Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: " na prawach hodowlanych"???  (Przeczytany 1261 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MIMI

  • Gość
" na prawach hodowlanych"???
« : 2003-09-02, 22:56 »
co myslicie o układzie kiedy hodowca oddaje szczeniaka na zasadach hodowlanych czy tez prawach hodowlanych? wiem ze zabiera cały miot suki i ze opiekun jest zobowiązany jeździc na wystawy ale to wszystko. moze wy wiecie coś więcej? a jakie jest wasze zdanie na ten temat? decydowac sie na to czy lepiej  kupowac psa???
Zapisane

myszka

  • Gość
" na prawach hodowlanych"???
« Odpowiedź #1 : 2003-09-02, 23:24 »
Niekoniecznie cały miot suki, raczej jednego albo dwa szczeniaki. I tylko z pierwszego miotu. Polega to na tym, że jeździsz na wystawy, robisz suce uprawnienia, potem hodowca najczęściej wybiera dla niej reproduktora, krycie chyba płacicie po połowie, albo opłaca je hodowca (i może wtedy zabiera cały miot), pod przydomkiem jego hodowli, po tym jak miot już był, suka jest twoja i możesz robić co chcesz. Myślę, że to dobry układ dla osoby, którą interesują wystawy, hodowla, a nie stać jej specjalnie na kupno rasowego szczeniaka.
Zapisane

MIMI

  • Gość
" na prawach hodowlanych"???
« Odpowiedź #2 : 2003-09-02, 23:29 »
czy warunki szczegółowe takiego układu są standardowo takie same czy się bardzo różnia między soba??
no i jak myslisz myszko- co do wymogu uczęszczania na wystawy- jak to jest-np. określona ilośc w miesiącu czy moze po prostu okresla się generalnie liczbe wystaw na których trzeba byc?
wiem ze pytania powinnam kierowac do hodowcy- ale najpierw chciałabym zapytać Was co wiecie o takich układach i- co najważniejsze- jak je oceniacie???
Zapisane

Forum Zwierzaki

" na prawach hodowlanych"???
« Odpowiedz #2 : 2003-09-02, 23:29 »

myszka

  • Gość
" na prawach hodowlanych"???
« Odpowiedź #3 : 2003-09-03, 00:41 »
Ja myślę, że większość szczegółów zależy od hodowcy, ale co do liczby wystaw to chyba obojętne ile ich odwiedzisz, jak często, byle w miarę szybko zrobić te prawa hodowlane...
Zapisane

mira

  • Gość
" na prawach hodowlanych"???
« Odpowiedź #4 : 2003-09-03, 17:00 »
Moim zdaniem, to dobry układ pod warunkiem że wszystkie szczegóły omówi sie wcześniej i co ważne spisze umowę ze wszystkimi danymi psa i stron zainteresowanych ( z nr dow osob włącznie) :idea:
Trzeba zapytać hodowcę o wszystko: czy ma jakies wymagania co do warunków utrzymania,karmienia psa, szkolenia i wystawiania.Najczęsciej chodzi o to żeby suczka otrzymała trzy oceny hodowlane w odpowiedniej klasie, została pokryta reproduktorem wskazanym przez hodowcę i urodziła szczenieta.
Trzeba spytac również hodowcy w jakim czasie odbierze szczenieta, ponieważ karmienie najpierw cieżarnej suki a potem maluchów ''troche'' kosztuje.A co ze szczepieniami, odrobaczaniem? Czym wieksza rasa tym większe wydatki.
Najważniejszy punkt umowy to określenie momentu kiedy suczka przechodzi na własność opiekuna.
Przekalkuluj to wszystko MIMI bo może sie okazać że opłaca sie bardziej kupno psa, może na raty lub w póżniejszym terminie po uzbieraniu pieniędzy :roll:
Zapisane

MIMI

  • Gość
" na prawach hodowlanych"???
« Odpowiedź #5 : 2003-09-03, 17:27 »
serdeczne dzięki za odpowiedzi!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 22 zapytaniami.