldog, przeczytalam sobie wlasnie cala dyskusję i nadal uwazam ze to kwestia gustu. A pies w sprzęcie bojowym wygląda jak dla mnie zabawnie;-)) Oczyma wyobraźni widzę wlasciciela kupujacego ww sprzęt z dreszczykiem emocji......


Wtrącę się, choć na bojowcach znam się tylko "poniekąd"

Dla mnie, widzisz, takie ubranko ma pewien ukryty sens (mowa o np. obroży z ćwiekami, lub kagańcu - bez dodatkowych upiększeń). Widząc takiego psa wiem, że powinnam moją sunię przystopować i ew. zapytać właściciela jak jego psiak reaguje na inne.
A dreszczyk emocji  i ja przeżywam - ostatnio np. przy kupnie zarąbistej budki dla Hanki. :wink:

Każdy ma prawo do własnych upodobań. Jednemu podobają się "merdające ogonki" (np.mnie  :lol: ) innemu bojowce. I dobrze, że każdy wyraża swoje zdanie, ale po co od razu warczeć na siebie  :?:  :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Mary

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #70 : 2002-08-04, 22:31 »
No wlasnie, ja nie warczę ale Buldog się ciska a swoje wypowiedzi traktuje baaaaaaardzo powaznie i wymaga tego od innych. Buldog, ja nie mam ochoty analizowac Twoich wypowiedzi, odpowiadam tylko na pewne, interesujace mnie , zagadnienia. I nie jest to objaw lekcewazenia, raczej tak przebiegaja WSZYSTKIE NORMALNE  dyskusje. Przegladnelam sobie Twoje posty i zauwazylam ze Ty tak ogolnie czepialski jestes, jak lubisz.........".Nie uwazam wcale, ze masz obowiazek odpowiadac na moje, czy tez czyjekolwiek, pytania. Czy gdzies cos takiego napisalem? Mozesz mi pokazac, gdzie? "-no fakt nie nie napisales, tylko DALES DO ZROZUMIENIA CHA, CHA
Zapisane

Monik@

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #71 : 2002-08-05, 07:57 »
Ludzie przestańcie, bo to już jest czepianię się i zwykła przekora. A jak zauważyłąm, Mary nie zieje szczególną nienawiścią do bulli.
A wszytkie za i przeciw rzeczywiście zostały podane wyżej. Wystarczy przeczytać.
Zapisane

Mary

  • Gość
"Zbroja" dla bojowca.
« Odpowiedź #72 : 2002-08-05, 12:24 »
;-) 8)  ;)  ;)  ;)  ;)
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 24 zapytaniami.