Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: znajomy chce kupic psa  (Przeczytany 2057 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anilewe

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« : 2003-09-12, 19:30 »
Moj znajomy poszukuje psa, ktory:
-jest obronny
-jest cierpliwy w stosunku do 3 letniego dziecka
-nie bedzie mial wstepu do domu, bedzie biegal po ogrodzeniu, badz w klatce

Czekam na odzew ;-)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #1 : 2003-09-12, 20:02 »
Jak to w klatce?!

BTW-Takiego psa najlepiej wychowac samemu od szczeniaka, kupujac doroslego (a zrozumialam, ze o takiego chodzi), nie bedzie pewnosci, jak pies sie bedzie zachowywal.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #2 : 2003-09-12, 20:08 »
mi tez szkoda psa, ktory bedzie w klatce. Ja mysle, zr on ma byc od szczeniaka. Chodzi mu o psa obronnego, na razie upatrzyl owczarka niemieckiego, ale nie ejst do konca pewny...
Zapisane

Forum Zwierzaki

znajomy chce kupic psa
« Odpowiedz #2 : 2003-09-12, 20:08 »

Wiedźma

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #3 : 2003-09-12, 20:16 »
Jezeli bedzie mial psa od szczeniaka, to glownie od wlasciciela bedzie zalezec, jak pies bedzie traktowal dziecko, czy bedzie wchodzil do domu itd., psa trzeba umiec prawidlowo wychowac. Oczywiscie, istnieja predyspozycje rasowe, ale wlasciwe wychowanie to podstawa.

Anilewe, skoro szkoda Ci psa, ktory trafi do znajomego, to czemu mu pomagasz w poszukiwaniach? :(
Zapisane

Anilewe

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #4 : 2003-09-13, 09:42 »
On nie powiedzial dokladnie, ze ten pies bedzie w klatce czy koju, ale podejrzewam, ze to bedzie tak jak u mnie, na dzien pies bedzie w kojcu a na noc wypouszczany, ja z nim jeszcez o tym prozmawiam... tylko nie podoba mi sie jedna rzecz u jego tesciow... trzymaja COCKER SPANIELA na lancuchu :/ dla mnie ejst to poprostu nienormalne! ja mu mowie, zeby z nimi pogadal, bo cocker to jest pies do domu a nia na lancuch :/
Zapisane

Galja25

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #5 : 2003-09-13, 16:07 »
Anilewe: cocer nie jest psem na łańcuch? A jaki Twoim zdaniem pies się nadaje na łańcuch?
Moim zdaniem żaden.


A do klatki to niech znajomy sam sie zamknie i wtedy zobaczy jak to jest wspaniale.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #6 : 2003-09-13, 17:23 »
cocker ewidentnie nie nadaje sie na zycie poza domem, to jest pies domowy :/
Zapisane

Arwen

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #7 : 2003-09-13, 19:39 »
Cocker na łańcuchu?! Przecież...Pzecież to nienormalne... Pies obronny w klatce?! Przecież taki pies musi się wybiegać....Eh... Co za ludzie...
Zapisane

Anilewe

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #8 : 2003-09-13, 19:42 »
Nie wiem, jak oj bedzie go trzymal. Ale raczej pies bedzie biegal po ogrodzeniu
Zapisane

Forum Zwierzaki

znajomy chce kupic psa
« Odpowiedz #8 : 2003-09-13, 19:42 »

siba

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #9 : 2003-09-13, 22:05 »
Pies obronny wychowany w kojcu + trzyletnie dziecko  to czesto konczy sie nienajlepiej.
Zapisane

twipsy7

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #10 : 2003-09-14, 08:36 »
Anilewe wytłumacz tym znajomym, że pies musi mieć kontakt z ludżmi !!!  I to kontakt taki jak z dzieckiem. Pies jest zwierzeciem stadnym i jeśli się go zostawi samego sobie w kojcu to psicho zdziczeje, a jeżeli dołożymy jego specyficzne - od pokoleń wpajane - cechy obronne to nagle okaże się, że wyhodowali kolejnego psa mordercę.  Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie  8)
Zapisane

donna

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #11 : 2003-09-14, 16:01 »
Nie ma psa, który całe życie spędzi w klatce czy na terenie jednego ogródeczka (bez spacerów), i który zarazem będzie miał cierpliwość do 3letniego dziecka. Ja proponuję monitoring. W razie czego dziecka nie uszkodzi...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #12 : 2003-09-14, 20:30 »
Siba, Twipsy-macie racje! Wyrosnie bestia, a jak kogos pogryzie, to oczywiscie wina obarczy sie psa, a nie nieodpowiedzialnego wlasciciela :(
Zapisane

Mangooo_zakofana

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #13 : 2003-09-14, 21:57 »
Pies na łańcuchu !!  :cry: Serce mi się kroi jak patrzę na biedne zwierzęta, które są przyczepione do budy jakimś łańcuchem  :grr:  :cry:  :( !!!
Zapisane

Ania-Zabrze

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #14 : 2003-10-04, 21:06 »
JEsli kolega chce psa do kojca niech lepiej wsadzi tam szczekająca maskotke psa na baterie albo nich kupi alarm to bedzie najleprzr rozwiązanie... chyba że woli sam siedziec w kojcu.. ;) ... bedzie bronił posesji.. dziecku nic nei zrobi.. fajnie... ;P
Zapisane

Forum Zwierzaki

znajomy chce kupic psa
« Odpowiedz #14 : 2003-10-04, 21:06 »

carragan

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #15 : 2003-10-05, 16:34 »
a jeszcze lepiej niech sam sie zamknie w kojcu i szczeka.......
Zapisane

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #16 : 2003-10-05, 22:08 »
pewnie zostanę zlinczowana, ale moje psy nie wchodzą do domu, w dzień są w kojcach, a w nocy biegają i jakoś od tego nie zdziczały... amoje rodzeństwo kiedy miało 2-3 lata mogło na nich jeżdzić jak na koniach.
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

carragan

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #17 : 2003-10-06, 11:59 »
a czemu masz zostac zlinczowana >?Znajomy chcial psa a w sumie to nei wiedzial co z nim zrobic........Moje psy sa tylko domowe i nie wyobrazam sobie zadnego psa na dworze.Ale ja to ja a Ty to Ty :).Jesli sie maja dobrze,maja odpowiednia liczbe spacerkow i kontaktow z czlowiekiem to niech tam zyja....oczywiscie pod warunkiem ze nie jest to np.doberman.....
Zapisane

Lalaith

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #18 : 2003-10-06, 12:09 »
Cytat: Anilewe
cocker ewidentnie nie nadaje sie na zycie poza domem, to jest pies domowy :/


Nie obrażaj tak wszystkich...Sama trzymasz swojego bernardynka na łańcuchu! :( A przecież podobno go tak kochasz!! :/  Już o tym dyskutowałyśmy na gg...:/
Zapisane

carragan

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #19 : 2003-10-06, 12:17 »
znam cocery ktore z wlasnej woli wyniosly sie do psiarni i bernardyna ktorego nei mozna zmusic do wyjscia na dwor bez smyczy.....Od kazdej reguly jest wyjatek i kazdy pies jest wyjatkowy....trzeba sprawdzic co woli .......
Zapisane

Trinity...

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #20 : 2003-10-06, 13:07 »
Cytat: Anilewe
On nie powiedzial dokladnie, ze ten pies bedzie w klatce czy koju, ale podejrzewam, ze to bedzie tak jak u mnie, na dzien pies bedzie w kojcu a na noc wypouszczany, ja z nim jeszcez o tym prozmawiam... :/

Z tego co napisałaś mogę wywnioskować, że nie jesteś człowiekiem dobrym. Powiem z własnego doświadczenia, bo mam psa od takich "ludzi" którzy cały dzień trzymali psa który jest bardzo ciekawski z tyłu domu. Trzymali psa przez 3 lata. Pies słyszał rużne dźwięki ale nic nie widział. Był bardzo zdenerwowany i cały czas szczekał za co właściciel go bił.
Pies był wypuszczany tylko wieczorem i na noc. Jest to pies myśliwski.
Teraz pies jest już dorosłum psem i mieszka w bloku i jest na "emeryturze". Ale uwierz mi na słowo, że nie łątwo go było oduczyć wielu rzeczy. Zajęło mi to 3 lata i dlatego ludzi którzy tak robią z psami sama wsadziłabym do klatki i robiła im tak samo ak oni krzywdzą te psy.

Pisałaś że nie możesz patrzeć jak ci ludzie trzymają spaniela na łąńcuchu. To ja się teraz Ciebie zapytam czy Spaniel to lepszy pies niż jakiś kundelek?? CZy kundel zasługuje na to żeby być trzymanym na łańcuchu?? Czy rasowe psy ją lepsze od mieszańców??

Wiesz nie będę dalej pisać bo zaraz dostanę zawału z nerwów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

znajomy chce kupic psa
« Odpowiedz #20 : 2003-10-06, 13:07 »

Trinity...

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #21 : 2003-10-06, 13:17 »
Powiem tylko tyle: pewnie za chwilę zostanę zlinczowana i wykasowana ale powiem. Słyszałam tu wiele opini z którymi się zgadzam, ale również wiele opini sprzecznych z moimi poglądami. Powiem tyle, że jeżeli dorwałąbym człowieka, który uważa że kocha swojego pieska i trzyma go w kojcu, budzi, na łańcuchu itd.itp to chyba bym mu tak samo zrobiłą jak on robi temu psu.
Zapisane

carragan

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #22 : 2003-10-06, 13:50 »
Trinity to nie do konca tak........Na lancuchu nie,w malym kojcu tez nie ale w kojcu mozna.....Znam ludzi ktorzy swojego psa ubostwiaja,pies ubostwia ich ale mieszka na dworze bo sam tak wybral....Do domu chetnie ale na nie wiecej niz 3godzinki.....
Zapisane

absencja

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #23 : 2003-10-06, 13:53 »
to bedzie tak jak u mnie, na dzien pies bedzie w kojcu a na noc wypouszczany

tzn. pies cały dzień siedzi w klatce, a dopiero wieczorem go wypuszczasz???a w tym kojcu tak sam siedzi???? Co on ci zrobił, że go tak męczysz?
Zapisane

carragan

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #24 : 2003-10-06, 13:57 »
zapomnialam dodac ze pies nie ma kojca,caly dzien biega i spedza na spacerach :).Mimo ze dworowy ma obowiazkowe 3spacerki dziennie :)
Zapisane

Trinity...

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #25 : 2003-10-06, 15:32 »
Cytat: carragan
Trinity to nie do konca tak........Na lancuchu nie,w malym kojcu tez nie ale w kojcu mozna.....Znam ludzi ktorzy swojego psa ubostwiaja,pies ubostwia ich ale mieszka na dworze bo sam tak wybral....Do domu chetnie ale na nie wiecej niz 3godzinki.....


Z taką postawą jeszcze jestem w stanie się zgodzić.
Zapisane

carragan

  • Gość
znajomy chce kupic psa
« Odpowiedź #26 : 2003-10-06, 15:35 »
ja takze.I taka postawe akceptuje.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 26 zapytaniami.