Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: "prosze nie wprowadzać psów do sklepu"  (Przeczytany 20094 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZEMAT

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #60 : 2003-10-05, 23:28 »
msa masz rację ale zauważ że z tych koszków sami będą jedli te jadło ;)
Więc sami wybierają.
Zapisane

ana

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #61 : 2003-10-06, 00:23 »
No tak-sami wybierają, ale tego samego koszyka będą używać później inni ludzie, którzy wcale by nie wybrali takiego, w którym brudził buciorami rozpuszczony bachor!
Nie bardzo rozumiem argumenty typu: pies nie może wchodzić do sklepu, bo nie wie jak się tam zachować. Pewnie, że nie wie bo jest psem, ale po to jest z nim właściciel, którego obowiązkiem jest pilnowanie zwierzaka!!! A nieodpowiedzialni właściciele, to już zupełbie inna dyskusja.
Co do higieny-powtórzę się: u nas generalnie wszędzie jest zakaz. I co mamy czyściej niż np. w knajpkach czy sklepach w np. Ausrtii? NIE! Wprost przeciwnie.
I wreszcie przecież nie chodzi o to żeby ciągać psa do sklepu zamiast na spacer. Chodzi o to, że przyjemnie jest wybrać się z psem do restauracji zamiast go zostawiać samego. Mój pies to lubi i zawsze umie się zachować. I brudzi dużo mniej niż rozwydrzone dzieciaki rozlewające zupę i drące się o colę. Może nabrudzić tylko tyle co my wchodząc z dworu! No i nie robi tyle hałasu!
Ale prawdopodobnie i tak się nie przekonamy nawzajem! Ale przynajmniej każdy może napisać co myśli :)
Zapisane

Himka

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #62 : 2003-10-06, 17:08 »
msa, ana zgadzam się z wami w zupełności :D .
ZEMAT ale my tu mówimy o odpowiedzialnych właścicielach których psy zazwyczaj mają książeczki zdrowia :P .
Zapisane

Forum Zwierzaki

"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedz #62 : 2003-10-06, 17:08 »

msa

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #63 : 2003-10-06, 17:11 »
.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-15, 21:09 autor msa »
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #64 : 2003-10-06, 17:39 »
Cytat: Himka
msa, ana zgadzam się z wami w zupełności :D .
ZEMAT ale my tu mówimy o odpowiedzialnych właścicielach których psy zazwyczaj mają książeczki zdrowia :P .

A mają w tej książeczce zdrowia badania na nosicielstwo  ;)
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #65 : 2003-10-06, 17:40 »
Cytat: msa
Zemat przykro mi barzdo ale i Ty i ja do sklepów chodzimy (jak mniemam) i koszyków używamy - a poniewaz już nie raz zdarzało mi się robic ciężką awanturę, że lepią się one od brudu - to raczej nie mamy wyboru i nie znajdziemy tego byc może jedynego, po których buciory pociech nie łaziły - nie mówiąc już o latających w slepach gołębiach, chodzących karaluchach i brudnych łapach sprzedawców...


No właśnie na tych zapleczach co się wyrabia a SANEPID bieże reklamówkę i wszystko OK  :wink:
Zapisane

Magda K.

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #66 : 2003-10-06, 21:14 »
no i masz rację, że nie kupujesz tam, gdzie nie możesz wejść z psem. ja też w takich sklepach zakupów nie robię. Do mojego psa rzadko ludzie coś mają, ale czasem się zdarza. a ten facet głupi. co ma do takich kochanych stworzonek jak pieski??
Zapisane

Monik@

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #67 : 2003-10-07, 09:16 »
Cytat: Harpia
Co o tym sądzicie? jeżeli nie moge wejść z moim psem do sklepu to tam nie kupuje, mam pare sklepów gdzie moge wejść z psiksą i wszyscą ją tam znają, nawet na mięsnym czy spożywczym, kiedyś przyczepił sie do mnie facet że pies jest w spożywczym.....itd.

I bardzo dobrze! Wielu ludzi (m.in. ja) sobie nie zyczy psów w sklepie spożywczym, czy mięsnym. Już widziałam jak pies się wylał na stojak z pieczywem! I nie chodzi o to, czy pies śmierdzi czy pachnie, tylko o to, że sklep to nie miejsce dla psa! A zakupy to nie spacer. Już kiedyś pisałam - jeśli do spożywczaka wchodzą psy, ja tam nie robię zakupów.
P.S. Gdybym ja była tym panem - miałabyś nieprzyjemności.
Cytat: ana
Mi bardziej przeszkadza zasmarkana, nieestetyczna sprzedawczyni...

To zmień sklep!
Ludzie, zastanówcie się dlaczego chcecie uszczęśliwiać resztę społeczeństwa swoimi psami? Dlaczego mam jeść bułki, przy których cudzy pies się na przykład otrzepał? To ze całuję swoje zwierzaki nie znaczy, że mam to robić z waszymi, no nie?
 
Cytat: kazuja
onka, tak pies jak wchodzi ze mna do jakiegokolwiek sklepu z zywnoscia siedzi kolo drzwi wejsciowych

Tu chyba nie chodzi o takie zachowanie, tylko o psy szwendające się między półkami (na smyczy też).
Cytat: Himka
Wy mnie trochę źle zrozumieliście mi nie chodzi o to żeby zmienić przepisy(chociaż nawet nie wiedziałam że takie są  ) tak aby każdy pies mógł wejść z właścicielem do sklepu. Ja uważam tylko że trochę przesadziliśćie pisząc że żaden pies nie powinien wchodzić do sklepu......itd.

To się nazywa dyskryminacja. Mały nie sika, nie gubi sierści, nie poliże.......?
Cytat: msa
Dlaczego u licha ciężkiego nikt sie nie czepia nigdy nie mytych koszyków w sklepach spożywczych albo.....

Bo to nie to forum.......
Zapisane

Monik@

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #68 : 2003-10-07, 09:20 »
I jeszcze słówko (żeby sobie nabić posta):
Cała ta dyskusja mały tak, duży nie, na rękach czy na smyczy, kojarzy mi się z sytuacją z filmu...........
PROSZĘ PANA TU NIE WOLNO PALIĆ!
ALE JA SIĘ NIE ZACIĄGAM.
Zapisane

Forum Zwierzaki

"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedz #68 : 2003-10-07, 09:20 »

msa

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #69 : 2003-10-07, 12:03 »
.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-15, 21:11 autor msa »
Zapisane

Monik@

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #70 : 2003-10-08, 10:50 »
Droga msa:
Póki co ja próbuję od lat nauczyć ludzi, żeby nie rozmnażali "dla zdrowia". I jakoś do niewielu dociera. O nauce odpowiedzialności to mi się nawet nie chce gadać.
Zauważ, że po pierwsze czepiam się sklepów "z jedzeniem", po drugie - psów wchodzących "na własnych nogach". Sklepy typu kosmetyczny - a niech sobie wchodzą nawet tabunami.
Mnie osobiście nie przeszkadza w w/w spożywczaku mały psiak wniesiony pod pachą, pies grzecznie czekający w przedsionku - nawet bez smyczy (i nawet pitbull), czy pies w restauracji (bywają już takie w Lublinie) - bo tam jedzenie nie leży na wysokości kolan.
I przy okazji - nie musisz mi mówić co mnie zdziwi, a co nie - za granicą. Uwierz, że też tam bywam.
Zasadniczo w porównaniu z innymi to nam brakuje JEDNEJ tylko rzeczy - kultury osobistej. A to się przenosi na wychowanie naszych psów i stosunek do innych ludzi (to oczywiście nie o Tobie, tylko nas-Polakach).
Zapisane

carragan

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #71 : 2003-10-08, 11:52 »
u mnie w miasteczku psy za pozwoleniem sprzedawcy wchodza do niektorych sklepow.....Grzecznie pod sciana czekaja na porcje "glaskow"ze strony ekspedientek i ukontentowane sie rozwalaja pod sciana  :lol:
Zapisane

msa

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #72 : 2003-10-08, 12:03 »
.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-15, 21:11 autor msa »
Zapisane

Monik@

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #73 : 2003-10-09, 09:23 »
Myślisz, że mnie się nie marzy Polska gdzie większość społeczeństwa nie patrzy na psa jak na parszywca roznoszącego choroby?
Gdzie ludzie będą wiedzieć JAK pies myśli, co mu trzeba, jak go wychować i jakie się z nim wiążą obowiązki?
Gdzie będę mogła pójść na  8)  i nikomu nie przeszkodzi pies koło stolika, a Puma dostanie miskę wody od obsługi?
Ale to daleka droga. Pchamy się do Europy, a jesteśmy w Ciemnogrodzie.
Co można powiedzieć o właścicielu, który nie sprzątnie kupy nawet jak jego pies nawali na podjazd sąsiada??
P.S. Kiedyś było nasrane w przedsionku do spożywczaka (mojego). Porządna, pokazowa kupa. Właściciel nie sprzątnął. Wniosek - musiały to zrobić ekspedientki! Dziwisz się, że na drugi raz pogonią właściciela z psem? A jak znam życie - trafi na kogoś porządnego z wychowanym psem.
...............
Nie zmieni się stosunek do nas - właścicieli, dopóki my się nie zmienimy!!!!!!! (to znowu o ogóle)
Zapisane

O

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #74 : 2003-10-09, 10:18 »
Święta racja! :? Nic dodać, nic ująć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedz #74 : 2003-10-09, 10:18 »

msa

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #75 : 2003-10-09, 10:55 »
.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-15, 21:11 autor msa »
Zapisane

Monik@

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #76 : 2003-10-09, 12:25 »
Czyli........ :wink:
Zapisane

carragan

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #77 : 2003-10-09, 15:26 »
musze przyznac ze sie niekiedy wstydze  ze jestem polka  :oops: .
Zapisane

zielonooka

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #78 : 2003-10-09, 15:52 »
Nie ja tak dobrze nie mam:/ Na osiedlu są same duże sklepy i raczej nie mozna do nich wchodzić z psami, co najwyżej przywiązać przed sklepem:/ No chyba że jest to mniejszy sklepik to i owszem:)
I bardzo dobrze mu nagadałaś;)
Zapisane

onka

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #79 : 2003-10-09, 17:45 »
no widze,ze temat o psach w spozywczaku jest na topie ;)

ja nadal jestem przy swoim NIE (czytaj wyżej...)
i Monik@ - ŚWIĘTE SŁOWA TWOJE :wink:
Zapisane

carragan

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #80 : 2003-10-09, 17:55 »
bylam dzisiaj w kawiarni a raczej wskoczylam tylko znajomemu dac karte wozu i w kawiarni siedzial sobie spokojnie ON pod stolikiem.....Uwazam ze jak pies sie potrafi zachowac,jest czysty,wlasciciel potrafi sie zachowac itp itd to czemu nie ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedz #80 : 2003-10-09, 17:55 »

onka

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #81 : 2003-10-09, 18:30 »
jesli chodzi o puby czy kawiarnie- tutaj nie mam nic do tego a nawet jestem ZA! zwłaszcza za pubami :wink: - wybieram takie gdzie moge wejśc ze swoim psem , porzucać lotkami i napić się dobrego piwa :D

a jesli chodzi o kawiarnie to powinno być miejce wydzielone - tak jak np w przypadku palących i nie ;)
Zapisane

carragan

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #82 : 2003-10-09, 19:52 »
znajomy byl z wyzlem na wakacjach i do restauracji pies bezproblemowo wchodzil.....Jeszcze sie pytali czy piesek niechce czegos przekasic......
Zapisane

Monik@

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #83 : 2003-10-10, 09:04 »
Onka: bo ja w ogóle święta kobieta jestem!  :lol: Taka dobra, spokojna.......itd. 8)
Zapisane

Tonks

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #84 : 2003-10-10, 09:05 »
sorry ale twój pies ma na imię Mona
Ja z moim psem moge wszędzie wejść
Zapisane

onka

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #85 : 2003-10-11, 00:45 »
Cytat: Interesująca
sorry ale twój pies ma na imię Mona
Ja z moim psem moge wszędzie wejść


chyba sie pogubiłam :?: bo nie wiem o co chodzi teraz?

Interesująca no- to pozazdrościć :wink:  ale jakbyś weszła gdzieś gdzie ja bym była (typu spożywczak) to bym zwróciła ci uwagę :oops:  - bo mój goldek by siedział na zewnatrz na pewno  :)
no chyba,ze twój labek jest przewodnikiem to zwracam honor :D

Monik@  :wink:  8)
Zapisane

carragan

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #86 : 2003-10-11, 12:50 »
mi nie chodzilo o spozywczaki a np.gospodarcze.......Do spozywczaka sie nie pchamy...
Zapisane

olc!a

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #87 : 2003-10-11, 13:23 »
Ja też nie jestem za wprowadzaniem psów (nawet tych malutkich) do spożywczaków. Nie wszyscy ludzie są miłośnikami psów i może im przeszkadzać pies obwąchujący pieczywo.
Za to nie rozumiem zakazu wprowadzania psow do np sklepów obuwniczych, kosmetycznych itp. :?:

Cytat: onka
a jesli chodzi o kawiarnie to powinno być miejce wydzielone - tak jak np w przypadku palących i nie ;)

Święta racja! :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedz #87 : 2003-10-11, 13:23 »

Monik@

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #88 : 2003-10-13, 07:55 »
Cytat: onka
chyba sie pogubiłam  bo nie wiem o co chodzi teraz?

Nie Ty jedna!  8)
Zapisane

Luna

  • Gość
"prosze nie wprowadzać psów do sklepu"
« Odpowiedź #89 : 2003-10-13, 09:12 »
NIE dla psów w sklepie !!!
Moja koleżanka jest uczulona na sierść zwierzaków, jak z jakimś jest w zamkniętym pomieszczeniu, to dostaje duszności, puchnie i ma wielkie problemy z oddychaniem. Nie wyobrażam sobie jej w sklepie w którym jest jakiś psiak.
Poza tym są ludzie (każdy chyba takiego zna) którzy panicznie boją się psów. Sklepy są dla ludzi, a nie dla psów. Względy higieniczne zostały omówione wyżej, więc nic chyba dodawać nie muszę.
Mój psiak też umie się w sklepie zachować (zabierałam go jako szczeniaczka), ale od kiedy dostałam ochrzan od pani z dzieckiem, do której przyłączyło się kilka innych osób, doszłam do wniosku, że mają rację. Nie uszczęśliwiajmy na siłę ludzi, którzy nie muszą mieć ochoty patrzeć na naszego psiaka.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 26 zapytaniami.